Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='ursa81']Oczywiście, że nie i dlatego nie chciałabym, żeby to zjawisko się nasiliło.[/quote]

No własnie i dla nich nie ma to znaczenia. Bo oni rozmnazaja po swojej suce, po swoim psie, bo im się sprawdziły te psy. I wielu ma gdzieś rodowody bez względu na zapisy.


[QUOTE]Myśliwych ok. 120 tysięcy. Ile z psami trudno powiedziec bo nie wiem gdzie szukac tych danych w skali kraju, ale dane takie są na pewno bo koła prowadzą rejestry psów mysliwskich w kole które są przesyłane wyżej. [/QUOTE]
Mars a ile jest na jednym polowaniu myśliwych a ile jest psów.
Gdzies nawet czytałam ze w jakims okregu poszukuja chetnego z psem myśliwskim do udziału w polowaniu bo nie ma u nich

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ursa81']

Znalazłam przykład podobnego ogona ale tamten był zdecydowanie dłuższy. Może dwukrotnie. Był zbyt ciężki i nie unosił się nad ziemią.

[URL]http://images30.fotosik.pl/189/b1aae153f8fe4beemed.jpg[/URL][/quote]
[B]Rany!!!Taki to tylko ciachnąc!!! ;)Wygląda strasznie! :shake:[/B]
[B]Jak mieszanka wyżła z grzywaczem chińskim! :lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czy tak trudno zrozumiec ze dopóki nie bedzie zakazu WYSTAWIANIA psow KOPIOWANYCH w POLSCE dopóty takowe beda biegały po ringach chodziły po naszych ulicach i dostawały nominacje na CRUFTA :lol:???
Poza granicami naszego szanownego KACZOGRODU jakos porafili to rozwiazac ...zakaza wystawiania - mamy kłapouchy i ogoniaste :multi: a Polakom ktorym zalezy na zagranicznych osiagach nabywaja naturalne psy :multi:
[/quote]
Na szczęście w psach użytkowych nie prędko dojdzie do tego zakazu! :lol:
A jeżeli kiedykolwiek do tego dojdzie to po prostu przestane wystawiac psy! :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy'][U]Na szczęście w psach użytkowych nie prędko dojdzie do tego zakazu! :lol:[/U]
A jeżeli kiedykolwiek do tego dojdzie to po prostu przestane wystawiac psy! :eviltong:[/quote] uwazam, ze zakaz powinien byc powszechny! Prawo ujednolicone w Europie, by wystawiajacy nie zastanawiali sie, cz tu mozna, a tam - czy nie lub czy jeszcze mozna- albo w jedna, albo w druga strone.
problem jest rozdwojony - pierwsze - czykopiowac, co zw. jest z cierpieniem ( nie uwierze, ze "to" nie boli - jak zapewniali tu niektorzy - sama kiedys mialam kopiowanego dobernana - po drugie - czy kopiowac czy nie - i gdzie takie psy wystawiac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
Mars a ile jest na jednym polowaniu myśliwych a ile jest psów.
Gdzies nawet czytałam ze w jakims okregu poszukuja chetnego z psem myśliwskim do udziału w polowaniu bo nie ma u nich[/quote]

Zależy jakie polowanie. Przy polowanu na ptactwo musi byc minimum jeden pies na trzech myśliwych, przy polowaniu zbiorowym na grubą musi byc minimum jeden pies do odszukiwania postrzałków. Psy idące w miot czy norowce uzywane na jednym polowaniu nie są limitowane w żadną stronę. My polując zbiorowo staramy się nie puszczac więcej jak trzy psy na raz w miot bo zaczynają sobie przeszkadzac i zaczynają byc brawurowe co może kończyc się szyciem. Jak mamy więcej piesków to idą na przemian. W polowaniu z norowcami zwykle puszcza się jednego, a czasem dwa psy na raz, jednakże często co nora psy są zmieniane. Tu mam fotkę z ostatniego naszego polowania na stogach i norach (dwa psiaki się na fotkę nie załapały):

[URL]http://img503.imageshack.us/img503/3743/lisyu7.jpg[/URL]

Co do psów pracującyh proponuję przy okazji jakiejś wystawy zajrzec na ring DJT - rasy która w 90% jest w rękach myśliwych i pracuje, i popatrzec na ogony ;)

PS. To ogłoszenie o którym mówisz najprawdopodobnie dotyczy dzikarzy. Nie w każdym kole znajdzie się ktoś kto chce hodowac psy tylko na dziki by je puścic w miot kilka razy w ciągu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']

Szczegołnie z tym zakończeniem się zgadzam.
I pewnie dosć duze wyzwanie przed hodowcami, ale mozliwe. Zreszta już widać w wielu przedstawicielach ras kopiowanych a obecnie z długimi ogonami ze maja coraz ładniejsze ogony które dodaja urody psu.
A i mysle ze nasz zakodowany obraz ras ciętych tak samo się zmienia i coraz częściej ludzie doceniaja naturalną urodę. Osobom które przede wszystkim doceniaja charakter danej rasy i to jest priorytetem decyzji że ta a nie inna rasa, nie sprawia to jakiegoś problemu i akceptuja psa takiego jak jest. Wystawy są naprawdę bardzo marginesalną sprawą w całym życiu naszego psa i przede wszystkim pies jest naszym przyjacielem i towarzyszem. Którego cenimi za to jaki jest i że jest przy nas.
A hodowla powinna być pasją i tutaj wiadomo że nie ma nic na skróty i należy dążyć do najlepszego, ale w genach a nie w chirurgi. Bo idąc na skróty, gdzieś gubimy naszego psa i tym czym powinien być dla nas.[/quote]

Laluna:loveu::loveu::loveu: pięknie napisane:klacz::klacz::klacz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia']... Czy tak trudno zrozumiec ze dopóki nie bedzie zakazu WYSTAWIANIA psow KOPIOWANYCH w POLSCE dopóty takowe beda biegały po ringach chodziły po naszych ulicach i dostawały nominacje na CRUFTA :lol:???
Poza granicami naszego szanownego KACZOGRODU jakos porafili to rozwiazac ...zakaza wystawiania - mamy kłapouchy i ogoniaste :multi: a Polakom ktorym zalezy na zagranicznych osiagach nabywaja naturalne psy :multi:..i nie trzeba im pokazywac drastycznych filmów czy zdjec ( nierzadko przekłamanych) odsyłac do madrych ksiazek czy artykułow w lepszych lub gorszych czasopismach . o wyzszosci niekopiowanego nad kopiowanym,,
a tak wogole to wreszcie przyszła WIOSNA :loveu::multi::loveu::multi:[/quote]
Na dzień dzisiejszy ogony i uszy psom tnie już wyłącznie (może poza myśliwskimi, tu mam wątpliwości) [I][COLOR=indigo][FONT='Arial Black'] zapyziała ksenofobiczna tłuszcza[/FONT][/COLOR][/I]. Jest odpowiedni zapis w ustawie ale do końca się tego i tak nie wyeliminuje. Ksenofobia nie jest wyłącznie przypisana do naszego Landu. Jednak można to paskudne odchylenie relacji wobec psów - zdecydowanie ograniczyć. O to walczymy. Daj lepszy pomysł!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Odpowiedz mi proszę, skąd znasz pismo które dostałam? (nie bywasz u mnie w domu, na pewno nie jesteśmy zaprzyjaźnione i nie udzieliłam Ci takiej informacji). To nie jest dokument, który tu się już pojawił.
Dlaczego oceniasz (cyt. "podkładkę pod doniczkę wyleniałej paprotki”) coś, o czym nie masz zielonego pojęcia?

Rozmyśliłam się chwilowo, z przyjemnością włączę się do dyskusji w drugiej połowie roku :) nie wątpię bowiem, że wątek wciąż będzie istniał.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czytałam Twój post przed edycją. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Czytałam Twój post przed edycją. [/FONT][/COLOR][/quote]

Nie wkleiłam/zeskanowałam treści pisma, napisałam tylko, że do momentu ewentualnej (ewentualnej) zmiany przepisów/doprecyzowania już istniejących, kopiowanie w Polsce było i jest legalne.

Wybacz, ale osoba która podpisała się pod pismem jest dla mnie większym autorytetem w tym zakresie niż Ty (nie odbieraj tego personalnie).

Nie będę na ten temat teraz rozmawiać, bo lubię konkrety.
Dlatego jak pisałam wyżej, z przyjemnością (mam nadzieję) wrócę do dyskusji za kilka miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']z psami myśliwskimi jest własnie inaczej...;)[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Tak samo twierdzą miłośnicy pozostałych ras psów kiedyś kopiowanych ;) .[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A to co się teraz dzieje w parlamencie u Czechów niezbicie dowodzi, że nie tylko w Polsce myśliwi mają wyjątkowe skłonności do fantazjowania i konfabulacji.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Brawo dla Prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Klausa :loveu: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Nie wkleiłam/zeskanowałam treści pisma, napisałam tylko, że do momentu ewentualnej (ewentualnej) zmiany przepisów/doprecyzowania już istniejących, kopiowanie w Polsce było i jest legalne.

Wybacz, ale osoba która podpisała się pod pismem jest dla mnie większym autorytetem w tym zakresie niż Ty (nie odbieraj tego personalnie).

Nie będę na ten temat teraz rozmawiać, bo lubię konkrety.
Dlatego jak pisałam wyżej, z przyjemnością (mam nadzieję) wrócę do dyskusji za kilka miesięcy.[/quote]
Nie musisz wklejać tego pisma ponieważ dostało i zna je PÓŁ POLSKI :lol: .
Marek J. - MYLI SIĘ :mad:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Nie musisz wklejać tego pisma ponieważ dostało i zna je PÓŁ POLSKI :lol: .
Marek J. - MYLI SIĘ :mad:.[/quote]

Niceravik - mylisz się. Pod pismem (adresowanym bezpośrednio do mnie, nie wydaje mi się, aby dostał je ktoś jeszcze :) ) nie podpisał się pan, o którym piszesz.

Nie jest to (powtarzam) pismo, które tu się już pojawiło.

Zbyt szybko wyciągasz wnioski.

To wszystko, co mam teraz na ten temat do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Niceravik - mylisz się. Pod pismem (adresowanym bezpośrednio do mnie, nie wydaje mi się, aby dostał je ktoś jeszcze :) ) nie podpisał się pan, o którym piszesz.

Nie jest to (powtarzam) pismo, które tu się już pojawiło.

Zbyt szybko wyciągasz wnioski.

To wszystko, co mam teraz na ten temat do powiedzenia.[/quote]
Pisz co chcesz, ale te fragmenty tekstu, które tu przytoczyłaś są JEDNOZNACZNE! Wśród kopistów jest jedno źródło wiedzy.
Dla mnie to bzdet :mad:.

ps. skoro to pismo jest takie dobre i nieznane nikomu, daj je tu, pokaż!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Oki - to tu zadam to pytanie ( badz co badz w pewnymsensie nawiazanie do pytania DaRA), bo na info o wystawach nie odpowiedziano mi.
Po co przyznaja sedziowie kwalifikacje do Cruft"a psom kopiowanym??? Chodzi mi o sensowna i rzeczowa odpowiedz![/quote]

...nie moglem sie powstrzymac;)
Przyznaja aby te pozniej wygrywaly ta najbardziej z prestizowych wystaw.
W tym roku BIS'a zdobyl sznaucer olbrzym z cietym ogonem-Ch Jafrak Philippe Olivier
Piekny pies !!!!
[URL="http://www.petsugar.com/gallery/view/1106129?page=0,7,0&show=large"][IMG]http://images.teamsugar.com/files/upl0/10/104166/10_2008/80180107_10.xlarger.jpg[/IMG][/URL]

[IMG]http://www.jafrak.com/pictures/stud_dogs/phillipenew.jpg[/IMG]

[URL="javascript:show_zoom("][IMG]http://artykuly.animalia.pl/zdjecia_art/med/__1205709420.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
[URL]http://www.jafrak.com/pictures/stud_dogs/phillipenew.jpg[/URL]

[URL]http://artykuly.animalia.pl/zdjecia_art/med/__1205709420.jpg[/URL]
[/quote]

[B]Piękny!!!I jaki ma piękny ogonek!!! :evil_lol:[/B]
[B]Na pewno z długim nie wyglądałby lepiej! :p[/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[QUOTE]Szczegołnie z tym zakończeniem się zgadzam.
I pewnie dosć duze wyzwanie przed hodowcami, ale mozliwe. Zreszta już widać w wielu przedstawicielach ras kopiowanych a obecnie z długimi ogonami ze maja coraz ładniejsze ogony które dodaja urody psu.
A i mysle ze nasz zakodowany obraz ras ciętych tak samo się zmienia i coraz częściej ludzie doceniaja maturalną urodę. Osobom które przede wszystkim doceniaja charakter danej rasy i to jest priorytetem decyzji że ta a nie inna rasa, nie sprawia to jakiegoś problemu i akceptuja psa takiego jak jest. Wystawy są naprawdę bardzo marginesalną sprawą w całym życiu naszego psa i przede wszystkim pies jest naszym przyjacielem i towarzyszem. Którego cenimi za to jaki jest i że jest przy nas.
A hodowla powinna być pasją i tutaj wiadomo że nie ma nic na skróty i należy dążyć do najlepszego, ale w genach a nie w chirurgi. Bo idąc na skróty, gdzieś gubimy naszego psa i tym czym powinien być dla nas.[/QUOTE]
[quote name='ara']Laluna:loveu::loveu::loveu: pięknie napisane:klacz::klacz::klacz:[/quote]

I ja się podpisuję pod tym wszystkimi kończynami!

Co do foty wyżła z pędzlem na ogonie. Czy jest on imponujący czy raczej straszny? Różnie to postrzegamy. Problem, że wzorzec nie mówi nic o tym jaki ma być niekopiowany ogon.

Co do tego ilu jest myśliwych i psów polujących. Nie tędy droga, żeby umniejszać rolę myśliwych w hodowli psów myśliwskich. Ja bym tu nawet nie dyskutowała, jest to dla mnie oczywiste. Myślistwo, sporty myśliwskie, hodowle psów myśliwskich to w naszym kraju nadal potęga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']...[B]nie moglem sie powstrzymac[/B];)
Przyznaja aby te pozniej wygrywaly ta najbardziej z prestizowych wystaw.
W tym roku BIS'a zdobyl sznaucer olbrzym z cietym ogonem-Ch Jafrak Philippe Olivier
[B]Piekny pies !!!![/B]

[/quote]
[SIZE=3][B]Nie mogłam się powstrzymać...[/B][/SIZE] :p.
[quote name='orsini']...
:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
[B]CRUFT to przerost formy nad trescia naprawde[/B]. Chyba , ze jakims cudem w Briardach jest inaczej niz np w sznaucerach, ale [B]to co tam wygrywa to u nas na ocene bdb[/B] normalnie. Wiec nominacja piekna ale na sciane i wtedy niewazne czy psiak kopiowany czy nie:lol:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']....
Wybacz, ale osoba która podpisała się pod pismem jest dla mnie większym autorytetem w tym zakresie niż Ty (nie odbieraj tego personalnie).
....[/quote]
Nie zgodzę się z Tobą. Sekretarz stanu w ministerstwie, minister ... to Twoim zdaniem autorytety? Choćby nie wiem jaką głupotę firmowali własnym nazwiskiem? Porównanie hodowli psów rasowych do hodowli np. świń? Takie jest stanowisko Twojego autorytetu?
Bardzo odkrywcze. Odkąd to hodujemy na mięso, skóry i futro psy rasowe? Technologia produkcji....hmmm .Autorytet musi się jeszcze dokształacić.

Ps. nie odbieraj tego personalnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Na dzień dzisiejszy ogony i uszy psom tnie już wyłącznie (może poza myśliwskimi, tu mam wątpliwości) zapyziała ksenofobiczna tłuszcza.
[FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=indigo]upss ....ta tluszcza jest niczego sobie :loveu::loveu:[/COLOR][/SIZE][/FONT]


Jest odpowiedni zapis w ustawie ale do końca się tego i tak nie wyeliminuje. Ksenofobia nie jest wyłącznie przypisana do naszego Landu. Jednak można to paskudne odchylenie relacji wobec psów - zdecydowanie ograniczyć. O to walczymy. Daj lepszy pomysł![/quote]

A co ten jest zły?:cool3::cool3:
Byc moze calkowicie kopiowania nie zlikwiduje ale napewno zmniejszy sie ich populacja ;-) a to juz cos ....

Trza dowalic kary pieniezne za posiadanie kopiowanego psa :diabloti::diabloti:
to jest super pomysł :evil_lol::evil_lol: i taki radykalny w swej prostocie :multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia']
Trza dowalic kary pieniezne za posiadanie kopiowanego psa :diabloti::diabloti:
to jest super pomysł :evil_lol::evil_lol: i taki radykalny w swej prostocie :multi::multi:[/quote]

dowalmy tez od razu kary dla ludzi niepelnosprawnych i ich rodzin - tych bez rak i nog - przeciez sa tak samo okaleczeni jak kopiowane psy :diabloti::diabloti:


mysl troszke dziewczyno ....

Link to comment
Share on other sites

w sprawach briardów -na tym forum wypowiedzi wręcz zaskakująco inne niż na drugim- ktos sie domaga kar za posiadanie kopiowanego tu a na innym pisze , że jego następny będzie kopiowany czegoś nie rozumiem
ktos inny pisze , że ma niekopiowane ale zapomina że niedawno skopiował szczeniaka by go sprzedać
Trochę w ciąży nie mozna być

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']...Wybacz, ale osoba która podpisała się pod pismem jest dla mnie większym autorytetem w tym zakresie niż Ty (nie odbieraj tego personalnie)...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cieszę się, że nie jestem dla Ciebie autorytetem :multi: . Naprawdę![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Każdy wybiera dla siebie autorytety i idoli wg swojej miary i potrzeb. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Inaczej mówiąc, na miarę stawu grobla.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ale nie odbieraj tego personalnie :lol: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...