Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Impresja']odkąd RC ma fabrykę w polsce to już nie to samo... zastanawiam się nad Orjen'em.[/quote]


oni maja fabryke zdaje sie od czerwca w Polsce nie?
swoja drogą interesują mnie konkretne spostrzeżenia na temat spadku jakosci tej karmy


np. jest marka szamponow, po której wlosy ukladaja sie znacznie lepiej i w ogole lepiej sie "zachowuja" jesli szampon kupuje na zachodzie. polski jest inny. potwierdzaja to takze moje znajome. Wiec jak to jest z tą karmą? po czym widac, ze mierna/mierniejsza jest?

Link to comment
Share on other sites

Z tymi szamponami to masz rację. Tak samo jak z innymi kosmetykami. Mam nadzieję, że jednak weta będzie nadal produkowana we Francji/Austrii. Ja zwykłych wersji i tak nie kupuję więc mi to rybka. Natomiast wydaje mi się, że już lepiej że mają to być Niepołomice nić np. Białoruś.

Link to comment
Share on other sites

A chodzi Ci o buldoga? No tak, to jest Trippo. Mam jeszcze jednego. Nazywa sie Bez i jest bialy. Ale mi chorowal i nie robilam zdjec. Ale to jest do nadrobienia, bo zdrowieje. Tu jgo zdjecie z innymi
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images34.fotosik.pl/155/d3aeed838553ccc3.jpg[/IMG][/URL]

A w avatarze mielam hojraka. Jeden z dostepnych tu avatarow. :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Century Gothic][SIZE=2]Szanowna Pani, [/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=2]Dziękujemy za zainteresowanie marką Royal Canin.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Century Gothic][SIZE=2]W odpowiedzi na Pani pytanie pragnę poinformować, że firma Royal Canin rozpoczęła produkcję karm w fabryce w Niepołomicach, w czerwcu bieżącego roku.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=2]Karmy produkowane w Polsce przeznaczone są zarówno na polski rynek, jak również na w eksport w Europie Zachodniej.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Century Gothic][SIZE=2]Jeśli chodzi o karmy z linii weterynaryjnej to są jak dotąd sprowadzane z fabryki w Cambrai we Francji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=2]W przyszłości będą produkowane w Polsce.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Century Gothic][SIZE=2]________________________________________________[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]Karma Royal Canin jest produkowana w 10 fabrykach rozmieszczonych na 4 kontynentach. Najnowszą w rodzinie jest fabryka w Niepołomicach. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Budowa polskiej fabryki to naturalna faza rozwoju Royal Canin.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]Polska to rynek o ogromnym potencjale – jedna z największych populacji psów i kotów w Europie, a tylko 8-10% z nich karmionych jest karmą gotową. Otwierając oddział w Polsce działaliśmy w myśl zasady, aby produkt najwyższej jakości dostarczany był do naszego klienta, psa lub kota, na czas.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]We wszystkich fabrykach Royal Canin na świecie stosuje się jednakową technologię produkcji oraz recepturę karm. Wszędzie funkcjonujemy na podobnych zasadach: centralne szkolenia, jednakowe standardy zakupu surowców, najnowocześniejsza technologia, wykwalifikowana kadra - są gwarancją najwyższej jakości produktów Royal Canin. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]Jesteśmy dumni ze stworzenia tak nowoczesnej, spełniającej najwyższe wymagania fabryki w Niepołomicach. Dlatego pragniemy serdecznie zaprosić do jej obejrzenia osobiście. W celu ustalenia konkretnego terminu proszę o kontakt pod numerem telefonu: 012 255 90 28.[/SIZE][/FONT]



:shake::shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

no...jak będzie tak jak z tymi kosmetykami to...

:-? w ogole ku%*! m%#&ć...od dwóch dni psu żołąd dziwnie jezdzi...Dziś pierwszy raz karmy niet....za to trawkę....bedą wymioty....recę mi opadają..

juz nie wiem czym mam tego psa karmic..oszalec idzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']no...jak będzie tak jak z tymi kosmetykami to...

:-? w ogole ku%*! m%#&ć...od dwóch dni psu żołąd dziwnie jezdzi...Dziś pierwszy raz karmy niet....za to trawkę....bedą wymioty....recę mi opadają..

juz nie wiem czym mam tego psa karmic..oszalec idzie[/quote]

a to napewno od karmy?
moze cod zjadl na spacerze, moze wirus?
moja ostatanio chorowala tydzien - bynajmniej nie od jedzenia...od czego nie wiem a przeszlo prawdopodobnie samo...

Link to comment
Share on other sites

Jeden z moich psów od 4 lat je vet. RC i jest OK.
Drugi jadł od malucha karmy bytowe -teraz ma 2,5 roku i niestety musiałam dla niego znaleźć coś innego. Powód - pomarańczowe przebarwienia na białej sierści i swędzące wypryski na skórze. A więc "zwykły" RC raczej :shake:

Link to comment
Share on other sites

hmmm, aj ani jednej ani drugiej karmy nie kupuję i nie kupię.
RC ma substancje rakotwórcze a po Eukanubie( odkąd jest produkowana w Europie0 wiele psów ma alergie, w tym matko mojego alergika, więc nie zaryzykuję.

No, może gdy będę miała własną hodowce to maluchom podam na początek żarełko z RC dla maluchów. RC ma genialnie zbilansowane karmy, aczkolwiek na dłuższa metę nie warto szprycować psa rakotwórczymi substancjami... Brit jest spoko, a Hills to podobno fenomen( to pierwsze wypróbowałam)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Salcicia']Wydaje mi sie, ze RC jest koserwowany chemicznie. Jesli sie myle poprawcie.[/quote]

Tak, BHA

[quote name='Patisa'] Brit jest spoko, a Hills to podobno fenomen( to pierwsze wypróbowałam)[/quote]

A w czym ten fenomen? W ogromnych ilościach kukurydzy?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']Hmm i jeszcze jedno, Ekanuba nie jest polecana dla rozwijających się psów, ponieważ na niej rosną tak intensywnie, ze przerastają wzorzec rasy. :/[/quote]

Tak tak bo stymuluje przysadkę mózgową. Słyszałam już to o wielu karmach.

[quote name='Patisa']dlaczego absurdalnie?
Nie wiem po co mam kupować RC albo Ekanube, skoro jest wiele tańszych i równie dobrych, albo i lepszych karm. RC i Ekanuba jadą na renomie. :/[/quote]

No wiesz np. taki super TOTW produkowany jest przez koncern Diamond, który miał problem produkcją zatrutej karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']dlaczego absurdalnie?
Nie wiem po co mam kupować RC albo Ekanube, skoro jest wiele tańszych i równie dobrych, albo i lepszych karm. RC i Ekanuba jadą na renomie. :/[/quote]


dokladne o tym pisze. na każda karme cos tam mozna znalesc. dlatego pisze, gdybym nie byla skazana na jakis typ karmy, to bym gotowala i moze dawala dodatkowo tez jakas karme. po prostu.nie dawalabym chapi i b. tanich karm, ale poza tym..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...