Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Większość głosów jest za Royalem, a u mnie się nie sprawdził. Miałam Eukanubę Mature Small & Medium Breeds i wszystko było ok. Jakiś czas temu zmieniłam na Royala Medium Mature z serii Vet Size i teraz suńka puszcza mi takie bąki, jakich nawet po Pedigree nie miała :roll: Chyba wrócimy do Eukanuby, albo w ogóle poszukamy jeszcze czegoś innego..

Link to comment
Share on other sites

Jeden z moich piechów zaczą strajkować i przestał jeśc RC! Więc rozglądamy się za jakąś nową karmą! Chociaż z RC byłam zadowolona, koopa ok, co prawda były smierdzące gazy! :p
A mój drugi piechol wcina RC intestinal juz chyba z rok i bardzo mu smakuje!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ja i Avi jestesmy zadowoleni z efektow:) Poza tym chialabym wspomniec o malym sukcesie. Pudelek znajomej ktoryjestjuz pieskiem w wieku senioralnymodmalego jadl tylko miesko gotowane nie tolerowal karm. Jednak posprobowaniu umnie royala Pudelek przeszedl na royal dla pudli:) Wiec zabki i reszta pod kontrola:)

Link to comment
Share on other sites

niestety poki co eukanuba u nas sie nie sprawdzila :( lupiez sie nasilal, wiec wycofalam karme, szkoda. Nie wiem jeszcze czy zmiana karmy pomoze i czy to faktycznie wina eukanuby
A co do samej karmy - dzisiaj na zakupach w realu zobaczylam kilka workow eukanuby zaraz obok pedigree. Ciezko mi uwierzyc, ze sciagneli taka karme do hipermarketow - czy to oznacza pogorszenie sie karmy? najczesciej karmy sprzedawane w takich sklepach kojarza sie nam zle...kto kupi eukanube za ponad 200 zl jesli obok ma karme za 100...a moze spoleczenstwo sie zmienia i zwraca uwage na to co ich pies je?

Link to comment
Share on other sites

W hipermarkecie?:-o

Ja kiedyś znalazłam w Auchanie Royala dla yorków obok Wildlife'a, ale to była jakaś pomyłka, bo wg kody tego produktu teoretycznie nie ma w sklepie:cool3: Ale nie dali mi za darmo:placz: A znalezione nie kradzione:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Do zalet RC mogę jeszcze dopisać (oprócz pięknej sierści, figury, apetytu, kupek, etc.), że po Medium Mature w wersji vet size mojej suce bardzo poprawił się stan uzębienia. Wersja vet size zawiera polifosforan sodu, który wiąże wapń ze śliny. Moja suka wcześniej miała duży osad i ładne zaczątki kamienia - po kilku miesiącach RC ma prawie zupełnie czyste ząbki. Tak czy siak z RC zrezygnowaliśmy ze względu na BHA.

Link to comment
Share on other sites

Jednak giganty - to nie jest dobra rzecz... :shake: przereklamowane i tyle!
Odchowałam pierwszy miot na Eukanubie i powiedziałam sobie, że nigdy więcej!
Duża ilość odchodów i na dodatek okropnie cuchnących... szczeniaki też nie wyglądały zbyt rewelacyjnie :shake: - dobrze, że mamusia okazała się dobrą mleczarnią! :cool3:
Później przeszliśmy na karmę, na której odchowałam moją sukę (młodzież) i jest super!!
Super kupki, szczeniaki przytyły, czują się wyśmienicie i jedzą ją bardzo chętnie...

Więc ja z własnego doświadczenia nie polecam. :shake:

Link to comment
Share on other sites

ja- oczywiście nie pochwalam takiego gadania (soorrrryy za wyrazenie) , że np. po Eukanubie mój pies miał chory żołądek, bo coś tam... - Ok- rozumiem - pies rozchorował się po karmie - ale to -jak już miliony razy bylo wcześniej wspominane- to nie tylko zależy od karmy- dla jednych psów dobra jest Eukanuba i po niej normalnie się rozwijają, a dla innych Royal Canin - bo mają piękną sierśc...:p Mój Bobby chętnie i od już 3 miesięcy non stop je Eukanubę Puppy & Junior Lamb&Rice... Jest zdrowy i nie ma żadnych bączków:eviltong: i mnóstwa koop;) Jego siersc też jest piękna - błyszcząca i mięciutka...:loveu:
Więc nie wiem, jakby to było, gdyby Bobbcioo przeszedł na RC, bo poki co.. No nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam wszystkich;))) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja karmilam mojego delikatesa Royalem Maxi Adult i bylam zachwycona. Pies przybral na wadze, siersc sie pieknie blyszczala, kupki nieduze no i brak baczorow. Jazz wrecz sie zabijal o ta karma.
Jednak ostatnio oglosil strajk i juz drugi tydzien strajkuje mi przy misce. Pluje, kladzie sie na moich nogach o powrocie na legowisko nie wspomne. Po przeglodzeniu troche lepiej jest ale i tak strajkuje.Moze to kwestia ze sie przejadlo aczkolwiek uwazam ze ostatnio ta karma sie pogorszyla . Nie jest to jedynie moje zdanie rowniez wlascicieli pseudo yorka i gonczego ktorzy dokladnie w tym samym czasie zaczeli miec podobne problemy co ja. No chyba ze psy sie dogadaly ze dadza nam popalic:mad:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem nic na temat [B]Eucanuby,[/B] poza tym, że ma przejrzystą i zachęcającą do oglądania stronę internetową i dobre chwyty marketingowe- jakie?? Np. bezpłatny pakiet dla szczeniaka, darmowe poradniki wysyłane korespondencyjnie itd. Jedyne co nie przemawia za tą firmą, to fakt, że robi też produkty dla ludzi: szampony, mydełka, pasty... ( marka Eucanuba nalezy do Protect&Gamble) Fajnie jak firma specjalizuje sie w jednej działce a nie "jest od wszystkiego" ale to chyba zbyt duże uproszczenie. Jej plusem jest też cena, która jest niższa od Royala.
Co do Royala to mój piesek jest tą karmą karmiony (RC babydog maxi) i jest bardzo happy:multi: (szczerze to po każdej jest zadowolony, bo jest żarłoczny). Sierść się błyszczy, robi ładne kupki. Wcześniej próbowaliśmy Acane i Proplana ale psiak sie czochrał na potęgę, miał łupież i nieciekawe kupki.

1:0 dla Royala

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...