Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='LALUNA']Pewnie o ile starczy Ci motywacji aby cokolwiek ćwiczyć. Zawody w pewnym sensie motywują własciciela do systematycznej pracy. I jest to tylko z korzyścią dla psa. Bo często bez tej motywacji nei chce nam sie wyjsć na dłuzszy spacer niż przymusowy spacerek.[/quote]

Masz rację, że wizja zawodów motywuje. Ale mnie motywuje również pies :evil_lol: Oczywiście, że akurat ćwiczenie agility bez toru odpada. Trudno. Piszesz tak, jakby to był koniec świata. A przecież karierę agility może przerwać nie tylko zakaz udziału w zawodach psów kopiowanych. To może być poważniejsza kontuzja, choroba itp. A wtedy też jakoś będziesz musiała z psem (i on z Tobą) żyć :cool3:

[quote name='LALUNA']weźmiesz z własnych upodobań takiego co kopiowany ale bez rodowodu.[/quote]

Jak najbardziej z własnych upodobań wezmę niekopiowanego :loveu: Bo z pewnością nie obcięty ogon był powodem mojego wyboru tej rasy a nie innej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Masz rację, że wizja zawodów motywuje. Ale mnie motywuje również pies :evil_lol: Oczywiście, że akurat ćwiczenie agility bez toru odpada. Trudno. Piszesz tak, jakby to był koniec świata. A przecież karierę agility może przerwać nie tylko zakaz udziału w zawodach psów kopiowanych. To może być poważniejsza kontuzja, choroba itp. A wtedy też jakoś będziesz musiała z psem (i on z Tobą) żyć :cool3: [/QUOTE]
Owszem odpada ale i ten kontuzjowany pies nie bedzie wymgac takiego aktywnego życia. A uważam że własnie możliowsc udziału w zawodach uczy wielu rzeczy pożytecznych, jak poznanie potrzeb wlasnego psa, dostarczenia mu aktywnego czasu, dbanie o swietne wychowanie a takze uczy szacunku do własnego psa. To nie jest dochodowa impreza z którego własciciel czerpie zyski, wiec nie uważam aby słuszny był zakaz aby nie wolno było z takim psem startować.
Jezeli chodzi o wystawy, proszę bardzo, ale nie moze byc tak ze prawo będzie działać wstecz.

Link to comment
Share on other sites

A kto tutaj mówi o wprowadzeniu zakazu działającego [B]wstecz[/B]?:roll: Większość z nas popiera zakaz cięcia, ale mówimy tutaj o zakazie wystawiania i startowania w zawodach psów urodzonych po np.01.12.2006. Przecież to nie ogranicza w żaden sposób osób, które chcą sobie kupić psa na wystawy czy do sportu. Jeżeli kupią psa urodzonego jeszcze w październiku lub listopadzie, to mogą brać kopiowanego i będą mogli wszędzie z nim chadzać. Jeżeli ktoś decyduj się na szczeniaka urodzonego po 01.12, to musi się liczyć z tym, że tylko z ogoniasto uszastym będzie miał możliwość brania udziału w wystawach czy zawodach.
Nikogo to nie skrzywdzi, bo taki zakaz daje wybór. Albo bierzesz całego psa i masz możliwości, albo bierzesz ciętego i siedzisz z nim w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"Ustawa o ochronie zwierząt", art. 27 p. 1:

"Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione."[/quote]

Tę ustawę znam doskonale, ale na temat kopiowania nie ma tam ani słowa. Bo w czeskiej na przykład (skoro i o niej mowa była) jest dokładnie opisane jakie zabiegi są zabronione (m.in. [B][I]"zejména kupírovat uši"[/I][/B]), a jakie dozwolone (m.in. [I][B]"krácení ocasu u .... štěňat mladších 8 dnů[/B][/I]").

Poza tym ja nie pytam o kopiowanie dla celów tzw. estetycznych, bo takie akurat są mi obojętne, ale o kopiowanie w celach profilaktycznych. Bo z faktem posiadania nieciętego ogona dla mojego psa na przykład wiązał się konkretny problem, którego ani pies ani ja nie wspominamy miło niestety, a który nie wystąpiłby, gdyby pies miał ogon kopiowany zgodnie z wzorcem. Czy znasz jakiś zakaz dotyczący tego typu zabiegów?

Ponadto kto w ogóle stwierdził, że kopiowanie ogonów u szczeniąt jest w ogóle zaliczane do "zabiegów lekarsko-weterynaryjnych"? Czy aby na pewno do nich należy? Czy może akurat tego zabiegu dotyczy kolejny ustęp art. 27:
[I]"2. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne i zootechniczne lub inne zabiegi wynikające z technologii produkcji mogą być wykonywane na zwierzętach wyłącznie przez osoby posiadające kwalifikacje określone odrębnymi przepisami, z zachowaniem koniecznej ostrożności, w sposób zapewniający ograniczenie cierpień i stresu zwierzęcia."[/I]?

[quote name='Berek']zdawało mi się (dotąd) iż zakazane jest kopiowanie dla celów tzw. estetycznych.[/quote]
cieszę się niezmiernie, że dane mi było wyprowadzić Cię z błędu :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A kto tutaj mówi o wprowadzeniu zakazu działającego [B]wstecz[/B]?:roll: [/QUOTE]
Zakla to było apropo strzału w dziesiatkę przez Czechów i brania z nich przykładu ze tak fajnie u nich zrobili, a nie że u nas tak ma byc. I bez względu coby nie było mam nadzieje że nie bedzie to dotyczyć zawodów sportowych. Wiesz gdzie nie gdzie jest że nie mogą brać udziału kastraty w zawodach. A ja znam przypadki gdzie pies miał amputowany ogon i to też by się podciagało po ten zakaz.

Link to comment
Share on other sites

to co dyskutujemy troche tak aby przeciwiczyc inteligencje czy bierzemy sie do konkretow? Chodzi o petycje i zbieranie podpisow. Bo jakos tocza sie tu tylki wysoce inteligentne dysputy a konkretow z tego ani ani :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']to co dyskutujemy troche tak aby przeciwiczyc inteligencje czy bierzemy sie do konkretow? Chodzi o petycje i zbieranie podpisow. Bo jakos tocza sie tu tylki wysoce inteligentne dysputy a konkretow z tego ani ani :crazyeye:[/quote]
Ale czego ma ta petycja dotyczyć? Rozstrzygnięcia czy świadomie łamałaś prawo kopiując wiedząc o zakazie kopiowania, czy też że nie łamałaś, bo ten rzekomy zakaz to nadinterpretacja obowiązujących przepisów? Ja obstaję za tą drugą opcją.

Link to comment
Share on other sites

Ma - będzie pismo n/t zakazu wystawiania fragmentarycznych psów,to ja sie podpiszę. U nas się nic nie kopiuje,ale dla psiej solidarności trzeba się przyłączyć.
WSZYSCY MACHAMY USZAMI I OGONAMI!
USZY I OGONY Z WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A chyba zaczęło się od problemu genetycznego dziedziczenia skróconych ogonów. :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Mi się też nic nie tnie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ale żeby było uczciwie dla wystawców, to powinny być określone nowe wzorce dla ras, które teraz maja ogony. Bo jak oglądałam np boksery czy sznaucery z ogonami, to one mają je bardzo rózne. Proste, lekko wygięte, skręcone. I noszą je różnie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]No i ja rozróznić np pinczera karłowatego nie ciętego od toy terriera z Anglii ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Poza tym ja nie pytam o kopiowanie dla celów tzw. estetycznych, bo takie akurat są mi obojętne, ale o kopiowanie w celach profilaktycznych.[/quote]

Obecnie mam problem z łapą mojego psa. Strasznie się z tym męczymy i on i ja. Czy sądzisz, że dla celów profilaktycznych, aby więcej nie miał problemów z tą łapą, powinnam mu ją amputować? :angryy: Przecież to oczywiste, że z każdą częścią ciała psa może się wiązać jakiś problem. Zwłaszcza z częściami "odstającymi" :cool3:. Czy to jest powód, żeby je profilaktycznie usuwać?


[quote name='TuathaDea']Ale czego ma ta petycja dotyczyć? Rozstrzygnięcia czy świadomie łamałaś prawo kopiując wiedząc o zakazie kopiowania, czy też że nie łamałaś, bo ten rzekomy zakaz to nadinterpretacja obowiązujących przepisów?[/quote]

Dwa razy pudło. Może trzeba było przeczytać wątek, zanim zareagowałeś na czerwoną lampkę "kopiowanie ogonów"? :diabloti:


[B]Ma[/B] - chcesz wystąpić z taką petycją, to działaj. Ja uważam (czytając wypowiedzi różnych szych związkowych), że szkoda na to czasu. I - jak pisałam - czekam na "naturalną kolej rzeczy". I widzę, że wszystko się zmienia w odpowiednim kierunku. Na ostatniej klubówce w stawce średniaków większość już była cała :multi:

Link to comment
Share on other sites

dlatego wlasnie prosze kogos o:
1. ladnie sformulowana petycje za zakazem wystawiania psow ( tak tak to dla poprzednika ktory nie wiedziel o co chodzi) kopiowanych urodzonych po...... chyba po Nowym roku.
2. potrzebny - informatyk bo chyba najlatwiej byloby zbierac te podpisy przez internet. Ja mysle ze przy podpisie tez chyba potrzebny by byl numer legitymacji zwiazkowej.

A moze sie uda przewalczyc to i juz nie bedziemy odstawac od wiekszosci krajow w Europie?

Link to comment
Share on other sites

"cieszę się niezmiernie, że dane mi było wyprowadzić Cię z błędu'

Ależ... absolutnie nie wyprowadziłaś - błędu też nie stwierdzam... stoi w ustawie jak byk...??!!

A już stwierdzenie że obcięcie szczenięciu ogona NIE JEST zabiegiem weterynaryjnym było powalające.
:cool1:
Tzn. rozumiem że są hodowcy ktorzy "to" zalatwiają we własnym zakresie - ale...
Są też tacy którzy załatwiająwe własnym zakresie pozbycie się psa - na przykład starego czy nie rokującego :cool1: :oops: - no ale to oczywiście patologia.
:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Ależ... absolutnie nie wyprowadziłaś - błędu też nie stwierdzam... stoi w ustawie jak byk...??!![/quote]
Toteż pytam właśnie gdzie w polskiej ustawie stoi jak byk? (bo w czeskiej rzeczywiście jak byk stoi).

[quote name='Berek']A już stwierdzenie że obcięcie szczenięciu ogona NIE JEST zabiegiem weterynaryjnym było powalające.
:cool1: [/quote]
A jeśli Cię oświecę, że w myśl polskiego prawa również kastracja i sterylizacja zwierząt jest traktowana jako działalność nieweterynaryjna to powali Cię jeszcze bardziej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']
W wrzesniu wystawialam swoja Yorczke na Wystawie w Austri.Suczka z cietym ogonkiem niezostala dopusczona do oceny!!!! zostala dyskwalifikowana za ciety ogonek.[/quote]

to bardzo dziwne bo w Austrii nie ma zakazu wystawiania psow kopiowanych - wystawiam u nich od 2 lat swoje kopiowane 3 sznaucery

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']Obecnie mam problem z łapą mojego psa. Strasznie się z tym męczymy i on i ja. Czy sądzisz, że dla celów profilaktycznych, aby więcej nie miał problemów z tą łapą, powinnam mu ją amputować? :angryy: Przecież to oczywiste, że z każdą częścią ciała psa może się wiązać jakiś problem. Zwłaszcza z częściami "odstającymi" :cool3:. Czy to jest powód, żeby je profilaktycznie usuwać?[/quote]
To zależy jaki efekt wtedy osiągniemy. Jeżeli zabieg nie upośledza funkcjonalnie psa, a zmniejsza ryzyko wystąpienia problemu, to moim zdaniem jest jak najbardziej uzasadniony. Amputacja łapy upośledza psa z pewnością. Amputacji ogona u psa dorosłego również. Natomiast w przypadku psów o ogonach kopiowanych w pierwszych dniach życia jakoś tego upośledzenia nie zauważam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']Dwa razy pudło. Może trzeba było przeczytać wątek, zanim zareagowałeś na czerwoną lampkę "kopiowanie ogonów"? :diabloti:[/quote]
Mea culpa! Doczytałem o co chodzi i już się poprawiam. Otóż jak przeczytałem miła [B]ma[/B] ma dylemat związany z faktem posiadania młodej, niekopiowanej suczki, która to na swojej jedynej jak dotąd wystawie (w klasie szczeniąt lub baby)otrzymała lokatę niegodną ponoć jej urody, ze względu na niekopiowany ogon. Otóż miła [B]ma[/B] tak się tym faktem załamała, że postanowiła ułatwić swojej suczce karierę bądź to poprzez amputację ogona u półrocznego psa, bądź to poprzez wyeliminowanie z ringów - jak sama ocenia - 80% konkurencji. Oba pomysły według mnie zasługują na potępienie, ale widzę że dla realizacji jednego z nich zaczyna znajdować sojuszników. Widocznie motywy kierujące [B]ma[/B] są dla nich akceptowalne.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie wiem, czy użytkowniczka o nicku "ma" postanowiła "wykosić konkurencję" (hmmm... ?;) ), może po prostu z jednej strony nie znosi niepotrzebnego bólu i przykrości zadawanej zwierzątkom, z drugiej zaś martwi ją kariera wystawowa jej psa.
Mnie przyznaję przytkało jak czytałam już nawet o tym że zastanawia się nad amputacją ogona swojemu psu :roll: ale cóż, ludzie są rózni.

Pocieszające, że wygląda na to że wycofuje się z tego pomysłu, mimo że, jak pisze, są w Polsce (wysoce nieetyczni) sędziowie i działacze ZK dla ktorych tego typu decyzja nie stanowi żadnego problemu :p :shake: .

Do "ma" - sprobuj porozumieć się - na przykład - ze stowarzyszeniem "Empatia", oni zdaje się działają w tym kierunku żeby to prawo "dookreslić" (tak, zeby nie było furtek ktorymi pędzą nasi - przepraszam za wyrażenie - "hodowcy" szanowni). Po co dublowac działania? Może po prostu skontaktu się z nimi i spytaj, jak im można w tym pomóc.

TuathaDea, piszesz:
"Natomiast w przypadku psów o ogonach kopiowanych w pierwszych dniach życia jakoś tego upośledzenia nie zauważam"

A ja zauważam - tu chodzi o sprawy związane z behawiorem, porozumiewaniem się psów między sobą.
A że niejakie doświadczenie w szkoleniu posiadam, to i problemy jakie miewają psy z obciętymi ogonami w życiu spolecznym z przedstawicielami własnego gatunku dostrzegam. :lol:

"Toteż pytam właśnie gdzie w polskiej ustawie stoi jak byk? (bo w czeskiej rzeczywiście jak byk stoi)."

Jak podciągnąć obcięcie psu uszu czy amputację ogona pod "ratowanie życia/zdrowia" lub "ograniczenie populacji" - nie mam pojęcia.
Ale widać niektorzy ludzie potrafią.
:evil_lol: :evil_lol: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Podobno Niemcy noszą się z zamiarem cofnięcia zakazu kopiowania.;)[/quote]
[B][COLOR=green]"Podobno", to Lenin był krewnym Winetou:lol: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Tak mówi moja Pani doktor.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Samych znajomków widze.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]TuathaDea, ty stary ściemniaczu:lol: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]To ja polece do mojej Pani doktor, bo trzeba pomóc.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Wróce tu :evil_lol: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Dla jasności, ogony mają być i już, na swoich miejscach, uszy też.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

pragne zaznaczyc ze jesli chcialabym wykosic konkurencje pisalabym o wprowadzeniu zakazu wystawianych np urodzonych od 97 roku kiedy to ustawa zostala wprowadzona w zycie. ( W niemczech to zrobiono) A ja tu dalam propozycje zeby nie mozna bylo wystawiac urodzonych !!!! od 1 stycznia 2007 roku. Gdzie tu koszenie konkurencji? Oczywiscie nie znam sie i moj poprzednik w milym tonie dal mi do zrozumienia ze przegralam bo mam paszkwila. Wiec zapraszam mojego poprzednika na moja strone tam sa zdjecia malutkiej ogoniastej i innych moich paszkwili oraz paszkwili z mojej hodowli. Moge takze wyslac zdjecia aktualniejsze na prv. Mozna samemu zobaczyc ( oczywiscie zakladajac ze "sympatycznie" mnie oceniajacy poprzednik zna sie na wygladzie mojej rasy) tego ogoniastego 'paszkwila"

Z zalem stwierdzam ze dyskusja zaczyna byc niesympatyczna. Zaczynaja sie docinki. I nikt nie usiluje nic konkretnego zaproponoiwac lub chocby nawet przylaczyc sie do mojej propozycji:-( :-( :-( :shake: .

Dodam jeszcze ze Niemcy nie maja zamiaru sie wycofac z zakazu. Co wiecej- mam zamowienia na psy z mojej "paszkwilowej" hodowli ( o dziwo od powaznych hodowcow)- oczywiscie z calej dlugosci ogonkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma'] Straszyla mnie tym kolezanka ze sedziowie jak widza psa z ogonem to nie widza w nim PONa:( Sedziowie sa nie przyzwyczajeni do widoku POna z ogonem. .[/QUOTE]

to jest zdanie z mojej wypowiedzi na samym poczatku. Jak myslicie jak sie czuje jak mnie tak ktos stresuje? I po takim nastawieniu wychodzi pierwsza wystawa.. I... spelnia sie to co mowi kolezanka.... I jak sie czuje gdy widze na wystawach w stawce 70 PONOw tylko 3 z ogonami? W tym moj jeden? Teraz prosze dalej mieszaj mnie drogi przedmowco z blotem. Bo jestem zawistna wredna baba ktora nie ma za grosz racji bojac sie tego ze jak sie nie przyzwyczai czestym widokiem "ogonisatych" sedziow na naszych ringach to te ogoniaste beda traktowane jak " blad w sztuce"

jak mi nikt nie pomoze to ja SAMA NIE DAM RADY!!! Czy naprawde nie widzicie ze nikt tak naprawde nie przejal sie tym zakazem??? Nikt nie egzekwuje jego wykonania. Dodam tez ze sam zakaz jest sformulowany tak ze naprawde latwo go obejsc:-(
Nie jestem silaczka- jakze latwo dolaczyc do wiekszosci i nie wychylac sie.... Juz zakladajac taki post wychylilam sie. Jak dalej tak bedzie wygladala dyskusja to bedzie bezcelowa. Bo zamiast wsparcia zostalam "mile" oceniona:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']ja tu dalam propozycje zeby nie mozna bylo wystawiac urodzonych !!!! od 1 stycznia 2007 roku. Gdzie tu koszenie konkurencji?[/quote]
Mijasz się z prawdą miła [B]ma[/B], bo:
[quote name='ma']Moze daloby sie namowic ZKWP na wydanie zakazu wystawiania psow z kopiowanymi ogonami i uszami np urodzonych w 2006 roku?[/quote]
Twoja propozycja dotyczyła psów już urodzonych, rówieśników Twojej suczki, a więc w przyszłości potencjalnych konkurentów w poszczególnych klasach wystawowych. Nieładnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...