Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Basia.sk8']Ale nie każdy pies który ma kopiowane uszy ma krótka sierść u Owczarków Środkowo Azjatyckich uszy są lepiej osłonięte niż u wilka:)[/quote]
Nie wiem, na zdjęciach tego tak dobrze nie widać, a na żywo widziałam takiego szczeniaka raz i wyglądał przygnębiająco z dwoma dziurami w głowie i bez ogona. Nie chciał się bawić z innymi psami na psim przedszkolu, a jego napakowany pan nie potrafił mi odpowiedzieć dlaczego ten pies ma obcięte uszy i ogon.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra']W naturalny sposób ma odsłonięty kanał słuchowy :cool3: :cool3: a dlaczego słoń ma takie wielkie uchy :razz: :diabloti: kto ogląda programy przyrodnicze i wie ? :evil_lol:[/quote]

Wszystkie!!! psowate zyjace w naturze maja uszy stojace.Uszy pozwalaja psowatym na oddawanie ciepla,im cieplejszy klimat tym uszy sa wieksze(likaon,fenek etc..)Psowate z klimatu zimnego uszy maja male i mocno owlosione..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Ciągle mówicie o tym, że w naturze pies, wilk miały stojące uszy, ale owłosione i ochronione, natomiast, po ucięciu uszu np. Dog ma odsłonięty kanał słuchowy. I może mu mucha wlecieć. Albo kleszcz :lol:[/quote]
[/QUOTE]

Pies rasowy to zaprzeczenie naturalnosci..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']widziałam takiego szczeniaka raz i wyglądał przygnębiająco z dwoma dziurami w głowie i bez ogona.[/quote]

Matra jak była szczeniakiem ( wejdź se w jej galerie jest w podpisie) też miała łyse te uszy jednak jak dorosła to wszystko bardziej owłosiało.
Co do tego że nie chciał się bawić hmmm u nas na przedszkolu kaukaz niekopiowany i uciekał przed wszystkimi szczeniakami a Matra bawiła się w najlepsze - co pies to inny charakter długość uszu i ogona nie mają tu nic do tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Matra jak była szczeniakiem ( wejdź se w jej galerie jest w podpisie) też miała łyse te uszy jednak jak dorosła to wszystko bardziej owłosiało.
Co do tego że nie chciał się bawić hmmm u nas na przedszkolu kaukaz niekopiowany i uciekał przed wszystkimi szczeniakami a Matra bawiła się w najlepsze - co pies to inny charakter długość uszu i ogona nie mają tu nic do tego.[/quote]
Nie mówię, że to przez obcięte uszy pies był nieśmiały, bo równie dobrze mógł być z pseudohodowli. Ale dla mnie wyglądał jak nieszczęście.
A do galerii chętnie wejdę :)

Tak się upieracie, że wilki i psy w naturze, miały stojące uszy, więc to, że psy rasowe mają klapnięte to wymysł człowieka i najlepiej ciachnąć. A co w sprawie ogona? W naturze wilki i psy go mają, więc wg tej zasady powinien zostać nietknięty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apbt_sól']wywalilam tego słonia z biurka :razz: bo prze nniego taka głupote strzelilam az wstyd...
.[/quote]

Nie wywalaj, slonik szczęście przynosi :loveu: A Ty przede wszystkim zaslugujesz na szacunek, bo walnęłaś jak łysy grzywką ;), co się zdarza każdemu (nie koniecznie w temacie sloni ), ale umiesz się do tego przyznac i nie odwracasz kota ogonem, jak niektorzy tutaj, ktorzy też tego slonia "przerabiali"
[quote name='Monyka']
Ciągle mówicie o tym, że w naturze pies, wilk [B]miały[/B] stojące uszy, [B]ale owłosione i ochronione,[/B] [/quote]
Nie mialy a mają. A owlosione, tylko te ktore są zmuszone żyć w warunkach zimowych, nawet okresowo.
Spójrz na psowate z Afryki np. Mają uszy stojąee (odloniety kanał sluchowy) a nie owlosione

Dla Wszystkich a dla Karmi w szczególności :evil_lol:
Krótkie info o udomowieniu psa Agnieszki Orlowskiej, ze zdjęciami psich łbów i.. uszu, w zalezności od tego do czego psy byy uzywane ;)

[URL]http://alteri.pl/Kursy_instruktorskie/konsp_udomowienie.html[/URL]

Orlowska m.in przywołuje[B] badania D.Belyaeva[/B],
Dotyczy lisow wprawdzie, ale moze miec jak najbardziej odniesienie do proscesu udomawiania psa

Belyaev zajmował się srebrnymi lisami selekcjonując je na JEDNĄ CECHĘ - brak lęku przed człowiekim/przyjacielskość (oczywiście kryteria selekcji hodowlanej były dostosowane do aktualnego nasilenia tych cech w populacji). Po zaledwie 20 pokoleniach Belyaev otrzymał lisy, który łasiły się do ludzi, przybiegały na wołanie. I co z tego? Ano to, że KOLOSALNIE zmienił się także WYGLĄD hodowlanych lisów: miały KLAPNIĘTE USZY i były ŁACIATE! Poza tym miały cieczkę dwa razy do roku i wokalizowały.

Krotki artykuł o zgodnym z naturą psie :evil_lol:

[URL="http://wirtualnemedia.pl/document,,1347741,Psy_to_prawdziwe_mutanty.html"][COLOR=#800080]http://wirtualnemedia.pl/document,,1347741,Psy_to_prawdziwe_mutanty.html[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Szczurosława']niezupełnie;), nie wiem jak u innych skopiowanych, ale Uzo brzegi miał jakby poprute,blizny nie były gładkie,równe z resztą ucha,tylko mocna zgrubiałe,niczym gruba lamówka doszyta aby ukryć rany,zresztą uszy stały tylko jak cały się spinał, przez resztę czasu..
[/QUOTE]

..prawdopodobnie bylo to za sprawa niedoswiadczonego weta.Wbrew pozorom kopiowanie uszu to nie taka prosta sprawa..

Link to comment
Share on other sites

[B]maxxel[/B], to dlaczego np. nie obcina się ogona Ridgeback'om albo Chartom? Które mają długie i chude ogony, a obcina się Sznaucerom, których ogony są uniesione do góry i nieco zawinięte, na dodatek dość krótkie i owłosione? Albo PON'om których ogony są mocno owłosione?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka'] A co w sprawie ogona? W naturze wilki i psy go mają, więc wg tej zasady powinien zostać nietknięty :)[/quote]

Mój pies ma nietknięty :eviltong:

Ja żałuje że twórcy ras kopiowanych już nie żyją może oni by odpowiedzieli jaka była prawdziwa przyczyna kopiowania ogonów.
No bo jedni mówią że psa polującym się przycina by się nie kaleczyły ale jest wiele ras myśliwskich którym się ogona nie kopiuje i też polują nie ponosząc przy tym obrażeń.
Nie wiem jak to jest wiem jedynie że ogona u dobermana nie zniosę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka'][B]maxxel[/B], to dlaczego np. nie obcina się ogona Ridgeback'om albo Chartom? Które mają długie i chude ogony, a obcina się Sznaucerom, których ogony są uniesione do góry i nieco zawinięte, na dodatek dość krótkie i owłosione? Albo PON'om których ogony są mocno owłosione?[/quote]

Sa tu na forum "znajacy"wszystkie odpowiedzi,ja ich nie znam.Jezeli jednak chodzi o sznaucera jest to pies strozujacy.Krotki ogon utrudnia chwytanie go za niego..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8'] No bo jedni mówią że psa polującym się przycina by się nie kaleczyły ale [B]jest wiele ras myśliwskich którym się ogona nie kopiuje[/B] i też polują nie ponosząc przy tym obrażeń.
[/quote]
Basia :) bo to zalezy od warunków w jakim ten pies poluje, już bylo tu pisane i z tego co ja zrozumialam (mysliwskie to nie moja grupa) rownież od tego jaki ma ten ogon i jak go nosi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Kurcze, to na takie ty jeździsz? :hmmmm:[/quote]

No chyba tak ;) jakos mialam szczescie byc na wystawach z ludzmi ktorzy ida do przodu a nie stoja w miejscu albo co gorsza cofaja sie w wstecz:eviltong:

Cytat:
"hm... moze :-oklapłe ucho" jest niesione drogą genetyczną z inna cechą? - jesli tak ciekwake jak to wygląda - rozmnazanie."

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Coppinger’s (Lorna & Rey) a takze Susan J. Crockoford opisuja eksperyment przeprowadzony przez rosjanina Demitrieva Belyavs o tzw. ”liso-psach” Eksperyment Belyaeva polegal na selekcji najbardziej przyjaznych srebrnych lisow na farmie poniewaz lisy nie byly najlatwiejsze w obejsciu z nimi mimo ze byly rozmnazane w farmach od 80 lat. I mimo ze byly w ludzkich rekach od maltkich szczeniaczkow byl to w dlaszym ciagu duzy problem dla personalu na farmach.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Belayev selekcjonowal tylko i wylacznie lisy ktore byly najbardziej przyjazne. Juz w 20 generacji mial Belayev bardzo przyjazne lisy ktore zachowuwaly sie bardzo podobnie jak nasze dzisiejsze psy: cieszyly sie na widok czlowieka, lizaly po rekach i twarzy, dawaly sie nosic na rekach, mredaly ogonem, kladly sie na plecy by ich pomiziac po brzychu itp. ALE jako ”produkt uboczny” lisy nie tylko zmienily charakter ale i wyglad ! Oklaply im uszy a ogony zaczely nosic wysoko, siersc zmienila sie ze srebrnych na czarny i czarno-bialy , ”suczki” dostaly cieczke dwa razy w roku zamiast tylko raz.. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Chcie wiedziec wiecej to pofatygujcie sie sami do biblioteki albo do ksiegarni i kupcie prace w.w. autorow ;) [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Sa tu na forum "znajacy"wszystkie odpowiedzi,ja ich nie znam.Jezeli jednak chodzi o sznaucera jest to pies strozujacy.Krotki ogon utrudnia chwytanie go za niego..[/quote]
Ciekawe ile z tych Sznaucerów z obciętym ogonem rzeczywiście jest używanych jako psy stróżujące, a ile Dobków jako psów obronnych, a Wyżłów jak psów myśliwskich :shake:

Tak odstępując trochę od tego tematu, ale wciąż pozostając przy kopiowaniu, to znam panią, która kupiła psa z pseudohodowli tylko dlatego, że chciała mieć pudla z ogonem, nieokaleczonego. A w rasowych hodowlach się przycina/ło (nie wiem jak jest teraz z pudlami, bo się tym nie za bardzo interesuje). Tak samo znajoma Sznaucerka, kupiona z pseudohodowli, bo chcieli mieć takiego pieska z ogonem. Więc w niektórych przypadkach kopiowanie miotów przez hodowców może napędzać kasy pseudohodowcom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][B]Wszystkie!!! psowate zyjace w naturze maja uszy stojace.[/B]Uszy pozwalaja psowatym na oddawanie ciepla,im cieplejszy klimat tym uszy sa wieksze(likaon,fenek etc..)Psowate z klimatu zimnego uszy maja male i mocno owlosione..[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]I co z tego?![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To ma być dowód na to, że TYLKO ok. 15% !!!!! ras miało we wzorcu kopiowane uszy?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Mimo, że pozostałe 85 % ras miało i ma klapciate![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Kompletne bzdury![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Dlatego mi. nie odpowiadam na zaczepne pytania, bo moja odpowiedź nie wniosłaby nic nowego do dyskusji o bezprawnym obcinaniu psów. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Chcecie poplotkować? Proszę bardzo! W maglu możemy :p.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Tak się upieracie, że wilki i psy w naturze, miały stojące uszy, więc to, że psy rasowe mają klapnięte to wymysł człowieka i najlepiej ciachnąć. A co w sprawie ogona? [B]W naturze wilki i psy go mają, więc wg tej zasady powinien zostać nietknięty[/B] :)[/quote]
[CENTER][B][SIZE=5][COLOR=green]B r a w o![/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Monyka']Ciekawe ile z tych Sznaucerów z obciętym ogonem rzeczywiście jest używanych jako psy stróżujące, a ile Dobków jako psów obronnych, a Wyżłów jak psów myśliwskich :shake:
[/QUOTE]

I tu jest dobre pytanie..Nie wiem ile jest tych psow,ale zmieniajacy sie rytm ich zycia nie czyni go szczesliwszym.Dobek na kanapie bez zajecia jest psem o wiele bardziej skaleczonym anizeli skopiowany jego ogon..
Moj sznaucer strozuje,a co robi pies sasiada,trzeba sie go o to spytac..

[QUOTE]
Tak odstępując trochę od tego tematu, ale wciąż pozostając przy kopiowaniu, to znam panią, która kupiła psa z pseudohodowli tylko dlatego, że chciała mieć pudla z ogonem, nieokaleczonego. A w rasowych hodowlach się przycina/ło (nie wiem jak jest teraz z pudlami, bo się tym nie za bardzo interesuje). Tak samo znajoma Sznaucerka, kupiona z pseudohodowli, bo chcieli mieć takiego pieska z ogonem. Więc w niektórych przypadkach kopiowanie miotów przez hodowców może napędzać kasy pseudohodowcom.[/quote]
[/QUOTE]

Sorry ,ale dla mnie to jest bzdura.Jezeli chcesz kupic psa z papierami nie kopiowanego to kupisz go bez najmniejszego problemu w kazdej czolowej hodowli gdzie ta rase sie kopiowalo!Jezeli hodowca Ci powie,ze on tylko sprzedaje ciete to ol..j hodowce,bo to jest wlasnie tzw.pseudo.Masz prawo wyboru

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka'] znam panią, która kupiła psa z pseudohodowli tylko dlatego, że chciała mieć pudla z ogonem, nieokaleczonego. A w rasowych hodowlach się przycina/ło [/quote]

Zamiast kupować z psełdohodowli mogła umówić się z hodowcą by jednego szczeniaka nie kopiował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Zamiast kupować z psełdohodowli mogła umówić się z hodowcą by jednego szczeniaka nie kopiował.[/quote]
Wiesz to już nie moja rzecz, ale nie każdy może czekać na szczeniaka niewiadomo jak długo i jechać niewiadomo jak daleko. A jeśli w pseudohodowli blisko jest na pozór taki sam piesek z ogonem to co zrobi (zakładając, że chce psa tylko do kochania nie na wystawy)?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]I co z tego?![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

..ano nic.Vectra rzucila pytanie ja odpowiedzialem ot i wsio

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green][QUOTE][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To ma być dowód [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE][/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]To moze byc nawet bilet do cyrku..[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green][QUOTE]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green] że TYLKO ok. 15% !!!!! ras miało we wzorcu kopiowane uszy?[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Mimo, że pozostałe 85 % ras miało i ma klapciate![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Kompletne bzdury![/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

zdecyduj sie ostatni liczba 87% byla dla Ciebie bzdura:lol:

[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green][QUOTE]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Dlatego mi. nie odpowiadam na zaczepne pytania, bo moja odpowiedź nie wniosłaby nic nowego do dyskusji o bezprawnym obcinaniu psów. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Chcecie poplotkować? Proszę bardzo! W maglu możemy :p[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

dlaczego wiec tu jestes??[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[[QUOTE]
quote=niceravik;9167347]Podobno masz sznaucera.
Oglądałeś jego ogon?
[/QUOTE]

tylko to co pozostalo

[QUOTE]
Sznaucer ma ogonek goły naturalnie :eviltong:.
:evil_lol:[/quote]
[/QUOTE]

To z obawy aby sobie mimo wszystko nie zlamal,i zeby trudniej bylo go chwycic:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']I tu jest dobre pytanie..Nie wiem ile jest tych psow,ale zmieniajacy sie rytm ich zycia nie czyni go szczesliwszym.Dobek na kanapie bez zajecia jest psem o wiele bardziej skaleczonym anizeli skopiowany jego ogon..
Moj sznaucer strozuje,a co robi pies sasiada,trzeba sie go o to spytac..[/quote]
W takim razie może hodowle powinny kopiować psom ogony tylko na życzenie myśliwym (którzy swój zawód potwierdzą dokumentem), bądź osób, które mają jakieś dyplomy co do obrony itd. A nie każdemu, bo jemu się pies tak podoba :razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Monyka']Wiesz to już nie moja rzecz, ale nie każdy może czekać na szczeniaka niewiadomo jak długo i jechać niewiadomo jak daleko. A jeśli w pseudohodowli blisko jest na pozór taki sam piesek z ogonem to co zrobi (zakładając, że chce psa tylko do kochania nie na wystawy)?[/quote]
[/QUOTE]

..ale pies to nie para gaci.Powinna to byc przemyslana decyzja.Jezeli chce psa tylko do kochania to moze cos ze schronu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Sa tu na forum "znajacy"wszystkie odpowiedzi,ja ich nie znam.[B]Jezeli jednak chodzi o sznaucera jest to pies strozujacy.Krotki ogon utrudnia chwytanie go za niego[/B]..[/quote]
Że ja na to nie wpadłam.
Psa stróżującego za ogon?
hehehe
POLAM i wszystko jasne :multi:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...