Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MARS']Pani nikador...
Informatyk, przyznaję, ze mnie kiepski. Niestety kiedy chodziłem do podstawówki to nikt jeszcze o IP nie słyszał, bo i internet to była sfera marzeń. Ale jak widzę Panią uczą teraz inaczej. Co to będzie jak już w gimnazjum Pani będziesz....[/quote]

Miło mi panie [B]Mars[/B],że tak bardzo pan mnie odmłodził,kobiecie to zawsze sprawia dużą przyjemność.Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem tutaj punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia..
mam border collie wiec nie musialam sie osobiscie zastanawiac nad tym problemem i generalnie jestem przeciwko kopiowaniu uszu badz ogonow. Jednak interesowalam sie tez pinczerami srednimi i wiem, ze psom niekopiowanym bardzo czesto 'papraja' sie uszy, robia sie twarde strupy, ktore potem odpadaja razem z kawalkami ucha, leje sie krew i ropa i generalnie nie jest to nic przyjemnego.. tutaj mam podzielone zdanie bo z jednej strony takie 'robienie wszystkiego na zas' jest troszke egoistyczne bo a nuz jednak bedzie wszystko ok z uszami, ale z drugiej strony naprawde wielu wlascicieli pinczerow z uszami 'calymi' skarzy sie, ze zima jest powazny problem. ciezko wybierac, czy lepiej pozwolic na bol dosc intensywny kilkudniowy, czy lepiej pozwolic na bol co zimę.. takze tutaj faktycznie lepszym rozwiazaniem byloby ciachniecie tych uszakow (stojace sie nie papraja). z ogonami i uszami u pinczow jest tez ten problem, ze sa bardzo delikatne i nawet przytrzasniecie drzwiami pinczerowego ogona moze skonczyc sie zlamaniem a w efekcie koniecznoscia amputacji tegoz. hodowcy pinczerow w przeszlosci nie musieli zaprzątac sobie glowy problemem ksztaltu (bo to tez spory problem na wystawach, trzebaby dosc mocno uscislac wzorzec, wycofac z hodowli psy ktore przekazuja zle trzymane uszy ktore dotychczas byly ciete i po problemie.. itp..), zdrowia i 'trwalosci' uszu i ogona psow, wiec teraz sa z tym problemy. osobiscie nie wiem, czy gdybym miala psa rasy ktorej cos sie kopiuje, zrobilabym to- na 95% nie, chyba, ze zobaczylabym ze rodzice badz moj mlody pies maja problemy z tymi nieszczesnymi koncowkami uszu.

Link to comment
Share on other sites

jestem-pisze-ozywiam temat-tudziez wznawiam go mimo tak poznej pory-......
otoz nic bardziej mylnego nie ma w stwierdzeniu ,ze wszystkie szczeniaki z hodowli pani malgosi sa kopiowane -to raz- a dwa-nic bardziej mylnego nie ma w stwierdzeniu-ze owa pani zarabia na kopiowaniu uszu....(czy tez ogonow)-niestesty-pisanie o malgosi -przez osoby-ktore osobiscie nie znaja ani jej,ani jej hodowli,ani podejscia do zwierzat-jest wysoce nie na miejscu i calkowicie mija sie i z potrzeba i z prawda......
proponuje ci ravik(niceravik)-zadzwon do owej hodowli i sama dowiedz sie o sprawy-o ktorych tak burzliwie piszesz-nic prostszego.....
niestety albo stety-dotarlismy do momentu-w ktorym zaczeli sie wypowiadac na temat kopiowania rozni ludzie (zupelnie nie zwiazani z watkiem od samego poczatku jego powstania)....wszyscy oni-pisza o roznego rodzaju powodach,dla ktorych ten proceder-nie powinien(albo -nie musi )umierac....-jednak-nie sadze-by ktos ,kto ma ,mial ,lub bedzie mial -jakiegokolwiek pinczera,slyszal o nim,lub zetknal sie z ta rasa-zajmie jednoznaczne stanowisko w kwestii kopiowania....-jesli nawet tak-to tylko do czasu pierwszego niepowodzenia.....( i zeby nie bylo-nie staram sie przytaczac argumentow za kopiowaniem)jak to powiedziala kilka dni temu jedna z moich przyjaciolek-"juz od 20 lat mam sznaucery....-od dwudziestu-zaden nie mial kopiowanego ucha-ale ten krwiak-jaki zrobil sie jej w ciagu tych kilku dni w wyniku trzepania-nie mialby prawa zrobic sie na uchu stojacym-kopiowanym-z prostego wzgledu-nie ma tego ucha tak wiele-i po drugie-stojacym uchem-niekoniecznie wygodnie obciera sie o twarde meble.....
ok-ide spac-bo jutro z samego rana-jade po nastepne dwa konie do kolekcji nieprofesjonalnych ujezdzeniowcow-ktorych jezdziec nie figuruje na zadnych zawodach....(co ofkors jest bzdura)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']niekoniecznie wygodnie obciera sie o twarde meble.....
[/quote]

Lutomskak - moje zdanie znasz - bo jak niewiele osób CZYTASZ ten wątek. Czemu piszesz takie rzeczy, prowokując mnie - osobę bedącą [I]raczej [/I]przeciw (aczkolwiek dostrzegającą i wady, i zalety kopiowania) do pytań:
[B]Czemu pies się obciera o meble????????[/B]
Wszak nie jest to normalne zachowanie psa, który móglby być kopiowany (a takowego mialam) :razz:
Niekopiowane rasy mam obecnie i "uchami" sie o nic nie ocieraja, wiec... ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']jestem-pisze-ozywiam temat-tudziez wznawiam go mimo tak poznej pory-......
[B] otoz nic bardziej mylnego nie ma w stwierdzeniu ,ze wszystkie szczeniaki z hodowli pani malgosi sa kopiowane -[/B]to raz- a dwa-nic bardziej mylnego nie ma w stwierdzeniu-ze owa pani zarabia na kopiowaniu uszu....(czy tez ogonow)-niestesty-pisanie o malgosi -przez osoby-ktore osobiscie nie znaja ani jej,ani jej hodowli,ani podejscia do zwierzat-jest wysoce nie na miejscu i calkowicie mija sie i z potrzeba i z prawda......
proponuje ci ravik(niceravik)-zadzwon do owej hodowli i sama dowiedz sie o sprawy-o ktorych tak burzliwie piszesz-nic prostszego.....
niestety albo stety-dotarlismy do momentu-w ktorym zaczeli sie wypowiadac na temat kopiowania rozni ludzie (zupelnie nie zwiazani z watkiem od samego poczatku jego powstania)....wszyscy oni-pisza o roznego rodzaju powodach,dla ktorych ten proceder-nie powinien(albo -nie musi )umierac....-[B]jednak-nie sadze-by ktos ,kto ma ,mial ,lub bedzie mial -jakiegokolwiek pinczera,slyszal o nim,lub zetknal sie z ta rasa-zajmie jednoznaczne stanowisko w kwestii kopiowania.[/B]...-jesli nawet tak-to tylko do czasu pierwszego niepowodzenia.....( i zeby nie bylo-nie staram sie przytaczac argumentow za kopiowaniem)jak to [B]powiedziala kilka dni temu jedna z moich przyjaciolek-"juz od 20 lat mam sznaucery....[/B][B]-od dwudziestu-zaden nie mial kopiowanego ucha[/B]-ale ten krwiak-jaki zrobil sie jej w ciagu tych kilku dni w wyniku trzepania-nie mialby prawa zrobic sie na uchu stojacym-kopiowanym-z prostego wzgledu-nie ma tego ucha tak wiele-i po drugie-stojacym uchem-niekoniecznie wygodnie obciera sie o twarde meble.....
ok-ide spac-bo jutro z samego rana-jade po nastepne dwa konie do kolekcji nieprofesjonalnych ujezdzeniowcow-ktorych jezdziec nie figuruje na zadnych zawodach....(co ofkors jest bzdura)[/quote]
Lutomska, mnie żadne panie S. czy M. wraz ze swymi hodowlami nie obchodziły i nie obchodzą nic a nic. To nie moja działka. Skoro jednak dwie osoby piszą tu to co piszą, to ja wyciągam wnioski. A wnioski zahaczają o moją działkę.
Jeżeli moje wnioski są nieuprawnione bo Elitesse cygani, to ja mówię tym Paniom
[CENTER][CENTER][B]P R Z E P R A S Z A M ![/B][/CENTER]
[/CENTER]
[FONT=Verdana]Elitesse, dzieciak jesteś? Ty wiesz o czym piszesz? Jeżeli nie wiesz, to zjedz wafelka i nie prowokuj. [/FONT]

Lutomskak, ty nie sądzisz, a ja sądzę. I co z tego wynika? Tylko tyle, że my sądzimy. Nic poza tym.

[FONT=Verdana]Lubię twoją Przyjaciółkę! Brawo. Zaproś ją tu do nas. Ciekawa jestem jej zdania.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix'][B]moim zdaniem tutaj punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia..[/B]
mam border collie wiec nie musialam sie osobiscie zastanawiac nad tym problemem i generalnie jestem przeciwko kopiowaniu uszu badz ogonow. Jednak interesowalam sie tez pinczerami srednimi i wiem, ze psom niekopiowanym bardzo czesto 'papraja' sie uszy, robia sie twarde strupy, ktore potem odpadaja razem z kawalkami ucha, leje sie krew i ropa i generalnie nie jest to nic przyjemnego.. tutaj mam podzielone zdanie bo z jednej strony takie 'robienie wszystkiego na zas' jest troszke egoistyczne bo a nuz jednak bedzie wszystko ok z uszami, ale z drugiej strony naprawde wielu wlascicieli pinczerow z uszami 'calymi' skarzy sie, ze zima jest powazny problem. ciezko wybierac, czy lepiej pozwolic na bol dosc intensywny kilkudniowy, czy lepiej pozwolic na bol co zimę.. takze tutaj faktycznie lepszym rozwiazaniem byloby ciachniecie tych uszakow (stojace sie nie papraja). z ogonami i uszami u pinczow jest tez ten problem, ze sa bardzo delikatne i nawet przytrzasniecie drzwiami pinczerowego ogona moze skonczyc sie zlamaniem a w efekcie koniecznoscia amputacji tegoz. hodowcy pinczerow w przeszlosci nie musieli zaprzątac sobie glowy problemem ksztaltu (bo to tez spory problem na wystawach, [B]trzebaby dosc mocno uscislac wzorzec, [/B]wycofac z hodowli psy ktore przekazuja zle trzymane uszy ktore dotychczas byly ciete i po problemie.. itp..), zdrowia i 'trwalosci' uszu i ogona psow, wiec teraz sa z tym problemy. osobiscie nie wiem, czy gdybym miala psa rasy ktorej cos sie kopiuje, zrobilabym to- na 95% nie, chyba, ze zobaczylabym ze rodzice badz moj mlody pies maja problemy z tymi nieszczesnymi koncowkami uszu.[/quote]
Subiektywna zależność punktu widzenia od punktu siedzenia jest uniwersalną właściwością człowieka i występuje powszechnie. Obserwujemy to na co dzień, zwłaszcza w polityce.
Jednak tam gdzie występują precyzyjne regulacje prawne i standardy, rola subiektywnych doznań nieco traci na ważności.
Do takich regulacji należą również wzorce ras FCI.
A wzorzec pinczera stanowi że:
[COLOR=#000000]FCI Standard N° 184 / 18.04.2007/ GB[/COLOR]
[B][I][COLOR=#000000]GERMAN PINSCHER[/COLOR][/I][/B]

[B][COLOR=#000000](Deutscher Pinscher) [/COLOR][/B]

[B][U][FONT=Verdana]Ears:[/FONT][/U][/B][FONT=Verdana] Drop ears, set high, V-shaped,with inner edges lying close to the cheeks, turned forward towards temples. Folds parallel, should not be above the top of the skull.[/FONT]
[B][U][FONT=Verdana]TAIL[/FONT][/U][/B][B][FONT=Verdana] :[/FONT][/B][FONT=Verdana] Natural; [B]a sabre or sickle carriage is sought after.[/B][/FONT]
[B][U][FONT=Verdana]Resztę znajdziesz na stronie www[/FONT][/U][/B][FONT=Verdana].[B]fci.be[/B][/FONT]
I wszystko na ten temat.
WAX, może tylko dlatego aby się tego dowiedzieć, warto było wejść na naszą stronę...?

Link to comment
Share on other sites

Ach , co za znajomośc jezyków obcych. jestem w szoku. Kazdy sie chwali czym tylko moe, aby nadać wagi swoim "światlym" wypowiedziom. Faktycznie jęz. angielski podnsi poziom dyskusji, a moze zaczniemy po chinsku, bedze jeszcze ciekawiej i cho cho, co za erudycja:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Ach , co za znajomośc jezyków obcych. jestem w szoku. Kazdy sie chwali czym tylko moe, aby nadać wagi swoim "światlym" wypowiedziom. Faktycznie jęz. angielski podnsi poziom dyskusji, a moze zaczniemy po chinsku, bedze jeszcze ciekawiej i cho cho, co za erudycja:diabloti:[/quote]
Kochanie, dla mnie to standard.
Pokaż miejsce gdzie znajdę aktualny wzorzec pinczera po polsku.
NIE MA!!!

Link to comment
Share on other sites

Draczyn, tu znajdziesz AKTUALNY wzorzec rasy sznaucera.
[URL]http://www.fci.be/uploaded_files/181A2007_en.doc[/URL]

Popatrz zwłaszcza na to:
[FONT=Times New Roman][U][B]Ears[/B][/U][B] :[/B] Drop ears, set high, V-shaped with inner edges lying close to the cheeks, evenly carried, turned forward towards temples. Folds parallel, should not be above the top of the skull.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][B][U]TAIL[/U][/B] : Natural[B]; a sabre or sickle carriage is sought after.[/B][/FONT]
[SIZE=2]Całe szczęście, że się nie założyłaś[/SIZE] :multi:
[SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2]Zastanawiam[/SIZE] [SIZE=2]się skąd bierze się taka desperacja w dyskusji, bez podstawowej wiedzy?[/SIZE]
[SIZE=2]Może właśnie stąd...?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Draczyn, tu znajdziesz AKTUALNY wzorzec rasy sznaucera.
[URL]http://www.fci.be/uploaded_files/181A2007_en.doc[/URL]

Popatrz zwłaszcza na to:
[FONT=Times New Roman][U][B]Ears[/B][/U][B] :[/B] Drop ears, set high, V-shaped with inner edges lying close to the cheeks, evenly carried, turned forward towards temples. Folds parallel, should not be above the top of the skull.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][B][U]TAIL[/U][/B] : Natural[B]; a sabre or sickle carriage is sought after.[/B][/FONT]
[SIZE=2]Całe szczęście, że się nie założyłaś[/SIZE] :multi:

[SIZE=2]Zastanawiam[/SIZE] [SIZE=2]się skąd bierze się taka desperacja w dyskusji, bez podstawowej wiedzy?[/SIZE]
[SIZE=2]Może właśnie stąd...?[/SIZE][/quote]No bo widzisz kotku, my opnenci, to tluki niedouki, a Ty jedna tutaj jasnie oświecona, tryskasz wiedzą i elokwencją. Dobrze, ze masz o sobie tak wielkie mniemanie, zazdroszczę

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Heh... aż normalnie sam się zaciekawiłem swoją rasą co oni tam nawypisywali... i oto co znalazłem:[/SIZE][/FONT]
[B][/B]
[SIZE=2][SIZE=5][B][U]TAIL[/U][/B] :[/SIZE][B][SIZE=5] [U]Customarily docked.[/U][/SIZE] [/B][/SIZE]
[SIZE=2]Docked : Set high. Carried erect, not over back or curled. Of good strength and fair length.[/SIZE]
[SIZE=2]Undocked : Set high. Carried erect, not over back or curled. Of good strength and fair length to maintain a balanced appearance.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS'][FONT=Arial][SIZE=2]Heh... aż normalnie sam się zaciekawiłem swoją rasą co oni tam nawypisywali... i oto co znalazłem:[/SIZE][/FONT]

[SIZE=2][SIZE=2][B][U]TAIL[/U][/B] :[/SIZE][B][SIZE=2] [U]Customarily docked.[/U][/SIZE] [/B][/SIZE]
[SIZE=2]Docked : Set high. Carried erect, not over back or curled. Of good strength and fair length.[/SIZE]
[SIZE=2]Undocked : Set high. Carried erect, not over back or curled. Of good strength and fair length to maintain a balanced appearance.[/SIZE][/quote]


Po tym właśnie poznaje się [SIZE=5]TW[SIZE=2],że swoją rasą zaciekawia się okazjonalnie.
Czasu nie ma na takie szczegóły.
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']No bo widzisz kotku, my opnenci, to tluki niedouki, a Ty jedna tutaj jasnie oświecona, tryskasz wiedzą i elokwencją. Dobrze, ze masz o sobie tak wielkie mniemanie, zazdroszczę[/quote]
Kochanie, z wiedzy najczęściej wynika pokora, a z pokory wiedza.
To zwykle niewiedza rodzi obawę, niepewność, strach, a stąd tylko krok do agresji z obawy przed kompromitacją i dla dodania sobie animuszu.
Teraz kiedy już wiesz, spokojniejsza jesteś, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][LEFT][B]Nicerawik[/B] przykre jest bardzo, ze [B]nie umiecie dyskutować w kulturalny sposob i zadnych rzeczowych argumentow nie przyjmujecie do wiadomośći.[/B] Dyskusja z Wami, to poprostu "Nie bo nie" Boli choć nie boli"
..... [B]Wg mnie to fanatyzm, [/B]ktorego jestem ostrym wrogiem. Dla mnie [B]to jest zalosne i zal mi was[/B]
[/LEFT]
[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kochanie, możesz to skomentować?
Teraz, skoro masz już inną wiedzę na ten temat?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikador']Po tym właśnie poznaje się [SIZE=5]TW[SIZE=2],że swoją rasą zaciekawia się okazjonalnie.[/SIZE]
[SIZE=5]Czasu nie ma na takie szczegóły.[/SIZE]
[/SIZE][/quote]

Wystarczył mi do tej pory polski wzorzec. Zresztą nigdy nie ukrywałem że wystaw nie lubię i dla mnie to zło konieczne, a w rasie myśliwskiej liczy sie przede wszystkim UŻYTKOWOŚC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...