Jump to content
Dogomania

Zjaawiskowa, piękna Pekinka, Pekińczyk suczka JUŻ ZNALAZŁA DOM!!!


psot123

Recommended Posts

Przepiękny rasowy pekińczyk, suczka szuka nowego domku, jest w schronisku w Lublinie, suczka jest młoda, wysterylizowana, bardzo kontaktowa i łagodna
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/837/d180b5f6dce94735.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images35.fotosik.pl/641/5cf8ac0e281829ca.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/786/fc3f8b48975598d5.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pisz do koci-świat lub Osa.One są od plaskatych.Wklej info na wątek mikrusó według wzoru z pierwszego postu tu :[url]http://www.dogomania.pl/threads/176778-MIKROPSY-w-potrzebie-og%C5%82aszaj%C4%85c-swoje-MIKRUSY-pami%C4%99tajcie-o-innych-kt%C3%B3re-cierpi%C4%85[/url]!

Link to comment
Share on other sites

O nieeee... kolor jak mojej Zuzi :(

Stawiam, że to mix pekina z shih-tzu. Spójrzcie na kufę... no i to umaszczenie...

-----------------------------

Schron w Lublinie nie wydaje psów Fundacjom... Nie wiem jak z DT....
Ona szybko znajdzie dom.
Wiem, że w tamtejszym schronie jest miłośnik plaskatych i do złych ludzi jej raczej nie odda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha'][B]psot123[/B] - od kiedy ona jest w schronisku. Przeszła już kwarantannę?[/QUOTE]

jest tak gdzies od miesiąca jest już po kwarantannie i sterylizacji - gotowa do adopcji - jest bardzo młoda ale nie wiem dokładnie ile ma chyba tak z 1.5 roku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Cudna!

Dziewczyny, jak ona dogaduje się z psami?[/QUOTE]

ona siedziała ze szczeniakami to była spokojna - w ogóle jest spokojna - tylko ma skłonności do przeskakiwania małych płotów i ucieczek :)

Link to comment
Share on other sites

Przecież na DOGO jest wątek [SIZE="4"][B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/114405-Pekinczyki-w-potrzebie"] Pekińczyki w potrzebie [/URL][/B][/SIZE]
który powstał po to żeby tam umieszczać plaskate w potrzebie.
Śliczna jest ta mała ale tak jak pisze Agucha schronisko Lublin nie wydaje psów fundacjom a tamtejsza Pani kierownik jest miłośniczką tej rasy więc na pewno krzywdy jej nie da zrobić.
Najważniejsze że niunia jest po sterylce więc nie grozi jej pseudo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Pomimo, że nie lubię małych kudłatych, a tym bardziej płaskonosowatych, ale ona ma TO COŚ :D.[/QUOTE]
Bo ona wcale nie jest taka całkiem plaskata jak pekin.
Ona jest mixem shih-tzu z czymś tam co dało krótkowłosego shih :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pozwoliłam ją sobie nazwać, gdyż nie lubię pisać treści do ogłoszeń bezimiennym psom ;).

Kiseki, co po japońsku znaczy "cud" - oczywiście imię możecie zmienić :).
-----------------------------------

Kiseki to śliczna ok. 1,5roczna przedstawicielka pekińczyka oraz shih - tzu. Na jej czarno - białej, bardzo miękkiej w dotyku sierści widnieją oryginalne czarne kropeczki, a na pyszczku ma cudowną białą pręgę. W jej pięknych ciemnych i dużych oczkach odbija się wielka pomysłowość, a wiecznie śmiejąca się mordka zdradza jej pogodną, żywą osobowość.

"Nieoszlifowana perła" - tak po krótce można określić jej charakter.
Kiseki jest bardzo wesołą, wieczną optymistką. Swoją pomysłowością łapie za serce każdego, kto choć przez chwilę spędzi z nią czas. Dodając do tego jej urok osobisty to tylko brać i kochać.
Do ludzi jest bardzo serdeczna. Z wielką przyjemnością oddaje się ich pieszczotom. Bardzo sobie ceni kontakt z ludźmi i mogłaby całymi dniami się z nimi bawić.
W Kiseki nie ma agresji. Akceptuje swoich pobratymców, nie wszczyna psich konfliktów.
Warto wykorzystać jej potencjał szkoleniowy (bystrość, łagodność, radość, miłość do ludzi) i nauczyć jej paru ciekawych komend.
Na spacerze zmienia się w całkiem innego psa - wprost tryska energią. Z wielkim upodobaniem skacze, biega, szaleje, eksploruje teren. Największą frajdę sprawia jej pokonywanie przeszkód, przez które można przeskoczyć. Dlatego nie nadaje się do domu z niskim płotem o szerokim ułożeniu prętów. Sunia aż się prosi do zabawy w psie agility, gdzie może sobie skakać do woli.
W domu zachowuje się spokojnie. Najszczęśliwsza jest wtedy, gdy zmęczona po spacerze może ułożyć się blisko opiekuna i zasnąć, śniąc o swoim domu. Prawdziwym domu... Domu, który ją zabierze stąd i będzie ją głaskać... miziać...kochać ją bez końca.
Niestety, to tylko sen...
Pomimo swej urody i cudownego charakteru nie znalazła jeszcze swojego domu.
Niestety, schronisko nie jest właściwym miejscem dla takiej malenizny. Wśród tylu podopiecznych, pracownicy nie są w stanie zapewnić jej wszystkiego do pełni szczęścia, odpowiednią ilość czasu spędzonych z ludźmi, których tak potrzebuje... Kiseki nie może tak czekać w nieskończoność. Bardzo potrzebuje swojego człowieka, który jej wyszepcze słowa "Jesteś moja na zawsze. Nikomu Cię nie oddam. Kocham Cię." Czeka, dlaczego ona jeszcze czeka i nikt jej nie wypatrzył? Przecież ona tak się stara... przecież jest idealną sunią, pełną uroku i wdzięku... ona... bardzo pragnie, tak bardzo pragnie... mieć swój dom. Ona czeka. Czeka na dom, przecież w końcu KTOŚ dostrzeże ten ideał i zabierze ją do domu. Przecież nie można tak czekać w nieskończoność. A jak już znajdzie ten dom... to odwdzięczy się wielką miłością, swym wielkim serduszkiem.
Szczęściarzem będzie ten, kto zdecyduje się ją pokochać i zdecyduje wypowiedzieć te wymarzone słowa - "Jesteś moja. Kocham Cię".

Sunia jest już wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=green][B]Zalety:[/B][/COLOR]
- spokojna
- bardzo łaknie kontaktu z ludźmi
- łagodna
- bardzo wesoła
- akceptuje inne psy
- nie ma w niej agresji - kocha cały świat
- przytulaśna
- na spacerach cieszy się "całąsobą", radośnie szalejąc
- nadaje się dla każdego, pełnego miłości człowieka
- odpowiednio prowadzona szybko wchłania wiedzę i uczy się nowych sztuczek


[COLOR=red][B]Wady:[/B][/COLOR]
- ma skłonność do wynajdywania dziur (typ uciekiniera)
- nie nadaje się dla ludzi twardych
- nadaje się tylko do mieszkania lub do domu z odpowiednio zabezpieczonym ogrodem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Czekam na poprawki :D[/QUOTE]

OK :lol:

[quote name='Ty$ka'][COLOR=green][B]Zalety:[/B][/COLOR]
- spokojna
- bardzo łaknie kontaktu z ludźmi
- łagodna
- bardzo wesoła
- akceptuje inne psy
- nie ma w niej agresji - kocha cały świat
- przytulaśna
- na spacerach cieszy się "całąsobą", radośnie szalejąc
- nadaje się dla każdego, pełnego miłości człowieka
[COLOR=red][B]- nadaje się dla początkujących właścicieli[/B][/COLOR]
- odpowiednio prowadzona szybko wchłania wiedzę i uczy się nowych sztuczek
[B][COLOR=red]- nadaje się do skocznych sportów (frisbee, agility)[/COLOR][/B]

[COLOR=red][B]Wady:[/B][/COLOR]
- ma skłonność do wynajdywania dziur (typ uciekiniera)
- nie nadaje się dla ludzi twardych
[B][COLOR=red]- ogród powinien być odpowiednie ogrodzony[/COLOR][/B][/QUOTE]
Nie pisałabym, ze nadaje się dla początkujących właścicieli, gdyż pekiny są dość wymagające i mają pewne cechy charakteru, które potrafią wykorzystać.

Absolutnie nie nadaje się do sportów!
To pies krótkonosy. Może się przegrzać, dostać zadyszki, problemów z oddechem itp
Tak samo dysk odpada z wiadomych względów ;)

Jeżeli to uciekinierka - najlepiej szukałabym jej mieszkania lub bardzo odpowiedzialnych właścicieli z super zabezpieczonym ogrodem, którzy wypuszczaliby ją tylko pod nadzorem...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ;).
No, widzisz... ja nie znam pekinów - ja całkiem inne psy miłuję, gdyż północniaki (malamuty i husky), więc dziękuję za rady. Zapamiętam je. :p

Poprawione;).

Macie jakiś pomysł na imię? (Ja tam lubię jęz. japoński, ale nie każdy jest mną, więc może Wam się nie podoba :P)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Kochani, mam pierwsze zapytania o sunię! :multi: Na razie nic zobowiązującego, ale jednak coś ruszyło - to dobry znak :D

Ewa, znasz jej historię?[/QUOTE]

Nic nie wiem oprócz tego że została odłowiona z ulicy i nikt jej nie szukał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Śliczna. Z wyglądu przypomina moją Kiku... :)

[url]http://img853.imageshack.us/img853/7172/z122.jpg[/url]

Jaki nr telefonu można podawać w ogłoszeniach?[/QUOTE]

Najlepiej do schroniska w Lublinie - tam ona przebywa 81 4662642

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Do opisu dodałam fakt sterylki ;).

Ewa, mogę poprosić o lepsze zdjęcia? Ty już wiesz jakie 8): Bolek, Hana, Kirke mają świetne.[/QUOTE]

prześlę ci na maila :) spróbuję w sobotę pstryknąć jeszcze kilka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psot123']Najlepiej do schroniska w Lublinie - tam ona przebywa 81 4662642[/QUOTE]

Dobrze.

A co z imieniem. Jeżeli będzie ogłaszana jako Kiseki, to czy w schronisku będą wiedzieli o jaką suczkę chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...