Jump to content
Dogomania

8 mies. Doberman - czy mozna juz zaczynac?


Lastnh

Recommended Posts

[FONT=Microsoft Sans Serif][B]Biegaliśmy juz pare razy z Butcherem do pracy i tak i ramach treningu ale teraz naczytalem sie ze od 15 mies. zycia najlepiej byloby zaczac bieganie, z tym ze wszyscy mowia o ciagnieciu aaa mi chodzi o "wolny" "luzny" bieg przy rowerze , ktoremu on nadaje tempo, lepiej zapobiegac niz leczyc i dmuchac na zimne wiec nie chce popelnic najmniejszego bledu i prosil bym o info. czy ktos juz zaczal w takim wieku? Pies wydaje sie zadowolony i ze lubi to co robi , wiadomo , ale czy jego rozwijajace sie stawy wytrzymaja to?
- tak z innej beczki to jezeli bd stosowal to : [URL]http://animal-planet.pl/[/URL] to samo przez siebie mowi ze stawy bd chronione wiec? zaczynac systematycznie biegac czy nie? Jeśli tak to ile razy w tyg. ? 3-4?
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:


POZDRAWIAM :diabloti:[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Doberman jest lekkim psem. Możesz go już przyuczać do biegu przy rowerze, ale oczywiście na niezbyt długich dystansach i przy niezbyt zawrotnej szybkści ;) Musisz uważać zeby psa nie przeciążyć. Dobrze, ze chronisz mu stawy. Najważniejsze, że psu się podoba :)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za podjecie tematu :D
w sumie nie wazne co by ktos odpisal, nie wytrzymalibyśmy jeszcze 7 miesiecy :P
Powiem Ci tak... nie zmuszam go i narazie dzisiaj zrobilismy max jest to 8 km aa predkosc? z tego co moj rowerowy licznik pokazuje waha sie od 18km/h do max 26km/h :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

8 miesięcy to już dobry czas na trening.
Ale ostrożnie.
Jesli chcesz trenować bikejoring to pies ma biec przed rowerem i go ciągnąć.
Wazne jest aby nie przemęczyć zwierzaka. Na poczatku treningi krótkie, przyuczenie do ciągnięcia i nauka biegania w szelkach

Jesli jeździsz na rowerze przydadzą się szelki zaprzęgowe i smycz z amortyzatorem...

Link to comment
Share on other sites

Tak tak... co do sprzetu to juz wszystko wiem , szelki zaprzegowe dostal juz na gwiazdke i czekalismy az to niech dorosnie bo kupilem mu [I][FONT=Arial][SIZE=2]Rozmiar XL: 85cm. x 104cm.
:P:P aa co do samego BIKEJORINGU to tego co ja uprawiam nie mozna tak nazwac :P bardziej robie to dla niego zeby sie wybiegal i rozbudowywal , bo watpie zebym kiedykolwiek wystartowal w zawodach :P aa teraz kiedy ta temp przewyzsza 15+stopni Butcher biegnie [/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=Arial][SIZE=2]"luzem" [/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=Arial][SIZE=2] obok lub przed rowerem nadajac tepo i w taki sposob robimy od 4 do 8 km :)


[/SIZE][/FONT][/I][B]SWOBODNY BIEG (freeruning)[/B] Jeśli pozwala nam na to posłuszeństwo naszego psa, swobodny bieg jest świetną formą przygotowania psa kondycyjnie. Możemy puszczać psa przed rowerem lub przed samochodem, pokonując z maksymalną prędkością nawet trochę dłuższy odcinek niż jego typowy dystans treningowy. Możemy wprowadzać treningi interwałowe i metody powtórzeniowe.

Link to comment
Share on other sites

ja zaczne od tego, że robi się co raz cieplej i powyżej +15 psiaki nie powinny biegać, ponieważ moga się przegrzać... co do 8 km to jest to duży dystans i na 8 msc psiaka za długi, stanowczo za długi.
Następną sprawą o której pisałeś 15 msc- jest to dopuszczenie do startu w zawodach, a nie do treningu- wyobrażasz sobie psa, który ma 1,5 roki i dopiero zaczyna treningi?? bo ja nie. Tak jako ciekawostke podam, że jak biegną 2 psiaki przy hulajnodze to wymagany wiek to 12 msc
Sprzęt- rozmiar XL będzie za duży na niego. Jezeli ma 8 misiecy i juz biega przy rowerze to powiedz mi w czym on biega??
Co do freeruningu to jak najbardziej polecam, ale na spacerach w te temperatury oraz patrząc na wiek psa.

To chyba wszystko co chcialam powiedzieć

Link to comment
Share on other sites

Hm, ja myślę że jeśli pies nadmiernie nie dyszy po treningach, nie trzęsą mu się łapy i przez resztę dnia nie leży jak nieżywy to jest ok. Trzeba obserwować i kontrolować kondycję. Rzeczywiście, gdy jest goręcej należy psa oszczędzać.

Link to comment
Share on other sites

Pajęczyca a trenujesz ze swoim bieganie?? bo ja mówię z doświadczenia, że psy powyżej +15 stop. C nie powinny trenować. Tym bardziej, że to szczeniak i nie potrafi rozłożyć swoich sił, tylko będzie biegł i biegł. Jeżeli ktoś chce trenować (nawet rekreacyjna przejażdżka) im chłodniej tym lepiej... ostatnio wracałam z jakiś zawodów- upał taki, że ja ledwo co dawałam rade i co widzę?? jakiś kretyn jedzie na rowerze z ON-kiem :/ nie dosyć, że pies biegł cały czas po chodniku, to jeszcze na kolczatce... po prostu kretyn !!!!!!! Tak samo jak w zimę robiliśmy trening z naszymi futrami i jakaś rodzina miała amstaffa, który ciągnął saneczki na obroży!!!!!!!!!!! Jak powiedziałam, żeby kupili szelki to dostałam odpowiedź "po co przecież ma grubą szyję!! :/ "

Link to comment
Share on other sites

ja z moim psem jezdziłam na rolkach tzn on mnie ciagnął,robilismy ok 20km czasem i wiecej i mysle ze przy 15'C mozna jeszcze spokojnie biegac , choc nalezy patrzec na psa ale faktycznie np20'C to juz powinno sie zaniechac biegania zwlaszcza w słoneczne dni , a lepiej poczekac do wieczora kiedy bedzie chłodniej , badz jezdzic z samego rana wtedy bedzie najbezpieczniej

Link to comment
Share on other sites

ja zimą pod goldena podpinałem sanie takie na dwie osoby ... siadałem na nie a ważę blisko 90 kg i szedł na tych szelkach jak szory parę kilometrów bo jak sobie wypiłem to potem nie chciało mi się iść na piechotę po wysokim śniegu ... jak się ociągał to rzucałem w niego kulkami ze śniegu i lodu ...
więc moim zdaniem myślę że śmiało można pracować z psem który ma ciągnąć nawet w wieku i 7 m-cy ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...