Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='ara']Ale posiadanie kopiowanych jest tam z tego co wiem legalne? Jak myślisz, czemu np z Polski czy Rosji nie ściągają?:evil_lol:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Tak sobie myślę, że Duńczycy to może być naród mało praktyczny i niezaradny. Porównać się nie da z naszym maxxelkiem. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Może nawet nie wiedzą, że z Polski mogliby jeszcze na samym początku 2008 roku ściągnąć oberżniętego psa. Po tym terminie zostanie im już tylko Rosja. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Albo też te ogoniaste dobki służą tylko do wyłapywania łagodniejszych przestępców, bo na poważnych mogą mieć niedźwiedzie polarne i tygrysy bengalskie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kopiowane oczywiście :lol:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A taki skopiowany tygrys bengalski może nie znać się na żartach :mad:.[/FONT][/COLOR]
Bo niedźwiedź polarny jest jeszcze gorszy :razz:.
Za każdym razem jak popatrzy na swoją krótką kite to nie zastanawia się. Wali w ryja od razu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aleś napisała na temat tygrysów bengalskich i niedźwiedzi polarnych. Fajnie to zabrzmiało aż się popłakałem ze śmiechu co nie zmienia faktu, ze nadal jestem przeciwny kopiowaniu uszu i ogonów i psów bo dla mnie to przejaw niczego innego jak snobizm i to przez wielkie S. Koszmar i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']....[B]Maxxel[/B], ale jak napisałeś, w ten sposób, to wyszło na to, że [B][SIZE=4]skopiowałeś swoje psy tylko po to, żeby miały większe szanse na wystawach[/SIZE][/B] :eviltong:
A jak dla mnie są ważniejsze rzeczy od wystaw, może dla Ciebie i Jaśka nie :eviltong:
Jak nie rozumiecie co jest ważniejsze, to może jakiś [B]kurs etyki by się przydał ;P[/B][/quote]
Święte słowa :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']...ja proponowal bym ciebie w koncu ty zbudowalas teorje spadania psa z parapetu.Dla ciebie pies=kot
[/quote]
[B][COLOR=green]Niczego nie musze budować. Tę teorię POTWIERDZONO PONAD STO LAT TEMU. Dla wielu ta kwestia jest nie do ogarniecia rozumem bo nie kumają kursu fizyki na poziomie GIMNAZJUM.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]W sensie obiektu fizycznego jaki poddaje się badaniu podczas swobodnego spadania, czy to pies czy kot - nie ma znaczenia.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Oczywiście dla "uczonego" po kursie fizyki. Przynajmniej na poziomie gimnazjalnym.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Widzę, że ty masz z tym problem.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]:p[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][

Wcale tak nie napisalem!!Jest jednak faktem,ze mimo 10 letniego zakazy na pudla wskakuja bardzo czesto psy kopiowane:lol:mimo konkurencji na tym samym ringo psow nie cietych:eviltong:

Nieprawda. Chyba, ze w Twojej rasie decyduje tylko taki czy siaki ogon.
To jednak mało prawdopodobne. Nie posądzam sędziów o tak proste wydawanie werdyktów. W beauceronach Twój ,,fakt" się zupełnie nie sprawdza. Posiadanie kopiowanego ucha nie gwarantuje wygrywania. Topowe psy są klapciakami. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] W beauceronach Twój ,,fakt" się zupełnie nie sprawdza. Posiadanie kopiowanego ucha nie gwarantuje wygrywania. Topowe psy są klapciakami. :cool3:[/quote]

Nastepna czyta to co chce przeczytac.Napisalem wskakuja czesto a nie zawsze.Gdzie padlo slowo ,ze kopiowany gwarantuje wygrana.Ja wiem ,ze sie dziewczyny nakrecacie jak landrynki na karuzeli,ale wiecej rozwagi :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote]
quote=niceravik;9171476][COLOR=black][FONT=Verdana]Tak sobie myślę, że Duńczycy to może być naród mało praktyczny i niezaradny. Porównać się nie da z naszym maxxelkiem. [/FONT][/COLOR]
[/quote]

To nie wiedzialas tego??Bez urazy twoja to moze byc ksiazka z cytatami,ktore czesto wklejasz..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Śmiałam się raczej z tego co napisałeś :razz:
Nie tylko o wystawy w życiu chodzi ;)
Jeśli masz psy tylko w celu wystaw to współczuje im ;)[/quote]


a jesli Ty Monyko-nie wiesz o co chodzi-jak ktos pisze,ze wystawy sa wazne (ja na przyklad spedzam w sezonie wystawowym wiekszosc weekendow podrozujac po Europie od wystawy do wystawy)-i wspolczujesz tym psom -to pozwol ,ze zapytam-nie masz w swojej galerii domowych zdjec innych na avatar?

a moze ten avatar to po prostu....przypadek-albo przestroga-jak bardzo nie powinnismy byc dumni z tego co robimy,i nie powinnismy przyznawac sie do tego ,ze kynologia i wystawy to nasze ulubione niejednokrotnie hobby....-ale-Ty pewnie nic o tym nie wiesz........:cool3:

Pozdrawiam wszystkich zaklamanych wystawcow,hodowcow,groomerow,i innych-bioracych udzial w tych barbarzynskich imprezach kynologicznych-ktore staly sie posrednio przyczynkiem do dyskusji na temat kopiowania........:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']
Orlowska m.in przywołuje[B] badania D.Belyaeva[/B],
Dotyczy lisow wprawdzie, ale moze miec jak najbardziej odniesienie do proscesu udomawiania psa
Belyaev zajmował się srebrnymi lisami selekcjonując je na JEDNĄ CECHĘ - brak lęku przed człowiekim/przyjacielskość (oczywiście kryteria selekcji hodowlanej były dostosowane do aktualnego nasilenia tych cech w populacji). Po zaledwie 20 pokoleniach Belyaev otrzymał lisy, który łasiły się do ludzi, przybiegały na wołanie. I co z tego? Ano to, że KOLOSALNIE zmienił się także WYGLĄD hodowlanych lisów: miały KLAPNIĘTE USZY i były ŁACIATE!...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Kto potwierdził ten eksperyment z lisami?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Dowód naukowy musi być sprawdzalny, a zatem powtarzalny![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Około połowy ubiegłego wieku nauka radziecka przeżywała "rozkwit".[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Gwiazdą radzieckiej genetyki był w tamtym czasie niejaki Trofim Denisowicz Łysenko. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=green]Profesor. Dyrektor instytutu genetyki, akademik, laureat orderów itd.[/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jednak nikt nie potwierdził jego rewelacji genetycznych.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[FONT=Verdana][B][COLOR=green]Prof. Jan Dembowski, znany już przed wojną psycholog zwierząt, po wojnie attache naukowy w ZSRR, w marcu 1949 r. zorganizował z zespołem redakcyjnym "Nowych Dróg" pierwszą łysenkowską konferencję, na której był głównym mówcą z ramienia Koła Przyrodników-Marksistów. W wydrukowanych w książce materiałach konferencji czytamy wypowiedź Dembowskiego:[/COLOR][/B][/FONT]
[I][FONT=Verdana][B][COLOR=green]"Fakty zdają się zaprzeczać możliwości dziedziczenia cech nabytych. [/COLOR][/B][/FONT][/I]
[B][COLOR=green][I][FONT=Verdana]Obrzezanie ludzi czy[/FONT][/I][/COLOR][/B]
[CENTER][I][FONT=Verdana][B][SIZE=4][COLOR=green]obcinanie ogonów u zwierząt [/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana][B][SIZE=4][COLOR=green]nie pociąga za sobą żadnego śladu dziedziczenia.[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/I][/CENTER]
[I][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Łysenko uważa przykłady podobne za zupełnie nieistotne". [/COLOR][/B][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Po czym 14 dyskutantów, w większości profesorów, poparło gorąco Łysenkę. [/COLOR][/B][/FONT][/I]
[FONT=Verdana][B][COLOR=green]Teraz wiadomo po co przywołana została radziecka pseudogenetyka.[/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][COLOR=green]Dzięki niej, obcięty ogon byłby dziedziczony w następnych pokoleniach.[/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][COLOR=green]No a co z wetami? Na czym by zarabiali? [/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][COLOR=green]W sumie to nie był dobry pomysł :razz:.[/COLOR][/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Bardzo ładnie, tylko zauważ, że D. Morris postawił tezę, a nie napisał definicję.
Jakich teorii? O nogach? A skąd wiesz, że są nieprawdziwe? :p[/quote]

Pewne tezy nalezy zostawić niech sobie żyją życiem autora. :razz:
W Stanach widocznie wiele rzeczy może przejść jako naukowe nawet te, które są tylko pseudonaukowe. A może nie tylko w Stanach? Pamiętasz pewnego naszego polityka na literke G. i jego poglądy na temat ewolucji ???
To też była teza i nawet był na nia dowód -smok wawelski. :evil_lol:Chyba jednak nikt słów tego pana nie brał na serio.:lol:

Amber, litości, proszę nie mówmy już o damskich nogach bo mnie chłopaki o brak profesjonalizmu w dyskusji posądza. A ja myślałam, ze im zrobie świateczny prezent ;) skierowaniem dyskusji na tematy zapewne interesujące dla nich:oops:. Myślę, że akurat w tej teorii Morris ma sporo racji.:oops: To chyba wie nawet grupa wyrostków ,,spod budki z piwem" Jednak oni nie zamieniają tej wiedzy na poradnik ,,naukowy". Dajemy spokój z nogami?
O infantylizacji wyglądu zwierzaków możemy gadać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Nastepna czyta to co chce przeczytac.Napisalem wskakuja czesto a nie zawsze.Gdzie padlo slowo ,ze kopiowany gwarantuje wygrana.Ja wiem ,ze sie dziewczyny nakrecacie jak landrynki na karuzeli,ale wiecej rozwagi :eviltong:[/quote]

Dzięki za odpowiedź. :multi: Dorzuciłeś jeszcze jeden powód dlaczego nie warto kopiować: [B]kopiowanie nie gwarantuje wygranej. [/B]Zwolennicy kopiowania zanotować. A ty Jasiu pisz, wężykiem, wężykiem... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']No i jakie jest Twoje zdanie na temat badań Belayev'a? ;)
Bo to głownie do tego fragmentu tyczylo sie wezwanie Twojej osoby ;)
nie do końca, aczkolwiek tez
Poczytaj to co wkleilam ja i aisia chyba na temat badań Belayev'a nad lisami, to samo mozne dotyczyc równiez psów.[/quote]

Moje zdanie? Takie jak zapewne większości osób o socjalistycznych eksperymentach. Nie takie rzeczy uczeni ze Związku Radzieckiego potrafili stworzyć, wyhodować, ulepszyć itd.;) Eksperymenty z genetyką to ulubiony temat ich uczonych. Eksperyment z lisami na przełomie lat 50 i 60 wpisuje się wiec w klimat tamtych czasów. D. Biełajew był dyrektorem fermy lisów.Nie wiem na ile był uczonym bo niewiele jest materriałów mówiących o nim i jego eksperymencie. To jest największą wadą tych badań- brak dowódów, materiałów itp. Czytałam kiedyś w Wiedzy i Życiu artykuł dotyczący tego eksperymentu. Miał wiele mówiący tytuł ,,Nauki źle stosowane".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']a jesli Ty Monyko-nie wiesz o co chodzi-jak ktos pisze,ze wystawy sa wazne (ja na przyklad spedzam w sezonie wystawowym wiekszosc weekendow podrozujac po Europie od wystawy do wystawy)-i wspolczujesz tym psom -to pozwol ,ze zapytam-nie masz w swojej galerii domowych zdjec innych na avatar?[/quote]
Umiesz czytać ze zrozumieniem? ;)
Cytujesz mnie a nawet nie rozumiesz co napisałam ;)
Gratulacje ;)

W moim zdaniu zakradło się dużo znaczące słowo "tylko", więc teraz przemyśl to sobie jeszcze raz i może później pogadamy.
Ja mam psa przede wszystkim jako przyjaciela, dopiero potem na wystawy.
Pozdrowienia ;)

PS. Co do avataru to mogę sobie tam wstawić nawet fotę skopiowanego psa, jeśli będę miała taką ochotę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']może ktoś poda aleternatywne źródło, które wyjaśnia w sposób wyczerpujący, jak właściwie powstał pies, jak przebiegała jego ewolucja (od wilka do pierwszego psa), kiedy, i jakie czynniki spowodowały pojawienie się pierwszych psów?[/quote]


[SIZE=5][SIZE=2]H.G.Parker :”Genetic Structure of the Purebred Domestic Dog”.[/SIZE] [/SIZE](2004)
[SIZE=2]P.Savolainen :”Genetic Evidence for an East Asian Origin of Domestic Dogs”.(2002)[/SIZE]
Raymond Coppinger & Lorna Coppinger:”Dogs- A startling New Understanding of Canine Origin, Behavior, and Evolution”.(2001)

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[quote name='Karmi']Dzięki za odpowiedź. :multi: Dorzuciłeś jeszcze jeden powód dlaczego nie warto kopiować: [B]kopiowanie nie gwarantuje wygranej. [/B]Zwolennicy kopiowania zanotować. A ty Jasiu pisz, wężykiem, wężykiem... :evil_lol:[/quote]

...ma to sie tak samo jak nabywajac psa niekopiowanego nie zagwarantujemu mu,ze tego ogona nie zlamie:multi:Pisalem juz o czytaniu,prawda ?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Ot Kolumb co odkrył Amerykę:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

Powiem filozoficznie, ze czasami rzeczy najbardziej widoczne są najtrudniejsze do odkrycia. Czytałam teorię, że Chińczycy byli piersi - to ap Kolumba i teorii wszelakich :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][quote]


...ma to sie tak samo jak nabywajac psa niekopiowanego nie zagwarantujemu mu,ze tego ogona nie zlamie:multi:Pisalem juz o czytaniu,prawda ?![/quote]

Maxxel ale dziś masz zdania lotne i wielokrotnie przełożone. A czy jest ,,gwarantowane", że niekopiowany ogon ulegnie obowiązkowemu złamaniu?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Umiesz czytać ze zrozumieniem? ;)
Cytujesz mnie a nawet nie rozumiesz co napisałam ;)
Gratulacje ;)

W moim zdaniu zakradło się dużo znaczące słowo "tylko", więc teraz przemyśl to sobie jeszcze raz i może później pogadamy.
Ja mam psa przede wszystkim jako przyjaciela, dopiero potem na wystawy.
Pozdrowienia ;)

PS. Co do avataru to mogę sobie tam wstawić nawet fotę skopiowanego psa, jeśli będę miała taką ochotę ;)[/quote]


:grin::grin::grin::sg168:-wstaw,wstaw-a potem zrezygnuj z wystaw............psa sie nie ma "jako przyjaciela"-pies jest przyjacielem....ale co tammmm-na razie zrob ten avatar...-moze wyjdzie Ci taki ladny jak moj.......:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisia'][SIZE=5][SIZE=2]H.G.Parker :”Genetic Structure of the Purebred Domestic Dog”.[/SIZE] [/SIZE](2004)
[SIZE=2]P.Savolainen :”Genetic Evidence for an East Asian Origin of Domestic Dogs”.(2002)[/SIZE]
Raymond Coppinger & Lorna Coppinger:”Dogs- A startling New Understanding of Canine Origin, Behavior, and Evolution”.(2001)[/quote]
No tak, to są źródła, ale czy na pewno alternatywne? Dobrze by było poczytać, co uczeni mają do powiedzenia na temat pochodzenia psa (jako gatunku, a nie jego ras). Gdzie, kiedy, jak, w jak długim czasie. I jak ten pierwszy pies (a raczej - prapies) wyglądał, jakie mał cechy (hipotetycznie, bo nikt w tej chiwli tego nie sparwdzi). Czy wcześniej pojawiły się cechy fizyczne, czy psychiczne odróżniające psa od wilka, czy może te cechy różnicujące pojawiły się jednocześnie. Czy cechy fizyczne były ściśle powiązane z cechami psychicznymi. Czy wraz z neotenicznością psychiczną szła neoteniczność fizyczna. Czy kształt ucha (i inne cechy morfologiczne) miał związek z charakterem psa. Itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']:grin::grin::grin::sg168:-wstaw,wstaw-a potem zrezygnuj z wystaw............psa sie nie ma "jako przyjaciela"-pies jest przyjacielem....ale co tammmm-na razie zrob ten avatar...-moze wyjdzie Ci taki ladny jak moj.......:diabloti:[/quote]
:lol::lol::lol:
Zauważyłam, że Ty rozumiesz to co chcesz. Teraz udajesz, że wiesz o co chodzi, jednak "tylko" wcześniej nie zauważyłaś ;)
Ale ok, muszą być tacy ludzie jak Ty ;)

Co do Twojego avataru : pozwól, że się nie wypowiem :cool3:
A mój zostaw w spokoju :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']:lol::lol::lol:
Zauważyłam, że Ty rozumiesz to co chcesz. Teraz udajesz, że wiesz o co chodzi, jednak "tylko" wcześniej nie zauważyłaś ;)
Ale ok, muszą być tacy ludzie jak Ty ;)

Co do Twojego avataru : pozwól, że się nie wypowiem :cool3:
A mój zostaw w spokoju :)[/quote]

ja na ogol tylko udaje ,ze wiem o co chodzi.....-wszyscy tu o tym wiedza......:evil_lol:

gorzej-ze Ty nie zrozumialas o czym ja napisalam (ale to tez norma-bo ja tak pisze niezrozumiale ,bez interpunkcji i buduje zbyt dlugie zdania....)-spoko-nie przejmuj sie tym zbytnio.....:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Kto potwierdził ten eksperyment z lisami?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Dowód naukowy musi być sprawdzalny, a zatem powtarzalny![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]


[FONT=Verdana][B][COLOR=green]Teraz wiadomo po co przywołana została radziecka pseudogenetyka.[/COLOR][/B][/FONT]

[FONT=Verdana][B][COLOR=green].[/COLOR][/B][/FONT][/quote]
zalóż fermę lisow i sprawdź :razz:
Oczywiście nie zrozumialaś, bo badania Belajewa były przywolane na zapytanie czemu "pies ma klapniete ucho" a nie czy obcinać, czy nie obcinac :evil_lol: Ale oczywiście jakby to byl czlowiek z Ameryki to nikt by o dowody nie pytał :cool3: Oczywiście Orłowska (wiesz w ogóle kto to jest? ) też coś nie teges jest przywołując wyniki pracy hodowlanej jakiegoś ruska :cool3:

[quote name='Karmi']Moje zdanie? Takie jak zapewne większości osób o socjalistycznych eksperymentach. Nie takie rzeczy uczeni ze Związku Radzieckiego potrafili stworzyć, wyhodować, ulepszyć itd.;) .[/quote]

Problem w tym, ze "klapniete ucho" powstalo "przy okazji" a nie celowo.
Ale coś w tym jest, bo czemu zwierzę psowate żyjące przy czlowieku i od niego uzaleznione , jako jedyne w przyrodzie ma ucho klapniete ? :) czemu suki psa canis familiaris mają cieczki dwa razy w roku a dziko zyjące "canis" jak ziemia dluga i szeroka tylko raz w roku? :cool3: Jest jakieś inne wytlumaczenie niż "infantylizacja psa domowego"?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No coz, chyba wiele ras psow udomowionych ma jednak uszy stojace, bez potrzeby korygowania sztucznie.
A cieczki - do dzis w wielu rasach cieczki u suczek wystepuja raz na rok lub rzadziej.
Mozna by sie zastanowic, czemu to czesto suka zabrana z bardzo zlych warunkow, w nowych natychmiast przejawia gotowosc do rozrodu, nad rola pewnej codziennej pelnej miski, nad rodzajem karmy, i tak dalej.
Wytlumaczen moze byc wiele.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...