Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nikador']Jeśli uważasz,że już wszystko zostało napisane,każdy wyraził swoje zdanie i Twoim zdaniem na tym koniec to co tutaj jeszcze robisz i jaki sens ma kontynuowanie tego wątku???[/quote]
no niektórzy się świetnie bawili :razz: a Ty ? co tu robisz ? :razz:
było miło i zabawnie , powazny temat skończył się kilaset postów temu , potem były żarty do czasu ...... aż przyszedł ktoś kto żartowac chyba nie umie za to lubi się czepiac i stawiac na swoim :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']no niektórzy się świetnie bawili :razz: a Ty ? co tu robisz ? :razz:
było miło i zabawnie , powazny temat skończył się kilaset postów temu , potem były żarty do czasu ...... aż przyszedł ktoś kto żartowac chyba nie umie za to lubi się czepiac i stawiac na swoim :diabloti:[/quote]

Chcesz sie świetnie bawić to załóż z koleżankami wątek "denne żarty po trawce" czy jakos tak :evil_lol:
Co ja tu robię?Czekam na powrót do własciwego tematu.Jak nie będziecie utrudniac to może się uda,chyba,że juz nawet nieracjonalnych powodów na kontynuowanie procederu okaleczania psów Wam zabrakło to rzeczywiście sobie więcej nie pogadamy.
Dobranoc;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikador']Chcesz sie świetnie bawić to załóż z koleżankami wątek "denne żarty po trawce" czy jakos tak :evil_lol:
Co ja tu robię?Czekam na powrót do własciwego tematu.Jak nie będziecie utrudniac to może się uda,chyba,że juz nawet nieracjonalnych powodów na kontynuowanie procederu okaleczania psów Wam zabrakło to rzeczywiście sobie więcej nie pogadamy.
Dobranoc;)[/quote]
Zadałam pytanie konkretne to dostałam od Ciebie link do filmu ... więc jaki tu poziom dyskusji ?
Temat się dawno wyczerpał ... dawno temu było napisane że ja nikogo nie namawiam do tego by psy kopiował czy w jaki inny sposób sprawiał psu niepotrzebne chwile dyskomfortu - nie chesz nie kopiuj ... przeciez nikt nikogo do tego nie zmusza ... i w drugą stronę to samo obowiązuje .... jak to się mowi mój cyrk moje małpy i robie z nimi co uważam za słuszne ,a Tobie np nic o do tego ... nawet jak będzie tupać nóżkami czy straszyć mnie prokuraturą JA swojego zdania nie zmienię :p Ciebie również lać pałką po głowie nie zamierzam byś zmienił/a zdanie ....

Dobranoc :crazyeye: ee przecież dopiero się taki miły wieczór zapowiada :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Miły wieczór, jak miły, ale panienki sie zmyły. Przedstawic sie nie chcą, a taka dyskusja z cieniami jest bardzo mecząca. Nie rozumiem, jak mozna sie wstydzic wlasnego nazwiska, no chyba , ze po napisaniu tylu bredni, to faktycznie jua wstyd sie przyznać do wlasnej tozsamości:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem,kopiowanie( jak i sterylizacja) powinny wynikac tylko ze wzgledów zdrowotnych, ale poniewaz było to juz wałkowane to nie bede sie rozwlekac
[quote name='Vectra'] - nie chesz nie kopiuj ... przeciez nikt nikogo do tego nie zmusza ... i w drugą stronę to samo obowiązuje .... jak to się mowi mój cyrk moje małpy i robie z nimi co uważam za słuszne ,a Tobie np nic o do tego ... [/quote]
sledziłam przez chwile ten watek, ale naprawe nie mam siły sie przez to przekopywac,rozumiem ze nikogo nie namawiasz,i chcesz zeby dac Ci spokój, ale tez choc postaraj sie zrozumiec drugga strone, i wez pod uwage, ze jezeli wg dziewczyn kopiowanie to [B]krzywda[/B] dla psa to nie moga na to obojetnie patrzec( troche to moze zle zformuowałam , ale moze nie bedziecie sie czepiac).Bo na tej samej zasadzie nalezałoby zostawic tych co np.smalec z psów robią, czy trzymaja psa na metrowym łancychu całe zycie itp( tylko nie wezcie tego za porównanie bezposrednie was do takich ludzi,to tylko przykład)jesli wszyscy wychodziliby z załozenia ze to "ich cyrk"i nie ma potrzeby sie wtracac

Link to comment
Share on other sites

agamika nawet patrząc z ogromnym przymrużeniem oka na Twoje porównanie dalej śmiem twierdzić że wg [U][B]MOJEJ[/B][/U] oceny jest ono mało trafne ....
Moje psy nie cierpią , szwy goją się kilka dni , zabieg wykonuje się w pełnej narkozie potem podaje środki przeciwbólowe .... a to co napisałaś to męka przez miesiące , lata .....

Link to comment
Share on other sites

MI NIE CHODZIŁO O PORÓWNANIE BEZPOSREDNIE, ZE TO TAKA SAMA KRZYWDA, bo wiem ze to jest znaczna róznica
mi tylko chopdziło o to zebys postarała sie zrozumiec ze skoro dla drugiej strony to jest to krzywda dla psa , to nie moze na to patrzec obojetnie,(wiem ze czasem pisze pokretnie, ale ja nie mam zdolnosci humanistycznych)
nie chciałam nikogo tu urazic i jesli tak sie stało to przepraszam,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamika']MI NIE CHODZIŁO O PORÓWNANIE BEZPOSREDNIE, ZE TO TAKA SAMA KRZYWDA, tylko zebys postarała sie zrozumiec ze skoro dla drugiej strony to jest to krzywda dla psa , to nie moze na to patrzec obojetnie[/quote]
ale ja cały czas piszę że SZANUJE zdanie innych , skoro dla kogoś to barbarzyństwo - ok - jego zdanie , ma prawo , żyjemy w wolnym kraju ...
Ja patrze na te zabiegi inaczej - też mam takie prawo .....

No to ci powiem inaczej ...
Moją Lalke wyrwałam od kolesia który się nad nią znęcał , bił , głodził , maltretował , trzymał w ciemnym powieszczeniu w którym temp była ok 5 stopni , pomieszczenie 1m x 1m jak tylko pies chciał wstać dostawał manto kablem od żelazka złożonym na 4 owinięty taśmą izolacyjną .....
Suka gdy go zobaczyła po jakiś 2 latach mało go nie zeżarła .....

Ja postanowiłam że nie będę się męczyć z cieczkami , amantami , krwią na całym mieszkaniu etc .. i oddałam Lale na zabieg kastracji .... sznyt przez prawie cały brzuszek , szwy , kaftanik , dwa tygodnie bez biegania ...
Jakoś nadal pies ma do mnie zaufanie i do weta który jej TO zrobił.
Po tym zabiegu traumy nie ma .....

proszę oceń teraz dobro i zło - podkreślam , sterylizacja to był mój kaprys który miał MI ułatwić życie - nie rozpatrywałam tego jako choroby , brak możliwości rozmnażania .

Link to comment
Share on other sites

toz ja przecierz nie pisze ze masz zdanie zmienic, i ze jestes złą osoba, czy cos takiego,
co do sterylizyacji, to nawet jesli Ty zrobiłas to dla własnej wygody, to nie zmienia faktu , ze zabieg ten zmniejsza ryzyko zachorowania na raka itd.( choc nie jestem wetem wiec nie moge byc pewna na 100%)Twoje intencje tego nie zmienia. natomist kopiowanie ma zazwyczaj zaspokoic tylko estetyczne potrzeby własciciela,i poza nielicznymi wyjatkami nie ma zadnych wskazan zdrowotnych. a wg mnie nie jest to wystarczajacy powód ( zawsze moze cos sie np nie udac, i z małego zabiegu wyniknie cos gorszego,w taki sposób znjoma osoba straciła psa,i moze to akurat skrajny przypadek ale tez takie rzeczy sie zdarzaja)
a dlatego nawiazałam do Twojej wypowiedzi bo chcałam wyjasnic, dlaczego wg mnie dziewczyny podchodza bardzo emocjonalnie do tego tematu, i nie moga odpuscic
bo ja swietnie sobie zdaje sprawe do czego ludzie potrafia byc zdolni, a kopiowanie uszu mimo ze jestem mu bardzo przeciwna, nie jest zbrodnicza działalnoscia

Link to comment
Share on other sites

Ja przy kastracji dobermana bym go straciła ... zatrzymanie akcji serca ...
zabieg był robiony ze względów zdrowotnych ... niektórzy kastrują bo uważają że pies agresywny zacznie być łagodnym barankiem na przykład ;) takie podobno panaceum na problemy wychowawcze .....
Ja oczywiście jestem ZA kastracją , swoje samce kastruje gdyż użeranie się z "napalonym" samcem nie należy do najmilszych (wycie po nocach , uciekanie , nie podejmowanie pokarmu , wieczne niuchanie w trawie)
(Jak mój dobek był młody zabiegi takie nie były popularne ,a szkoda ...)

Kopiowałam również psa który podczas zabawy został zbyt mocno pociągnięty za ucho przez mojego dobermana nie gryzły się od tak się ganiały i dobek postanowił zatrzymać pędzącą koleżankę łapiąc za ucho.. była to amstaffka w wieku ok 16 miesięcy wtedy .... po obcięciu już mój drań ;) nie miał za co łapać ....

Ja niestety widzę większe zbrodnie , nieszczęścia , zaniedbania , okaleczanie niż omawiane tu zabiegi ....
Kastracja czy kopiowanie kosztuje więc większa część społeczeństwa przeliczy że drogo i nie zrobi ..... znęcanie się jest za darmo .... i to może zrobić każdy , bezkarnie , bez płatnie i nie wiem czy trafnie to ujmę - dla własnej frajdy , wyładowaniu napięcia ........

Nikt nie kopiuje psa by się nad nim poznęcać , nie idzie do weta z myślą obetną mu uszy będzie go fajnie bolało ..... Każdy człowiek (normalny) zdaje sobie sprawę że każdy zabieg boli .... ale boli chwilkę , można ból ugasić i trwa kilka chwil ...

Ja podchodzę emocjonalnie do tematu wtedy gdy FAKTYCZNIE zwierzęciu dzieje się krzywda , krzywda wyrządzona przez człowieka z premedytacją ..
ból cierpienie bez żadnej przyczyny , przez głupców , bez duszników , zwyrodnialców .....
wystarczy wejść na PWP .. tam widać to o czym ja piszę

Link to comment
Share on other sites

dlatego napisałam ze : ja jestem temu przeciwna(choc sa oczywiscie sytuacje wyjatkowe)
,ale wiem co to jest prawdziwe bestialstwo,( nawet bez wchodzenia na PWP)i dlatego kopiowanie wg mnie nim nie jest (a przynajniej o to mi chodziło na koncu postu, chyba mam problem z komunikacyjnym pisaniem)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamika']dlatego napisałam ze : ja jestem temu przeciwna(choc sa oczywiscie sytuacje wyjatkowe)
,ale wiem co to jest prawdziwe bestialstwo,( nawet bez wchodzenia na PWP)i dlatego kopiowanie wg mnie nim nie jest (a przynajniej o to mi chodziło na koncu postu, chyba mam problem z komunikacyjnym pisaniem)[/quote]
ja Cię rozumiem ;) rozumiem też twoją opinie na ten temat i ją szanuję.
Temat jest że tak powiem dość kontrowersyjny tu na dogo ... ale realny świat ;) np w kopiowaniu nie widzi NIC złego , po prostu uważa że rasa taka i taka powinna , natomiast kastracje / sterylizacje uważa jako największą zbrodnie jaką można dokonać na psie ....

ohhh ile ja się już nasłuchałam :shake: i serio wolałabym by taki przeciętny Kowalski , nie szczególny psiarz , zganił mnie za te obcięte uszy niż wymyślał od barbarzyńców za to że suka po sterylce jest ... argument taki - biedna suczka pozbawiona możliwości zasmakowania macierzyństwa - oczywiście z dopowiedzeniem że suka mi korby dostanie dlatego że nie była mamą ..... i często tłumaczenie że wcale tak nie jest bo suczka nie odczówa takich potrzeb ,a i szczęśliwsza bo nie musi dwa razy w roku na uwięzi biegać i mieć ograniczone spacery , przeradza się w rozmowę na poziomie tego wątku .. czyli spór kto ma racje i czyje na wierzchu.
Więc osobiście wolę uświadamiać o dobrodziejstwach kastracji czy też o nierozmnażaniu psów niż wchodzić w dyskusje o kopiowaniu .... Bo będzie tak (ja mówię o tej nie dogomaniacko myślącej części posiadaczy psów)skoro kopiowanie tak boli to co dopiero kastracja :crazyeye: a suczka musi mieć szczeniaczki i bla bla bla .....

Po za tym z tego co widzę pieski w typie ras z niewiadomego pochodzenia ZAZWYCZAJ i to w większej większości są nie kopiowane (no bo boli) i pewnie taniej i w dodatku bez kłopotów .. bo to trzeba miot do weta zanieść i zapłacić i przemywać .... ale w dalszym ciągu kastracja jest wielkim TABU !!! owiana mitami , niestworzonymi historyjkami ....

Już wolę by wszystkie te co mają ogony i uszy od pokoleń cięte by były skopiowane ,ale nie rozmnażane na potęgę .... bo psów to mamy w nadmiarze ...

Swoją drogą ciekawa jestem ile w PL statystycznie przypada psów na jednego obywatela :razz:
Ile psów siedzi w schroniskach .
Ile psów jest kopiowanych .

Moim zdaniem i tylko moim i nikt nie musi się z tym zgadzać
należało by najpierw ograniczyć liczebność psów , dostępność ich , by byle kretyn psa nie mógł dostać i wtedy dużo łatwiej będzie zwalczyć to nieszczęsne kopiowanie ;)

Link to comment
Share on other sites

a i jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi , może ktoś tu będzie umiał mi wytłumaczyć.
Skoro jest zakaz kopiowania psów to dlaczego ja będąc na wystawach w naszym kraju , widzę na ringach psy kopiowane ? BA one zazwyczaj wygrywają.
Dlaczego więc osoby tak bardzo przeciwne temu zabiegowi nie torpedują ZK by "coś" z tym zrobił ?
Dlaczego ZK nie wyklucza takich psów ze swoich szeregów ?
Dlaczego na to zezwala ?
No bo skoro taki autorytet , instytucja zajmująca się kynologią , przyklaskuje kopiowaniu to co ma powiedzieć taki "Kowalski" ?

piszę czysto teoretycznie
Ja będąc na wystawie , oglądam psy , piękne , zadbane , kopiowane ASTy , dobermany , widzę że one zdobywają tytuły , championaty etc też rysuję sobie obraz chęci posiadania tak przepięknego psa z uszami wysoko noszonymi ...
Gdyby były klapouchy może też bym zmieniła zdanie ;)

Czy ZK w ogóle wypowiada się na ten temat ? Jakie zajmuje stanowisko w tej sprawie ?

Bardzo jestem ciekawa , mam nadzieje ,że osoby które tu tak pięknie przemawiają , językiem że tak powiem z najwyższej półki , wyjaśnią mi , moja niewiedzę w sposób prosty i zrozumiały dla przeciętniaka ;) i nie będą mi tłumaczyły dlaczego uważają że ten zabieg jest barbarzyństwem tylko rzeczowo wytłumaczą co ZK ......

Bo może zamiast pisać tu na forum swoje racje należało by udać się do ZK i z nimi walczyć.

Link to comment
Share on other sites

Dzialacze ZK w tym temacie też maja prawo miec swoje zdanie. Tam też siedzą rozsądni ludzie, dlugoletni hodowcy, a często też weternarze i z wlasnej praktyki , doskonale wiedzą, ze są to praktyki, nie tylko nie niebezpieczne dla zdrowia psa, ale wielokrotnie korzystne i ze te zabiegi moga być calkowicie bezpieczne i bezbolesne. Dlaczego wiec mieliby dzialać, przeciwko swoim pogladom. Przymykaja, wiec niejednokrotnie oczy na te paragrafy, ktore ktoś nieświadomy zatwierdzil. Tak przynajmniej mnie sie wydaje

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tak przynajmniej mnie sie wydaje[/QUOTE]
Draczyn dobrze ze to dodałas. Właśnie tak, jest. Tylko tak Ci sie wydaje.

A czemu nie, widac nie mają głosu z dołu, bo niektórzy hodowcy traktują psa jak komercje wiec nie maja interesu, aby cos robić dla dobra psa.
Wiec nie zgłaszaja taka potrzebę do ZG aby zmienili przepisy w ZKwP.

[QUOTE]Ja będąc na wystawie , oglądam psy , piękne , zadbane , kopiowane ASTy , dobermany , widzę że one zdobywają tytuły , championaty etc też rysuję sobie obraz chęci posiadania tak przepięknego psa z uszami wysoko noszonymi ...
Gdyby były klapouchy może też bym zmieniła zdanie ;-) [/QUOTE]

Chcesz powiedzieć ze te niekopiowane nie wygrywaja? To ciekawe skad sie biora Championy i Inerchampiony nie kopiowane.
I to zodbyte na zachodzie, bo te kopiowane co najwyzej mogą sobie zdobyć tytuły z Mołdawi i innych wschodnich krajów, gdzie na ringu nie zawsze mają konkurencje. Ktoś kiedyś opowiadał ze pojechał do takiego jednego kraju wschodniego i na miejscu okazało sie ze sedzia któremu przydzielono te rase nie ma uprawnien, wiec po dwóch godzinach nerwowych poszukiwań znaleźli jakiegoś z łapanki co miał i musieli przenosic sie do niego na ring.
No ale skoro komuś wystarczają takie tytuły. Przecietny Kowalski i tak nie bedzie się znał na tytułach, a i nie zostaje do końca wystawy. Dla niego nie jest wazne kto wygrał, ale czy mu sie psina podoba i nawet nie pamieta jak wyglada ten pies co wygrał. A nabywca który zna sie na rasie, poszuka sobie w rodowodzie to co go interesuje i napewno bardziej bedzie cenił wystawy w Niemczech i innych ważnijeszych krajach i wschodnimi tytułami nikt mu nie zaimponuje.
Ale to oczywsicie wymaga zrozumienia tematu. Tacy Francuzi naprzykład moga kopiowac. Ale uszu juz prawie nikt nie kopiuje, a ogony tną ale juz też coraz rzadziej. Powód? Nie moga wystawiać, tam skad taka ocena ma wartosć w swiecie kynologicznym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a i jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi , może ktoś tu będzie umiał mi wytłumaczyć.
Skoro jest zakaz kopiowania psów to dlaczego ja będąc na wystawach w naszym kraju , widzę na ringach psy kopiowane ? BA one zazwyczaj wygrywają.
Dlaczego więc osoby tak bardzo przeciwne temu zabiegowi nie torpedują ZK by "coś" z tym zrobił ?
Dlaczego ZK nie wyklucza takich psów ze swoich szeregów ?
Dlaczego na to zezwala ?
No bo skoro taki autorytet , instytucja zajmująca się kynologią , przyklaskuje kopiowaniu to co ma powiedzieć taki "Kowalski" ?

piszę czysto teoretycznie
Ja będąc na wystawie , oglądam psy , piękne , zadbane , kopiowane ASTy , dobermany , widzę że one zdobywają tytuły , championaty etc też rysuję sobie obraz chęci posiadania tak przepięknego psa z uszami wysoko noszonymi ...
Gdyby były klapouchy może też bym zmieniła zdanie ;)

Czy ZK w ogóle wypowiada się na ten temat ? Jakie zajmuje stanowisko w tej sprawie ?

Bardzo jestem ciekawa , mam nadzieje ,że osoby które tu tak pięknie przemawiają , językiem że tak powiem z najwyższej półki , wyjaśnią mi , moja niewiedzę w sposób prosty i zrozumiały dla przeciętniaka ;) i nie będą mi tłumaczyły dlaczego uważają że ten zabieg jest barbarzyństwem tylko rzeczowo wytłumaczą co ZK ......

Bo może zamiast pisać tu na forum swoje racje należało by udać się do ZK i z nimi walczyć.[/quote]
Nadzwyczajnie trafny post! Jestem pod wrażeniem!:loveu:
[FONT=&quot][FONT=Verdana]Moim zdaniem warto było brnąć przez 184 strony aby dojść do kluczowych pytań jakie postawiła tu Vectra.[/FONT] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Miły wieczór, jak miły, ale panienki sie zmyły. Przedstawic sie nie chcą, a taka dyskusja z cieniami jest bardzo mecząca. Nie rozumiem, jak mozna sie wstydzic wlasnego nazwiska, no chyba , ze po napisaniu tylu bredni, to faktycznie jua wstyd sie przyznać do wlasnej tozsamości:mad::mad:[/quote]
Typowa manipulacja.
Wybór opcji: nick jawny czy niejawny jest równoprawny i należy do uczestnika.
A Contrario, mogłabym zarzucić ci kwalifikowany ekshibicjonizm przy cyt:„pisaniu tylu bredni”.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']


Chcesz powiedzieć ze te niekopiowane nie wygrywaja? To ciekawe skad sie biora Championy i Inerchampiony nie kopiowane.
I to zodbyte na zachodzie, bo te kopiowane co najwyzej mogą sobie zdobyć tytuły z Mołdawi i innych wschodnich krajów, gdzie na ringu nie zawsze mają konkurencje. Ktoś kiedyś opowiadał ze pojechał do takiego jednego kraju wschodniego i na miejscu okazało sie ze sedzia któremu przydzielono te rase nie ma uprawnien, wiec po dwóch godzinach nerwowych poszukiwań znaleźli jakiegoś z łapanki co miał i musieli przenosic sie do niego na ring.
No ale skoro komuś wystarczają takie tytuły. Przecietny Kowalski i tak nie bedzie się znał na tytułach, a i nie zostaje do końca wystawy. Dla niego nie jest wazne kto wygrał, ale czy mu sie psina podoba i nawet nie pamieta jak wyglada ten pies co wygrał. A nabywca który zna sie na rasie, poszuka sobie w rodowodzie to co go interesuje i napewno bardziej bedzie cenił wystawy w Niemczech i innych ważnijeszych krajach i wschodnimi tytułami nikt mu nie zaimponuje.
Ale to oczywsicie wymaga zrozumienia tematu. Tacy Francuzi naprzykład moga kopiowac. Ale uszu juz prawie nikt nie kopiuje, a ogony tną ale juz też coraz rzadziej. Powód? Nie moga wystawiać, tam skad taka ocena ma wartosć w swiecie kynologicznym.[/quote]

Moja droga ja piszę o POLSKICH wystawach , bo rozmawiamy tu o naszych przepisach w naszym kraju .W zasadzie miałam dopisać w zdaniu "Ja będąc na wystawach [B]w naszym kraju[/B] .... " ale uznałam to za oczywiste i zrezygnowałam ....

I jednak chyba mało znasz ludzi , mało rozmawiasz z przeciętniakami bo widzę że kiepskie masz pojęcie na co ludzie będąc na wystawach zwracają uwagę ...
I nie pisz proszę co w innych krajach bo tu rozmawiamy o naszej ojczyźnie ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']I nie pisz proszę co w innych krajach bo tu rozmawiamy o naszej ojczyźnie ..[/quote]
Oj, robi się coraz ciekawiej :loveu: :loveu: :loveu:

Vectra, bez urazy... ale to zdanie było na prawdę cuuuudne:multi:

PS. Byle do 200 ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moja droga ja piszę o POLSKICH wystawach , bo rozmawiamy tu o naszych przepisach w naszym kraju .W zasadzie miałam dopisać w zdaniu "Ja będąc na wystawach [B]w naszym kraju[/B] .... " ale uznałam to za oczywiste i zrezygnowałam ....[/QUOTE]

Aaaaa zapomniałas. W zasadzie skoro zapomniałas to nikt nie musi bawic sie we wróżkę, aby wiedzieć co Ci po głowie chodzi.

[QUOTE]I jednak chyba mało znasz ludzi , mało rozmawiasz z przeciętniakami bo widzę że kiepskie masz pojęcie na co ludzie będąc na wystawach zwracają uwagę ...
I nie pisz proszę co w innych krajach bo tu rozmawiamy o naszej ojczyźnie ..[/QUOTE]
Czyli dla Ciebie Ci super nie przecietni wystawcy i hodowle, to te które wystawiaja sie tylko w Polsce. Te co wystawiaja sie w Niemczech, Austrii, Belgi i tam wygrywaja to przecietniacy. No mozna i tak.:p
A co w Polsce to juz pisałam, tylko chyba nie doczytałas :cool1:

Link to comment
Share on other sites

A to ja sie dolacze do dyskusji i pomoge Wam dobic do tych 2000 stron:diabloti: Od razu tez napisze, ktory "oboz" zasile, a bedzie to oboz barbarzyncow:diabloti: wiec witam serdecznie wszystkich sadystow, barbarzyncow i innych takich co sie nad swoimi psami znecaja:megagrin:
[B]LALUNA[/B] to bardzo smieszne co napisalas o tych tytulach i o tym jak to hodowcy doceniaja tytuly z zachodu a te ze wschodu sa w ogole bez znaczenia. Kazdy hodowca [B]przede wszystkim[/B] potrafi docenic dobrego psa a nie jego tytuly, i czy sa one ze wschodu czy z zachodu to nie ma zadnego znaczenia[B]. [/B]Ale to wymaga zrozumienia tematu:cool1: Argumentowanie ze gdzies tam na wystawie bylo jakies niedociagniecie to lekka przesada bo nie trzeba daleko na wschod patrzec...czasami wystarczy na nasze rodzime wystawy. Ludzie sa tylko ludzmi i wszedzie zdarzaja sie rozne niedociagniecia. Na zachodzie zapewne tez;)

[quote name='Draczyn']
Dzialacze ZK w tym temacie też maja prawo miec swoje zdanie. Tam też siedzą rozsądni ludzie, dlugoletni hodowcy, a często też weternarze i z wlasnej praktyki , doskonale wiedzą, ze są to praktyki, nie tylko nie niebezpieczne dla zdrowia psa, ale wielokrotnie korzystne i ze te zabiegi moga być calkowicie bezpieczne i bezbolesne. Dlaczego wiec mieliby dzialać, przeciwko swoim pogladom. Przymykaja, wiec niejednokrotnie oczy na te paragrafy, ktore ktoś nieświadomy zatwierdzil. Tak przynajmniej mnie sie wydaje
[/quote]
To bardzo trafne spostrzezenie. Jest w nim wiele prawdy. I nie tylko draczyn sie tak wydaje. Ja moge dolozyc od siebie tylko tyle, ze ten ktos kto wprowadzil zakaz kopiowania uszu i ogonow to sie naprawde bardzo powaznie musial nudzic:lol:

Link to comment
Share on other sites

Laluna , ja zadałam innego typu pytanie i też napisałam jakiej oczekuje odpowiedzi .. nie gdzie kto wystawia , nie jak jest gdzieś tylko - jakie stanowisko zajmuje POLSKI ZWIĄZEK KYNOLOGICZNY odnośnie kopiowania ..

a przykład podałam że ja będąc na wystawie jakiejkolwiek w naszym kraju widzę psy kopiowane więc ...

A pisząc "człowiek przeciętny" mam na myśli zwykłego śmiertelnika który nie pozjadał wszystkich rozumów dla przykładu podam siebie :p
Bo ja się na wystawach nie znam , na hodowli również , na przepisach ZKwP też nie , idąc na wystawę jestem jako widź podziwiający ładne pieski , a oko zawieszam szczególnie na ładnych kopiowanych AST i dobermanach bo te rasy lubie szczególnie i są bliskie memu sercu.
A jeszcze - linie hodowlane i rodowody to też dla mnie czarna magia....

Link to comment
Share on other sites

[quote][B]LALUNA[/B] to bardzo smieszne co napisalas o tych tytulach i o tym jak to hodowcy doceniaja tytuly z zachodu a te ze wschodu sa w ogole bez znaczenia. Kazdy hodowca [B]przede wszystkim[/B] potrafi docenic dobrego psa a nie jego tytuly, i czy sa one ze wschodu czy z zachodu to nie ma zadnego znaczenia[B].[/B][/quote]

No a miałaś zasilić przeciwny obóz, a Ty im taki afront czynisz:p
To właśnie Vectra zasugerowała ze kupujacyi przy kupnie psa sugeruje sie wygraną bo akurat zobaczył na jakiejś wystawie a nie innymi zaletami, czyli to co jest w rodowodzie i gdzie jak i w jakiejś stawce pies wygrał.
A ja pisałam dokładnie to co Ty, tylko pewnie nie doczytałas, albo nie zrozumiałas
[quote] A nabywca który zna sie na rasie, poszuka sobie w rodowodzie to co go interesuje i napewno bardziej bedzie cenił wystawy w Niemczech i innych ważnijeszych krajach i wschodnimi tytułami nikt mu nie zaimponuje.
[/quote]
Przede wszystkim to co jest w rodowodzie, tytuły nie koniecznie musza mu imponować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...