Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bakura']A no właśnie, jeśli pies robi dwie kupki dziennie, tzw...rogaliki to znaczy, że dobrze przyswaja karme?

I jeszcze jedno, pod jakim względem eukanubcia gorsza od rc?[/quote]


Ja spotkałam się z kilkoma psami nietolerującymi eukanuby (jeden wręcz w takim stopniu, że wylądował u weta na kilka dni),z czymś takim w RC się nie spotkałam.
Ceny są podobne - wydaje mi że się eucanuba jest nawet ciut droższa.

Ja teraz karmię RC Intestinial, jest on droższy od zwyczajnej karmy, ale pies ma jeśc go mniej - podobnie wychodzi. karma super-delikatna dla żołądka, małe granulki, pies je ja chętniej od zwykłego RC.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze-abym kupił gotową karmę mojemu psu,musi mnie do niej przekonac skład na opakowaniu(a nie wypociny sprzedawców w zoolog lub przedstawicieli...).Po drugie-mój pies musi ją jeść i przyswajac składniki z których karma została wyprodukowana(duże objetosciowo kupy oraz więcej niż 3 na dzień,bączki-pies nie przyswaja karmy,tylko przez niego "przelatuje",a to,że nabierze masy,jest efektem dodatków,które pies nie trawi tak jak powinien(odkładaja się w żołądku tworząc tłuszcz,a właściciel myśli,że to dobra karma,więc dalej ja kupuje).Po trzecie-nie lubie narzucania.

Link to comment
Share on other sites

my próbowaliśmy było ok z vet size giant nie mam nic przeciwko przy trzech spacerach dziennie dwie kupki nie duże , zresztą na eukanubie obecnie jest podobnie a nawet lepiej,
zgadzam się z tym że nie każdy pies toleruje ta samą karmę ale nie można mówic że dlatego sa be po prostu organizm nie daje rady i sie broni

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie Eukanuba.
Mojej suce z resztą bardzo służy.;)
Nie prawdą jest natomiast jak ktoś tu napisał, że nie ma przypadków problemów na RC - ja znam takich przypadków całkiem sporo, zwłaszcza ostatnio. Problemy mogą się pojawić nawet po Hill'sie jeśli pies będzie miał zaburzenia wchłaniania - a to się może zdarzyć niezależnie od karmy.

Ja tam nie wierzę żadnym zapewnieniom co do cudowności karmy, ani tym bardziej rankingom. Wierzę przede wszystkimw to co słuzy psu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikaxxx']Royal ma karmę dla atopików[/quote]
a dokładnie jaką?
Bo jesli masz na myśli RC Hypoalergenic to nie do końca się zgodze bo jej skład troche temu przeczy Hypoalergenic jest koszmarnie droga nawet w przeliczeniu na energię jaką dostarcza i gramaturę a poza tym jest nastawiona na alergie pokarmowe

Link to comment
Share on other sites

A Fuks - choć psiak po przejściach i teoretycznie zagłodzony - od pierwszego dnia u nas nie chciał jeść Eukanuby (kupiliśmy mu wtedy performance, żeby szybciej mógł się odbudować po schronisku i chorobie). Mogła stać całymi dniami w misce i jej nie ruszał. Przeszliśmy więc na RC (adult maxi) i jest OK, smakuje mu (nie tak jak mięso oczywiście), sierść ma ładną, qpki bardzo w porządku. Ale oprócz RC je też nadal sporo gotowanej wołowiny i kurczaka (otyłość na razie mu nie grozi, powoli wychodzi z anemii po swoich przejściach).

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Purple][FONT=Georgia]U mnie sprawa się ma tak:
Są dwa psy - szczeniak i dorosła.
Dorosła była na Eukanubie - niestety bardzo chudła, robiła gigantyczne kupy, aż dała sobie spokój i zastrajkowała przy misce. Próbowałyśmy innych karm z lepszym lub mniejszym powodzeniem. Po Royalu miała taką biegunkę, że mówiąc obrazowo - srała dalej niż widziała. Przeszłyśmy spowrotem na gotowane. Pies ma swój instynkt i od maleńkości suchym się nie zachwycała, wręcz uciekała od miski, a na suche przeszła dopiero w wieku ponad 2lat z trudem. Dziś dokańczamy worek i łaskawie psiaki zjadają wyjątkowo, dla odmiany.
Pojawiła się młoda - jadła Eukanubę u hodowcy i wszystko było ok, dopóki w misce obok nie zapachniał kurczaczek. Nie jadła cały dzień, dopóki w jej misce nie pojawił się ugotowany kurczak :evil_lol: Kupy też nie były maleńkie, więc przelatywała przez oba psiaki.
Poza tym młoda po Royalu ma taką samą biegunkę, jak dorosła. Więc jak dla mnie Royal wychodzi gorzej.
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

dlaczego nie eukanuba - [URL]http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=iams[/URL]
(filmik pokazujacy, co oni robia...)

a tu (po angielsku) wszystko opisane [URL]http://www.iamscruelty.com/introduction.asp[/URL]

kampania "nie będę kupować póki umierają psy i koty" na świecie trwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...