Jump to content
Dogomania

Szkolenie.. ktore lepsze w grupie czy indywidualne?


mrowka

Recommended Posts

Ja moją Sabę nauczyłam przybiegania na spacerach tez na smakołyki. Na początku było to trudne bo po spuszczeniu ze smyczy pies dostaje skrzydeł i wzrokiem cieżko za nim nadążyć :D Czekałam na odpowiedni moment, żeby w ogóle zwróciła na mnie uwagę. Ale bardzo szybko nauczyła sie , że dostaje coś smacznego. Jesteśmy juz na etapie, że na komendę chodź zawróci z pogoni do innego pieska. :) W tych rzadkich przypadkach, kiedy pokusa jest zbyt silna i mnie nie słucha mam jeszcze opcję rezerwową. Wołam ją i zaczynam biec w przeciwnym kierunku - zawsze skutkuje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O jejuu :( A u mnie to nawet bieganie nie dziala.. juz jestem tak daleko ze prawie wogole go nie widze a ten nic.. :-? wiec musze sie wrocic-wiem ze zle robie :( ale musze go zabrac od psa.. eh juz nie wiem co robic.. a linek nigdzie w sklepie nie widzialam..

Link to comment
Share on other sites

Trzeba isc do sklepu zeglarskiego i dobrac odpowiednio cienka linke, zeby pies ledwo czul jej obecnosc, ale zeby byla mocna. Tam tez mozna dostac karabinczyk. I gotowe.

A skoro pies jest juz na takim etapie, to niestety, ale trzeba sie cofnac do linki.

Pozdrawiam,

Zielsko

Link to comment
Share on other sites

Oo do sklepu zeglarskiego to ja nie zagladalam :) Najpierw bede musiala taki poszukac..

No mysle ze bez linki to sie nie obejdzie.. Bo on przylatuje kiedy mu sie tylko podoba oczywiscie jak ma psa bo bez psa to jest :angel: i bez zadnych ciekawszych rzeczy :evil: W poniedzialek ide w poszukiwaniu linek. A w jakiej cenie moze byc taka linka??

Link to comment
Share on other sites

ja dzisiaj kupilam taka linke w sklepie zoologicznym (bo sunia ma koncowke cieczki, a energia ja rozpiera i nie chce ryzykowac jak ja juz 3 tyg. upilnowalam). linka ma 10 m, karabinek i raczke i kosztowala ok 25 zl. byly jeszcze tez tasmy (podobno rownie mocne) za ok. 20 zl. to tylko kwestia gustu. dodam ze gdyni na starowiejskiej, ale pewnie sa w calej polsce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...