Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Czarne Gwiazdy']Ja chcę poznać [B]teorię[/B] Karmi i przeciwników kopiowania na temat:
[B]Skąd i kiedy u psa wzięły się obwisłe uszy?[/B]

Poproszę o krótką, związłą odpowiedź, popartą źródłami. Bez czepialstwa, docinek, łapania za słówka oraz w miarę obiektywną.[/quote]

Karmi nie ma teorii na temat:kiedy i skąd sie wzieły u psa obwisłe uszy.:diabloti:
Gdybym ją miała i gdybym ją potrafiła udokumentować to byłabym sławna :eviltong:
A teraz odpowiem bez czepialstwa. Pochodzenie i ewoluowanie psa jest zbyt słabo udokumentowane żeby cokolwiek mówic napewno. Ludzkość ma to do siebie, ze najbardziej lubi zajmować sie sobą. Sporo wiemy o przodkach człowieka a prawie nic o pierwszych ,,psach". Trudno nam np udokumentować pochodzenie występujących współcześnie ras a co dopiero kształtowanie się psa wiele tysięcy lat temu.

A teraz muuuszę sie trochę czepić. Czarne Gwiazdy Ty chcesz żeby coś udokumentować? Od kiedy zależy Ci na naukowych potwierdzeniach tego co się mówi? Pamiętam jak pisałeś o wpływie kopiowania na obronę :lol: Idąc twoim tropem powinnam Cię poprosić o udokumentowanie tego. Oczywiście odpowieź powinna być ,,krótka, zwiezła i z podaniem źródeł";)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']:cool3: :cool3: a dlaczego słoń ma takie wielkie uchy :razz: :diabloti: kto ogląda programy przyrodnicze i wie ? :evil_lol:[/quote]No, jeśli stojące ucho działa jak radar i pozwala lepiej słyszeć, to pewnie po to, by lepiej wyłapywać dźwięk na sawannie, w dżungli, czy gdziekolwiek słoń sobie żyje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][

Twoja wnikliwa analiza pana Morrisa i feministyczne zacietrzewienie,sprawilo,ze powiedzialas zeby powiedziec..:lol:i w konsekwencji deprecjonuje Twoje wypowiedzi;)[/quote]
Dlaczego? Feminizm i bronienie praw zwierząt nie mogą Twoim zdaniem iść w parze? Były święta więc fakt trochę sie zabawiłam ;) Sens wypowiedzi pozostaje jednak ten sam: trudno autora tak wielu i tak naciąganych teorii traktować serio czyli jako wartościowe źródło informacji. Poczytaj, może sam do tego dojdziesz. A jeśli feminizm tak bardzo Cię razi to mogę na szybko podać inny przykład twórczości tego autora. Ksiażka miała chyba tytuł Dlaczego koń rży? :diabloti:
Maxxel uważasz, ze mówienie o nogach zdeprecjonowało mnie tak... taaak bardzo. Cóż. Przyganiał kocioł garnkowi. Mam do Ciebie pytanie. uważasz, ze za obrońce kopiowania z wszystkimi tego konsekwencjmi. Czy tak? Skoro tak to bardzo zdziwiło mnie Twoje pytanie zadane tu na dogo, ale w innym wątku. Chodzi o wystawy w Niemczech i możliwości wystawiania kopiowanego psa. Z tego co czytałam Twojej rasy nie ma na liście dopuszczonych do kopiowania. Musisz wiec zrezygnowac z wystawy albo posłuchać rad, które dostałeś jak ominąć zakaz.:shake: Polak potrafi. Tobie mogę tylko próbować współczuć, ale coż sam wybrałeś kopiowanie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś wreszcie wyjaśni, jak powstało to klapnięte ucho? Z tego, co tutaj niektórzy piszą, powstało w wyniku selekcji (sztucznej, hodowlanej) z ucha stojącego. Czyli pierwotnego psa ze stojącym uchem selekcjonowano na jakąś cechę (zakładam, że tą cechą nie było klapnięte ucho, bo jak tutaj wielkokrotnie pisano, takie ucho tylko przeszkadza, w niczym nie pomaga), cechę charakteru, zapewne powiązaną także z określoną budową. A ucho klapnięte powstało tak przy okazji, całkiem przypadkowo i się utrwaliło tak bardzo, że teraz trudno je postawić drogą inną niż cięcie? Czy zatem jest możliwe, by drogą selekcji z psów z klapniętymi uszami (np. dobermanów) wyhodować psy z uszami stojącymi (i przy okazji z krótkim ogonem). A przy okazji - może ktoś poda aleternatywne źródło, które wyjaśnia w sposób wyczerpujący, jak właściwie powstał pies, jak przebiegała jego ewolucja (od wilka do pierwszego psa), kiedy, i jakie czynniki spowodowały pojawienie się pierwszych psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Czy są jeszcze jakieś... jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie urazić... bardziej prawdopodobne wersje powstania klapniętego ucha?

Co się stało z Karmi? Dotąd odpowiadała na wszystkie posty i próbowała obalić najbardziej pawdopodobną teorię na ten temat, a teraz nie chce przedstawić swojej :([/quote]

Najbardziej prawdopodobna teoria? Chyba dla mało wymagajacych nastolatków. Uważaj bo zapytam Cię o wiek i ... wszystko stanie sie jasne :razz:
Czytałeś to, czy mówisz bo jako zwolennikowi kopiowania wypada Ci być ZA?
Jeśli nie to poczytaj. Pogadamy. Obiecuję :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Już jestem. Wiesz, czasami muszę popracować itp.
[/quote]
No i jakie jest Twoje zdanie na temat badań Belayev'a? ;)
Bo to głownie do tego fragmentu tyczylo sie wezwanie Twojej osoby ;)


[quote name='Zarazah']Może ktoś wreszcie wyjaśni, jak powstało to klapnięte ucho? Z tego, co tutaj niektórzy piszą, [B]powstało w wyniku selekcji (sztucznej, hodowlanej) z ucha stojącego.[/B] [/quote]

nie do końca, aczkolwiek tez
Poczytaj to co wkleilam ja i aisia chyba na temat badań Belayev'a nad lisami, to samo mozne dotyczyc równiez psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']nie do końca, aczkolwiek tez
Poczytaj to co wkleilam ja i aisia chyba na temat badań Belayev'a nad lisami, to samo mozne dotyczyc równiez psów.[/quote]To się dokładnie zgadza z badaniami Bielayeva - sztuczny dobór lisów ze względu na cechy charakteru, a ucho (łaty i inne cechy) pojawiły się "przy okazji".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']


..ano nic.Vectra rzucila pytanie ja odpowiedzialem ot i wsio[/quote]
dziękuje za odpowiedź :loveu:
Niestety film o słoniach mam na kasecie VHS ,a video moja pitbullka zeżarła :evil_lol:


[COLOR=black][FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/COLOR][quote name='lutomskak']ja wiem ja wiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
juz o tym pisalam!!!!!!
Vectra-moge odpowiedziec!?
prosze!
:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]
spóźniłaś się :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Co Wy z tym Bielayevem?? To był Rosjanin więc jaka logika w zangielszczaniu na siłę jego nazwiska?
[B]Dymitr Bielajew[/B] był dyrektorem doświadczalnej fermy srebrnych lisów w Nowosybirsku. Próbę selekcji lisów o życzliwym stosunku do ludzi podjął w roku 1959 i już po 35 pokoleniach (choć sam Bielajew sukcesu tego nie dożył) udało się syberyjskim uczonym osiągnąć w ciągu 40 lat to, co w wypadku przemiany wilka w psa domowego trwało wiele tysięcy lat .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] A teraz odpowiem bez czepialstwa. Pochodzenie i ewoluowanie psa jest zbyt słabo udokumentowane żeby cokolwiek mówic napewno.[/QUOTE]

Bardzo ładnie, tylko zauważ, że D. Morris postawił tezę, a nie napisał definicję.

[QUOTE]trudno autora tak wielu i tak naciąganych teorii traktować serio czyli jako wartościowe źródło informacji.[/QUOTE]

Jakich teorii? O nogach? A skąd wiesz, że są nieprawdziwe? :p

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[quote name='Monyka']W takim razie nie można w ogóle kopiować. Bo jeśli ktoś zamawia sobie szczeniaka u hodowcy bez ogona, a okaże się, że lepszy charakter ma ten niekopiowany (i na niego się zdecyduje), to tylko się szczeniak (kopiowany) zmarnował przez takiego "miłośnika".[/quote]
[/quote]..no ale jest jeszcze wybor odpowiedniej hodowli gdzie prawdopodobienstwo "zmarnowania "psa jest male.Poza tym czy pies kopiowany jest zmarnowany,jest piekny:lol:

[quote name='Asia_Klero']Doprowadzacie mnie do szalu co poniektorzy:PKopiowanie uszu i ogona jest cierpieniem i nie powinno sie tego dokonywac...ehh[/quote]

..szalona ,lepiej wiec tu nie zagladaj:diabloti:

[quote name='niceravik']O Matko kochana!
Jaki "niski poziom wiedzy kynologiczno-policyjnej" jest w tej Danii :cool1:.
Dobermany policyjne z ogonami ? Nie mogę :lol:.

maxxel, może ciebie na konsultanta i eksperta wezmą :p?
Chyba, że przestępcy w Danii też są inni :multi:.

ara, doskonałe!
Pyszne!
:loveu:[/quote]

...ja proponowal bym ciebie w koncu ty zbudowalas teorje spadania psa z parapetu.Dla ciebie pies=kot

[quote]
[quote name='Karmi']Dlaczego? Feminizm i bronienie praw zwierząt nie mogą Twoim zdaniem iść w parze? Były święta więc fakt trochę sie zabawiłam ;) Sens wypowiedzi pozostaje jednak ten sam: trudno autora tak wielu i tak naciąganych teorii traktować serio czyli jako wartościowe źródło informacji. Poczytaj, może sam do tego dojdziesz. A jeśli feminizm tak bardzo Cię razi to mogę na szybko podać inny przykład twórczości tego autora. Ksiażka miała chyba tytuł Dlaczego koń rży? :diabloti:
[/quote]

..czytalem poczawszy od malpy.To sa analizy,tezy,wlasne przemyslenia.

[quote]Maxxel uważasz, ze mówienie o nogach zdeprecjonowało mnie tak... taaak bardzo[/quote].

W takim samym stopniu jak wedlug Ciebie Morrisa.Kazdy ma swoj punkt widzenia.Czy sie z nim zgadzasz czy nie to Twoja sprawa.

[quote]Przyganiał kocioł garnkowi. Mam do Ciebie pytanie. uważasz, ze za obrońce kopiowania z wszystkimi tego konsekwencjmi. Czy tak? Skoro tak to bardzo zdziwiło mnie Twoje pytanie zadane tu na dogo, ale w innym wątku. Chodzi o wystawy w Niemczech i możliwości wystawiania kopiowanego psa. Z tego co czytałam Twojej rasy nie ma na liście dopuszczonych do kopiowania. Musisz wiec zrezygnowac z wystawy albo posłuchać rad, które dostałeś jak ominąć zakaz.:shake:[/quote]Jaki to ma zwiazek?? Mam pewna rase i interesuja mnie rozne aspekty jej posiadania z wystawianiem w Niemczech wlacznie..
Byc moze poslucham rad lub pojade gdzie indziej,to jest w koncu moja sprawa,prawda??

[quote]
Polak potrafi. Tobie mogę tylko próbować współczuć, ale coż sam wybrałeś kopiowanie :cool3:[/quote][/quote]Wcale nie musisz,nastepny pies tez bylby kopiowany(byc moze wkrotce bedzie..)

[quote name='Abi']Prosze o jeden madry argument, ktory potwierdza, ze kopiowanie ogonow i uszu przynosi korzysci psom, a nie wlascicielom??

Argument na 100 % nie do obalenia:)[/quote]

..i tak ich nie czytacie:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']..no ale jest jeszcze wybor odpowiedniej hodowli gdzie prawdopodobienstwo "zmarnowania "psa jest male.[/quote]
Przecież nie wszystkie psy w miocie muszą być wybitne, chyba, że u Sznaucerów po znakomitym skojarzeniu wszystkie szczeniaki zostają championami :eviltong: Poza tym jest jeszcze coś takiego jak charakter i skąd wiadomo, że się nie trafi na psa uległego?

[quote name='maxxel']Poza tym czy pies kopiowany jest zmarnowany,jest piekny:lol:[/quote]
[B]Maxxel[/B], :lol::lol::lol::lol::lol:
Że tak powiem, "obśmiałam się" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][B]..z tego,ze nazwalas skopiowane psy zmarnowanymi..?Ja tez sie dlugo smialem.Zwlaszcza sledzac wyniki wysrtaw:lol:[/B][/quote]
Śmiałam się raczej z tego co napisałeś :razz:
Nie tylko o wystawy w życiu chodzi ;)
Jeśli masz psy tylko w celu wystaw to współczuje im ;)

Link to comment
Share on other sites

[/QUOTE][quote name='Monyka']Śmiałam się raczej z tego co napisałeś :razz:
Nie tylko o wystawy w życiu chodzi ;)
Jeśli masz psy tylko w celu wystaw to współczuje im ;)[/quote]

...no nie tylkooooo, czasami musze jeszcze z nimi wyjsc na spacer.Powiedz Monka zawsze mialas tendencje do skrajnosci?czy tak ci sie zrobilo przy okazji tego watku??

Link to comment
Share on other sites

Nie no, [B]Maxxel[/B], ale jak napisałeś, w ten sposób, to wyszło na to, że skopiowałeś swoje psy tylko po to, żeby miały większe szanse na wystawach :eviltong:
A jak dla mnie są ważniejsze rzeczy od wystaw, może dla Ciebie i Jaśka nie :eviltong:
Jak nie rozumiecie co jest ważniejsze, to może jakiś kurs etyki by się przydał ;P

Link to comment
Share on other sites

[[QUOTE]quote=Monyka;9171324]Nie no, [B]Maxxel[/B], ale jak napisałeś, w ten sposób, to wyszło na to, że skopiowałeś swoje psy tylko po to, żeby miały większe szanse na wystawach :eviltong:[/QUOTE]

Wcale tak nie napisalem!!Jest jednak faktem,ze mimo 10 letniego zakazy na pudla wskakuja bardzo czesto psy kopiowane:lol:mimo konkurencji na tym samym ringo psow nie cietych:eviltong:

[QUOTE]
A jak dla mnie są ważniejsze rzeczy od wystaw, może dla Ciebie i Jaśka nie :eviltong:
[/QUOTE]

Widzisz znowu zaczynasz ze swoja demagogia!!Wyluzuj nie znamy sie skad Ty mozesz wiedziec co lubie a czego nie..

[QUOTE]
Jak nie rozumiecie co jest ważniejsze, to może jakiś kurs etyki by się przydał ;P[/quote]
[/QUOTE]

j/w

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Widzisz znowu zaczynasz ze swoja demagogia!!Wyluzuj nie znamy sie skad Ty mozesz wiedziec co lubie a czego nie..[/quote]
No dobra nie znam Cię, ale w końcu masz jednoznaczne stanowisko w sprawie kopiowania, co w pewnym sensie świadczy o Tobie :eviltong:
Jeśli nie mam racji to po co się odrazu burzyć. Przecież dobrze wiesz jaki jesteś, więc nie powinno Cię obchodzić co o Tobie myślę Ja :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...