Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karmi'][quote name='ursa81']
Jako argument ZA Kopiowaniem stosujesz znany bo wielokrotnie tu przywoływany argument ochrony przed późniejszym cierpieniem. To nawet może robić pozytywne wrażenie bo wychodzi,że robisz to dla dobra psa.
[/quote]

To musi robić pozytywne wrażenie bo w istocie robi się to dla dobra psa. Mówię o pracujących wyżłach.

[quote]Skupmy się na wyżłach. Powiedz jaka część ich populacji pracuje? Jaka część z pracujących ulega kontuzjom? W ogólnej liczbie psów tej rasy są to zapewne małe procenty.[/quote]100% suk hodowlanych i 100% reproduktorów wyżła niemieckiego krótkowłosego posiada zaliczone próby polowe. Jaką to stanowi część populacji nie mam pojęcia.

Rzecz jasna nie jestem też w stanie dokładnie określić ile procent pracujących niekopiowanych wyżłów ulega kontuzjom ale mogę Cię zapewnić, że znaczny.

Dodam jeszcze, że gdyby nie stosowano kopiowania od dawien dawna to zapewne ogony WNK byłyby dzisiaj krótsze (nastąpiłaby naturalna selekcja). Niestety tylko sporadycznie rodzą się wyżełki z niezbyt długim ogonkiem.

Dla ścisłości: wiem, że wiele długoogoniastych wyżełków pracuje i ma się dobrze! Znam takie. :) Tak jak wspominałam jest to kwestia osobnicza - ja mam m.in. narwańca, który nawet jeśli nie miałby kopiowanego ogona to pewnie dawno by go stracił. Jestem o tym przekonana.

Wspominałam już o tym, że nie mam zielonego pojęcia jak można uregulować kwestię, wiem tylko, że całkowity zakaz kopiowania wyrządziłby więcej szkód niż pożytku w przypadku wyżełków.

Jasne, że każdy wypowiada się o rasie, którą zna. Nie dziwne też jeśli broni jej dobra. Mam swoje sumienie, nie jestem potworem, angażuję się w pomoc dla potrzebujących zwierząt - praktycznie codziennie działam na ich rzecz na przeróżne sposoby. Z tego powodu bardzo irytuje mnie jeśli ktoś postrzega mnie jako tę, która dla własnego widzimisię i jakiegoś pokręconego gustu jest zwolenniczką masakrowania psów. Wiem czego bronię i z jakiego powodu. Rozumiem przeciwników kopiowania i popieram ale chciałabym też, żeby ktoś postarał się zrozumieć mój punkt widzenia bez zarzucania mi podrzucania "pustych argumentów pod publikę".

Poniosło mnie ale jak mogło nie ponieść?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Poniosło mnie ale jak mogło nie ponieść?[/quote]
Ale nie trzeba się unosić :glaszcze:, wystarczy "bezwyjątkowym" przeciwnikom kopiowania przypomnieć maksymę (może do "ciemnych głów" dotrze :evil_lol:):

[I][B][COLOR=olive]"Spory nie trwałyby tak długo, gdyby brak słuszności był tylko po jednej stronie"[/COLOR][/B] - [/I][SIZE=1]François de La Rochefoucauld[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Odpowiedzi
gdzies czytałam/słyszałam nie będą brane pod uwagę[/QUOTE]

Rozumiem, że sama powinnam wymyślić, tę teorię, żeby była wiarygodna? :lol:

[url]http://img262.imageshack.us/img262/6849/skanuj0001il2.jpg[/url]

Zobacz jaka jestem dobra dla Ciebie, nawet ci książkę zeskanowałam, cobyś miała rzetelny dowód :p Książka jest autorstwa pana Desmonda Morrisa. Tak więc pytanie skąd on to wziął, kieruj do niego. Poza tym to tylko TEORIA, a nie prawda absolutna, bo chyba nie rozumiesz o co w teoriach chodzi... W teksie, jest jeszcze kilka innych domniemań, a najciekawszy jest ostatni akapit :roll:

I zobacz: kolejny prezent (w końcu są święta, trzeba być miłym dla bliźniego) [url]http://www.psy.pl/?O=4825[/url] niestety SMS'a opłacać ci już nie będę :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Aha! [/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][COLOR=green]Uważasz zatem, że „sama możliwość” skodyfikowania bezprawia upoważnia do nieprzestrzegania prawa w ogóle :shake:? Jako zasada ? Moje gratulacje :p.[/COLOR][/B][/FONT]

[FONT=Verdana][B][/B][/FONT][/quote]

Skoro zadając pytanie sama sobie odpowiadasz to czemu ono służy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Rozumiem, że sama powinnam wymyślić, tę teorię, żeby była wiarygodna? :lol:

[URL]http://img262.imageshack.us/img262/6849/skanuj0001il2.jpg[/URL]

Zobacz jaka jestem dobra dla Ciebie, nawet ci książkę zeskanowałam, cobyś miała rzetelny dowód :p Książka jest autorstwa pana Desmonda Morrisa. Tak więc pytanie skąd on to wziął, kieruj do niego. Poza tym to tylko TEORIA, a nie prawda absolutna, bo chyba nie rozumiesz o co w teoriach chodzi... W teksie, jest jeszcze kilka innych domniemań, a najciekawszy jest ostatni akapit :roll:

I zobacz: kolejny prezent (w końcu są święta, trzeba być miłym dla bliźniego) [URL]http://www.psy.pl/?O=4825[/URL] niestety SMS'a opłacać ci już nie będę :p[/quote]

Myślę, ze taką teorie potrafiłabyś sama wymyślić. Dla mnie pan D. Morris jest pseudonaukowcem. Tworzy w iście amerykańskim stylu; dużo szybko i na chwytliwy temat. Jego teorie są mocno naciągane. Dobrze, że zauważyłaś, że nie jest to prawda absolutna. Pamiętam jego książki o kobietach :roll: Coż...
Nawet trudno mi je skomentować. Może kiedyś feministki dopadną pana Morissa i zrobią to za mnie.:diabloti: Mamy święta więc zrobię dogomaniakom trochę uciechy i przytoczę trochę teorii tego ,,autorytetu".:p
,,Piękno obnażone. Geografia kobiecego ciała" - wnioski: wygląd kobiety wymyśliła natura po to, żeby zapewnić kobiecie opiekę meżczyzny. Mały nosek, gładkie policzki, mizerne owłosienie -> wszystkie małe dzieci mają małe noski ,,z tego wynika, ze mały nosek to młody nosek" str 76
Mamy tez eksperyment naukowy... czy kobiety pachną seksownie pod pachami. :razz:
Druga pozycja jest jeszcze ciekawsza ,,Naga kobieta. Studium kobiecego ciała". Tu pojawia się intrygujące pytanie; dlaczego nogi kobiety są tak atrakcyjne seksualnie? Odpowiedź brzmi. Cytuję: ,,Nogi służą przede wszystkim do chodzenia i stania. Niewątpliwie ewoluowały jako kończyny pełniące funkcję lokomocyjną, a jednak mężczyźni całego swiata mają obsesję na ich punkcie" Tu nastepuje opis rozmów w męskich szatniach i trudnych wyborów; nogi czy piersi. jest o obsesji przeradzajacej sie w niebezpieczny fetyszyzm. Autor stara się wyjaśnić skad sie bierze to ,,zboczenie". I znajduje odpowiedz : ,,Najbardziej oczywiste skojarzenia seksualne zwiazane jest z tym, ze nogi są połączone. Gdy kobieta porusza nogami rozchyla je, łaczy lub krzyżuje, nieuchronnie przyciąga to uwagę do miejsca gdzie się spotykają- które stanowi oczywiście podstawowy obiekt zainteresowania erotycznego mężczyzny. To jakby w głebi męskiego umysłu
para kobiecych nóg tworzyła strzałkę wskazujacą ,,erotyczną ziemie obiecaną". Koniec cytatu. Ufff :oops:
Ale to jeszcze nie koniec wywodów. dalej jest o różnym sposobie układania przez kobiety nóg podczas siedzenia ( skrzyżowane, na boki, szeroko rozstawioe) i długie omówienie tego co kobieta chce przez to powiedzieć meżczyźnie. ;)
Amber mam pytanie naprawde chcesz żebym autora takich rewelacyjnych odkryć naukowych traktowała serio? Wybacz, ale jakoś nie potrafie.:lol:
D. Morris napisał wiele. Kilka jego pozycji dotyczących zwierząt czytałam, ale moim zdaniem nie można go traktować jako autorytet bo wiele jego dzieł moim zdaniem deprecjonuje go jako zoologa i antropologia i raczej robi z niego showmana. Jeśli już musisz go cytowac bo może rób to w kwestiach bardziej ogólnych. W książce ,,Nasza umowa ze zwierzętami" napisał:,, Niedotrzymywanie umów jest nieuczciwe, a tak dotąd postępowaliśmy z naszymi barćmi zwierzęcymi. Brutalność wobec nich oznacza brutalizację naszego postępowania.Kultura którą ce****e współczucie dla zwierząt jest kulturą wrażliwości w innych dziedzinach" str 156 Ten cytat bardziej pasuje do kopiowania ;) Mogłabym dyskutować, że autor rozumie współczucie dla zwierząt jako coś koniecznego bo wyrabia współczucie w innych dziedzinach. To taka teoria na zasadzie ,,w młodości kopie zwierzątka potem będzie kopał ludzi" . Mi bardziej odpowiada ochrona zwierząt dla nich samych a nie dla jakiegokolwiek dobra człowieka. Ale to już inna bajka.
Przepraszam wszystkich za ten off z damskimi nogami. Wybaczcie. Nie mogłam się oprzeć:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Rozumiem, że sama powinnam wymyślić, tę teorię, żeby była wiarygodna? :lol:

[URL]http://img262.imageshack.us/img262/6849/skanuj0001il2.jpg[/URL]

Zobacz jaka jestem dobra dla Ciebie, nawet ci książkę zeskanowałam, cobyś miała rzetelny dowód :p Książka jest autorstwa pana Desmonda Morrisa. Tak więc pytanie skąd on to wziął, kieruj do niego. Poza tym to tylko TEORIA, a nie prawda absolutna, bo chyba nie rozumiesz o co w teoriach chodzi... W teksie, jest jeszcze kilka innych domniemań, a najciekawszy jest ostatni akapit :roll:[/quote]
No, no... :lol:
"Nagie Małpy" to jednak nie moje klimaty ;).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Przepraszam wszystkich za ten off z damskimi nogami. Wybaczcie. Nie mogłam się oprzeć[/QUOTE]

I dobrze, że przepraszasz, ponieważ jest on najzupełniej zbędny. A tak w ogóle to najlepiej wskocz pod kołderkę :lol: Btw. tyle się mówi o mowie ciała psów, a nie słyszałaś o mowie ciała człowieka?

Jeszcze raz ci napiszę: jeżeli nie wiesz co to znaczy teoria, autorytet, domniemanie, rozważanie itp. to nie mamy o czym dyskutować (co to znaczy też chyba nie rozumiesz). Chciałaś źródło - podałam źródło. Możesz się z kimś nie zgadzać - jedni nie zgadzają się z poglądami pana Tuska, Kaczyńskiego, Leppera, inni pieją z zachwytu. Działa to na podobnej zasadzie. Krytykować można ile wlezie. Z resztą nie mogłaś nie skrytykować, prawda? :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green]:tree1::BIG:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Zauważyłaś tryb warunkowy?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Gratulacje są POD WARUNKIEM :lol:.[/COLOR][/B][/quote]

Pytanie zostało postawione w sposób retoryczny. Pośpieszyłaś się z tymi gratulacjami.

Wiem, wiem dokładnie o co chodziło: o przekazanie subtelnej dawki cynizmu. W takim razie moje pytanie o Twoje pytanie też było retoryczne i z lekka cyniczne ;)

Tak czy inaczej:
Wesołych reszteczek Świąt Bożego Narodzenia Wam wszystkim Kochani! :tree1:

Suma sumarum - nam wszystkim zależy na szczęściu zwierząt tylko czasami inaczej rozumiemy ten termin :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Rozumiem, że sama powinnam wymyślić, tę teorię, żeby była wiarygodna? :lol:

[URL]http://img262.imageshack.us/img262/6849/skanuj0001il2.jpg[/URL]

Zobacz jaka jestem dobra dla Ciebie, nawet ci książkę zeskanowałam, cobyś miała rzetelny dowód :p Książka jest autorstwa pana Desmonda Morrisa. Tak więc pytanie skąd on to wziął, kieruj do niego. Poza tym to tylko TEORIA, a nie prawda absolutna, bo chyba nie rozumiesz o co w teoriach chodzi... W teksie, jest jeszcze kilka innych domniemań, a najciekawszy jest ostatni akapit :roll:[/quote]
Dla Karmi: tu jest znacznie więcej i ciekawiej i naukowo: Raymond & Lorna Coppinger "Dogs: A Startling New Understanding of Canine Origin, Behavior and Evolution". Lektura obowiązkowa dla tych, których interesuje ten temat. Polecam i życzę przyjemnej lektury.
Nie ja zaczęłam to OT, dlatego upraszam się łaski i wybaczenia.
Pozdrawiam wszystkich świątecznie, niezależnie od długości uszu i ogonów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Ale nie trzeba się unosić :glaszcze:, wystarczy "bezwyjątkowym" przeciwnikom kopiowania przypomnieć maksymę (może do "ciemnych głów" dotrze :evil_lol:):

[I][B][COLOR=olive]"Spory nie trwałyby tak długo, gdyby brak słuszności był tylko po jednej stronie"[/COLOR][/B] - [/I][SIZE=1]François de La Rochefoucauld[/SIZE][/quote]

Co to święta robią z ludzi :razz: TuathaDea tego się po tobie nie spodziewałam.
Takie słowa:roll: Dobrze, że choć jest ,," . Łatwiej będzie mi to przeżyć :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']Dla Karmi: tu jest znacznie więcej i ciekawiej i naukowo: Raymond & Lorna Coppinger "Dogs: A Startling New Understanding of Canine Origin, Behavior and Evolution". Lektura obowiązkowa dla tych, których interesuje ten temat. Polecam i życzę przyjemnej lektury.
Nie ja zaczęłam to OT, dlatego upraszam się łaski i wybaczenia.
Pozdrawiam wszystkich świątecznie, niezależnie od długości uszu i ogonów :)[/quote]

Mocna rzecz !!! Podobają mi się ich poglądy na udomowienie. Niestety znam tylko z urywków i opracowań. Mam nadzieję, że zostanie wydana u nas. Najlepiej w przekładzie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']I dobrze, że przepraszasz, ponieważ jest on najzupełniej zbędny. A tak w ogóle to najlepiej wskocz pod kołderkę :lol: Btw. tyle się mówi o mowie ciała psów, a nie słyszałaś o mowie ciała człowieka?

Jeszcze raz ci napiszę: jeżeli nie wiesz co to znaczy teoria, autorytet, domniemanie, rozważanie itp. to nie mamy o czym dyskutować (co to znaczy też chyba nie rozumiesz). Chciałaś źródło - podałam źródło. Możesz się z kimś nie zgadzać - jedni nie zgadzają się z poglądami pana Tuska, Kaczyńskiego, Leppera, inni pieją z zachwytu. Działa to na podobnej zasadzie. Krytykować można ile wlezie. Z resztą nie mogłaś nie skrytykować, prawda? :p[/quote]


Co Ty z tą kołderką?;) O mowie ciała słyszałam, ale nie wszystko mi się kojarzy ( jak np wyminionemu autorowi) z .... damskimi nogami. Powiedziałabym to dosadniej ale musiałabym użyć brzydkiego słowa na s, ale lepiej nie bo pomyślisz, ze....Dobra skończe w tym miejscu.
Rozumiem, ze nie musi mi się podobac ten autor. Dzięki i za to. Rzecz w tym, jednak że podając argumenty chcące kogoś przekonać zazwyczaj podpieramy się autorytetami co do których jesteśmy pewni, że mają rację czyli zgadzamy się z ich poglądami. Przepuszczam, że po to wyciągnełaś pana M.? Chyba, ze chciałąś coś powiedzieć ... zeby powiedzieć.
Masz rację !!! W tym wypadku nie mogłam sobie darować krytyki :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81'][quote name='Karmi']

To musi robić pozytywne wrażenie bo w istocie robi się to dla dobra psa. Mówię o pracujących wyżłach.

100% suk hodowlanych i 100% reproduktorów wyżła niemieckiego krótkowłosego posiada zaliczone próby polowe. Jaką to stanowi część populacji nie mam pojęcia.

Rzecz jasna nie jestem też w stanie dokładnie określić ile procent pracujących niekopiowanych wyżłów ulega kontuzjom ale mogę Cię zapewnić, że znaczny.

Dodam jeszcze, że gdyby nie stosowano kopiowania od dawien dawna to zapewne ogony WNK byłyby dzisiaj krótsze (nastąpiłaby naturalna selekcja). Niestety tylko sporadycznie rodzą się wyżełki z niezbyt długim ogonkiem.

Dla ścisłości: wiem, że wiele długoogoniastych wyżełków pracuje i ma się dobrze! Znam takie. :) Tak jak wspominałam jest to kwestia osobnicza - ja mam m.in. narwańca, który nawet jeśli nie miałby kopiowanego ogona to pewnie dawno by go stracił. Jestem o tym przekonana.

Wspominałam już o tym, że nie mam zielonego pojęcia jak można uregulować kwestię, wiem tylko, że całkowity zakaz kopiowania wyrządziłby więcej szkód niż pożytku w przypadku wyżełków.

Jasne, że każdy wypowiada się o rasie, którą zna. Nie dziwne też jeśli broni jej dobra. Mam swoje sumienie, nie jestem potworem, angażuję się w pomoc dla potrzebujących zwierząt - praktycznie codziennie działam na ich rzecz na przeróżne sposoby. Z tego powodu bardzo irytuje mnie jeśli ktoś postrzega mnie jako tę, która dla własnego widzimisię i jakiegoś pokręconego gustu jest zwolenniczką masakrowania psów. Wiem czego bronię i z jakiego powodu. Rozumiem przeciwników kopiowania i popieram ale chciałabym też, żeby ktoś postarał się zrozumieć mój punkt widzenia bez zarzucania mi podrzucania "pustych argumentów pod publikę".

Poniosło mnie ale jak mogło nie ponieść?[/quote]

Widzisz. Przyznajesz, ze nie ma sposóbu na prawne uregulowanie tak szczegółowej kwestii. Ja też jestem tego zdania. Tworzenie wyjątków, otwieranie furtek to nie w tym kraju i nie przy mentalności naszych szanownych rodaków. Polak lubi kombinować. Niestety. Dziś psy masowo chorują na uszy :razz: objawia się to zwłąszcza przed wyjazdem do kraju w którym jest zakaz wystawiania kopiowanych z wyjątkiem kopiowania z przyczyn medycznych. Jestem pewna, ze dopuszczenie u nas małego wyjątku od zakazu kopiowania byłoby szybko wykorzystane.
Druga rzecz ( mówimy oczywiście o wyżłach). Dopuścić całą rasę? Czy cała rasa poluje? Być moze dużo psów ma próby polowe. Zapewne ma się to do polowania tak jak wymagane w mojej rasie IPO. Pies ipujący nie jest psem obronnym. To tylko sport. Chociaż pamietam, ze jeden ze zwolenników kopiowania napisał, ze pies obronny powinien wyglądać groźnie. Jak widzisz każdy powód jest dobry. Wracając do tematu. Następna wątpliwośc: kto, jak i kiedy miałby decydować o dopuszczalności kopiowania? Czy każdy szczeniak wyżła bedzie pracował? Czy każdemu jest potrzebne kopiowanie? To przyszłość niemozliwa do sprawdzenia. Jak taki wyjątek od reguły miałby być egzekwowany? Im więcej wyjątków od reguły tym trudniejsze egzekwowanie. Z tym sie chyba zgodzisz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'][quote name='ursa81']
Im więcej wyjątków od reguły tym trudniejsze egzekwowanie. Z tym sie chyba zgodzisz?[/quote]

Zgadzam się z tym, oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Ja chcę poznać [B]teorię[/B] Karmi i przeciwników kopiowania na temat:
[B]Skąd i kiedy u psa wzięły się obwisłe uszy?[/B]

Poproszę o krótką, związłą odpowiedź, popartą źródłami. Bez czepialstwa, docinek, łapania za słówka oraz w miarę obiektywną.[/quote]
[B][COLOR=green]"Ja chcę...." - dobre, dobre :evil_lol:.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]Weź do szkoły się zapisz![/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Uczony się znalazł.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Obiektywny :eviltong:.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Rzecz w tym, jednak że podając argumenty chcące kogoś przekonać zazwyczaj podpieramy się autorytetami co do których jesteśmy pewni, że mają rację czyli zgadzamy się z ich poglądami.[/QUOTE]

To nie był, żaden argument. Napisałam iż, jest to jedna z teorii. Powiedz mi - jak teoria, może być 100% pewna? To się samo wyklucza. OK, ona się tobie nie podoba... Czemu? Nie dowiedziałam się, dostałam wykład o nogach, natomiast żadnej innej teorii popartej źródłami, która obalałaby domniemanie D. Morrisa, zatem...

[QUOTE]"Ja chcę...." - dobre, dobre [/QUOTE]

Ja też chcę usłyszeć twoją (lub tę, która wydaje się tobie prawdopodobna) teorię na temat powstania oklapłych uszu. Krytykować jest najłatwiej, odwracać kota ogonem, pisać o damskich nogach i co tam jeszcze ślina na język przyniesie... To umie każdy dzieciak w przedszkolu.

Link to comment
Share on other sites

Obwisłe uszy u psa to przecież genetyka. Są rasy jak onki, które mają naturalnie stojące uszy i dobermany czy beaucerony, u których natura nie wykształciła mechanizmu ustawiania małżowiny usznej na sztorc a poprzez mieszanie ras jak u dobermana, do którego powstania przyczyniły się również rasy zwisłouche ucho naturalne jest oklapnięte i to właśnie człowiek przycinając te uszy ingeruje w naturę celem sprawiania jakby na to nie patrzeć na siłę jej udoskonalania i zupełnie tego nie rozumiem. Uważam, że jeżeli natura tak uznała za stosowne, ze pies ma mieć uszy klapnięte to niech tak ma i należy to uszanować bo z naturą sie nigdy nie wygra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh'] a poprzez mieszanie ras jak u dobermana, do którego powstania przyczyniły się również rasy zwisłouche ucho naturalne jest oklapnięte [/quote]

Ale to chyba nie natura mieszała rasy tylko człowiek poprzez takie a nie inne krzyżowanie ze sobą psów.
Jak już pisałam w naturze klapnięte ucho nie występuje jedynie u zwierząt udomowionych, hodowlanych ( które to człowiek poprzez takie a nie inne krzyżowanie stworzył w celu utworzenia jakiejś rasy która będzie miała określony wygląd i funkcje.)
Tak więc masz racje to genetyka - którą jednak kierował człowiek nie natura.
Doberman ( zresztą wszystkie rasy) nie powstał z dwóch przypadkowych psów był to znacznie bardziej skomplikowany proces były krzyżowane różne psy rożnych ras by powstał taki pies o takim wyglądzie i charakterze jakim go widzimy dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']To nie był, żaden argument. Napisałam iż, jest to jedna z teorii. Powiedz mi - jak teoria, może być 100% pewna? To się samo wyklucza. OK, ona się tobie nie podoba... Czemu? Nie dowiedziałam się, dostałam wykład o nogach, natomiast żadnej innej teorii popartej źródłami, która obalałaby domniemanie D. Morrisa, zatem...[/quote]
Obawiam się, że dostaniesz najwyżej coś w tym stylu:
[quote name='Karmi']Jak mawiała moja babcia[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[[quote]Rzecz w tym, jednak że podając argumenty chcące kogoś przekonać zazwyczaj podpieramy się autorytetami co do których jesteśmy pewni, że mają rację czyli zgadzamy się z ich poglądami. Przepuszczam, że po to wyciągnełaś pana M.? Chyba, ze chciałąś coś powiedzieć ... zeby powiedzieć. [/quote]

Twoja wnikliwa analiza pana Morrisa i feministyczne zacietrzewienie,sprawilo,ze powiedzialas zeby powiedziec..:lol:i w konsekwencji deprecjonuje Twoje wypowiedzi;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Obwisłe uszy u psa to przecież genetyka. Są rasy jak onki, które mają naturalnie stojące uszy i dobermany czy beaucerony, u których natura nie wykształciła mechanizmu ustawiania małżowiny usznej na sztorc a poprzez mieszanie ras jak u dobermana, do którego powstania przyczyniły się również rasy zwisłouche ucho naturalne jest oklapnięte i to właśnie człowiek przycinając te uszy ingeruje w naturę celem sprawiania jakby na to nie patrzeć na siłę jej udoskonalania i zupełnie tego nie rozumiem. Uważam, że jeżeli natura tak uznała za stosowne, ze pies ma mieć uszy klapnięte to niech tak ma i należy to uszanować bo z naturą sie nigdy nie wygra.[/quote]
Natura nie miała nic do powiedzenia w sprawie dobermana: krótka sierść, o przekontrasyowanej maści, opadające uszy. Już pierwszej zimy Natura przytuliła by go do łona by tam wymarł...

[SIZE=3]A dlaczego do klasycznej sylwetki dobermana, nikt nie podejdzie jak do dziedzictwa kultury?[/SIZE] :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...