Jump to content
Dogomania

Szkolenie w Trójmieście


717Magda

Recommended Posts

Uciekałam od pseudo trenera M. Szwencera. Niestety codziennie słysze, ze ktos znowu sie zapisał do niego, bo tanio i tylko 3 mies ! .. ehh.

Kame sobie chwale gdyz fajnie pracują - moze komus sie nie podobac, ja tam juz to nie wnikam - dla mnie są dobrzy, pewne rzeczy nie są 'moim' sposobem na szkolenie, ale rzadko kiedy mozna znalesc szkolenie z ktorym sie zgadzamy w 100%.
Poza tym ja sama pracuje z psami, plac szkoleniowy i trener potrzebny mi głownie do zwrocenia uwagi na błedy no i do pozorowania na obronie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha, nie znam ;) Tak z ciekawosci pytam :)

Ja do Kamy w kwestii obrony czy posluszenstwa nic nie mam, na nauce sie nie znam, ale to, co widzialam w wykonaniu psow, bardzo mi sie podobalo.

Plusem byla lekcja obrony dla pudelka :D ;) Bo im sie pomylilo, ale Kubuś byl zachwycony :D Jednak im rowniez nie udalo sie nakrecic mojego psa na zabawke ;p ;) Widac ten typ tak ma ;)

Mowie o agility, ktore kiedys oferowali [czy nadal - nie wiem]. Jezeli sie nie ma bladego pojecia o tym to nie powinno sie oferowac tego... :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']
Mowie o agility, ktore kiedys oferowali [czy nadal - nie wiem]. Jezeli sie nie ma bladego pojecia o tym to nie powinno sie oferowac tego... :/[/quote]

Wlasnie, to mnie dziwi :( bo o Kamie slyszalam duzo dobrego jesli chodzi o posluszenstwo, wydaje sie wiec, ze oferuja naprawde profesjonalne szkolenie. A z drugiej strony jednak - to 'agility'.... :/

Link to comment
Share on other sites

Pani K. sama nie trenuje Agility tylko IPO, jesli oferowała Agility to raczej jako 'nowosc' w tamtych czasach i zabawę. Może rzeczywiscie " nie wiedziała" co robi, ale chciała zapewnić swoim kursantom tą zabawę która wchodziła jako nowość.
Nie chce tutaj nikogo tłumaczyc ale tak mi to wygląda.
Pani K. jest swietnym trenerem psów sportowych - głownie PT i IPO, o innym sie nie wypowiem bo nie miałam nigdy mozliwosci widziec jak pracuje np. z psem w Agility.

Link to comment
Share on other sites

Tobie "to wyglada", a ja tam bylam... ;)

Jezeli oni robili 2 razy zawody agility Friskies Cup, to myslalam, ze maja jakies obycie... A gdy sie zapisywalam padlo pytanie, czy chce bardziej sie bawic, czy bardziej pod zawody. Wiec skoro to oferuja, to hmmm.

I nie bylo to "nowosc w tamtych czasach", bo to bylo kilka lat temu.

Link to comment
Share on other sites

Może akurat Tobie nie odpowiada takie szkolenie, jedni sa zadowoleni.
Nie wiem, nie oceniam Agility.
Kilka lat temu tak jak i dzis ubogo było w place Agility w Trojmiescie.
A to, ze ktos cos organizuje bo dysponuje placem - gdzie sam nie wystawiał 'siebie' na te zawody to nie znaczy, ze sie na tym swietnie zna.
Jesli źle zrobionym IPO mozna zrobic krzywde to źle zrobionym Agility juz nie - i do puki ktos nie bawi sie w zawody to raczej mu to nie przeszkadza.
Choc nie mowie, jesli ktos czegos uczy to powinien robic to dobrze.
Jednak z drugiej strony - skad pewnosc, ze wszystkie psy po 'Kamie' sa źle zrobione pod Agility? moze akurat Twoj i kilka innych to takie 'wypadki'
Tak sie czasem dzieje, w najlepszych szkołkach nawet.
Tak se gdybam tylko.

Link to comment
Share on other sites

OMG...

Znasz jakiegokolwiek agilitowca po Kamie? Kto jest zadowolony? Moze byc na PW jesli nie chcesz wymieniac tu.

Jaka krzywde? O so chodzi? Czlowieku, ja ide do szkoly czegos sie NAUCZYC.

JEZELI szkola oferuje takie szkolenie, to zakladam, ze sie na tym ZNA.

A argument, ze jest malo placy nie trafiony, bo ja wole jakosc, a nie ilosc ;p A tylko ostatnio nastapila przerwa bodajze 2letnia w Trojmiejskim skakaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']
Jesli źle zrobionym IPO mozna zrobic krzywde to źle zrobionym Agility juz nie[/quote]

Noo, zalezy JAK 'zle' sie robi to agility ;) zreszta, tu nie chodzi o jakakolwiek krzywde. Jesli ktos idzie do szkoly, uznawanej jako dobra, i placi za zajecia ktore maja go przygotowac do zawodow, to to, ze instruktorzy oferuja bledne informacje i tym samym uniemozliwiaja zawodnikowi przygotowanie do zawodow - to juz nie jest w porzadku ;)


[quote]skad pewnosc, ze wszystkie psy po 'Kamie' sa źle zrobione pod Agility? moze akurat Twoj i kilka innych to takie 'wypadki'
Tak sie czasem dzieje, w najlepszych szkołkach nawet. [/quote]

Co sie dzieje w najlepszych szkolkach?
Niewiedza, z ktorej strony sie wchodzi w slalom?
Prosze Cie...


[quote name='dog_master']OMG...
Czlowieku, ja ide do szkoly czegos sie NAUCZYC.
JEZELI szkola oferuje takie szkolenie, to zakladam, ze sie na tym ZNA.[/quote]

Dokladnie!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Szukam właśnie odpowiedniej szkoły dla mojej suni :)

Przeglądając ten wątek zaczęłam wątpić w Hau-ward chociaż jest najbliżej. Byłam tam juz w przedszkolu i podejście do psów jest na bazie wspomagania smakołykami (tu są dość stare posty, więc może się dużo zmieniło - również metody szkoleniowe). Niestety wielkim minusem była [B]ogromna [/B]ilość psów nad którą nikt nie panował.

Zastanawiam sie najbardziej nad dwoma szkołami:
- Dog&Roll
- canak (czy to prawda, że ćwiczą naw halii? - w końcu idzie jesień ;))

Czy mógłby mi ktoś napisać o swoich wrażeniach, a przede wszystkim efektach ze szkolenia w tych szkołach?[/quote]

Witaj!
pewnie troche za późno, ale odpowiem na Twojego posta ;) bo własnie kończymy szkolenie w Canac :) szkoła jest rewelacyjna i gorąco Ci ja polecam. Ćwiczenia odbywają się pod dużym namiotem, czyli coś pomiedzy ćwieczeniem w hali i na świezym powietrzu ;) jak dla mnie wyjscie idealne, bo na krókich przerwach psy moga pobiegać i wysiusiać się pod chmurką, a podczas ćwiczeń żaden wiatr czy deszcz nam nie przeszkadzał.
No i super sprawą jest to, że w grupie jest maksymalnie 5 psów! w naszej były tylko 4, a ponieważ Pani Kasia ma oczy dookoła głowy ;) więc miałam czasami wrażenie jakbym była na indywidualnym kursie ;)
Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='spidzior']Witaj!
pewnie troche za późno, ale odpowiem na Twojego posta ;) bo własnie kończymy szkolenie w Canac :) szkoła jest rewelacyjna i gorąco Ci ja polecam. Ćwiczenia odbywają się pod dużym namiotem, czyli coś pomiedzy ćwieczeniem w hali i na świezym powietrzu ;) jak dla mnie wyjscie idealne, bo na krókich przerwach psy moga pobiegać i wysiusiać się pod chmurką, a podczas ćwiczeń żaden wiatr czy deszcz nam nie przeszkadzał.
No i super sprawą jest to, że w grupie jest maksymalnie 5 psów! w naszej były tylko 4, a ponieważ Pani Kasia ma oczy dookoła głowy ;) więc miałam czasami wrażenie jakbym była na indywidualnym kursie ;)
Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem
pozdrawiam[/quote]
Dzięki :)
wcale nie jest za późno, bo Saidi jeszcze cieczkuje więc czekamy ;)
Jestem już prawie zdecydowana na Canac :p
Proszę powiedz, czy psy były różnej wielkości ? Saidi jest mała i nie chciałabym aby była tylko z dużymi psami. Jak efekty szkolenia? Czy jest tam więcej trenerów, czy wszystkie grupy szkoli p. Kasia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Dzięki :)
wcale nie jest za późno, bo Saidi jeszcze cieczkuje więc czekamy ;)
Jestem już prawie zdecydowana na Canac :p
Proszę powiedz, czy psy były różnej wielkości ? Saidi jest mała i nie chciałabym aby była tylko z dużymi psami. Jak efekty szkolenia? Czy jest tam więcej trenerów, czy wszystkie grupy szkoli p. Kasia?[/quote]

pieski w grupach sa w roznym wieku, ale nie ma zabaw typu hurrra wszystkie psy pedza na najmniejszego ;) p.Kasia pilnuje, zeby przed zajeciami psy sie ze soba nie bawily, bo potem trudno nad nimi zapanowac i skoncentrowac na sobie. A po zajeciach jak chcesz to je puszczasz razem, a jak masz obawy to mozesz kontakty kontrolowac, albo w ogole ograniczyc. Ale powiem Ci, ze moja psinka jak zaczynala miala 12 tygodni i byla zdecydowanie najmniejsza i najmlodsza (a w grupie byl m.in. Dog wielki jak kon ;)) ale Kasia pozwalala nam na kontrolowane zabawy i faktycznie psiaki bawily sie swietnie! a najstarszy pies w mojej grupie mial 3 lata!
ale najlepiej o swoich obawach sama porozmawiaj z Kasia, ona na pewno wybierze dla Ciebie odpowiednia grupe.
a jezeli chodzi o efekty szkolenia to powiem szczerze, ze zaleza one w 90% od ciebie samej, jak bedziesz sie przykladala, sluchala cennych uwag i cwiczyla rowniez poza zajeciami to sukces gwarantowany! Ja jestem super zadowolona, ale jednoczesnie widze, ze mamy jeszcze sporo pracy przed soba i juz sie zastanawiam jak tu sie na kolejny stopien zapisac ;)
a co do innych szkoleniowcow w Canac to przyznam szczerze, ze nie wiem. Tzn. wiem, ze sa, ale wydaje mi sie, ze moze inne grupy prowadza, bardziej zaawansowane i moze w innych miejscach, bo maja jeszcze szkolke w Pruszczu otworzyc i gdzies tam jeszcze.
ale sie rozpisalam ;)
powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

A chodze do dogshow i polecam. Na razie ćwiczymy indywidualnie koło placu, z powodu problemów psychicznych ;) mojego psa, ale mam nadzieje, że wejdziemy na plac juz niedługo. Widzę jak tam się szkoli: pozytywnie i przede wszystkim na szkoleniu jest tylko kilka psów, co pozwala na lepsze efekty. Z moim kundlem marzy mi sie zaliczyć kiedyś zerówkę w obedience. Za jakiś czas jak pies mi na to pozwoli ;) to kupuje bordera i na pewno zaczniemy wtedy od dogshow.
Jak ktoś ma jakies pojęcie o szkoleniu, interesuje się nim i jest na bieżąco to nigdy nie wybierze hauuwardu. Ja nieznając szkół tam zadzwoniłam, bo trzeba przyznać są dosyć "popularni". Rozmawialam z szefową. Mówiłam o problemach psa. Zaznaczałam, że on od razu na plac nie wejdzie bo będzie się rzucać na inne psy. Pani powiedziała, że czuje przez skóre ( raczej trzez kabelek telefonu), że ja przesadzam i że na pewno pies sobie poradzi. Założe mu kolczatke, albo łańcuszek i pies będzie szczęsliwy :cool1: Poza tym zaznaczała, że psa nikt nie będzie prowokować do ataku, bo oni astów ani zadnych bullowatych nie przyjmują! :crazyeye: Masakra jakaś...Tą rozmową pani pozbyła się właśnie jednej klientki, która tak się składało coś wie o psach...wrrrr :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To może i jak się wypowiem o hauwardzie. Kiedyś była za (siostra szkoliła tam dwa psy w latach 90 boksera, i '06 kanarka) jednak po szkoleniu mojej suki odradzam tą szkołe. Jak dla mnie kompletny brak indywidualnego podejścia do psów, chodzenie w kółeczko, wszystko szybko. Dużo mi zajęło, żeby moja suka (już po szkoleniu) na hasło "równaj" nie reagowała wściekłym warkotem i nie atakowała wszystkiego naokoło. Wkurzało mnie też, że tłumaczone jest wszystko dominacją. Na pytania "co robić gdy" zawsze padała odpowiedź, że wszystko przejdzie po szkoleniu. Najgorsze była rada, by gdy suka zacznie się dziwnie zachowywać skontrować kolczatką, efekt? Suka wyskoczyła przechodniowi "do gardła". (Na kolczatce szkoliłam tylko 3 spotkania, później przeszłam na obroże) Po szkoleniu wzmogła się agresja. Także jeżeli chodzi o psy strachliwe i nerwowe, odradzam to szkolenie bo może być jeszcze gorzej jak u mojej suki.
Teraz mam numery do kilku szkoleniowców, m.in. do p.Magdy Michalskiej i mam zamiar umówić się na kilka spotkań.

Link to comment
Share on other sites

Dawno nie odświeżany wątek, ale skoro [B]Kiłi [/B]coś skrobnęła, to od razu wyskoczył mi w subskrypcjach :evil_lol:.

My się szkoliłyśmy rok temu w [U]Canacu[/U], więc może czas na kilka refleksji :p


[LIST=1]
[*]grupy faktycznie malutkie, z założenia do 6 psów. U nas było 4 i w grupie przed nami też widziałam, że chodziła 4.
[*]był namiot, więc na łepek nie padało
[*]bardzo miła atmosfera
[*]podobały mi się też zajęcia w terenie, czyli na gdańskiej sterówce :)
[/LIST]
a teraz minusy

[LIST=1]
[*]pomimo małej grupy nie zauważyłam dostosowania metod do specyficznych cech rasy (mam basenji czyli psa typu pierwotnego, który często wie lepiej od właściciela co ma robić, a wszelkie ćwiczenia łapie szybko ale jeszcze szybciej się nudzi :diabloti:)
[*]miały być dwa wykłady teoretyczne (w cenie) i żaden się nie odbył :angryy:
[*]nie było w ogóle aportowania ani ćwiczeń z chodzenia bez smyczy
[/LIST]
Na samym początku zaznaczyłam, że chcę przygotować psa do zdawania związkowego egzaminu na PT i obiecano mi, że szkolenie zawiera jego wszystkie elementy, a także umożliwi podejście na końcu do takiego egzaminu.
Niestety z przykrością stwierdzam, że mój pies kompletnie do egzaminu nie był przygotowany, a zresztą ten się wcale nie odbył :shake:
Nie był to jednak czas całkiem stracony, to co robiliśmy pies się nauczył (no prawie ;)), miło spędzaliśmy tam czas i dostałam opis każdej lekcji na wydruku.

Podsumowując:

- [U]polecam [/U]jak ktoś ma chętnego do pracy psa, robi to bardziej dla siebie i nie chce podchodzić do żadnych egzaminów z posłuszeństwa

- [U]nie polecam[/U], gdy ma się trudnego indywidualistę lub chce się podchodzić do egzaminów z posłuszeństwa organizowanych przez ZK

Link to comment
Share on other sites

[B]jamnicze[/B], super, że napisałaś o canacu;) Myślałam też o tej szkole.
No właśnie w hauwardzie jest jeszcze ten minus - dużo par w grupie. U mnie było ok 9-10 par. Ja pluje sobie w brode, że od razu nie poszłam do innej szkoły, może nie byłoby teraz takich problemów:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guptasek']Mam pytanie co do agility .
Gdzie można potrenować..
jeżdże na obozy z psem i jakoś chciałam bym potrenować w klubie.
Ale BAT ma cholernie daleko. czy są może jakieś inne kluby ?
Prosze pomóżcie ; )[/QUOTE]

Hmmm w Dog&roll'u skaczą.

Link to comment
Share on other sites

W D&R kiedys byly zajecia z elementami agility, ale to bylo dosyc dawno temu. Przeszkody sa zamontowane na stale, na ktorych z tego co wiem kursanci pod okiem prowadzacego cwicza pokonywanie przeszkod.
Pelnowymiarowy tor agility jest w Sopocie: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f202/bat-baltic-agility-team-trojmiasto-122488/[/URL]

Tylko, ze to jest temat o PT itd. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...