Jump to content
Dogomania

PSIARZE ofiarami lewicowej ideologii o zabarwieniu wybitnie antyreligijnym


sleepingbyday

Recommended Posts

pomyślałam sobie - zajrzę na Frondę, a co.
chciałam, to mam:

[URL]http://www.fronda.pl/arturrumpel/blog/pies_najlepsza_namiastka_czlowieka[/URL]

nie chce sie klikać? to cytacik:

"Polem na którym lewacy wszelkiej maści osiągnęli wyjątkowo obfite sukcesy w dziele niszczenia tradycyjnych cywilizacyj jest negowanie istotowych różnic pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Oczywiście ma to na celu podważenie fundamentów religii chrześcijańskiej, a zwłaszcza nauki o nieśmiertelnej duszy ludzkiej."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']pomyślałam sobie - zajrzę na Frondę, a co.
chciałam, to mam:

[URL]http://www.fronda.pl/arturrumpel/blog/pies_najlepsza_namiastka_czlowieka[/URL]

nie chce sie klikać? to cytacik:

"Polem na którym lewacy wszelkiej maści osiągnęli wyjątkowo obfite sukcesy w dziele niszczenia tradycyjnych cywilizacyj jest negowanie istotowych różnic pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Oczywiście ma to na celu podważenie fundamentów religii chrześcijańskiej, a zwłaszcza nauki o nieśmiertelnej duszy ludzkiej."[/QUOTE]

Chciało mi się kliknąć :) i to zdanie poruszyło mnie najbardziej :

[COLOR=darkorange]"Po pierwsze, dzieje się to na drodze prawnej, gdzie wymyśla się i wdraźa coraz to nowsze i coraz bardziej absurdalne "prawa zwierząt", jednocześnie ograniczając prawa i wolności ludzi." [/COLOR]

[COLOR=black]Czyż nie śliczne ! Idąc dalej tokiem rozumowania autora / brrrrr/ lewicowa jest każda "jednostka" , czy "psiarz" dążący do ustanowienia prawa zabraniającego "jednostkom" zdaniem autora stojącym "wyżej" maltretowanie i zabijanie żywych stworzeń. Stąd już tylko droga prosta do znęcania się nad ludźmi słabszymi, upośledzonymi itd. każdy wie jak to się nazywa :angryy:. [/COLOR]

[COLOR=black]Krótko mówiąc jestem porażona, choć biorąc pod uwagę stan swojej wiedzy o meandrach, że zacytuję autora "nieśmiertelnej duszy ludzkiej" już nie powinnam być.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Bogu dzięki, że jestem ateistką... :evil_lol:

Jak czytam wypowiedzi takich ludzi, to cieszę się, że nie dałam się ogłupić KK...
A poglądy mam faktycznie lewicowe...:lol:


Choć nie traktuję na równi mojego psa i mojej córki, to zdecydowanie wolę uczłowieczanie zwierząt, niż traktowanie ich jak rzeczy... a niestety ta druga opcja jest jakby bardziej powszechna w naszym kraju...

Link to comment
Share on other sites

Ten facet jest moim idolem! :evil_lol:

[QUOTE]Pisanie o psach, tak jak się pisze o dzieciach wydaje mi się dalece niestosowne. Nazywanie suczek dziewczynkami nie mieści mi się w głowie.[/QUOTE]To ciasną ma pan główkę, zdaje się ;)

[QUOTE]Po pierwsze, dzieje się to na drodze prawnej, gdzie wymyśla się i wdraźa coraz to nowsze i coraz bardziej absurdalne "prawa zwierząt", jednocześnie ograniczając prawa i wolności ludzi. [/QUOTE]A tu się musiałam zastanowić. Jakież to prawa zwierząt (które się [B]wdraźa[/B]) ograniczają wolność ludzi. Niestety, nic nie wymyśliłam. Może dlatego, że po prostu prawa zwierząt wpisują się naturalnie w poszanowanie świata przez ludzi i nie ograniczają normalnych jednostek.

[QUOTE] Zasadą podstawową tego socjolektu jest właśnie używanie w stosunku do zwierząt, a osobliwie do psów terminologii tradycyjnie zastrzeżonej dla ludzi. Któż z nas nie zetknął się ze sztandarową psiarską deklaracją "u nas pies jest członkiem rodziny"? [/QUOTE]Hm, ja wołam na psa "dziewczynko!" i na dodatek nazwałam ją ludzkim imieniem... Będę się smażyć w piekle :diabloti:

[QUOTE]Trzeba podjąć próbę przeciwstawienia się lewicy i jej antycywilizacji również i na tym polu. Zacząć należy od uświadomienia sobie i innym, że fanatyczni psiarze wypisujący i wygadujący takie brewerie, jak te powyżej zacytowane, to nie tylko osoby, co do których zdrowia psychicznego można a nawet należy mieć poważne wątpliwości, ale także ofiarami lewicowej ideologii o zabarwieniu wybitnie antyreligijnym. [/QUOTE]Czujecie się chore psychicznie? :cool3:

A komentarze to już w ogóle bomba :roflt:

[QUOTE]A badania, które przypisuja zwierzętom inteligencje wiekszą niz małym dzieciom, to mamienie szatańskie. Bydleta nie mają inteligencji, jeno instynkt.[/QUOTE] :roflt: :roflt: :roflt: :roflt: :roflt:

Ogólnie, takie oszołomy utwierdzają mnie w przekonaniu, że z KK nie chcę mieć nic wspólnego. Szkoda tylko, że w naszym kraju jest to dość trudne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel'] Będę się smażyć w piekle :diabloti:
[/QUOTE]

Najważniejsze, że towarzystwo będziesz miała super... :evil_lol:
Bo jeśli teoria tego pana jest prawdziwa, to podejrzewam, że z uwagi na ograniczoną ilość miejsc trzeba będzie przeprowadzać kastingi na ewentualnych lokatorów tego przyjemnego, cieplutkiego miejsca... :lol:

Gdybym wierzyła w piekło, to już zrobiłabym rezerwację... :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Mam tylko nadzieję, że fotka ogłoszenia i numer telefonu to tylko "podróbka" na potrzeby zilustrowania artykułu? Bo tak na pierwszy rzut oka to wygląda na sprytną reklamę.
Ciekawe, co autor pomyślałby o całowaniu psa w łapę?

[I]Popatrz na psa uwiązanego przed sklepem, o swym panu myśli
i rwie się do niego, na dwóch łapach czeka
pan dla niego podwórzem, łąką lasem domem
oczami za nim biegnie, i tęskni ogonem
pocałuj go w łapę bo uczy jak na Pana Boga czekać[/I]
Ks. Jan Twardowski, [I]Czekanie[/I]

Link to comment
Share on other sites

Też mi się chciało kliknąć.

[quote]Do tej samej kategorii językowej należy oburzanie się psiarzy na nazywanie ich pupili bydlętami. Kiedyś taki jeden powiedział mi: "To nie jest bydle, to jest pies". Czyżby pies nie był zwierzęciem? Przecież "bydlę" to nic innego, jak nieco archaiczny synonim "zwierzęcia". Tak właśnie jest, dla psiarzy pies nie jest zwierzęciem, ale namiastką człowieka, a może nawet nie namiastką, a pełnowartościowym zamiennikiem.[/quote]

Człowiek to też zwierzę, a więc i "bydlę" tak samo jak i pies - pod względem klasyfikacji jesteśmy więc sobie równi. No chyba, że autorowi coś się pomyliło i zalicza człowieka do roślin. Widać, że ma braki w wykształceniu biologicznym.

[quote]...chętnie tez czytam i [B]fotografuję rozmaite napisy[/B] [B]znalezione na mieście[/B], czy to w postaci ogłoszeń naklejanych w różnych miejscach, czy też w postaci murali graffiti, czy zwykłych bazgrołów...[/quote]

Jak dla mnie nie jest to zbyt normalne.


Tak sobie to przeczytałam i przed oczami stanęło mi kilku sąsiadów (i sąsiadek) z osiedla, dla których psy to "SAMO ZŁO" - a którzy na pewno poparli by tegoż autora. Smutny jest żywot takich ludzi.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bety']


Tak sobie to przeczytałam i przed oczami stanęło mi kilku sąsiadów (i sąsiadek) z osiedla, dla których psy to "SAMO ZŁO" - a którzy na pewno poparli by tegoż autora. Smutny jest żywot takich ludzi.

Pzdr[/QUOTE]

Przepraszam,że trochę odbiegam od tematu głównego, ale taka mała dygresja nt.sąsiadów i osiedla - na jednym z osiedli w moim mieście:oops:, na szczęście odległym od mojego pojawiła się taka oto urocza, zrobiony własnym sumptem tablica z przesłaniem do sąsiadów. Napisano o tym w GW i skomentowano wielokrotnie.Jak? Oczywiście pozytywnie i zaznaczam,że nie chodzi mi o myśl główną - tylko o formę. Niektórym to jednak przydałyby się kagańce, a biedne drzewko :placz:.

[IMG]http://bi.gazeta.pl/im/2/9380/z9380702X.jpg[/IMG]
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja gazeta

Link to comment
Share on other sites

"Dupa" mi nie przeszkadza... mój pies ma dupę, ja mam dupę... dupa jest potrzeba do normalnego funkcjonowania... :evil_lol:
Błąd w tej "dupie" z tabliczki mi przeszkadza, bo wytrzeć, to mogę co najwyżej dupĘ, a nie dupE...:lol:
Aczkolwiek nie widzę powodu, by po wypróżnieniu wycierać mojemu psu odbyt...:diabloti:
Przecinek przed "i" też mnie bardziej w oczy kole niż ta "dupa"...

Podejrzewam, że ktoś chciał w dobitny i dowcipny sposób nakłonić psiarzy do sprzątania po swoich pupilach, co samo w sobie jest zrozumiałe... brakło mu chyba rymu do słowa "kupę", stąd ta budząca niesmak druga część rymowanki...:lol:

Nie wiem jak Was, ale mnie to bawi...:lol:
Pewnie dlatego, że jestem psiara... w dodatku lewicowa ateistka, więc na pewno nienormalna...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No tak :), ale chyba jednak nie o zasadność istnienia "dupy" tu chodzi :), są pewne standardy zwracania się do siebie nawzajem.
A mimo sprzątania po swoim psie czuję się w jakiś tam sposób adresatką tej prymitywnej wypowiedzi w trybie rozkazującym.
Największego problemu ludzkości, czyli tematu "Psiej Kupy" nie ruszam, bo został poruszony wiele razy, a i tak odbiegamy od tematu wątku :).

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czemu ale tabliczka wyzej od razu przypomniala mi scene z filmu Dzien Swira w ktorej M.Kondrat sra se na trawniku bo psy tak moga to one tez .
Wracajac do tematu. Widac ze nie ma sie juz kogo czepiac wiec czepiamy sie nas psiarzy. Moze to przez Marsz Nie milczenia bierze sie nas za radykalow .
Co do [quote][COLOR=darkorange]"Po pierwsze, dzieje się to na drodze prawnej, gdzie wymyśla się i wdraźa coraz to nowsze i coraz bardziej absurdalne "prawa zwierząt", jednocześnie ograniczając prawa i wolności ludzi." [/quote]
[COLOR=black]Moze chodzi o prawo dot. znecania sie nad zwierzetami . No bo przeciez ogranicza sie wolnosc ludzi do bicia , kopania , przypalania psow....
Coz brak slow na takie wypowiedzi .
A co do zdrowia psychinczego - jestem facetem , ale tez czuje ze ze mna jest wszystko ok :P
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

myślę, ze wśród psiarzy jest mnóstwo katolików (i na odwrót). obydwie grupy muszą cięzko znosić takie teksty, jak ten z frondy. czy istnieje bóg czy piekło, to nie wiem, ale jeśli tak, to stawiałabym, ze raczej ten pan by się w nim smazył, niż psiarze za nazywanie suczek dziewczynkami ;-). przeciez on jest gatunkowym rasistą.

co więcej, logiki i wiedzy w tym za grosz. ale tak to już jest - co sie komu wydaje, to uznaje to za ostateczną prawdę. na cholerę takiemu wgłebiać się w temat? poglądy zmienić trudno, trzeba negować, wypierać - toż to cięzka praca!

ale ten tekst to pikuś, jak wygrzebię, to wam wkleję o wiele gorszy tekst.


ps- mnie w tym ogłoszeniu najbardziej zszokowały wymiary mamusi i tatusia.

ps2- ja i kilku moich znjaomych też mamy oko na ciekawe teksty znalezione na mieście ;-). ale raczej mamy inny ogląd na to, co jest absurdem :-)

Link to comment
Share on other sites

To się gatunkizm nazywa (za Pratchetem) :)
Swoją drogą lubie powiedzenie, że miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt w ogóle.
Taki św. Franciszek to w dzisiejszych czasch by przy takim nastawieniu świętym nie został, nie sądzicie? I gdzie ta biblijna prawda, że człowiekowi dano odpowiedzialnosć za zwierzęta na Ziemi? Skoro Bóg dał nam taki obowiązek, to naturalnym jest, że powstają odpowiednie prawa dotyczące opieki nad wszelkim stworzeniem. Jezus tez by miał przechlapane, odnosił się do swiata życzliwie, a taka zjadliwa filozofia, jak przedstawia ten pan raczej z hukiem mija Jego sposób bycia i leci dalej ku absolutnej pogardzie wszystkich inszych. Smutne, że tak zwani katoliccy publicysci pokoju tego pana zasłaniają się często gęsto Papieżem, Bogiem, Jezusem w sposób skrajnie rózny z przedstawianym przez Nich. Skoro Bóg to miłosć, szacunek, a Jezus każdemu pozwalał do Siebie podejść, to dlaczego ten pan stawia mury między "nami" i "onymi". Smutne.

P.S. nie jestem katoliczką, wierzę w siły wyższe rządcące wszechświatem, nie interesuje mnie po prostu, jak je ktoś tam nazywa. Lubię za to dyskutowac :)

Link to comment
Share on other sites

Ten pan to napisał manifest komunistyczny- może nie komunistyczny, ale grzmi tak, że z tym mi się skojarzyło. Ja wierzę w Boga, ale w kościele odnależć się nie mogę- i z premedytacją łamię przykazania:diabloti:jak choćby o zakazie współżycia przedmałżeńskiego. Teraz mam dylemat- chcemy z TZem wziąć ślub-kościelny, ale nie katolicki, nie przechodząc na żadną religię. Trudne zadanie, chyba będzie trzeba iść na kompromis...:cool3:
A to gadanie o wędrówce duszy ludzkiej- bardziej mi z buddyzmem się skojarzyło, nie wiedziałam że katolicy też się odradzają w kolejnych wcieleniach.:crazyeye:
To teraz ja panu pojadę: takich pomiotów jak on jest więcej, na każdym osiedlu znajdzie się zdewociały oszołom który z okna puszcza radio Maryja. Ciekawe czy pamięta św. Franciszka z Asyżu i co na jego nauki ma do powiedzenia?

Link to comment
Share on other sites

Anielka, a cywilny nie może być? Moim rodzicom ksiądz przed ślubem powiedział, że w zasadzie ten cyrk w kościele jest tylko dla papierka, dla bliskich, dla wszystkich cioc i wujków, co to się obrażą, jak nie będzie ślubu koscielnego. Powiedział, że tak naprawde przed Bogiem można sobie przysiadz wzajemną miłosc i szacunek gdziekolwiek, chocby nad strumieniem, czy w ukochanym miejscu, czy też gdzieś, gdzie widać szczególne piękno swiata, albo w swoim własnym pokoju. Przecież Bóg jest wszędzie, a kosciół, ksiądz, papier - to tylko bibeloty. Ja się z tym zgadzam, nie bierzemy w ogóle pod uwagę ślubu kościelnego. Bylismy na katolickich, na adwentystycznym - i bylismy zażenowani za każdym razem. A to wykład, ile to rozwodów, a to tekst do pary z jednym siedmioletnim synem obok nich i jednym jeszcze w brzuszku, ze kiedy będą zakładać rodzine... Darujemy sobie.

Link to comment
Share on other sites

A ja jestem katoliczką , kocham ludzi, uwielbiam dzieci, przepadam za psami. Mam dwie córki a mój chłopczyk to mieszaniec- Tosiek, poprzedni -to dziewczynka Zuzia. Juz sie czuję babcią bo moja córka czeka na dziewczynkę berneńczyka (sunia ma już tydzień i w lipcu do nas dołączy).Czuję się zupełnie zdrowa tak jak cała moja rodzina.Nasze psy to pełnoprawni członkowie rodzin,prowadzę dom otwarty i często mam na wakację psiaczki rodziny, przyjaciół i znajomych.Wtedy zostaję ciocią i czujemy się wszyscy świetnie.Jeśli moja postawa burzy teorie autora tekstu - to przykro mi, jak je potwierdza - to się cieszę. Moje życiowe motto to żyj szczęśliwie i daj żyć innym.

Link to comment
Share on other sites

Zacytuję, bo niestety artykuł już niedostępny pod tym linkiem :

"Zacząć należy od uświadomienia sobie i innym, że fanatyczni psiarze wypisujący i wygadujący takie brewerie, jak te powyżej zacytowane, to nie tylko osoby, co do których zdrowia psychicznego można a nawet należy mieć poważne wątpliwości, ale także ofiarami lewicowej ideologii o zabarwieniu wybitnie antyreligijnym."

Zauważcie jak sprtynie można w jednym zdaniu przypisać osobom o odmiennych poglądach fanatyzm, antyklerykalizm, brak równowagi psychicznej i lewicowe skrzywienie. Ten artykuł jest manifestem wszystkiego co najgorsze, niestety poglądy takie podziela wielu ludzi. Ostatnio w pewnej rozgłośni radiowej przeprowadzano rozmowę z księdzem, którego zapytano m.in. o to czy nie możnaby na kazaniach poruszyć tematu znęcania się nad zwierzętami, szacunku do innych istot żywych - odpowiedź pokrótce sprowadzała się do tego, ze na kazaniu porusza się tylko sprawy ważne !sic., a ksiądz osobiście nie rozumie np.płaczu po stracie psa. Oczywiście było to stanowisko tylko jednego księdza, a Ci wiadomo są różni, ale wygłoszone publicznie i bardzo moim zdaniem znamienne.

Link to comment
Share on other sites

nie wiedziałam, z enie działa.

[B] arielka - a może tzw slub humanistyczny?[/B]

znalazłam ten tekst, o którym wczesniej pisałam. przygotucie się. bo o ile koleś z frondy to takie tam kawiarniane bla bla bla, to tutaj juz autor pseudo a la naukowo pisze, czym niestety robi bardzo złą rzecz, bo czytelnicy moga odnieść wrażenie, że zna się na temacie:

[URL]http://www.eioba.pl/a/1y0p/uczuciowosc-zwierzeca[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Przyznam szczerze, że przez cały ten bełkot nie zdołałam się przedrzeć...
Przeleciałam pobieżnie...
Rzuciło mi się w oczy jedno zdanie:

[quote]Prześladowanie ludzi pod pretekstem ich stosunku do zwierząt da się tylko porównać z prześladowaniami klasowymi i rasowymi.[/quote]W związku z powyższym, czuję się prześladowana przez autora artykułu i nie zawaham się nazwać go gatunkowym szowinistą...:diabloti:

[SIZE=1]Jak często ludzie zapominają, że kij zawsze ma dwa końce... ;)[/SIZE]
[LEFT][COLOR=#000000]

[/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...