Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[QUOTE]Widocznie są, skoro UE zakazuje cięcia ogonów u zwierząt gospodarskich, a nie zakazuje u psów.[/QUOTE]
Błąd w rozumowaniu. Unia Europejska jest przeciwna okaleczaniu zwierzat, dlatego zakazała rutynowych zabiegów okalecznia, dopusciła tylko zabiegi zdrowotne.
Ale moze nakazać tylko na płaszczyźnie wspólnych działań w Uni w dziedzinach które mają dla nich znaczenie gospodarcze. Dlatego mogą nakazać w obrebie rolnictwa, a psy nie podlegają pod tę dziedzinę.
Jednak nie wprowadziła tego zakazu ot tak aby utrudnić życie rolnikom. Ale wprowadziła dlatego ze coraz bardziej oczywiste jest że nawet zwierzęta przeznaczone na rzeź, nie mogą być męczone poprzez trzymanie w zbyt małych klatkach lub okaleczane. To chyba świadomosć że zwierze odczuwa ból i człowiek nie ma prawa narażać żadnego zwierzęcia na niepotrzebne okaleczanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='TuathaDea']Dość! Sędziów przy ocenie obowiązują wytyczne FCI, które zakazują dyskryminacji ze względu na cięte/niecięte uszy i ogony niezależnie od zapisu wzorca.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Czytam włąśnie, że ten zakaz dyskryminacji dotyczy wystaw MIĘDZYNARODOWYCH!!![/B] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A co na krajowych? Na krajowych jest inaczej? Jak? Dziwne to wszystko. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Sędziów, z tego co wiem, obowiązuje przede wszystkim REGULAMIN WYSTAW oraz wzorzec rasy. Wytyczne, są aktem prawnym niższego rzędu i zwykle stoją daleko w tyle za REGULAMINEM. Nie mówiąc już o niepisanym zwyczaju co do kopiowania. Ale mogę się mylić.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Błąd w rozumowaniu. Unia Europejska jest przeciwna okaleczaniu zwierzat, dlatego zakazała rutynowych zabiegów okalecznia, dopusciła tylko zabiegi zdrowotne.
Ale moze nakazać tylko na płaszczyźnie wspólnych działań w Uni w dziedzinach które mają dla nich znaczenie gospodarcze. Dlatego mogą nakazać w obrebie rolnictwa, a psy nie podlegają pod tę dziedzinę.
Jednak nie wprowadziła tego zakazu ot tak aby utrudnić życie rolnikom. Ale wprowadziła dlatego ze coraz bardziej oczywiste jest że nawet zwierzęta przeznaczone na rzeź, nie mogą być męczone poprzez trzymanie w zbyt małych klatkach lub okaleczane. To chyba świadomosć że zwierze odczuwa ból i człowiek nie ma prawa narażać żadnego zwierzęcia na niepotrzebne okaleczanie.[/quote]
Tak, Unia w swoim humanitaryźmie posunęła się tak daleko, że zezwala na skracanie ogonów u prosiąt dopiero gdy się one pokaleczą (a wtedy można już obcinać i tym pokaleczonym i pozostałym), co przy hodowli przemysłowej zdarza się nader często. Tylko jak to się ma do "świadomości że zwierze odczuwa ból i człowiek nie ma prawa narażać żadnego zwierzęcia na niepotrzebne okaleczanie"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']A wiesz co znaczy [B]typ[/B], i czy może się on zmienić przez kopiowanie uszu czy ogona?

[B][COLOR=#666666]Ocenianie psów z kopiowanymi uszami i/lub ogonami[/COLOR][/B]
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_fci[/URL]

Staram się nie obrażać nikogo, ale usilne próby naginania regulaminu wystaw (nie tylko przez Ciebie) w oderwaniu od jego sensu, a pod określony cel, są dla mnie jw.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie dotyczy to oczywiście [B]wystaw KRAJOWYCH[/B], prawda?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Poza tym jeżeli wzorzec zakłada cały ogon, to ten komunikat nie działa w ogóle, bo mówi o KOPIOWANIU uszu/ogona. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A kopiowanie to:[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana] naśladowanie, sporządzania kopii, odbitki czy odpisu. [/FONT]
[B][FONT=Verdana]Jeżeli wzorzec stanowi że: ucho/ogon ma być cały, nie ma kopiowania. [/FONT][/B][FONT=Verdana]Nie ma do czego kopiować. [/FONT]
[FONT=Verdana][B]KOMUNIKAT NIE MA ZASTOSOWANIA!!![/B] Mylę się? [/FONT]
[FONT=Verdana]Przyznajcie, że ZK to dziwna organizacja, skoro nie potrafi sprawniej opisać prostych w sumie rzeczy. [/FONT]
[FONT=Verdana]Ale to już moje subiektywne zdanie.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

O rany, co ty z tą definicją kopiowania. To tak, jakby się upierać, że "zamek to budynek, w którym dawniej mieszkali królowie...". Ale zamek to też zamknięcie drzwi lub suwak przy spodniach. Wyraz wieloznaczny. A kopiowanie to nie tylko sporządzanie odbitki, ale też zabieg chirurgiczny nie mający nic wspólnego z kopią.
Jak już się chcecie kłócić, to argumentujcie logicznie.
Bo że chodzi tu tylko o kłótnię, przekonałam się zadając konkretne pytanie, na które nikt nie odpowiedział. Wszyscy są zajęci kłótnią właśnie. Bawcie się dobrze. Ale szczerze mówiąc lepiej kupić sobie kukłę do bicia i w ten sposób rozładować emocje.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tak, Unia w swoim humanitaryźmie posunęła się tak daleko, że zezwala na skracanie ogonów u prosiąt dopiero gdy się one pokaleczą (a wtedy można już obcinać i tym pokaleczonym i pozostałym), co przy hodowli przemysłowej zdarza się nader często. Tylko jak to się ma do "świadomości że zwierze odczuwa ból i człowiek nie ma prawa narażać żadnego zwierzęcia na niepotrzebne okaleczanie"?[/QUOTE]
To już sobie sam dodałes "pozostałym" tylko tym które mają slady ugryzień, a nie pozostałym.
A jakbyś się doczytał wczesniej to wszystko bierze sie ze zbytniego zageszczania. I dlatego takze i te normy ustaliła Unia Eurpejska.
Wobec czego dąży do zapobiegania okaleczeń pioprzez złe utrzymanie zwierząt, jak i do tego aby nie okaleczać zwierzat przez człowieka.
A czesto to się zdaża owszem jak są nie przepisowe warunki chowu.
Jeszcze nie wyjaśniłeś dlaczego owcom powinno się obcina ogony. Chętnie posłucham twojej teorii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']Bo że chodzi tu tylko o kłótnię, przekonałam się zadając konkretne pytanie, na które nikt nie odpowiedział. Wszyscy są zajęci kłótnią właśnie. Bawcie się dobrze. Ale szczerze mówiąc lepiej kupić sobie kukłę do bicia i w ten sposób rozładować emocje.[/quote]
Racja, ten temat to nic więcej niż bezsensowna przepychanka. Co do przypadku Twojej suczki, to że ogon się prawidłowo (bez zrostów i przesunięć kręgów) zagoi nie ma pewności. 3-5 dni to termin uznawany za optymalny, ale nie znaczy, że nie może być przekroczony. Np. dopiero co uchwalona słowacka ustawa weterynaryjna zezwala na skracanie ogonów u szczeniąt do 14 dnia życia przy zastosowaniu środków znieczulających. U Czechów z kolei zezwala się na skracanie ogonów do 8 dnia życia bez stosowania znieczulenia. Co zrobisz, to już decyzja Twoja i weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

w przyszlym roku-wystawa swiatowa odbedzie sie w szwecji-w kraju-ktory jako jeden z pierwszych wprowadzil (nie wiem czy zakaz kopiowania czy tez wystawiania psow kopiowanych) ograniczenia.jednak-przyjmowac beda na wystawie i honorowac psy kopiowane-niezaleznie od tego-w jakim sa wieku......szczerze mowiac-bardzo sie z tego ciesze-bo bede mogla wystawic swoje wszystkie zwierzeta......ciekawe co na to dziewczyny......
to po pierwsze-po drugie-tak sobie mysle-ze super by bylo-laluno-gdybys przestala sie mnie czepiac-pisze zawsze z malej litery-jesli jeszcze tego nie zauwazylas,nie uzywam kropek,zdania tworze zbyt dlugie i niezrozumiale dla wszystkich przeciwnikow kopiowania-bo zwolennicy-rozumieja(swoja droga to tez jest nieco smieszne......)-ale-nie obrazam ani ciebie,ani innych-wiec nie zarzucaj mi braku szacunku dl adoktora borkowskiego-skoro tobie samej jakos nie przeszkadzalo to-co napisala o nim ta dziewczyna........-jesli teraz zaczniesz mnie cytowac i odpierac kazde moje slowo-bedzie to oznaczalo-ze po prostu za wszelka cene chcesz -zeby twoje bylo na wierzchu.....
ktos tu przed chwila dobrze napisal-ze to jest klotnia... a nie dyskusja.
po 3 tygodniach wymieniania argumentow-piszecie ze wszystkie sa przeciwko a za tylko jeden-to smieszne-ale nie bede z tym polemizowac-bo mi sie nie chce
nie przyjmujecie do wiadomosci-wypowiedzi innych
nie zwracacie uwagi na zadne argumenty ,na cytaty,na nikogo i na nic....
wazne-zeby wasze bylo na wierzchu-czy was ktokolwiek zmusza do kopiowania?
czy zmusza was do jezdzenia na wystawy tam-gdzie mozna wystawiac psy kopiowane?
czy musisz brac udzial w zawodach wraz z psami kopiowanymi?
czy szczenieta-ktorych byc moze jestescie hodowczyniami-musicie sprzedawac w rece osob "niepowolanych"(czytaj-chcacych im cokolwiek obciac?)
powiedzmy sobie jasno i prosto
jest ustawa-zakazujaca tego procederu
sa kraje-w ktorych psow kopiowanych nie wolno pokazywac
sa ludzie-ktorzy sie temu podporzadkowuja i rekami i nogami bronia i ustawy-i regulaminu....
sa kraje-w ktorych nie ma zakazu kopiowania
sa kraje-w ktorych wolno pokazywac psy kopiowane
sa ludzie-ktorzy twierdza -ze pies kopiowany jest bardziej elegancki,ze mniej sie brudzi przy robieniu kupy,ze nie uszkodzi sobie ogona machajac nim w domu o futryne,ze jego uszy nie beda narazone na krwiaki i czestsze infekcje (nawet jesli wasze doswiadczenia wieloletnie i poparte licznymi doswiadczeniami wskazuja na cos innego)
sa ludzie-ktorzy czytaja ,ze obciecie ogona boli-a sa tez ci-ktorzy czytaja -ze nie boli
sa ludzie-ktorzy uwazaja ze narkoza przy cieciu uszu jest niepotrzebnym ryzykiem-i sa tez ci-ktorzy o tym wiedza-a mimo to-chca miec takiego psa
sa ludzie-ktorzy potrafia kopiowac pieknie-a sa tacy-ktorzy robia to oblesnie i tylko ze wzgledu na kase
sa ludzie-ktorzy potrafia wyleczyc ucho nieobciete(albo niedopuscic do jego infekcji-a sa tez tacy-ktorzy twierdza-obetnij-to nie bedzie tylu chorob
sa ludzie-ktorzy zaczeli hodowac ....dziesci lat temu-i przyzwyczaili sie do wizerunku swojej rasy-nie chca teraz tego zmieniac-i sa ci-ktorzy albo hoduja od niedawna,albo tez po prostu-podporzadkowali sie i odetchneli z ulga w dniu wejscia w zycie ustawy o zakazie kopiowania
dlaczego wiec-nie mam prawa-miec psa kopiowanego,patrzec na niego z duma,wygrywac ,wystawiac,rozmnazac i rozmawiac z wami jak rowny z rownym?
dlaczego mieszacie z blotem wszystkich-ktorym to sie podoba?
czy to oznacza-ze ja kopiuje?ze namawiam do tego?ze dzialam niezgodnie z prawem?czemu/-pies-moj najmlodszy pies-kupiony zosal w usa-jest kopiowany tam-przywieziony tutaj-wystawiam go,wygrywam-pies zyje-jest szczesliwy-nie umarl podczas narkozy-ja jestem jego szczesliwym posiadaczem.....
dlaczego laluna pisze i czyni mnie posrednio odpowiedzialna-ze ktos tam pokryl suke moim psem i pisze na jakims allgro-ze bedzie obcinal psom ogony?!co ja mam z tym wspolnego?co mnie to obchodzi?
a co ciebie to obchodzi laluno!?
dlaczego w topicu o cieciu ogonow i uszu nie mozna napisac-podobaja mi sie psy kopiowane i chcialabym takiego miec?
czy wy macie jakas wylacznosc na ten temat?jesli tak-to chcialabym o tym wiedziec!
forum jest dla wszystkich.ten temat tez-wiec nie widze ani jednego powodu-dla ktorego nie mialabym pisac co mysle i co mi sie podoba.nie widze rowniez ani jednego powodu-zeby w zwiazku z tym-posadzal mnie ktos o barbarzynstwo,podlenie sie,glupote,chec zarobienia kasy,lub jakakolwiek inna zdrozna dzialalnosc........
tak samo jak wy-mam prawo do swojego zdania!
i kazdy tutaj!
ale to nie znaczy-ze mije zdanie jest gorsze,lub glupsze.....
bol i narkoza,oszukiwanie wzorca-to sa wasze argumenty-koniec-zadnych innych!
a moje argumenty-brak bolu,swiadome ryzyko narkozy,i pies-moj pies!ktory podobac ma sie mnie-a nie wam-bo to ja bede z nim zyla przez kilkanascie lat!!!!!!!!!!!!!!!!
sedziowie-kazdy sedzia jest dobrym sedzia-jesli daje nam wygrywac-jesli tego nie robi to:albo jest stronniczy,albo nie zna sie na rasie....albo,albo,albo-pierwsze miejsce jest tylko jedno!
mysle-ze z biegiem lat-na szczescie dla was-po ulicach bedzie biegalo co raz wiecej naturalnych psow-ja sie z tego bardzo ciesze!naprawde!co nie oznacza-ze dopoki nie bede mogla-swoich psow nie bede miala kopiowanych,i tak dlugo-jak bede mogla je wystawiac-bede!mysle -ze takich jak ja -jest wiecej-jesli nie-to nic-nie przeraza mnie ta mysl.......
z nikim nie chce sie klocic,nikogo tu nie przekonuje ze mam racje,ani do swojego zdania.wiem-ze w tym temacie-takie zdanie jak moje-jest bardzo niepopularne-jednak takie mam i juz.prosze tylko o zrozumienie faktu-ze nie jestescie same na swiecie -i ze nie macie monopolu na sposob rozumowania...serdecznie pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']laluno-jakbys byla ciut uwazniejsza to wiedzialabys ,ze [B]reproduktor o ktorym piszesz-nie jest moj[/B]-szczeniaki -o ktorych mowa-tez nie sa moje-a to ze samiec ,ktory mieszka w moim domu-oddal nasienie i splodzil szczenieta-ktorych wlascicielka-chce im ciac ogony i ktorej wlasciwie mozna by rzec nie znam ( o ogloszeniu dowiedzialam sie od ciebie)- to moze nie pisalabys takich bzdur...
o bana dla ravik poprosilam w zwiazku z faktem ze obrazila doktora borkowskiego-,ktory o psach,kynologii,bolu,hodowli -wie tyle -ile wy wszystkie razem wziete w polowie nie macie pojecia......pisalam juz na ten temat posta-ale albo zniknal,albo go ominelas-nadinterpretacja i nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu-nie mierz innych swoja miara.......pozdrawiam[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Każdy może się pomylić, ale jeszcze w 2006 roku, w katalogach wystawowych, przy ONTARIO z Tartaku, w pozycji właściciel, figuruje Karolina i Michał.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Niech zgadnę... dla celów estetycznych???[/quote]
Zgaduj dalej.
Dla estetycznych doznań robiło sie tylko jedno zwierze gospodarcze, ale napewno nie owce.


[quote]ze ktos tam pokryl suke moim psem[/quote]
to juz teraz Twój pies? Jeszcze pare postów wczesniej to był pies który meiszka u Ciebie i oddał sperme.
Teraz sobie przypomniałaś ze w katalogu byłaś właścicielką?
Wiesz po tym co piszesz moze swiadczyć tylko jak bardzo przedmiotowo traktujesz swoje psy.
Mówisz nic Ci do tego. Niektórzy właściciele reproduktora, mają wiele wymagań co do wyboru suki którą kryje. No ale widać Tobie obojetne.

[quote]dlaczego w topicu o cieciu ogonow i uszu nie mozna napisac-podobaja mi sie psy kopiowane i chcialabym takiego miec?[/quote]
A czemu tak uważasz? Ja napisałam ze mi sie podobają kopiowane. nIkt Ci nie zakazuje pisać.
Ale uzsadnianie swoich upodobań argumentami, które tutaj są obalane to już inna sprawa. Widocznie nie masz na tyle mocnych argumentów, skoro są one obalane kontrargumentami.
Wiec nie rozczulaj się nad sobą że masz tu odmienne prawa. KAzdy ma takie same, tylko niektórzy maja lepsze argumenty.

[quote]i pies-moj pies!ktory podobac ma sie mnie-a nie wam-bo to ja bede z nim zyla przez kilkanascie lat!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Wiesz to samo mówię ludziom, tylko argument jest taki, aby kupowali sobie psa który pasuje im do charakteru, temperamentu i wielkoscią. To czy jest ładny czy brzydki, ma najmniejsze znaczenie. Bo dla każdego właściciela jego pies jest i tak najładniejszy. I uroda ma naprawde najmniejsze znaczenie aby życ z psem kilkanaście lat.
Ty widzisz tylko jedno - uroda.
Pewnie dlatego pies który z Toba mieszka i przez dwa lata uchodziłaś za jego właścicielkę jest tylko psem który mieszka u ciebie i oddaje sperme.

[quote]czy musisz brac udzial w zawodach wraz z psami kopiowanymi?[/quote]
Biorac psa do zawodów opieram się na predyspozycjach a nie to czy jest kopiowany. Ale niektóe rasy kopiowane maja swietne predyspozycje, ludzie kupują czesto nieswiadomie szczeniaka kopiowanego nie wiedząc ze nie bedą mogli brać udział w wielu krajach w zawodach. Nie sadze aby hodowcy uprzedzali o tym swoich klientów.

[quote]wiec nie zarzucaj mi braku szacunku dl adoktora borkowskiego[/quote]
Owszem zarzucam. Bo nie chciałabym aby ktoś pisał moje nazwisko małymi literami, pewne formy obowiazują a złamanie ich to wasłnie brak szacunku.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]To znalazłam w nr 2/2006 czasopisma Mój Pies:
[/FONT]
[FONT=Verdana]Weterynarze przeprowadzający zabiegi kopiowania uszu zasłaniają się niejednoznacznością przepisów o ochronie zwierząt. – Ustawa nie mówi wprost o zakazie. Kopiowania zabrania tylko pismo wewnętrzne głównego lekarza weterynarii i prezesa Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej skierowane do lekarzy weterynarii. Nie ma też za to sankcji. Dlatego decyzja, czy kopiować, czy nie, to kwestia sumienia lekarza i właściciela zwierzęcia – tłumaczy jeden z weterynarzy.
Z taką opinią nie zgadza się główny lekarz weterynarii Krzysztof Jażdżewski, który w piśmie skierowanym do naszego miesięcznika /Mój Pies/ uzasadnia: „Kopiowanie uszu u psów jest zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu wyłącznie poprawienie wyglądu psa. Zgodnie z polskim prawem wykonywanie tego zabiegu jest zabronione. Kopiowanie uszu jest zabiegiem lekarsko-weterynaryjnym w rozumieniu ustawy z dnia 21 sierpnia 2005 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.). Przepis art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 2005 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.) stanowi, że: »Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji «. Wynika stąd, że zabronione jest wykonywanie na zwierzętach zabiegów, których jedynym celem jest poprawienie wyglądu zwierząt”.
Dodaje też, że za wykonywanie takiego zabiegu są przewidziane kary w postaci przepadku mienia, czyli narzędzi, za pomocą których wykonano zabieg, psa oraz kara finansowa w wysokości do 1000 zł.[/FONT]

Ksiądz swoje, organista swoje?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Bo że chodzi tu tylko o kłótnię, przekonałam się zadając konkretne pytanie, na które nikt nie odpowiedział.[/QUOTE]
OWszem zadałaś, ale to pytanie powinnaś zadać swojemu weterynarzowi. On widział psa. Zrosniecie ogona to nie kwestia 5 dni, wiec i tak będzie musiał zadecydować weterynarz. Czy jest to defekt estetyczny czy trzeba uciac bo sie nie zrosło. Pozatym nikt z nas nie wie w któym miejscu szczenie złamało ten ogon i czy po obcieciu będzie miało zgdny ze wzorcem a nie naprzykład za krótki.
A co do usztywnienia, to wolałabym aby to fachowo zrobił weterynarz, ma wiekszą wprawę.
JAk widzisz trudno cokolwiek internetowo radzic, bo to weterynarz jest fachowcem który opiekuje się Twoimi szczeniakami i to on powinien Ci najlepiej doradzic. I chyba już to zrobił, skoro kazał usztywnić.
Jedyne co na przyszłośc powinnaś pomyśleć o zrobieniu kojca porodowego, tak aby sunia nie mogła biegać po wszyskich pokojach. Tym bardziej ze szczeniaki też chyba trzymasz w jakimś kojcu?

Link to comment
Share on other sites

Ależ moja suka ma kojec porodowy. Ale zatrzymywanie jej na siłę, skoro chciała rodzić w innym miejscu, byłoby bez sensu. Tylko wzmogłoby stres, który i tak był wystarczająco silny. Większość szczeniąt urodziła w kojcu, ale dwa - nie.
Pytanie zadałam, bo chciałam wiedzieć, czy ktokolwiek z Was miał już podobny przypadek i - jeśli tak - to czy skończyło się to cięciem, czy też może bandażowanie się udało. Nie oczekiwałam diagnozy ani rozwiązania mojego problemu, nie jestem głupia.
A mój weterynarz wyjechał na długi weekend, przed wyjazdem już nawet nie zdążył obejrzeć ogonka i dlatego zapytałam - bo czułam się z tym problemem sama i się martwiłam. Tak mniej więcej widzę rolę for internetowych - jako miejsce, gdzie można poszukac porady i sympatycznego wsparcia, gdy się nie wie, co robić albo gdy się zwyczajnie ma wątpliwości.
Dzięki za przesympatyczną odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Odpowiedziałaś sobie sama. Jak sędzia ocenia psa, któremu zwyczajowo kopiuje sie uszy czy ogon, to nie ma problemu. Natomiast jeśli przyjdziesz "na wystawe z puli który ma ciete uszy i/lub ogon" to wtedy można uznać że pies [B][COLOR=black]"[/COLOR][COLOR=#000000]wykazuje ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia oraz zabiegów, które mogą być uznane za próbę [/COLOR]oszustwa"[/B] lub są "[B]uzasadnione podejrzenia, że przeprowadzono operację, której celem było [/B][COLOR=red][B]skorygowanie wad powiek, uszu lub ogona".[/B][/COLOR][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kto mi pomoże i wskaże, gdzie znajdę urzędowy/oficjalny tzn. FCI/ZKwP, wykaz ras psów, którym wg zwyczaju kopiuje się ogony i/lub uszy. Podkreślam, wg zwyczaju KOPIUJE. I jakie relacje zachodzą między wzorcem a zwyczajem, w przedmiocie kopiowania? Na stronach zkwp oraz fci nie znalazłam niczego. A to chyba jest ważne? [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

problem jest w tym-ze wielu ludzi-kryje swoje suki moimi psami-,oraz psami-ktore u mnie mieszkaja-wiec ogloszen o ktorych piszesz jest kilka-nie ma to dla mnie zadnego znaczenia-czy taki czlowiek kopiuje swoje szczenieta -czy tez nie-ja tego nie robie -a czy oni ....-to ich prywatna sprawa..... a i jeszcze jedno-fakt ,ze probujesz mnie postawic pod kreska i skwitowac moje podejscie do psa w sposob krotki i jednoznaczny-czytaj-tobie wygodny-najlepiej utwierdza mnie w przekonaniu,ze jakakolwiek wymiana zdan miedzy nami nie ma najmniejszego sensu-bowiem wydaje ci sie ze tylko twoje zdanie jest wazne,ty sama -super i nieomylna ,i tylko ty-masz prawo mowic o tym-co myslisz i jak super maja ty i twoje psy....takie tam......nie masz mi tak naprawde nic do zarzucenia-i to cie boli najbardziej-albo fakt -ze glosno mowie-ze lubie psy kopiowane-podczas,gdy ty nie....pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Pytanie zadałam, bo chciałam wiedzieć, czy ktokolwiek z Was miał już podobny przypadek i - jeśli tak - to czy skończyło się to cięciem, czy też może bandażowanie się udało. [/QUOTE]
Wiesz mój weterynarz, dobry chirurg, zawsze mówi ze trudno jest przewidzieć jak bedzie postepować proces gojenia, rehabilitacja. I to wszystko zalezy już od danego przypadku. Dlatego nie mogłam Ci nic powiedzieć, bo przyjełam to co on mi mówi. A jak ktoś nie miał takiego przypadku to i się nie odzywał.


[QUOTE]albo fakt -ze glosno mowie-ze lubie psy kopiowane-podczas,gdy ty nie...[/QUOTE]

Oj Lutomsk, Lutomsk czy Ty zastanawiasz się czasem co piszesz?
Co dla Ciebie jest faktem? To ze ktoś napisał zresztą dwukrotnie ze podobaja mu się psy kopiowane a Ty wpierasz ze nie napisał? Może przeczytaj uważnie wypowiedzi, to nie bedziesz musiała pisać takich głupot.
Przy okazji moze inne rzeczy tez poczytaj, bo cały post znowu z kosmosu pisałaś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Zgaduj dalej.
Dla estetycznych doznań robiło sie tylko jedno zwierze gospodarcze, ale napewno nie owce.[/quote]
Widocznie mamy różne poczucie estetyki. Mnie się to nie podoba:
[URL="http://www.woolisbest.com/photo_gallery/images/large/the_culprits_med.jpg"][SIZE=1]http://www.woolisbest.com/photo_gallery/images/large/the_culprits_med.jpg[/SIZE][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana]ustawy z dnia 21 sierpnia [COLOR=red][B]2005[/B][/COLOR] r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z [COLOR=red][B]2003[/B][/COLOR] r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.).[/FONT][/quote]
Coś się komuś pomyliło. Czy ten Pan na pewno wie o czym mówi??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Coś się komuś pomyliło. Czy ten Pan na pewno wie o czym mówi??[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Oczywiście że wie. Ale dzięki za zwrócenie uwagi. Ja też tego nie zauważyłam. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Mój Boże, numerki mu się pomyliły i tyle. Ale nie numerki stanowią uzasadnienie w tym wypadku. Co do meritum uzasadnienia, nie może być najmniejszych wątpliwości ponieważ dalej Główny Wet Kraju zacytował właściwy przepis! Prawda? [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Przy tej okazji mam prośbę do uczestników dyskusji aby nie dokonywać „sekcji” wypowiedzi adwersarzy i przywoływać je w LOGICZNYM OTOCZENIU. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Do czego i ja się oczywiście zobowiązuję. Na dowód tego, zaraz po tym jak zauważyłam że piękny sznaucer olbrzym /moja ulubiona rasa/ ONTARIO z Tartaku, może nie mieć do końca uregulowanych stosunków własnościowych a tym samym problemy z jednoznacznym określeniem swojej przynależności, chciałam złożyć konkretną ofertę aktualnej jego opiekunce: poszukamy mu dobrego domu i rzetelnego właściciela. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Okólnik 12.2002 - FCI wobec oceniania ciętych.Wczoraz rozmawiałam na ten temat z sędziną ZK, hodowcą i czynnym działaczem ZK oraz naszym delegatem FCI.No więc Polski dotyczy punkt 1.Psy kopiowane nie powinny być oceniane na wystawach.
Nadmienię jeszcze,że ów sędzia obniza psom kopiowanym oceny, z powodu ewentualnego ukrycia wad ucha lub ogona.Szkoda, bo NDO byłoby bardziej na miejscu.
W Polsce obowiązuje przede wszystkim regulamin wystaw ZKwP, okólnik moze być tylko sugestią,a jak piszę powyżej -to i tak nie ma znaczenia,bo nas dotyczy zakaz.
W przypadku mojej rasu obcięcie części ucha może być zwykłym oszustwem,ponieważ przy ciętym nie da się stwierdzić,czy ucho to odstawałoby na bok,czy płasko przylegało.I osadzenie ucha nie ma na to wpływu (opinia hodowcy z ponad 20-to letnim stażem).
Wzorzec i doga, i sznaucera średniego nie mówi o wyglądzie ucha kopiowanego (przepraszam,że ja tylko o uszach,ale ten temat jest mi bliższy),a więc nie ma według czego oceniać takiego psa.A to,ze nie mówi,to nie znaczy,że mozna.Wzorce nie mówią też braku jednego oka czy łapy- a takich psów przecież nie wystawiamy.
Wobec faktu,ze w samym ZKwP jest coraz więcej przeciwników kopiowania i oceniania takowych -jest duża szansa,że sędziowie będą musieli respektować regulamin wystaw.
I jeszcze mała refleksja - nie mam zamiaru nikogo prowokować czy umoralniać- ale zwolenników kopiowania proszę o ciut mniej szyderstw a ciut więcej rzeczowej dyskusji.

Któraś z pań niedawno napisała tu,że będzie cięła wszystkim swoim psom ogony.Skoro uważa,ze to zgodne z prawem to ja bardzo poproszę o podanie terminu cięcia i lecznicy, w której to cięcie ma się odbyć :)

P.S.I nasze gusta czy poczucie estetyki naprawdę nie mają znaczenia.Mamy regulamin ZKwP, mamy wzorce ras, mamy ustawę o ochronie praw zwierząt -to nas obowiazuje :)
Na margesie -bardzo podobają mi się wady we wzorcu ca de bou

Link to comment
Share on other sites

Lutomskak, nie zauważyłeś, że piszesz cały czas o tym samym? Że cię tu krzywdzą i odbierają prawa. Przecież wypowiadasz się na temat kopiowania, a inny albo popierają twoje zdanie albo nie. Co wcale nie oznacza, że masz do tego mniejsze prawa... Wymieniłeś idee zwolenników i przeciwników kopiowania... i nie zauważyłeś, że argumenty przeciw obcinaniu są... bardziej chwalebne, ludzkie? My chcemy aby pies miał swój ,,przyrząd" do porozumiewania się z innymi psami, żeby go to nie bolało, kochamy nasze psy niezależnie jakie dostają oceny na wystawach, nie narażamy je na narkoze tylko dlatego, że tak nam się podoba. Ty narażasz, ale to jest twoja decyzja. Jednak to jest forum, i jak nazwa wskazuje, możesz tu pisać co sądzisz o tym wszystkim, ale mogą to również inni dogomaniacy.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DarkGreen"][B]Czy w tym temacie przestaniecie wreszcie jeden drugiego łapać za słówka i robić z tego wielkie afery??
Ludzie, jesteście dorośli ! Więc zacznijcie się zachowywać jak dorośli, bo niektórzy już mają dość czytania tych waszych pyskówek !
Wyluzujcie ![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Przeryłam się przez ten cały wątek i muszę Wam powiedzieć,że jestem w wielkim szoku.Jak ktokolwiek może być za kopiowaniem czegokolwiek pieskom?Czyście ludzie poszaleli?Przecież to okrutne!!!!To są żywe zwierzęta!!!Wyroki za to byc powinny,za szczególne okrucieństwo wobec zwierząt!A wszystkim którzy tak bronia tego kopiowania radzę,by sami sobie uszy skopiowali a nie dyskutowali czy to psy boli czy nie.Nie bądzmi śmieszni!Psiaki sa dużo piękniejsze w swoich naturalnych ogonach i uszach,to tylko kwestia przyzwyczajenia,ale co ja się tu się produkuje,do ludzi którzy maja siano z kopiowania i tak nie dotrę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...