Jump to content
Dogomania

Szkolenie w Trójmieście


717Magda

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[url]http://www.sopot.zkwp.pl/index_pl.htm[/url]
[SIZE=2][COLOR=#005633]"2. [/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=2][COLOR=#ff0000]Egzamin PT[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][/SIZE] [/B][SIZE=2][COLOR=#005633]w dniu 20.10.2007 o godz. 10.00 na terenie ośrodka szkolenia psów przy ul. Spacerowej w Gdańsku -Oliwie. Sędzia - Michał Szalc."[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Tak, my się szkolimy u Sebastiana.

Sebastian pomógł mi wyprowadzić psa z kilku paskudnych zachowań, których pies się nabawił hmm... gdzieś indziej w bardzo konkretnych okolicznościach i które objawiały się przekonaniem, że podchodzący człowiek to na pewno wróg więc trzeba go skasować zanim on zacznie kasować psa.

Również przywróciliśmy psu chęć zabawy i aportowania.

I jeszcze prawie do zera zredukowano fikanie do innych psów (sam Urwis już nigdy nie zaczyna, a sprowokowany czy napadnięty daje się nieźle opanować).

I ogólnie koncentracja psa się poprawiła i chęć współpracy i wszystko.

Podejście indywidualne, trener [B]nie[/B] boi się trudnych pytań, [B]nie[/B] stawia się w pozycji "ja wiem wszystko a wy nic" (wygrubiłam, żeby nie było pomyłki w szybkim odczycie :) ) można mieć wątpliwości i dyskutować, nikt [B]nie[/B] patrzy na człowieka z baaardzo wysokiej góry.

Każdy pracuje z psem indywidualnie na odpowiednich nagrodach dla danego psa (czy lepszych do danego ćwiczenia).

Jest w porządku. Można iść na jakąś lekcję bez psa i popatrzeć,co inne psy robią, Sebastian pozwala na to bez żadnego absolutnie problemu.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze spotkanie było indywidualne (prawie), bo Urwis już wcześniej się szkolił ale naświetliłam w rozmowie, jakie są problemy i Sebastian chciał się zorientować, co z nami zrobić. Byłam ja z Urwisem i jeszcze jeden chłopak z młodą amstaffką.

Najpierw Sebastian podszedł do Urwisa i tak go wygłaskał, po głowie, szyi, klatce, grzbiecie, bokach, nawet łapach :), że Urwis chwilowo zmienił się z mini samoyeda w jakąś rasę gładkowłosą :)

Potem zrobił to samo z amstaffką - wyrzuconą z poprzedniej szkoły za początki agresji.

Następnie Sebastian kazał nam wykonać kilka dowolnie wybranych ćwiczeń z psem i patrzył jak to wychodzi, jak i czym nagradzamy itp, potem jakieś konkretne już sam określał (ale każdy pies co innego - to, gdzie Sebastian się spodziewał problemu), popatrzył chwilę, powiedział, co poprawić i kazał zrobić poprawione. Na koniec wypuścił swoją sukę na przeszkody i co jakiś czas rzucał jej aport w różne miejsca i testował jak się zachowują nasze psy i czy potrafią pracować w zamieszaniu.
To było wyczerpujące pół godziny :) Potem powiedział nam do jakich grup nas przydziela i potem pół godziny rozmawialiśmy, jakie widzi problemy u psów, co i jak w domu zrobić przed następnym spotkaniem, jakie zabawki kupić itp sprawy techniczne.

Jakoś tak to było, rozmowy już dokładnie nie pamiętam, bo to było z rok temu.

Potem już normalnie dołączyłam do grupy. Mam zajęcia raz w tyg. około godzinę. A tamta amstaffka to nie wiem, bo została przydzielona do innej grupy.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Odświeżam wątek.
Mam pytanie-Czy ktoś się orientuje, czy szkoleniowcy z Dogshow w Gdyni nadają się do pracy z psem z agresją dominacyjną w stosunku do psów?
Potrzebuję naprawdę dobrego fachowca a nie samozwańczego "zaklinacza psów", który spartoli sprawę. Tu nie mam mowy o błędach, sama zrobiłam ich już pewnie wystarczająco dużo;)
Skusiłabym się na szkolenie w ZK ale lokalizacja średnio mi odpowiada, jeszcze nie jestem zmotoryzowana.

Link to comment
Share on other sites

Aha, dziękuję:loveu:
Chyba troszkę za bardzo się rozpędziłam bo napisałam do dogshow maila z opisem sytuacji:cool3:
Czy ta szkoła dla psów trudnych mieści się w tym samym miejscu co dogshow czy gdzie indziej?^^

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czysto informacyjnie, gdyby ktos szukal, to pojawila sie nowa szkola w Gdansku Wrzeszczu

[I][U][B][URL="http://www.canac.pl"]www.canac.pl[/URL][/B]
[/U][/I]
szkola metodami pozytywnymi (klikier) :lol:
zaczynam z nimi zajecia od 30 lipca 2008
Co prawda moj hodowca polecal mi Pania Magde z Gdyni ([URL="http://www.dogs.gd.pl"]www.dogs.gd.pl[/URL]) ale przyznam, ze nie chce mi sie tak daleko jezdzic, skoro mam szkolke klikierowa pod nosem :)

Czy ktos z Was juz sie szkolil w Canac?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja znam dwie super szkolące dziewczyny w 3M :-) Do psów trudnych jak najbardziej polecam wspominaną powyżej Magdę - znam ją od lat, widzę efekty jej pracy i absolutnie polecam bez wahania !

A ostatnio do Gdańska przeprowadziła się Monia z seterkami i założyła szkołę [URL="http://www.canissapiens.pl"]www.canissapiens.pl[/URL] - Monia tak samo od lat szkoli psy, współzakładała alteri, a specjalizuje się w szeroko rozumianym posłuszeństwie (dokładniejszy zakres ma na stronie). Ma wspaniałe serce do psów i duże doświadczenie poparte głęboką wiedzą teoretyczną, tak że pod jej okiem kursanci nie tylko wiedzą, jak nauczyć czegoś psa, ale i - dlaczego to zadziała ;-)

Obie pracują klikerem :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='spidzior']Czysto informacyjnie, gdyby ktos szukal, to pojawila sie nowa szkola w Gdansku Wrzeszczu

[I][U][B][URL="http://www.canac.pl"]www.canac.pl[/URL][/B][/U][/I]

szkola metodami pozytywnymi (klikier) :lol:
zaczynam z nimi zajecia od 30 lipca 2008


Czy ktos z Was juz sie szkolil w Canac?[/quote]

moim zdaniem super szkola ... chodzilismy tam i jest naprawde fajnie ... mile podejscie, zawodowi prowadzacy z duza wiedza praktyczna, znaja sie tez na behawiorze ... czas mija bardzo szybko, efekty sa piorunujace, ...

po prostu polecam ... naprawde warto

kangoor i borys
ps. i nie pada na glowe ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam :)
Wybieram się na szkolenie do dogshow. Najpierw będzie to szkolenie indywidualne, bo mój pies ma kłopoty z agresją. Później przechodzimy na plac i będziemy szkolić grupowo. Mam umówione spotkanie z panią Magdą Michalską. Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia jeśli chodzi o takie szkolenie w tej szkole? Na początku chciałam się zapisać do hauu wardu, ale po rozmowie telefonicznej z panią Kępką miałam wrażenie, że ona mnie usilnie próbuje namówić na szkolenie wmawiąjąc mi, że nawet ludzie z Słupska do niej jeżdżą, potem zaznaczała, że pies nie będzie miał powodów do agresji, bo ona bullowatych nie przyjmuje, także nikt go nie będzie prowokować. Tutajw dodatku dowiedziałam się, że oni szkolą klasycznie za pomoca kolczatek czy dławików. A ja nie po to psa ze schroniska wyciągałam aby go teraz "łaskotać" kolcami. Tak więc zdecydowałam się na dogshow.
Czy jest mi ktoś w stanie napisać gdzie się dokłądnie mieści ten plac? Czy R-ką dojadę tam? Będę wdzięczna za odpowiedzi :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam porownanie, bo bylam z Kubusiem [pudel mini] w Hauwardzie, a potem w Dogshow u Ani i Magdy. Mojemu delikatnemu psu wtedy z agresja Hauward sie bardzo nie spodobal - ostatnio jak bylismy po dlugiej przerwie to pies wylaczal sie, nie chcial po prostu cwiczyc... Szarpanie etc - to nie dla mojego psa. Za to do Gdyni pies smigal i wyczekiwal na zajecia [agility, ale nie tylko].

Plac jest za Klifem, za polem do minigolfa, ale teraz tam buduja, wiec nie wiem, jak z dojazdem...

Link to comment
Share on other sites

Mój jest chłonny jak gabka jesli chodzi o posłuszeństwo, komendy itp, ale jak innego psa zobaczy to masakra :( Dlatego najpierw idziemy na indywidualny plan do Pani Magdy. Jak mu będzie szło to będzie trenowac na wyższych poziomach :)
A ile to jest minut od Klifu na piechotkę? I czy od Klifu idzie się w stronę Gdańska czy w stronę Wejherowa? :D

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak teraz, czy jest tam przejscie kolo Klifu czy trzeba przechodzic przez ulice, ale hmm z 5 minut? ;) Jak sie idzie z kolejki to w strone Gdanska, mijasz Klif, masz po prawej wiadukt - pod nim i prosto - widac minigolfa - a plac jest za nim, wiec trzeba obejsc pole tak jak idzie ulica ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szukam właśnie odpowiedniej szkoły dla mojej suni :)

Przeglądając ten wątek zaczęłam wątpić w Hau-ward chociaż jest najbliżej. Byłam tam juz w przedszkolu i podejście do psów jest na bazie wspomagania smakołykami (tu są dość stare posty, więc może się dużo zmieniło - również metody szkoleniowe). Niestety wielkim minusem była [B]ogromna [/B]ilość psów nad którą nikt nie panował.

Zastanawiam sie najbardziej nad dwoma szkołami:
- Dog&Roll
- canak (czy to prawda, że ćwiczą naw halii? - w końcu idzie jesień ;))

Czy mógłby mi ktoś napisać o swoich wrażeniach, a przede wszystkim efektach ze szkolenia w tych szkołach?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hauward odradzam wszystkimi stopami i łapami jakie posiadam w domu - tzn nogami i rekoma, ze tak powiem :lol:;)
Jesli ktos chce sobie utrudnic relacje z psem - to niech idzie.

Nic tam sie nie zmienia od lat, a nawet jesli to w złą strone, bo kasa zaczyna mniec coraz to wieksze znaczenie. Wszyscy co sie połapali od nich uciekli - szkoda, ze czesto jest za poźno dla ich psów.
Ja miałam 'przyjemnosc' byc na kilku zajeciach - poszukiwałam pomocy wtedy uciekajac od innego tresera i trafiłam z deszczu pod rynnę. Często mam mozliwosc obserwowac ich pracę, czy tez psów 'po szkole'.
Jedno słowo - traaagedia.

Caniac i Dog show są swietni - Dog&roll nie znam osobiscie.

Jesli kogos interesuje sportowe szkolenie to napewno Egida i Kama.

A jakby ktos chciał pocwiczyc wspolnie to jestem chetna, bo obecnie pracuje z moją Małą na grupówkach i chetnie pocwicze z kimś.
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']poszukiwałam pomocy wtedy uciekajac od innego tresera i trafiłam z deszczu pod rynnę.[/quote]
Od kogo uciekalas? ;)

[quote name='Axusia']Jesli kogos interesuje sportowe szkolenie to napewno Egida i Kama. [/quote]
W Kamie bylam. Jezeli ktos chce sportowe posluszenstwo/IPO - imho swietny wybor.

Nie wiem, czy nadal, ale mieli oni tor agility i takze oferowali ten rodzaj sportu - NIGDY! [B]Do tej pory psu z glowy wybijam, ze ma znaczenie, jak wejdzie do slalomu[/B]... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...