Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[QUOTE]PS nie jestem tu moderatorem :p jedynie szkoda że czytasz tak skrupulatnie posty zwolenników .. bo jak już pisała lutomskak wiele razy padały tu różne różności bardziej obraźliwe :cool1: jakoś nikt nie robił hecy :razz:
[/QUOTE]
Nie sądze aby Lutomskak ktoś przebił, owszem padały i porównywalne posty, ale wiekszość była to grupa koleżanek i kolegów Lutomskak.
Nie pisze tu jako całość zwolenników kopiowania bo niektórzy potrafią się wypowiadać bez obrazania. Hecy nikt nie robił bo wiekoszosć postów Lutomskak sa ignorowane, bo trudno dyskutowac z postami Lutomskak skoro są zawsze nie na temat ubarwione dosć obraźliwymi określeniami.
Nie każdy chce sie zniżac do takiego poziomu. Oczywiscie nikt jej nie broni opowiadać o skrobankach, sterylkach, obrożach elektrycznych i innych rzeczach w których to tematach widać dobrze sie czuje.
Widocznie ma taką głębsza potrzebę sobie pooffować a nie ma nic do powiedzenia na temat.
[QUOTE]a w poprzednim swoim zachwycie nad postem lutomskak odniosłam się do części o CAO :cool1: w dalszym ciągu nie widzę by Laluna przyznała że nie wiedziała że to skrót OSA :evil_lol: [/QUOTE]

Vectra, być moze nie zauważyłas, ale Twoje posty też w pewnym momencie zaczęłam ignorowac nie z braku wiedzy ale nie widziałam potrzeby abysmy wpadali w dyskusje przepytywania się z wiedzy. Bo wiesz uwazałam to za śmieszne i dziecinne, bo co jak co alte TWoje pytania były bardzo naiwne jezeli sądziłaś ze nie mozna ich sprawdzić bez problemu w necie. Wystarczyłoby bez szukania wpisać do tego skrótu tylko .pl i miałabyś wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.
[QUOTE]tylko próbowała z PIKI zrobić ... powiedzmy że nie powiem kogo [/QUOTE]
Mylisz sie. Pika na dzień dobry weszła z postem ze jest alfą i omegą w grupie swojej ukochanej rasy a potem z popędami. Po takiej wstawce mogłam oczekiwac ze wie o czym mówię i zna podziały ras ze względu na pochodzenie i uzytkowosć.
Gdybym od początku założyła ze nie zna wogóle podziałów to moze zaczęłabym od podstaw. A tak założyłam że cokolwiek wie historii i kształtowaniu się ras, a takzę na jakich popędach i w jakich stylach pracują te psy. Gdybym załozyła od razu że nie zna grup, nie zna ani jednego podziału historycznego, ani tego pierwszego zapisanego, ani współczesnego to bym od początku musiała prosić o wyjasnienie każdego zdania które pisała i prostować je.
Tylko jak sie okazało na koniec z wyjasnieniem kopiowania to nie miało nic wspólnego i wcale ta dyskusja nie miała na celu wyjasnic czemu kopiowano. Wiec po co wszczynac wogóle taką dyskusje która nie prowadzi do nikad? Wiesz ja troszeczkę wiem na temat kynologii, ras, historii, popędów, pochodzenia i dlatego nigdy bym nie mogła powiedzieć nawet odnosnie swojej rasy ze wiem wszystko na ten temat. I chętnie podyskutuje, dowiem się czegoś nowego, ale napewno z osobą która faktycznie ma jakaś wiedzę która nie ogranicza sie do jednego źródła

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Vectra, być moze nie zauważyłas, ale Twoje posty też w pewnym momencie zaczęłam ignorowac nie z braku wiedzy ale nie widziałam potrzeby abysmy wpadali w dyskusje przepytywania się z wiedzy. Bo wiesz uwazałam to za śmieszne i dziecinne, bo co jak co alte TWoje pytania były bardzo naiwne jezeli sądziłaś ze nie mozna ich sprawdzić bez problemu w necie. Wystarczyłoby bez szukania wpisać do tego skrótu tylko .pl i miałabyś wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.[/QUOTE]

znowu odwracasz kota ogonem , po co ja mam szukać odpowiedzi na pytanie skoro skoro to Ty nie znałaś odpowiedzi ? ja nie mylę CAO z Ca de bou ...

Jak na razie to Ty się tu uważasz za alfe i omegę i chyba Cię boli , że ktoś wie w danym temacie więcej niż Ty ? mowa o Pice i dlatego próbowałaś za wszelką cene zrobić z niej durnia.Nie masz monopolu na wiedzę.


amen w tym temacie , bo i tak zaraz bedziesz stawiać na swoim.
Poza tym Ty Laluna ignorujesz wszystkich którzy zadają ci pytania , niewygodne pytania.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak na razie to Ty się tu uważasz za alfe i omegę i chyba Cię boli , że ktoś wie w danym temacie więcej niż Ty ? mowa o Pice i dlatego próbowałaś za wszelką cene zrobić z niej durnia.[/QUOTE]
Sorry ale o jakiej wiedzy mówisz? O tym ze Pika wszystkie molosy wrzuciła do jednego wora i nie widzi róznicy w ich pracy? I ze według niej kaukaz nie jest psem pasterskim?
To ja bym jeszcze chciała widziec te argumenty na podstawie których te twierdzenia. Bo ja przynajmniej podaje żródła które potwierdzaja to co pisze. Tutaj nie doczekałam sie ani jednego.

[QUOTE]Poza tym Ty Laluna ignorujesz wszystkich którzy zadają ci pytania , niewygodne pytania. [/QUOTE]
NA przykład które? Ignoruje niegrzeczne pytania oraz takie które nic nie wnoszą. Twoje pytanie nie było niewygodne, bowiem juz Ci napisałam ze nie mam problemu ze znalezieniem odpowiedzi doskonale posługuje się netem jak i mam niezła kolekcje ksiazek kynologicznych wiec nie mam problemu ze wyszukiwaniem. Tylko po co? Po to aby Ci udowodniac ze wiem czy umiem sie posługiwać netem? Na kazde Twoje pytanie które wklepiesz w kilka minut mogę odpowiedzieć czy znam odpowiedz czy tez nie. Tylko powiedz co to ma udowodnić? I to własnie uważam za dziecinadę.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][[/SIZE][SIZE=2]quote=LALUNA;8929212]Nie sądze aby Lutomskak ktoś przebił, owszem padały i porównywalne posty, ale wiekszość była to grupa koleżanek i kolegów Lutomskak.....Nie każdy chce sie zniżac do takiego poziomu.[/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Nie chciałabym się wypowiadać w imieniu innych :loveu: , ale Ja się czuje całkiem szczęśliwa z faktu posiadania w swoim otoczeniu kogoś takiego jak Lutomskak vel Karolina :diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti: Ogólny poziom tego zjawiska oceniam jako całkiem przyzwoity więc Laluna wyluzuj plizzzzz, bo zaczynasz jechać nie tylko po Karolinie, ale i po paru jej i mi bliskich osobach :loveu:[/SIZE][/FONT]

Oczywiscie nikt jej nie broni opowiadać o skrobankach, sterylkach, obrożach elektrycznych i innych rzeczach w których to tematach widać dobrze sie czuje.


[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Ciągle wracasza do kiedyś poruszonego tematu-OBROŻA ELEKTRYCZNA..........Biorąc pod uwagę, że jesteś/uważasz się za szkoleniowca to tego typu wyposażenie powszechnie używane w czasie szkolenia psów nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim poza Naszym krajem, nie powinno Cię dziwić. To, że ty jej nie używasz nie oznacza, że obroża jest złą rzeczą. Wystarczy wiedzieć JAK i KIEDY jej używać.....jak małe dziecko nie potrafi czegoś włączyc to krzyczy, płacze, kopie i rzuca przedmiotem-jak zrozumie jego istote cieszy się nim jak gwiazdką z nieba. Może z tobą też tak jest??.:razz:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]W prawdzie jestem piękna:cool3:, młoda:cool3: i jędrna:cool3: i nie mogę się chwalić latami doświadczenia jak inni, ale od wczoraj też tego nie robię i trochę widziałam. Z wariatami ze szkoleniowego półświatka mam sporo do czynienia – wariatami w dobrym słowa tego znaczenia– i uwierz mi, że oni nie szkolą tych psów tylko przy użyciu parówek i kiełbasy. A to właśnie ONI sa KIMŚ w Polsce :cool3:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Czy ta technika jest dobra czy zła, etyczna czy nie – pozostawiam do oceny każdemu kto ją stosuje.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Odnoszę nieodparte wrażenie, że nikt inny tylko TY z uporem maniaka mówisz o wszystkim (i o niczym) a z pewnością najmniej o kopiowaniu. Chyba najczęściej pojawia się temat Lutomskak, czy to jakiś Twój problem??:crazyeye:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]To, że ktoś ma inne zdanie nie oznacza, że jest gorszy.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Pamiętaj o tym, że czy powiesz kur.... czy prostytutka to mówisz o tej samej osobie. To czy Karolina powie to ostro i jednoznacznie, czy ty będziesz starała się ubrać to w piękne słowa to tak samo możesz kogoś obrazić. Twój cały post, gdzie bijesz do Karoliny i jej poziomu czy znajomych właśnie tym jest i osobiście uważam, że próbując dokuczyć (dowalić, dogryźć zwał jak zwał) Karolinie obrażasz innych między innymi jej fantastycznych znajomych / przyjaciół. :mad::mad::mad:[/SIZE][/FONT]:mad:[/SIZE]


[SIZE=3]Ps.moj post ma sie tak do tematu kopiowania jak każdy Twój.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']W weekend w Polsce urodzil sie liczny miot ( 11 szczeniat ) Czarnych Terierow Rosyjskich. :-)
Wszystkie urodzily sie ze zdrowymi pieknymi ogonkami !
Tymi ogonkami WSZYSTKIE szczeniaczki beda cieszyly sie do konca swojego zycia :-)
Zycze im duzo zdrowia :-):-):)[/quote]
[FONT=Verdana]To dowód, że w ofensywie już jest:[/FONT]

[CENTER][B][COLOR=green][FONT=Verdana][SIZE=6]Mania niekopiowania![/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]


[FONT=Verdana]A wszyscy ci, którzy nie zdążą, będą biegać po połoninach pokazów psów za wschodnią granicą na przykład :lol:.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Hela czy Ty jestes jedrna i gdzie nie mnie oceniac tak samo czy umiesz stosowac i co. Troche Ci sie pomyliło bo to Lutomskak pisała o tych okropnych IPO-cach co stosują obroze elektryczne i wymieniaja co chwila psy i je głodzą. Wiec z nia sie skonsultuj kogo miała na myśli. Ja takich nie znam i nie chce znać. Mój wybór a Ty mozesz sie nimi zachwycac i brać z nich przykład.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Widzisz rzecz w tym, i trochę to dziwne, że szkoleniowiec nie widzi różnicy w szkoleniu psów do posłuszeństwa a psów do sportów obrończych. W każdej z tych dziedzin, niby tego samego sportu, wykorzystywane sa inne popędy, bo czego innego się oczekuje. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Jeżeli sądzisz, że ludzie startujący w MPPT/obiedience nie stosują podobnych metod to byś się bardzo zdziwiła. Tym bardziej, że stosują to ludzie stojący na pudle-i może to jest powód, dlaczego znajdują się właśnie tam a nie na szarym końcu trzymając mała reklamówkę z 200 gramową porcja karmy na pocieszenie. :placz:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Użycie takiego czy innego narzędzia nie gwarantuje zwycięstwa, ale często jest jedynym rozwiązaniem. Nie należy tego mylić z pójściem na łatwiznę. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Szkolenie psów użytkowych, np.: owczarka niemieckiego czy malinois nie jest łatwe a może o tym powiedzieć każdy, kto tego osobiście doświadczył. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Przez wiele lat miałam do czynienia wyłącznie z eksterierami i nagle mała niespodzianka :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: wpadły w moje ręce maliniaki z czysto pracującej linii nie mówiąc On leistung’u. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Teraz wiem, że człowiek na 100% uczy się całe życie.:angryy::angryy:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Znowu powtórzę to, co napisałam wcześniej, dopóki się czegoś nie rozumie i nie wie, po co jest i z czym to jeść to się krytykuje bez opamiętania. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]W woli ścisłości dodam, że nie chodzę na stale z pilotem od obroży w kieszeni – bo takowej nawet nie posiadam.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]W momencie, kiedy była mi potrzebna, to jej użyłam , ale zanim nacisnęłam guzik, aby skarcić psa – zademonstrowano mi na własnej skórze, co oznacza każdy ze stopni. Po 3 biegu podziękowała i mój pies nigdy nie dostał mocniejszym. Zresztą nie było jej więcej potrzeba. Zadziałało.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Każdy, kto szkolił psa, wkładał w to nie tylko prace fizyczna jak i umysł z całym sercem wie doskonale, ze psa można skarcić – mocniej czy słabiej. Rzecz w tym, żeby tak skarcić mocna, aby pies powiedział WOW :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: ,ale jednocześnie w tym samym momencie, najdalej sekundę dalej, był gotów oddać życię, za każde wydane polecenie. Czy to zrobisz na łańcuszku czy na kolczatce czy na obroży elektrycznej – to nie ma znaczenia, ważny jest efekt. Patrząc na psy, które masz na stronie nie zakładam, aby musiały chodzić na kolczatce ludwika czy na elektryce…….ale rzecz w tym aby zauważyć różnicę pomiędzy border collie a maliniakiem (a widziałam i pasające bordery na elektryce :mad:).[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Jeżeli byłabyś tak miła to proszę powiedz mi, kto jest Twoim „idolem”, autorytetem w szkoleniu obiedience w Polsce?[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Helu Droga-sek w tym-,ze Nasza Pani Moderator-potrafi tylko o tym-co ja zrobilam,czego nie zrobilam,ze mnie wszyscy ignoruja i ze ja o skrobance i o obrozy elektrycznej.....
Nasza Pani Moderator mysli-ze ja szkolilam 20 lat temu,ze moja kultura osobista jest na poziomie ujemnym-a o szkoleniu wiem mniej niz nic......

Nasza Pani Moderator-wie wszystko o kopiowaniu uszu,o kopiowaniu ogonow,o CAO,o drugiej grupie FCI,o przygotowaniu psa na poziomie MPPO,o hodowli uzytkowej Malinois i O.N

jestem pewna-ze w Jej szkole pozoruje Znawca,ze zna metody szkolenia swoich idoli (mam nadzieje ,ze wymieni ich nazwiska):loveu:,ze wiedziala co oznacza slowo wilkodlaw , ze wie -po co sloniowi uszy.........


Kopiowanie uszu i ogona to zabieg majacy na celu zmiane wygladu wizaualnego psa,uchronieniu go przed urazami mechanicznymi NASZA PANI MODERATOR ZAPEWNE NIE POSIADALA ,ANI NIE POSIADA W DOMU TRZECH SAMCOW Z GRUPY PINCZEROW (KAZDY Z NICH KRYJACY,GRYZACY,wyszkolony na potrzeby jak to sama nazwala "hodowlane")-plus do tego kilka innych samcow ras pomniejszych(rowniez kryjace i z grupy pinczerow)

Laluna zapewne nigdy nie widziala zabiegu usuwania krwiaka ucha po urazie tegoz w wyniku trzepania (coz za prozaiczna przyczyna)

zapewne-nie widziala tez zabiegu usuwania czesci martwego ogona u psa doroslego.......:cool3: w wyniku urazu mechanicznego tudziez "zajoba)-i nie wie-ilu lat potrzeba,aby tkiego zajoba z hodowli wyeliminowac......


a moze Nasza Pani Moderator-wypowie sie w kwestii usuwania czesci malzowin usznych u psow ,narazonych na kontakt z muszkami owocowkami - i alergii na nie????????????????????????????????

jesli pytanie niewygodne-to prosze o wiarygodny opis wygladu eksterierowego foxa z "zajobem " po wyjsciu z nory "naturalnej"-kolejne pytanie do LALUNY......



jesli i to jest "niewygodne"-prosze o zdefiniowanie sposobu wykonania zabiegu chirurgicznego u dowolnej rasy psa-majacego na celu udroznienie przewodu sluchowego zewnetrznego w wyniku choroby zwanej-przerostowym zapaleniem kanalu sluchowego zewnetrznego

Laluno-odpowiedz na kolejne pytanie-jak wg Ciebie szkolimy psa na poziomie IPO 3-w zakresie przywolania do nogi (pies ma wykonac te komenda na raz-bez obiegania przewodnika (jeden skok!))

Pytanie do Laluny nr....ktorys tam

jak wyobrazasz sobie prace hodowlana (przyjmij za przyklad hodowle boxerow,w ktorej to raz na dwa lata trafia sie W.W (jesli Ci sie oczywiscie skroty nie pomyla)-w ktorej to uszy kopiowane sa od ....leci-a okazuje sie,ze niekopiowane-stoja deba-czy bedc na miejscu owych hodowcow (zakladamy ,ze zyja z psow)-poswiecilabys kolejne 10 lat (mniej wiecej)-aby znow zaczac zarabiac na chleb??????????????????:crazyeye:

kolejne pytanie do Laluny-jak sadzisz-ilu jest "mlodych-"nowyh szkoleniowcow-osiagajacych wyniki na arenie miedzynarodowej w szkoleniu(nie w zakresie siad w marszu w kwadracie)stosujacych metody typu-kliker,pozytywna motywacja-(ot-na to pytanie nie musisz odpowiadac zakladajc ,ze obracasz sie w kregu tych :the best::loveu:-Kobieto-nie mydl oczu NAM!!!!!!!!!!


Laluno-odpowiedz na pytanie-jaki jest procentowy (mniej wiecej)-stosunek usuwania tzw "trzecich palcow"-u psow ras z grupy drugiej FCI-w wyniku ich pozostawienia-i podaj prosze najczestsza przyczyne ich usuwania.....:loveu:

Laluno-jako szkoleniowiec-objasnij mi prosze w jaki sposb sznaucer olbrzym z ogonem kopiowanym ma utrudniona komunikacje z innymi przdstawicielami swojego gatunku w procesie szkolenia.........


Pokaz mi prosze zdjecie psa-kopiowamego-ktory nie potrafi zlozyc ich-tak jak np-O.N-zeby moc wyrazic swoje niezadowolenie,lub tez radosc.......

Laluno-pokaz mi prosze zrodloslow-w ktorym stoi-ze szczenieta w wieku 3 dni maja w pelni wyksztalcona wiazke nerwowo-naczyniowa-zstepujaca w obreb kregow ogonowych........:lol:


Pokaz mi prosze Laluno w koncu -zdjecie chocby jednego psa-szczesliwego w zwiazku z jego pobytem w schronie,badz na sluzbie w Afganistanie (tam skupuja psy chore,niedolezne,aportujace,niezaleznie od rasy-do wykrywania obecnosci bomb)-to na wypadek-gdyby ktos nie wiedzial-i poczul sie mocno urazony.......


i juz teraz-calkiem na koniec-kocham psy-i te kopiowane-i te niekopiowane-mam i te i te-jednak


patrzac na niekopiowanego burka w schronie(lub Afganistanie),walczcego na arenie,niekochanego,traktowanego jak maszynke do rodzenia szczeniat,strozujacego za chleb ze smalcem,traktowanego jak dzwonek u drzwi,jak wizytowke bycia "dresiazem",sposobem na zdobycie pozycji,-wole kopiowanie ........- w formie przeze mnie znanej i akceptowalnej w stu procentach-gdzie kropla krwi nie pojawi sie nawet przez sekunde-pies bedzie kochany,dopieszczony,odkarmiony,szczesliwy ,zdrowy i w pelni spelniony w swoim wlasnym poczuciu jestestwa..........,niezachwiany w swoich ppmysklach na zycie (nawet -jesli sie w czyms nie sprawdza.......)



Vectra-pisze juz o tym od kilku miesiecy-wszyscy to olewaja-ja nie.......


Ludzie-placimy za fajki po 8 zt,ZA PARKING NA LOTNISKU PO 7 ZETA NA GODZINE



ja pojechalam do USA-zeby przysluzyc sie hodowli (nikt mi za to kasy nie zwroci....)-takich jak ja jest wiecej


skrobanka.obrozA ELEKTRYCZNA,3 kolczatki,brak kultury osobistej-byc moze to da slowa niewygodne



ZYCZE WSIEM PRZECIWNIKOM-aby udalo im sie znalezc kogos rownie mocno czujacego.........


po prostu!

Link to comment
Share on other sites

bo Lalune nie interesują zapyziałe , glodne i smutne psy w schroniskach , Lalune nie interesują psy na łańcuchach , bite , kopane , poniewierane , Lalune nie interesują psy przerabiane na smalec , nie interesują psy wywalane z samochodów , przywiązywane w lesie , zakopywane żywcem , wrzucane do śmietnika lub rzeczki w plastikowym worku , zabijane brutalnie siekierą bo np kure pies udusił , nie interesują że byle debil może psa mieć by terroryzować okolice

Lalune interesuje tylko by nie było na wystawach psów rasowych i zawodach psów kopiowanych.

A na przykład hodowcy amstaffów teraz walczą z ZK by wprowadzić obowiązkowe badania pod kontem dysplazji psów hodowlanych tej że rasy .... Dysplazja to jest okrutna przypadłość i powinna być właśnie eliminowana , testy psychiczne większości ras lub może wszystkich ras ? Zakaz trzymania psów hodowlanych w klatkach jak króliki?
Bo przyszły nabywca szczeniaka może sam zadecydować czy chce aby jego pies byl kopiowany czy też nie , ale nie prześwietli kilku tygodniowego psiaczka czy będzie kaleką do końca życia i czy aby nie będzie psychiczny ....
Laluna nie mogłabyś mieć psa z dysplazją , bo taki pies nie nadaje się do sportu.


i jeszcze jedno

Laluna jesteś modem na PWP , proszę powiedz ile jest tam wątków i wskaż ile jest tam kopiowanych psów - procentowo na te wszystkie sponiewierane bidy ...

w PL mamy ok 7 milionów psów nierasowych ,z czego duża większość to pospolite kundelki których nikt nie kopiuje , bo i po co ? rasopodobnych to zależy co w danym roku modne , a rasowych ile ? kto wie


więc dalej nie rozumiem co jest złego w kopiowaniu ogonka czy też uszu , humanitarnie , pod narkozą u dobrego fachowca (hodowcą i posiadaczom psa rasowego zależy by jego pupil zabieg miał przeprowadzony jak najlepiej i otacza psa najlepszą opieką w tym czasie) w tym widzicie samo zło ,a w tym co pisałam wyżej nie i to jest dla mnie dziwne i nie potrafie tego ogarnąć , znaczy wybieracie eliminacje mniejszego zła ? bo łatwiej ugodzić tych co na pewno psu krzywdy nie robią ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
A na przykład hodowcy amstaffów teraz walczą z ZK by wprowadzić obowiązkowe badania pod kontem dysplazji psów hodowlanych tej że rasy .... Dysplazja to jest okrutna przypadłość i powinna być właśnie eliminowana , [/quote]

Akurat na ten temat moge sie wypowiedziec .
Moj szescioletni Czarny Terier jest bardzo ciezko chory na dysplazje ,jest po dwoch operacjacjach.
Ma dysplazje przednich i tylnych nog.
OD CZTERECH LAT kosztowalo mnie duzo nerwow i ponizan by przekonac hodowcow Czarnych terierow o przebadania pod katem dysplazji przed kryciem.
Uswiadamiania potencjalnych wlascicieli by pytali o przeswietlenia.
Nie powiem, oplacalo :), bardzo duzo hodowcow zrozumialo i nie potrzebuja miec nakaz przez zwiazek. Powstala baza wynikow Czarnych Terierow.
Jeszcze musza zrozumiec ze dysplazja to nie tylko biodra ale w rownym wymiarze lokcie rowniez.
Jest w takim samym stopniu zagrozenie bioder jak i lokci.
[B]DO CZEGO ZDAZAM , ja z psem ktory jest ciezko chory i walcze o to by przezyl zycie jak tylko mozliwie najlepiej z ta choroba wcale mnie nie powstrzymuje od walki zwlaszcza w tej rasie ( jest mi najblizsza) o zaprzestanie pozbawiania ogona !!!!! To nie ma nic wspolnego !!!!!!!!!![/B]

[B]BEDE WALCZYC O DYSPLAZJE I BEDE WALCZYC O OGONY i nie tylko.[/B]

To samo co z dysplazja to z ogonami , porownac zdjecia wystawowe sprzed trzech lat a teraz .
Az wierzyc sie nie chce ile przybywa ogonow wsrod Czarnych terierow :)

Tak dla lepszego zrozumienia czy zlodzieja powinno sie karac i takimi tylko zajmowac co kradna np samochody a nie zwracac na zlodzieji np kieszonkowych .Wg tutaj rozumowania trzeba tepic wieksze zlo tylko :-o
KAZDE ZLO WIEKSZE CZY MNIEJSZE POWINNO BYC TEPIONE.
Zadne zlo nie powinno byc zaslanianym wiekszym:shake::shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']bo Lalune nie interesują zapyziałe , glodne i smutne psy w schroniskach , Lalune nie interesują psy na łańcuchach , bite , kopane , poniewierane , Lalune nie interesują psy przerabiane na smalec , nie interesują psy wywalane z samochodów , przywiązywane w lesie , zakopywane żywcem , wrzucane do śmietnika lub rzeczki w plastikowym worku , zabijane brutalnie siekierą bo np kure pies udusił , nie interesują że byle debil może psa mieć by terroryzować okolice
[/quote]
Dobrze o tym wiesz, z taka pewnością się o tym wypowiadasz...
Szkoda, że tak często zdarza się nam oceniać (zwłaszcza negatywnie) w necie ludzi, których zupełnie nie znamy :shake:. Przykre.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']bo Lalune nie interesują zapyziałe , glodne i smutne psy w schroniskach , Lalune nie interesują psy na łańcuchach , bite , kopane , poniewierane , Lalune nie interesują psy przerabiane na smalec , nie interesują psy wywalane z samochodów , przywiązywane w lesie , zakopywane żywcem , wrzucane do śmietnika lub rzeczki w plastikowym worku , zabijane brutalnie siekierą bo np kure pies udusił , nie interesują że byle debil może psa mieć by terroryzować okolice

Lalune interesuje tylko by nie było na wystawach psów rasowych i zawodach psów kopiowanych.
(...)
Laluna nie mogłabyś mieć psa z dysplazją , bo taki pies nie nadaje się do sportu.

i jeszcze jedno

Laluna jesteś modem na PWP , proszę powiedz ile jest tam wątków i wskaż ile jest tam kopiowanych psów - procentowo na te wszystkie sponiewierane bidy ...
[/quote]

Laluno, nie odpowiadaj pani moderator Vectrze. Brzydki post. :angryy:
Może by szanowna moderator odpowiedziała na moje uwagi powyżej i zajęła się moderowaniem.
O sponiewieranych bidach tutaj piszemy, o tych kaleczonych " bidach", z bliznami na ogonach i uszach. Właściwie nie wiadomo po co kaleczonych. Więcej blizn , taka moda , wybaczysz przyjacielu? Nie, nie musisz jest większe zło niż obcięcie uszka, można cie przerobić na smalec.

Link to comment
Share on other sites

A mnie się podoba wracający motyw - w topiku o cięciu uszu i ogonow - jak w dowcipach o radiu Erewań "a w Ameryce to Murzynow biją!" czyli sięganie do psow ze schronisk, brutalnych metod tresury, Afganistanu i wojen gwiezdnych.

:evil_lol:

P.S.
Z MITAMI odnośnie "ochrony zdrowia" przez cięcie ogonow oraz uszu dosadnie rozprawia się np. artykuł rozpowszechniany przez Advocates for Animals - oto link do topiku w ktorym tłumaczenie tegoż artykułu jest zamieszczone.

Osobom zainteresowanym prześlę także ów artykuł via mail na przyklad.

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Ciekawa jestem bardzo, jakiez to emocjonalne zarzuty postawililybyscie Panie specjalistom weterynarzom sprzeciwiajacym sie kopiowaniu uszu i ogonów? A byly tu ich opinie cytowane???
Na litosc, co maja wspolnego metody szkoleniowe stosowane czy promowane przez kogokolwiek z jego opinia na temat kopiowania czy nie kopiowania????
Rozumujac w taki sposob, jesli znalazlam dom dla sponiewieranego psa, czy pomoglam w jego uratowaniu, to fakt ten upowaznia mnie do obciecia ogona mojemu zwierzakowi, bo akurat z obcietym podoba mi sie bardziej??? Lub do szkolenia w taki czy inny sposob???
Proponuje pobawic sie w wyliczanke, przy pomocy ktorej mozna udowodnic, ze dozorca to grunt.


Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie chciałabym się wypowiadać w imieniu innych :loveu: , ale Ja się czuje całkiem szczęśliwa z faktu posiadania w swoim otoczeniu kogoś takiego jak Lutomskak vel Karolina :diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti: Ogólny poziom tego zjawiska oceniam jako całkiem przyzwoity więc Laluna wyluzuj plizzzzz, bo zaczynasz jechać nie tylko po Karolinie, ale i po paru jej i mi bliskich osobach :loveu:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W prawdzie jestem piękna:cool3:, młoda:cool3: i jędrna:cool3:...[/SIZE][/FONT]
[/quote]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Twoim zdaniem Karolina słabo sobie radzi i potrzebuje off’ującego oraz "wybitnie jędrnego" adwokata :eviltong:?[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Nie sądzę aby tak było. Skoro nie zauważyłaś, to powiem wyraźnie, że w tym sporze używamy GŁOWY, nie tyłka.[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Gdybyś w podobny sposób kiedykolwiek miała mi pomagać, to ja z góry - mówie nie, dziękuję :lol:.[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Słyszałaś co to jest „niedźwiedzia przysługa”?[/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

a moze juz czas zamknac temat kopiowania, tak czy siak to czas pokaze kto miał racje a kto nie, natomiast czytajac kto komu i w jaki sposob do........lił robi sie mało interesujace i nie smaczne oprocz robienia bydla na nic wiecej was nie stac a przeciez udowadniacie na kazdym kroku swoja inteligencje w kazdej poruszanej kwestii jestescie jak przedszkolaki ktorym dano dostep do internetu tylko niebardzo wiecie jak go wykorzystac ludzie czy wy nie macie powazniejszych problemow?
Swiat jest taki a nie inny i niejedenemu psiakowi kotu lub innemu zwierzakowi ktos gdzies obetnie ogon ucho lape leb w ten czy w inny sposob i czy bedzie zakaz czy nie, a wasze inteligentne dzialanie na rzecz manii itd. mozna sobie wydrukowac i zaniesc wiecie gdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana]Wg mnie tzw. „beton” to inaczej zwolennicy utrzymywania za wszelką cenę stanu dotychczasowego, bez baczenia na zmiany jakie zachodzą w społeczeństwie. W tym wypadku zmiany w sferze relacji człowieka do natury, do zwierzaków, do psów. [/FONT]
[FONT=Verdana]A zatem, kto tu jest „betonem”? Prawda? [/FONT]

[FONT=Verdana]Widzę, że nasi oponenci mają również zasadnicze problemy z identyfikacją i samookreśleniem :p.[/FONT][/quote]
Zeby była jasność
[COLOR=Red][SIZE=4]Jestem przeciwnikiem kopiowania,nie trafiają do mnie argumenty zdrowotno-użytkowe.
[SIZE=2][COLOR=Black]Dlatego jestem beton,nie zmienię zdania,natomiast betonami w kwestii kopiowania są również zwolennicy,tegoż procederu i jak widzę, bardzo zatwardziałymi [/COLOR][/SIZE]
[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='szymi'] oprocz robienia bydla na nic wiecej was nie stac .[/quote]

Chcialabym zapytac PT Moderatorow, czy takie zwracanie sie do uczestnikow forum jest dopuszczalne na Dogomanii.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote][SIZE=3][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Pamiętaj o tym, że czy powiesz kur.... czy prostytutka to mówisz o tej samej osobie. [/SIZE][/FONT][/SIZE][/quote]K...wa– najbardziej popularny wyraz w [URL="http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/J%C4%99zyk_polski"]języku polskim[/URL]. Często używa się go jako dodatek do urozmaicenia zdania np. [I]Jaś szedł do, k...a, sklepu[/I]. K...a może pełnić w zdaniu różne role, eg. jako przerywnik lub okaz zdziwienia – np. [I]O, k...a![/I] W wyższejszych sferach można usłyszeć wzmocnioną, szlachetniejszą, nieco archaicznie brzmiącą wersję, np. [I]Nic mi, k...aż, nie wychodzi[/I].
Prostytutka
Historycznie prostytucja określana jest mianem "najstarszego zawodu świata"; najbogatsze doniesienia na temat jej praktykowania pochodzą ze [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Staro%C5%BCytna_Grecja"]starożytnej Grecji[/URL] i [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Chiny"]Chin[/URL]. W [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Grecja"]Grecji[/URL] wyróżniało się dwa rodzaje prostytucji publiczną, z którą łączy się pojęcie [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Graffiti"]graffiti[/URL] (za pierwsze graffiti uważa się oznaczenia na murach [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_publiczny"]domów oferujących usługi prostytutek[/URL], a formy zostały odkryte w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Pompeje"]Pompejach[/URL]) i [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Prostytucja_sakralna"]sakralną[/URL], praktykowaną również w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Egipt"]Egipcie[/URL] i państwach Azji. Z czasem pojęcie prostytutka zastąpione zostało pojęciem [I]kurtyzany[/I] ([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_francuski"]fr.[/URL] [I]nierządnica[/I]) lub dostojniej [I][URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Y%C5%ABjo&action=edit"]yūjo[/URL][/I] jako osoby parającej się sztuką kochania, gdyż prostytucja w Kulturze Wschodu uważana była za pojęcie nierozerwalnie powiązane z sakralnością i kierunki oraz sposoby działalności wytyczały ścisłe zasady ("kodeksy") postępowania, m.in. [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kama_Sutra"]Kama Sutra[/URL]. Greckim odpowiednikiem yüjo były [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Hetera"]hetery[/URL] - odróżniające się od zwykłych prostytutek (zwanych [I]pornai[/I]) znacznym wykształceniem.

Ja tam widzę różnicę,zasadniczą,natomiast przecinka znaczy K...a używam jak mnie mój pies olewa,jako wzmocnienia,zamiast obroży elektrycznej,np
-K...a,noga-albo samo K...a, w momencie kiedy reaguje agresywnie,na szczęscie coraz rzadziej,dzięki wątpliwym metodom szkoleniowym Laluny:evil_lol:, przy czym dobór słowa jest moją własną inicjatywą.
[quote][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Ciągle wracasza do kiedyś poruszonego tematu-OBROŻA ELEKTRYCZNA..........Biorąc pod uwagę, że jesteś/uważasz się za szkoleniowca to tego typu wyposażenie powszechnie używane w czasie szkolenia psów nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim poza Naszym krajem, nie powinno Cię dziwić. To, że ty jej nie używasz nie oznacza, że obroża jest złą rzeczą. Wystarczy wiedzieć JAK i KIEDY jej używać.....jak małe dziecko nie potrafi czegoś włączyc to krzyczy, płacze, kopie i rzuca przedmiotem-jak zrozumie jego istote cieszy się nim jak gwiazdką z nieba. Może z tobą też tak jest??.:razz:[/SIZE][/FONT][/quote]Ale dziwi bo istnieją inne metody,może bardziej pracochłonne i wymagające wiedzy,no ale można szybciej,ocenę tej szybszej pozostawiam bez komentarza:cool3:
[quote][FONT=Times New Roman][SIZE=4]W prawdzie jestem piękna:cool3:, młoda:cool3: i jędrna:cool3: i nie mogę się chwalić latami doświadczenia jak inni, ale od wczoraj też tego nie robię i trochę widziałam. Z wariatami ze szkoleniowego półświatka mam sporo do czynienia – wariatami w dobrym słowa tego znaczenia– i uwierz mi, że oni nie szkolą tych psów tylko przy użyciu parówek i kiełbasy. A to właśnie ONI sa KIMŚ w Polsce [/SIZE][/FONT][/quote]Ja jestem brzydka,stara i sflaczała i doświadczenia też nie posiadam,natomiast sprawiłam sobie psa który zmusił mnie do szukania pomocy w szkoleniu,po szkoleniu(niejeden szkoleniowiec się go obawiał),a żeby była jasność jest to ON a raczej DON,przerośnięty nawet jak na kłaczatego olbrzym.Z przerostem popędów, trudny w prowadzeniu, i jakoś to właśnie Laluna pomogła w znalezieniu skutecznej metody wyciszenia i zapanowania nad popędliwym psem,co prawda nie była to kiełbaska ino piłeczka i dla mnie to jest miarą klasy i wiedzy szkoleniowca,gdzie Ty nieznając jej osobiście ani nie mając do czynienia z prowadzonymi przez nią psami ośmielasz się ferować swoje sądy i wątpliwej jakości osądy.Czuje sie w obowiązku zareagować i nie jest to pęd owczy ani instynkt stadny,jeno frustracja po przeczytaniu postów "w obronie" z cyklu "do ataku".Zwiedziłaś stronę internetową i na tym zakończyłaś swą edukację w kwestii poznania osoby którą zaatakowałaś bezmyślnie.Troszkę pokory i większej dociekliwości w poznaniu tematu.
A żeby offa niet,to mój pies chyba jest nieszczęśliwy że ma za właścicielkę przeciwnika kopiowania,bo uszyska wielkie i uczuleniowcem jest,na owocówki,karmę.Karmę mozna zmienić i wyeliminować przyczynę,natomiast co do muszek to bezradna jestem,a tak bym skopiowała i po problemie,by psiak miał.W kwestii ogona to też bo macha nim na powitanie jak wściekły a przedpokój mały,to se biedaczysko go połamać może,a wystarczyło by skopiować

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja jestem brzydka,stara i sflaczała i doświadczenia też nie posiadam,natomiast sprawiłam sobie psa który zmusił mnie do szukania pomocy w szkoleniu,[/QUOTE]

..napewno masz jakies inne zalety;)

[QUOTE]
A żeby offa niet,to mój pies chyba jest nieszczęśliwy że ma za właścicielkę przeciwnika kopiowania,bo uszyska wielkie i uczuleniowcem jest,na owocówki,karmę.Karmę mozna zmienić i wyeliminować przyczynę,natomiast co do muszek to bezradna jestem,a tak bym skopiowała i po problemie,by psiak miał.W kwestii ogona to też bo macha nim na powitanie jak wściekły a przedpokój mały,to se biedaczysko go połamać może,a wystarczyło by skopiować[/quote]
[/QUOTE]

..podziwiam Cie za to poswiecenie!!Ja mam korytarz spory,ale niska lawe.I mysle,ze fajnie iz moj piech nie ma ogona.Kawa przynajmiej bedzie na miejscu:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']..napewno masz jakies inne zalety;)


[/quote]

[/quote]

No właśnie chyba nie:placz:i ubolewam nad tym, chociaż mój pies mnie lubi,chyba:oops:
[QUOTE]..podziwiam Cie za to poswiecenie!!Ja mam korytarz spory,ale niska lawe.I mysle,ze fajnie iz moj piech nie ma ogona.Kawa przynajmiej bedzie na miejscu:cool3:[/QUOTE]
No mój kitę ,to w dole trzyma,i raczej kawa na swoim miejscu znaczy w naczyniach do tego przeznaczonych, natomiast, ryj ma na wysokości mebli kuchennych,blatu,i zawsze te sznupe tam położy przy przygotowaniu posiłków i liczy że kot sprowokowany w swej zazdrości coś podwędzi( a złodziejem jest koncertowym), to on mu potem to siłom odbiera, kot oczywiście walczy jak lew

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Arial]Niceravik, Karolina sama sobie doskonale[/FONT][FONT=Arial] radzi i nie pełnię funkcji jej adwokata a wyrażam swoje zdanie na tematy do których Laluna wraca bardzo często. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial]Co do używanych części ciała do myślenia to u mnie w 100% pełni tą funkcję głowa, co do innych części ciała/ organów - to nie mam doświadczenia :diabloti:[/FONT][FONT=Arial].[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=green][FONT=Verdana]Twoim zdaniem Karolina słabo sobie radzi i potrzebuje off’ującego oraz "wybitnie jędrnego" adwokata :eviltong:?[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Nie sądzę aby tak było. Skoro nie zauważyłaś, to powiem wyraźnie, że w tym sporze używamy GŁOWY, nie tyłka.[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Gdybyś w podobny sposób kiedykolwiek miała mi pomagać, to ja z góry - mówie nie, dziękuję :lol:.[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Słyszałaś co to jest „niedźwiedzia przysługa”?[/FONT][/COLOR][/B][/quote]


Niceravik........

dobry wybieg psychologiczny ,by rozpoczac (lub tez moze lepiej zakonczyc )-cos ,co niesmialo moznaby nazwac rozejmem intelektu.....:evil_lol:

Doceniajac wszystkie Twoje zalety ( o ktorych juz wczesniej pisalam)-nie dam sie skusic i sprowadzic na wojenna sciezke.....-za bardzo Cie lubie,zas Hela to czlowiek rownie inteligentny jak Ty -wiec jak na Twoj avatar przystalo-Ravik strzela-ale Pan Bog kule nosi.......:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']Niceravik........

dobry wybieg psychologiczny ,by rozpoczac (lub tez moze lepiej zakonczyc )-cos ,co niesmialo moznaby nazwac rozejmem intelektu.....:evil_lol:

Doceniajac wszystkie Twoje zalety ( o ktorych juz wczesniej pisalam)-nie dam sie skusic i sprowadzic na wojenna sciezke.....-za bardzo Cie lubie,zas Hela to czlowiek rownie inteligentny jak Ty -wiec jak na Twoj avatar przystalo-Ravik strzela-ale Pan Bog kule nosi.......:lol:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]O matko kochana! Karolinka, daj spokój. Nie pisz tak. Co za porównanie? Hela na bank obrazi się na Ciebie![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Wiadomo przecież, że ja durnowata jestem, delikatnie rzecz ujmując.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chcesz stracić kumpele?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Hela, nie czytaj tego postu :p.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...