Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Monyka']W takim razie może hodowle powinny kopiować psom ogony tylko na życzenie myśliwym (którzy swój zawód potwierdzą dokumentem), bądź osób, które mają jakieś dyplomy co do obrony itd. A nie każdemu, bo jemu się pies tak podoba :razz:[/quote]

Kupujac malucha do konca nie wiemy co z niego wyrosnie;czy predyspozycje przypisane do jego rasy sie tu potwierdza..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Monyka']Wiesz to już nie moja rzecz, ale nie każdy może czekać na szczeniaka niewiadomo jak długo i jechać niewiadomo jak daleko. A jeśli w pseudohodowli blisko jest na pozór taki sam piesek z ogonem to co zrobi (zakładając, że chce psa tylko do kochania nie na wystawy)?[/quote]
Co Ty gadasz? Jak to nie moze czekać na szczeniaka? Już natychmiast pies potrzebny? :crazyeye: To ze schroniska, pelno takich rasopodobnych i szczeniakow tez
Jak sobie coś wymarzylaś to na to czekasz, odkladasz kasę, czytasz o rasie itp. A nie tak, bo pies natychmiast potrzebny. (nie rozumiem) A jak nie będzie potrzebny to co? Drzewo w lesie?
Nie każdy pies z rodowodem ląduje na wystawach, spora częśc ląduje na kanapie do kochania.
Ale pewnie, lepiej napędzac kase pseudohodowcom, ktorzy nie dbają o swoje suki, nie badają ich, kryją "byle psem sąsiada" aby podobny do rasy był, nie szczepią szczeniakow, odżywiają byle czym,ale ogonek nieskopiowany, a ze suka modnej "rasy" latami, rodzi co cieczke to przyjemnośc dla niej jest nie ekspoloatacja.
Glupia argumentacja, tym bardziej, ze mozesz się z każdym hodowcą umowić, zeby szczeniaka dla Ciebie nieskopiowal

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']W naturalny sposób ma odsłonięty kanał słuchowy :cool3: :cool3: a dlaczego słoń ma takie wielkie uchy :razz: :diabloti: kto ogląda programy przyrodnicze i wie ? :evil_lol:[/quote]
ja wiem ja wiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
juz o tym pisalam!!!!!!
Vectra-moge odpowiedziec!?
prosze!
:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']Co Ty gadasz? Jak to nie moze czekać na szczeniaka? Już natychmiast pies potrzebny? :crazyeye: To ze schroniska, pelno takich rasopodobnych i szczeniakow tez
Jak sobie coś wymarzylaś to na to czekasz, odkladasz kasę, czytasz o rasie itp. A nie tak, bo pies natychmiast potrzebny. (nie rozumiem) A jak nie będzie potrzebny to co? Drzewo w lesie?
Nie każdy pies z rodowodem ląduje na wystawach, spora częśc ląduje na kanapie do kochania.
Ale pewnie, lepiej napędzac kase pseudohodowcom, ktorzy nie dbają o swoje suki, nie badają ich, kryją "byle psem sąsiada" aby podobny do rasy był, nie szczepią szczeniakow, odżywiają byle czym,ale ogonek nieskopiowany, a ze suka modnej "rasy" latami, rodzi co cieczke to przyjemnośc dla niej jest nie ekspoloatacja.
Glupia argumentacja, tym bardziej, ze mozesz się z każdym hodowcą umowić, zeby szczeniaka dla Ciebie nieskopiowal[/quote]

Ale po co te wywody. Ja to wszystko rozumiem. Na swojego wymarzonego psa czekałam kilka lat i wcale nie szukałam byle taniej. Cena nie była dla mnie najważniejsza, tylko wygląd i charakter mojego psa.
A to, że niektórzy ludzie są dziwni to nie moja sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Kupujac malucha do konca nie wiemy co z niego wyrosnie;czy predyspozycje przypisane do jego rasy sie tu potwierdza..[/quote]
W takim razie nie można w ogóle kopiować. Bo jeśli ktoś zamawia sobie szczeniaka u hodowcy bez ogona, a okaże się, że lepszy charakter ma ten niekopiowany (i na niego się zdecyduje), to tylko się szczeniak (kopiowany) zmarnował przez takiego "miłośnika".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Ciekawe ile z tych Sznaucerów z obciętym ogonem rzeczywiście jest używanych jako psy stróżujące, [B]a ile Dobków jako psów obronnych[/B], a Wyżłów jak psów myśliwskich :shake:[/quote]

Na policyjne też reflektujesz?:cool3:
[url]http://www.ascomannis.com/about/dogs/hassan/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Każdy w pewnym stopniu jest egoistą. Jeśli ktoś kupuje szczenię wyżła z zamiarem przygotowywania do pracy i załóżmy, że chce, aby to szczenię miało "profilaktycznie" kopiowany ogon to może mieć w nosie, że cała reszta populacji będzie leżała na kanapie i jadła psie czekoladki. Dla tej osoby może liczyć się jedynie jej pies. W sumie trzeba to zrozumieć. Z założenia wyżeł powinien pracować, każdy. To, że niektóre psy nie pracują i demolują "w nagrodę" właścicielom mieszkania - nie moja sprawa. Właściwie przygotowywanie wyżła do pracy osobiście uważam za obowiązek właściciela względem psa, w tej rasie niezbędne są zaliczone próby pracy. Jeśli ktoś nie przygotowuje psa do pracy, nie zaliczy przynajmniej prób polowych to może go rozmnażać tylko jako pseudohodowca. W sumie wychodzi na to, że każdy wyżeł powinien pracować (i ogromna większość pracuje! to nie jest znikomy procent!) więc jego właściciel powinien mieć wybór czy kopiować ogon czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia_Klero']Doprowadzacie mnie do szalu co poniektorzy:PKopiowanie uszu i ogona jest cierpieniem i nie powinno sie tego dokonywac...ehh[/quote]

Gdybym miała foty dorosłych wyżłów z połamanymi ogonami i obdartą skórą to bym Ci je przesłała. Takie wypowiedzi jak Twoje doprowadzają mnie do szału.

Rany na ogonach paskudzą się niemiłosiernie. Widok okropny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Na policyjne też reflektujesz?:cool3:
[URL]http://www.ascomannis.com/about/dogs/hassan/[/URL][/quote]
O Matko kochana!
Jaki "niski poziom wiedzy kynologiczno-policyjnej" jest w tej Danii :cool1:.
Dobermany policyjne z ogonami ? Nie mogę :lol:.

maxxel, może ciebie na konsultanta i eksperta wezmą :p?
Chyba, że przestępcy w Danii też są inni :multi:.

ara, doskonałe!
Pyszne!
:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
[COLOR=black][COLOR=black]że TYLKO ok. 15% !!!!! ras miało we wzorcu kopiowane uszy?[/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Mimo, że pozostałe [B]85 % ras miało i ma klapciate![/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Kompletne bzdury![/B][/FONT] [/COLOR]
[B][FONT=Verdana][COLOR=black]zdecyduj sie ostatnio liczba 87% byla dla Ciebie bzdura:lol:[/COLOR][/FONT][/B]

[/COLOR]
[COLOR=black][B][FONT=Verdana][COLOR=black]dlaczego wiec tu jestes??[/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/quote]
[B][COLOR=green]Rozumiem.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Sugerujesz zatem, że 87% > od 85% ?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Chyba bzdurą. Bo moje dane są UDOKUMENTOWANE![/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]haha. Brawo! Znowu na to nie wpadłam :evil_lol:.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]A jestem tu bo jestem :p.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Mam coś do zrobienia. No i wiesz, łakoma jestem na darmową rozrywkę[/COLOR][/B] :multi:.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Belayev selekcjonowal tylko i wylacznie lisy ktore byly najbardziej przyjazne. Juz w 20 generacji mial Belayev bardzo przyjazne lisy ktore zachowuwaly sie bardzo podobnie jak nasze dzisiejsze psy: cieszyly sie na widok czlowieka, lizaly po rekach i twarzy, dawaly sie nosic na rekach, mredaly ogonem, kladly sie na plecy by ich pomiziac po brzychu itp. ALE jako ”produkt uboczny” lisy nie tylko zmienily charakter ale i wyglad ! Oklaply im uszy a ogony zaczely nosic wysoko, siersc zmienila sie ze srebrnych na czarny i czarno-bialy , ”suczki” dostaly cieczke dwa razy w roku zamiast tylko raz..[/QUOTE]

A Karmi przestała się odzywać...

[QUOTE]Na policyjne też reflektujesz?:cool3:
[URL]http://www.ascomannis.com/about/dogs/hassan/[/URL][/QUOTE]

No trudno, żeby były kopiowane, skoro żyją w Danii :p

[QUOTE]A jestem tu bo jestem [/QUOTE]

No dokładnie, bo dyskusji z tobą nie ma żadnej :p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Belayev selekcjonowal tylko i wylacznie lisy ktore byly najbardziej przyjazne. Juz w 20 generacji mial Belayev bardzo przyjazne lisy ktore zachowuwaly sie bardzo podobnie jak nasze dzisiejsze psy: cieszyly sie na widok czlowieka, lizaly po rekach i twarzy, dawaly sie nosic na rekach, mredaly ogonem, kladly sie na plecy by ich pomiziac po brzychu itp. ALE jako ”produkt uboczny” lisy nie tylko zmienily charakter ale i wyglad ! Oklaply im uszy a ogony zaczely nosic wysoko, siersc zmienila sie ze srebrnych na czarny i czarno-bialy , ”suczki” dostaly cieczke dwa razy w roku zamiast tylko raz..[/QUOTE]

A Karmi przestała się odzywać...

[QUOTE]Na policyjne też reflektujesz?:cool3:
[URL]http://www.ascomannis.com/about/dogs/hassan/[/URL][/QUOTE]

No trudno, żeby były kopiowane, skoro żyją w Danii :p

[QUOTE]A jestem tu bo jestem [/QUOTE]

No dokładnie, bo dyskusji z tobą nie ma żadnej :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']A Karmi przestała się odzywać...
No trudno, żeby były kopiowane, skoro żyją w Danii :p
No dokładnie, bo dyskusji z tobą nie ma żadnej :p[/quote]

Już jestem. Wiesz, czasami muszę popracować itp.
Dobki piękne i jak widać mimo niekopiowania sprawdzają się w obronie. To już ukłon w stronę Czarnych Gwiazd :razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Już jestem. Wiesz, czasami muszę popracować itp.[/QUOTE]

Rozumiem, to takie żarciki przecież były, hehe :evil_lol:

[QUOTE] Dobki piękne i jak widać mimo niekopiowania sprawdzają się w obronie.[/QUOTE]

No, na placu i na pokazie przed dziećmi... Ciekawią mnie statystyki połamanych ogonów w czasie prawdziwej akcji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Bo widocznie jej babcia nic nie mówiła na ten temat ;)[/quote]

Mówiła, mówiła żeby odpowiadać jak ktoś pyta bo tego wymaga grzeczność.
TD co Ty z tą babcią? Trochę się tu opisałam a Ty zapamiętałaś tylko jedno zdanie dotyczące babci? Babcia była fantastyczną kobietą. Odeszła kilka lat temu. Może więc dasz spokój?... Pożartujmy sobie na inny temat. Oki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...