Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gops']ja nie zauwazylam zeby eukanuba staniala..kupuje w zoologu zawsze wiec moze dlatego nie widac takiej roznicy ;) ale zaczne temat spadku ceny przy nastepnym zakupie zobaczymy co mi powie :razz:[/quote]

nie? adult kilka miesiecy temu byl za ponad 200 zl, teraz za 130 zl kupisz;)
ale mowie - tak duze spadki cen zauwazylam u innych karm rowniez

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']nie? adult kilka miesiecy temu byl za ponad 200 zl, teraz za 130 zl kupisz;)
ale mowie - tak duze spadki cen zauwazylam u innych karm rowniez[/quote]

o kurcze to rzeczywiscie..teraz mi sie chyba bardziej oplaca zamawiac duze worki ;)
kupuje zawsze za 50 albo 60 zl karmy nawet niezwracam uwagi ile to jest , teraz spytam sie o te spadanie cen karm zobaczymy co mi pan z zoologa powie ;)

Link to comment
Share on other sites

off moje drogie Dogo :loveu::loveu: a co do tematu to ja karmiłam Bobby'ego najpierw Eukanubą a potem - ze względu na to, że u nas w zoologu nie ma ów karmy to kupuję Royala dla Yorkshire Terrierów... :cool3: a jakoś tak ładnie się sierśc mojemu "pinczerkowi" błyszczy:evil_lol: heh, ale zdrowy jest, widac...:lol: także to chyba zależy od psa co jakiemu służy... i już ;) pozdrawiam!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']o kurcze to rzeczywiscie..teraz mi sie chyba bardziej oplaca zamawiac duze worki ;)
kupuje zawsze za 50 albo 60 zl karmy nawet niezwracam uwagi ile to jest , teraz spytam sie o te spadanie cen karm zobaczymy co mi pan z zoologa powie ;)[/quote]

czesto jest jeszcze tak, ze jak sklep duzo zamowi to obniza cene - tzw promocja;) tak np jest w Telekarma bo sie kiedys pytalam zdziwiona niska cena Eukanuby ;)
i nie kazdy sklep ma tak tania karme, a w sumie wszedzie to samo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']czesto jest jeszcze tak, ze jak sklep duzo zamowi to obniza cene - tzw promocja;) tak np jest w Telekarma bo sie kiedys pytalam zdziwiona niska cena Eukanuby ;)
i nie kazdy sklep ma tak tania karme, a w sumie wszedzie to samo...[/quote]

musze zwazyc ta karme co wczoraj kupilam za 60 zl i nastepnym razem jak kupie za 60 zl to spojze ile wazy i bede wiedziec czy cos staniala :evil_lol:
moja nie chca tknac nic innego niz eukanuba a probowalam juz kilka razy im zmieniac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']musze zwazyc ta karme co wczoraj kupilam za 60 zl i nastepnym razem jak kupie za 60 zl to spojze ile wazy i bede wiedziec czy cos staniala :evil_lol:
moja nie chca tknac nic innego niz eukanuba a probowalam juz kilka razy im zmieniac ;)[/quote]

tzn kupujesz na wage?
ja bede chyba probowala wrocic do eukanuby - bo wersja lamb&rice zawiera mniej tluszczu niz np purina pro plan

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja od prawie 2 miesięcy daje mojej suce eukanubę, z poczatku podchodziłam do niej mało entuzjastycznie bo słyszałam różne opinie na temat tej karmy. Ale sprawdziłam na skórze mojej suki i moja opinia jest taka,że eukanuba jest świetna. Małe kupki, raz lub dwa razy dziennie, pies pełen energii i poprawiła sie kondycja sierści i skóry ( co roku w sezonie wiosna-lato suka była cała zasypana itp) nabiera coraz wiekszego błyskui ładnie odrasta sierść w miejscach gdzie wypadła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aGula1810']Ze wszystkich rodzajów eukanuby jedna tylko zasługuje na moje
uznanie,to Lamb& Rice
innych po prostu mój Tesiu nie je.[/quote]

mam nadzieje, ze i u nas sie sprawdzi :)
poprzednio jak byla na eukanubie to robila male i malo kup - co raczej sie nie zdarza na innych karmach, ale potem zrezygnowalam z eukanuby bo lupiez nie znikal, a nawet wydawalo mi sie ze sie powiekszyl. Teraz wiem, ze to nie byla wina karmy. Dlatego sprobowalam raz jeszcze, ale z jagniecina

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A ja się wypowiem odnośnie eukanuby.
Los mnie zmusił by kupić TO , z racji wybredności moich dwóch świnek i ich aktywności.Wybrałam [B]EUKANUBA[/B] PLATINUM PERFORMANCE [B]WORKING[/B] & ENDURANCE.
Kurier z karmami się spóźnił , 4 dni :mad: to było jak poczta strajkowała , rozumiem mieli pełne ręce roboty.Pojechałam do najbliższego mi sklepu po karmę.Dla aktywnych na JUŻ mieli tylko to.
Większego badziewia w życiu w domu nie miałam !!! Jak TO jest karma dla super aktywnych psów , to ja jestem wróżka :evilbat: Na zwykłej , najtańszej bytówce moje psy lepiej wyglądały.
No ale jaka cena , taka jakość :diabloti: eukanuba bardzo obniżyła ceny TO kosztowało coś koło 150 zł za 15kg

RC Energy 4800 - polecam , chociaż psy trochę pluły tym.Jednak zjadając małe porcje , wyglądały świetnie.Tu właśnie jest problem moich świnek , one mało jedzą.

Eukanuby ledwo zjadły 5kg i odstawiłam.Na szczęście mam kota który jada tylko psią karmę.Eukanuba mu smakuje i służy ;) bo on się dożywia "dziczyzną" świeżo upolowaną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'] No ale jaka cena , taka jakość :diabloti: eukanuba bardzo obniżyła ceny TO kosztowało coś koło 150 zł za 15kg[/quote]

radze sprawdzic zanim sie napisze
ceny spadly wielu karm - Puprina Pro Plan, Hills i inne - rowniez z tych drozszych
nie tylo eukanuba

ja caly czas probuje eukanube dla duzych z jagniecina - jeszcze nic nie napisze, bo za wczesnie na wnioski

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Akurat ceny karm ZNAM , bo u mnie każdy pies dostaje co innego.RC , Hils , PPP -wszystko w wersjach energy[/quote]

i zarowno hills i PPP spadl cenowo sporo - PPP zwyklego mozna juz dostac za 130 zl
pisze po to, zeby nie poszla plota - eukanuba be i jest na to dowod w postaci spadku ceny
chyba ze sie kupuje w kiepskim sklepie:eviltong:bo niektore nawet eukanube maja po 200 zl

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co wg Ciebie oznacza kiepski sklep.
Wiesz powiem Ci inaczej - dobrych klientów sklepy szanują ;)
Eukanube kupowałam w topowym sklepie :diabloti: powiedzmy - jednym z droższych , cena jak pisałam.
RC energy 4800 - nie staniało.
Ja pisze o karmach energetycznych nie o bytowych.Bo takich nie kupuje , nawet się nimi nie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Nie wiem co wg Ciebie oznacza kiepski sklep.[/quote]

tu sobie zazartowalam;) po prostu widze, ze w jednym sklepie ta sama karma potrafi byc duzo duzo drozsza

PPP w "moim" sklepie jest juz sporo tansza i wiele innych jak pisalam
zaraz mnie pogonia, ale np dla aktywnych 15 kg - 139 zl

[quote name='Vectra'] Wiesz powiem Ci inaczej - dobrych klientów sklepy szanują ;) [/quote]

ty masz spora bande do wykarmienia, to sklep Ci łaski nie robi, jak kupujesz duzo i dostajesz znizke (jesli o to Ci chodzilo;))

[quote name='Vectra'] RC energy 4800 - nie staniało.
Ja pisze o karmach energetycznych nie o bytowych.Bo takich nie kupuje , nawet się nimi nie interesuje.[/quote]

RC nie stanialo, fakt
ale Hills, PPP, Orijen, Best Choice itp itd - wszystko polecialo w dol, mocno w dol
dlaczego? podobno dlatego, ze duzo nowych karm wchodzi na rynek to te "stare" spadaja cenowo. Jak sklep cwany to i nie obnizy ceny, a stali bywalcy i tak u nich kupia ;)
i tak jest w przypadku Eukanuby, tez leci w dol, jak inne - nic dziwnego w tym nie ma ;)
a jakosc...znam psy ktore na niej super wygladaja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Orijen raczej podrożał, a nie staniał :roll:[/quote]

juz pisalam...zalezy gdzie sie szuka

[quote name='Squ'] Co do RC czy Eukanuby to nie karmię nimi. Są na rynku o niebo lepsze karmy.[/quote]

co pies to...opinia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']tu sobie zazartowalam;) po prostu widze, ze w jednym sklepie ta sama karma potrafi byc duzo duzo drozsza

[COLOR=Red][B]wiem , dlatego nie jestem wierna jednemu sklepowi
[/B][/COLOR]
PPP w "moim" sklepie jest juz sporo tansza i wiele innych jak pisalam
zaraz mnie pogonia, ale np dla aktywnych 15 kg - 139 zl
[COLOR=Red][B]faktycznie , teraz widzę że obniżka jest na PPP , ale to od niedawna.
Ja bardzo patrzę na ceny , bo zamawiam sporo , więc każde kilka złotych jest cenne , karma dobra , więc dobrze , że staniała .. mam nadzieje , że nie kosztem jakości
[/B][/COLOR]

ty masz spora bande do wykarmienia, to sklep Ci łaski nie robi, jak kupujesz duzo i dostajesz znizke (jesli o to Ci chodzilo;))

[COLOR=Red][B]nie kupuje jak pisałam tylko w jednym sklepie , zamawiam tam gdzie cena jest konkurencyjna [/B][/COLOR]



RC nie stanialo, fakt
ale Hills, PPP, Orijen, Best Choice itp itd - wszystko polecialo w dol, mocno w dol
dlaczego? podobno dlatego, ze duzo nowych karm wchodzi na rynek to te "stare" spadaja cenowo. Jak sklep cwany to i nie obnizy ceny, a stali bywalcy i tak u nich kupia ;)
i tak jest w przypadku Eukanuby, tez leci w dol, jak inne - nic dziwnego w tym nie ma ;)
a jakosc...znam psy ktore na niej super wygladaja[/quote]
Hills ? eee nie zauważyłam różnicy w cenie ... mówię o energetycznym.

Ja pisałam odnośnie eukanuby dla moich psów , nie wiem czemu tak jest , że jak nie służy to obu na raz :cool3:
RC jest spoko , Hillsa tak sobie im smakował ... eukanuba porażka .....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hm...suka je ponad miesiac eukanube z jagniecina dla ras duzych i poki co jestem zadowolona. Niedlugo bede zamawiac kolejny worek i zastanawiam sie czy znowu eukanuba czy jednak cos innego (mysle nad purina pro plan badz best choice)
w kazdym razie tu jest ok, ale chce zeby bylo jeszcze lepiej:eviltong:a moze miesiac to za krotko zeby byly naprawde duze zmiany (tu w stanie siersc)

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślę... Wiele osób tutaj mówi, że ich psom nie smakuje któraś z tych karm (najdroższych i niby najlepszych:mad:), a ja staram się postawić na miejscu psów, które do jedzenia dostają karmę, której 15 kg kosztuje 15 złotych, a nie 150, lub tych które nawet w całym swym życiu ograniczonym do kojca 2x2 (mówię o metrach:-() i codziennego jedzenia gotowanych ziemniaków i kaszy, a czasem jako przysmak kości z kawałeczkiem starego, surowego mięsa... wiem że takie sytuacje są straszne :placz: lecz znam ich wiele... choćby wśród moich sąsiadów (a mieszkam w niewielkim mieście Zagórowie koło Wrześni, w Wielkopolsce). Gdy tylko mogę podrzucam im trochę lepszej karmy, aby dali ją swoim wychudzonym, w okropnym stanie psiakom...:-(

A nawiązując do tematu połowę pożywienia mych psów stanowi eukanuba, rc nie próbowałam.


Pozdrawiam

Iza

Link to comment
Share on other sites

[B]Izka1995[/B], a nie da sie czegoś zrobić w sprawie tych psów?
Tina od małego głównie je Eukanube (oczywiście były przerwy, ale jakoś zawsze do niej wracałam). Teraz wybrzydza (w sumie to od roku :( )i następny worek to będzie albo DN, TOTW, ChS lub Acana S&P.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...