Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

yyy , naiwne myślenie, że jak jest zakaz to jest przestrzegany ;)

ten wzorzec mówi też, że [QUOTE][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=1]Ucho naturalne uznawane jest za równorzędne z uchem ciętym,[/SIZE][/FONT][/QUOTE] , ale to chyba nie w oczach każdego, przynajmniej sędziów ;)

A co ja mam powiedzieć, jeżeli obecny wzorzec boksera mówi ucho i ogon naturalne ?? a na polskich ringach hulaj dusza. wystarczy zerknąć na zdjęcia zwycięzców zeszłorocznej wystawy klubowej :cool3:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=1][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Czarne Gwiazdy dużo nie rozumieją. Na przykład tego złamanego prawa przeze mnie... i, jeśli czarne gwiazdy może prosić, to proszą, aby przetłumaczyć mu w chłopskim języku, tak aby nawet facet zrozumiał...[/quote]
[FONT=Verdana]Czarne Gwiazdy może prosić ale reklamacje złoży do odpowiedniej swojej szkoły/uczelni. W końcu ktoś wziął za to pieniądze.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]tak czy siak ja bym psu uszy obcięła .... a jeszcze by było idealnie gdyby hodowca to uczynił za mnie lub podpowiedział gdzie się udac na taki zabieg by zrobił to "znawca" tematu .. kopiowanie to też nie lada sztuka i nie każdy umie ....[/QUOTE]

Gdybym była w takiej sytuacji to zdecydowanie bym wolała, by przyszły właściciel szczeniąt powiedział mi, że chce maluszka kopiowanego, a nie sytuację gdzie ktoś sprowadza sobie 2 miesięcznego szczeniaka, a po tygodniu zamieszcza fotki zabandażowanego kikutka i uszek - bo niby ogon złamał, i przy okazji uszka ciach :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Dzialacze ZK w tym temacie też maja prawo miec swoje zdanie. Tam też siedzą rozsądni ludzie, dlugoletni hodowcy, a często też weternarze i z wlasnej praktyki , doskonale wiedzą, ze są to praktyki, nie tylko nie niebezpieczne dla zdrowia psa, ale wielokrotnie korzystne i ze te zabiegi moga być calkowicie bezpieczne i bezbolesne. Dlaczego wiec mieliby dzialać, przeciwko swoim pogladom. [B]Przymykaja, wiec niejednokrotnie oczy na te paragrafy, ktore ktoś nieświadomy zatwierdzil.[/B] Tak przynajmniej mnie sie wydaje[/quote]
Draczyn, wzorce zatwierdza Komisja Standardów FCI. W przypadku pinczera, o co pytała panna wix, na podstawie wniosku VDH.
[B]Mam pomysł, napiszmy do nich, że działają nieświadomie![/B]
W FCI i VDH się ucieszą!
Pamiętasz, niedawno to ćwiczyliśmy?
Było tak:
[B][COLOR=windowtext][SIZE=2]FCI Standard N° 184 / 18.04.2007/ GB[/SIZE][/COLOR][/B]
[B][I][COLOR=windowtext][SIZE=2]GERMAN PINSCHER[/SIZE][/COLOR][/I][/B]
[B][COLOR=windowtext][I][SIZE=2](Deutscher Pinscher) [/SIZE][/I][/COLOR][/B]
[B][U][FONT=Verdana]Ears:[/FONT][/U][/B][FONT=Verdana] Drop ears, set high, V-shaped,with inner edges lying close to the cheeks, turned forward towards temples. Folds parallel, should not be above the top of the skull.[/FONT]
[B][U][FONT=Verdana]TAIL[/FONT][/U][/B][B][FONT=Verdana] :[/FONT][/B][FONT=Verdana] Natural; [B]a sabre or sickle carriage is sought after.[/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B]Resztę znajdziesz na [/B][/FONT][B][FONT=Verdana]stronie [URL="http://www.fci.be"]www.fci.be[/URL][/FONT][/B]

Jeżeli działacze ZK, bazując na swoim wybitnym rozsądku w każdej kwestii, twoim zdaniem, mają prawo do własnego zdania to po co wzorce? Regulamin wystaw też wywal. Pasuje ci?
Czy tobie się tylko tak wydaje?

Link to comment
Share on other sites

Nicerawik, mamy jednak zupelni inny iloraz inteligencji, wiec trudno nam bedzie sie dogadać. Ty nie rozumiesz podtekstow, a ja nie wiem o co Ci właściwie chodzi. Piszesz powszechnie znane rzeczy , zupelnie nie wiem po co chyba tylko po to aby sie pochwalić, ze o tym wiesz i dla kogo to piszesz????????:diabloti::diabloti:. dajmy sobie spokoj, bo sie nie dogadamy

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czarne Gwiazdy może prosić ale reklamacje złoży do odpowiedniej swojej szkoły/uczelni. W końcu ktoś wziął za to pieniądze.[/quote]Rozumiem (oczywiście tylko to, że nie masz odpowiedzi na moje pytanie). Może dlatego, że nie złamałem żadnego prawa? Co ty na to?

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ! Bo jak znam życie to wyciągniesz z kontestu dwa słowa i je skomentujesz po swojemu zupełnie nie na temat albo pominiesz. Jak inni tutaj :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][COLOR=windowtext][SIZE=2]FCI Standard N° 184 / 18.04.2007/ GB[/SIZE][/COLOR][/B]
[B][I][COLOR=windowtext][SIZE=2]GERMAN PINSCHER[/SIZE][/COLOR][/I][/B]
[/quote]
Czy to znaczy, że wzorzec obowiązuje od 18.04.2007 czy też, że tego dnia go zatwierdzono. Czy od tego dnia wszystkie psy są oceniane wg niego, czy może wchodzi w życie w innym terminie. I czy dotyczy wszystkich psów, czy też urodzonych po jakiejś określonej dacie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='la_pegaza']Jeżeli komuś marzy się kariera sportowa czy choćby zdawanie egzaminów w Niemczech czy Czechach, gdzie sport jest na niebo wyższym poziomie niż u nas to nie podejdzie.[/quote]

Na psim sporcie to się co prawda nie znam, bo konkursy użytkowości to nie sport ale a propo Czech znalazłem coś takiego (pomijając przygotowanie szaty którego tak naprawde nie ma):

[B][SIZE=4]Klubová výstava foxteriérů [/SIZE][/B]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Club foxterriers show - CAC, CC[/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]13.- 1. 2007 - Uherské Hradiště[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=4][B]Foxteriér drsnosrstý -Fox terrier wiresmooth[/B][/SIZE][/FONT]


[IMG]http://img527.imageshack.us/img527/6025/bessiodmafihows9.jpg[/IMG]

Czyli na wystawie, i to wysokiej rangi bo klubowej, został oceniony foks z niezaprzeczalnie kurtyzowanym ogonem. Dodatkowo został wystawiony w klasie użytkowej, czyli do konkursów też dopuszczonym byc musiał.

Link to comment
Share on other sites

Czesi chyba dopuszczają obcięty ogonek, ale uszka pies musi mieć już naturalne :) dlatego zdają egzaminy czy testy na Słowacji.

Nie jestem natomiast pewna jak to jest z psami, które mają zaświadczenia, że ucho zostało skopiowane z przyczyn zdrowotnych (pomijając kwestię czy to prawda czy nie;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote]ale a propo Czech znalazłem coś takiego[/quote]
Bo w Czechach zakaz dotyczy kopiowanego ucha. Znajdz psa z kopiwanym uchem i wystawianego

[QUOTE]Nie jestem natomiast pewna jak to jest z psami, które mają zaświadczenia, że ucho zostało skopiowane z przyczyn zdrowotnych (pomijając kwestię czy to prawda czy nie;-) )[/QUOTE]
Nie przyjmują, pytałam sie o to

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']Czy to znaczy, że wzorzec obowiązuje od 18.04.2007 czy też, że tego dnia go zatwierdzono. Czy od tego dnia wszystkie psy są oceniane wg niego, czy może wchodzi w życie w innym terminie. I czy dotyczy wszystkich psów, czy też urodzonych po jakiejś określonej dacie?[/quote]
[B][U][FONT=Times New Roman]cyt:[/FONT][/U][/B]
[B][U][FONT=Times New Roman]DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD[/FONT][/U][/B][B][FONT=Times New Roman]:[/FONT][/B][FONT=Times New Roman] 06.03.07.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Moim zdaniem, to data publikacji tłumaczenia. Obowiązuje j.w.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Na stronie www,fci.be znajdziesz kompletny wzorzec, w czterech językach.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]TAK, OD TEJ DATY PSY NA WYSTAWACH SĄ OCENIANE WG TEGO WZORCA.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Innego nie ma. Żadnego okresu dostosowania nie znalazłam.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Dotyczy oczywiście wszystkich psów.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Czy ktoś wie czym ten wzorzec różni się od poprzednio obowiązującego?[/SIZE][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][B]Nicerawik, mamy jednak zupelni inny iloraz inteligencji,[/B] wiec trudno nam bedzie sie dogadać. Ty nie rozumiesz podtekstow, a ja nie wiem o co Ci właściwie chodzi. Piszesz powszechnie znane rzeczy , zupelnie nie wiem po co chyba tylko po to aby sie pochwalić, ze o tym wiesz i dla kogo to piszesz????????:diabloti::diabloti:. dajmy sobie spokoj, bo sie nie dogadamy[/quote]
Co do tego zgadzamy się w 100% i nawet nie wiesz jak mnie to cieszy!
/uwaga podtekst/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='la_pegaza']
A co ja mam powiedzieć, jeżeli obecny wzorzec boksera mówi ucho i ogon naturalne ?? a na polskich ringach hulaj dusza. wystarczy zerknąć na zdjęcia zwycięzców zeszłorocznej wystawy klubowej :cool3:
[/quote]
Klubowe sa specyficzne hmmmm :cool1:
La Pegaza-moje 2 championy z uszami i ogonami jakoś sobie radzą a ja nie mam żadnych kompleksów z powodu ich "ekologicznego" wyglądu :evil_lol:
Mogę natomiast pojechać do ojczyzny rasy i przywieźć stamtąd oceny(jak do tej pory lokatowe i są nawet puchary i VDH :evil_lol:)-czego nie mogą kopiowane.
Co do wystaw za wschodnią granicą-nie będę się wypowiadała-nie jeżdzę,bo mi szkoda czasu :eviltong:
Ja nie ma żadnych dylematów-nie tnę i nie uznaję ciętych-po prostu.
Urodziwemu psu nie przeszkadzają ani uszy ani ogon :loveu:
Podchodzę do moich psów baardzo emocjonalnie,kocham je strasznie i nie wydawało mi się słusznym okaleczać je na "dzień dobry",wtedy,kiedy szczenięciu potrzeba wsparcia i bezpieczeństwa przy zmianie domu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Klubowe sa specyficzne hmmmm :cool1:
La Pegaza-moje 2 championy z uszami i ogonami jakoś sobie radzą a ja nie mam żadnych kompleksów z powodu ich "ekologicznego" wyglądu :evil_lol:
Mogę natomiast pojechać do ojczyzny rasy i przywieźć stamtąd oceny(jak do tej pory lokatowe i są nawet puchary i VDH :evil_lol:)-czego nie mogą kopiowane.
Co do wystaw za wschodnią granicą-nie będę się wypowiadała-nie jeżdzę,bo mi szkoda czasu :eviltong:
Ja nie ma żadnych dylematów-nie tnę i nie uznaję ciętych-po prostu.
Urodziwemu psu nie przeszkadzają ani uszy ani ogon :loveu:
Podchodzę do moich psów baardzo emocjonalnie,kocham je strasznie i nie wydawało mi się słusznym okaleczać je na "dzień dobry",wtedy,kiedy szczenięciu potrzeba wsparcia i bezpieczeństwa przy zmianie domu :loveu:[/quote]
I wszystko na ten temat.:multi: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']słuchaj ja doskonale (i nie tylko ja) rozumiem co piszę pani niceravik
jedyne co nie rozumiem to dlaczego na siłę wpaja nam swoje racje ?
Ona ma swoje zdanie - ok ja to szanuję i wymagam od rozmówcy tego samego .... no chyba że rozmówca ma kompletny brak szacunku do innych .......[/quote]
Nawet nie wiesz jak mi jest miło:multi:
Co do wpajania komukolwiek moich racji, to nie mam takich intencji. Wyjaśnię to przy okazji. A może dyskusja pójdzie w tym kierunku i sama się zorientujesz co mam na myśli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']........
Ja nie ma żadnych dylematów-nie tnę i nie uznaję ciętych-po prostu.
Urodziwemu psu nie przeszkadzają ani uszy ani ogon :loveu:
[FONT=Tahoma]............[/FONT][/quote]
Śledzę ten wątek od dłuższego czasu i to jest najsensowniejsza wypowiedź bez udowadniania wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia :loveu: – ja też jestem zwolennikiem naturalnych w moim wypadku sznaucerów :Cool!: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Śledzę ten wątek od dłuższego czasu i to jest najsensowniejsza wypowiedź bez udowadniania wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia :loveu: – ja też jestem zwolennikiem naturalnych w moim wypadku sznaucerów :Cool!: .[/quote]Każdy ma inny gust. Jednemu podobaja sie klapouchy, a innym te dystyngowane psy. I chyba cale szczęście, bo trudno , abyśmy wszyscy mieli taki sam gust

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jednemu podobaja sie klapouchy, a innym te dystyngowane psy. [/QUOTE]

I tak sie wypaczają gusty. Kiedys w Chinach szczytem wytworności i elegancji były okaleczone stópki modelowane w kształcie kopytek u Chinek. W ten sposób okaleczano wiele dzieci w imię gustu i wytwornosci. Ból znosiły dobrowolnie albo w przymusie bo im wpierano że jest to szczyt elegancji i jest to najważniejsze w ich życiu, aby się podobać.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]I współcześnie można znaleźć dziwne zwyczaje np. w plemionach ciemnoskórych – nakładane specjalne obręcze, żeby wydłużyć szyję, wyciąganie uszu ciężkimi kolczykami, czy też wyciąganie warg do monstrualnych rozmiarów:[/FONT]

[CENTER][FONT=Verdana][IMG]http://eksplor.linia.pl/etmursi.jpg[/IMG][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Każdy ma inny gust. Jednemu podobaja sie klapouchy, a innym te dystyngowane psy. I chyba cale szczęście, bo trudno , abyśmy wszyscy mieli taki sam gust[/quote]

A co podoba się psom to już nieważne. No wiecie pies to wszystko zniesie, bo dla niego najważniejszy jest człowiek i jego miłośc ale czy dla człowieka najważniejszy jest pies i jego miłośc czy też wygląd, uszy, ogony, to jak się prezentuje? Człowiek tylko patrzy co by tu udoskonalic...Choroba moim zdaniem...:cool1:

Muszę się powtórzyc, bo już kiedyś pisałam, że to co natura stworzy nie jest przypadkowe i jeżeli pies rodzi się z ogonem to widocznie jest mu potrzebny, uszy tak samo. Naturalne najpiękniejsze! Choc wiadomo, że teraz to i tak wszystko jest stworzone przez człowieka, jego doświadczenia i mieszanki. Z jednej strony to fajnie, że teraz na kanapie mam takie dwa bokserowate mordy ale z drugiej zadowoliłabym się też wilkiem. Pies to pies, psie serce i zabawy. Wygląd to drugorzędna sprawa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosikf & dogs']Muszę się powtórzyc, bo już kiedyś pisałam, że to co natura stworzy nie jest przypadkowe i jeżeli pies rodzi się z ogonem to widocznie jest mu potrzebny, uszy tak samo. Naturalne najpiękniejsze! Choc wiadomo, że teraz to i tak wszystko jest stworzone przez człowieka, jego doświadczenia i mieszanki. Z jednej strony to fajnie, że teraz na kanapie mam takie dwa bokserowate mordy ale z drugiej zadowoliłabym się też wilkiem. Pies to pies, psie serce i zabawy. Wygląd to drugorzędna sprawa:)[/quote]
Jak słusznie zauwazyłaś to juz nie natura ale człowiek stworzył poszczególne rasy...cały problem polega na tym,ze skoro np.u dogów nie potrafił wyhodowac osobników ze stojacym uchem to poszedł na łatwizne i uciachał to co mu było wygodnie...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Verdana][SIZE=4][B]„Lord, help me be the person my dog thinks I am”[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=1](Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies.)[/SIZE][/FONT]
[LEFT][FONT=Verdana][SIZE=1]Napisał znany pisarz J.W.[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...