Jump to content
Dogomania

Goldeny na światówce


hes.

Recommended Posts

[quote name='BabyCakes']Moim zdaniem nie powinno istniec cos takiego jak hodowlanka. Szczeniaki po rodowodowych rodzicach powinny automatycznie otrzymywac prawo do rodowodu, ale to marzenie scietej glowy :cool3: [/quote]

BabyCakes, możesz uzasadnić? ;) O ile to nie sarkazm, oczywiście, ale mnie już pogubiło ;)

Z krytyką, owszem, najbardziej mnie śmieszą "elitarne/niezwykłe szczenięta" i inne, po właściwie dość oklapenych skojażeniach - np po ojcu który w kraju ma już multum dzieci. Albo tak jak mówisz - wybitnie rokujące - wychodzi z ust kogoś kto się nie zna, a wyrastają przciętne psy.

Konkursy myśliwskie konkursami - ja podziwiam te myśliwskie hodowle, po pierwsze, dzięki psom, po drugie - hodowców, którzy wkładają tyle pracy w użytkowośc psiaków.

Hm, polskie psy, mnie się wiele ChPl (i nawet więcej niż sam Ch) wybitnie nie podoba. Mam takich parę i zapewne kilka osób z forum ma zastrzezenie do tych samych psów ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BabyCakes']
ale doskonale widza, ze szczenieta swietnie rokuja wystawowo - i to wszystkie z miotu!
Badania wciaz nie sa popularne, o konkursach retrieverow nie wspominajac :cool3: [/quote]

[B]Wielkim sukcesem hodowlanym jest , kiedy jedno szczenię z dobrze zaplanowanego krycia posiada potencjał wystawowy...[/B]

Polskie psy koncza championaty i robia hodowlanki rowniez u zagranicznych sedziow, sukcesy jednego z takich psow wciaz sa dla mnie zagadka :cool3:

[B]Znam wiecej takich psów, właśnie w goldenach...:razz: [/B]

Jezeli ktos nie potrafi spojrzec krytycznie na wlasnego psa, to nawet najlepszy sedzia mu nie pomoze :shake: A nie ma psow bez wad.[/quote]

Pewna doświadczona hodowczyni powiedziała mi kiedyś, ...ze nie ma większego błedu kiedy hodowca uważa ,ze jego psy są najlepsze i jeszcze stara sie to wmówić innym...

Gazuś ...literówki w moich postach sa spowodowane brakiem chęci do wspólpracy mojej klawiatury...

Link to comment
Share on other sites

Hihi, zaczynamy się chyba rozumieć ;)
Championów ktore championatów mieć nie powinny jest dużo, oj bardzo - ale to wina sedziów, nie właścicieli.
Jeśli podoba Ci się w Goldenach charakter i temperament to czeka Cię dłuuuuuugie szukanie szczeniaka, biorąc pod uwagę, że teraz dużo goldenów ma charakter zepsuty :( Porównajcie sobie psy na ringu goldenów, a chociażby flatów. Flaty sie cieszą, nie dominują, machają ogonkami... A goldeny napuszone na siebie :(

Literówki - każdemu się zdarzają, ale jak widzę jak ktoś pisze "acha" to mnie *** bierze ;) ;) Mam jeszcze egzaminy przed sobą, a już zaczynam popełniać błędy, włąśnie przez internet :evil_lol: - To nie było ze złośliwością, broń boże, bo nawet mi dzisiaj na forum gdzies zdarzyło się jakiegoś byka palnąc ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Championów ktore championatów mieć nie powinny jest dużo, oj bardzo - ale to wina sedziów, nie właścicieli. [/QUOTE]

Hmmm, nie powinny wedlug Ciebie. Wedlug sedziow, ktorzy przyznali im wnioski na championa (a nie maja obowiazku tego robic!), widocznie powinny :roll:
U nas jednak wszystko jest mozliwe. Championaty robia psy, ktore nie budza powszechnego podziwu, uzytki robia psy bojace sie strzalu, w niektorych hodowlach wszystkie psy maja biodra A :cool3:

[quote]Jeśli podoba Ci się w Goldenach charakter i temperament to czeka Cię dłuuuuuugie szukanie szczeniaka, biorąc pod uwagę, że teraz dużo goldenów ma charakter zepsuty[/quote]

Ale moze T.A.Scotties nie planuje kupic szczeniaka w Polsce?
Ja np. mam tylko jedna polska hodowle, z ktorej byc moze kupie szczeniaka. Jezeli nie tam - to nie w Polsce :shake:

[quote]Wielkim sukcesem hodowlanym jest , kiedy jedno szczenię z dobrze zaplanowanego krycia posiada potencjał wystawowy...[/quote]

Powiedz to tym wszystkim ludziom, ktorych suczki sa "najpiekniejsze w calej wsi", a szczeniaki "najlepsze z najlepszych" :evil_lol:

[quote]BabyCakes, możesz uzasadnić? O ile to nie sarkazm, oczywiście, ale mnie już pogubiło[/quote]

Nie, to nie jest sarkazm. Uwazam, ze nie ma powodow, by traktowac szczeniaki z miotow po rodzicach z papierami, ale bez hodowlanki, jako kundle. Hodowlanke w Polsce (podejrzewam, ze nie tylko tu) zrobisz z kazdym psem - nie na tej wystawie, to na nastepnej - uwazam ten wymog za zbedna formalnosc. Formalnosc, ktora tak naprawde niczego nie gwarantuje - oprocz tego, ze pies/suka byla na 3 wystawach.

[quote]polskie psy, mnie się wiele ChPl (i nawet więcej niż sam Ch) wybitnie nie podoba.[/quote]

Mnie sie nie podoba calkiem sporo championow innych krajow, ale coz, kwestia gustu :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Hmmm, nie powinny wedlug Ciebie. Wedlug sedziow, ktorzy przyznali im wnioski na championa (a nie maja obowiazku tego robic!), widocznie powinny :roll:
U nas jednak wszystko jest mozliwe. Championaty robia psy, ktore nie budza powszechnego podziwu, uzytki robia psy bojace sie strzalu, w niektorych hodowlach wszystkie psy maja biodra A :cool3: [/quote]
Zgadzam się, ale napisałam że mnie się te psy nie podobają, a nie że nie podobają sie sędziom - im widocznie tak, albo psy albo..właściciele ;)
Champony innych krajów też mi się nie podobają, jednak zaczęłysmy temat o polsich to pisałam o polskich ;)



[quote]Ale moze T.A.Scotties nie planuje kupic szczeniaka w Polsce?
Ja np. mam tylko jedna polska hodowle, z ktorej byc moze kupie szczeniaka. Jezeli nie tam - to nie w Polsce :shake: [/quote]
Ja "mam" dwie z których byłabym jeszcze chętna kupić szczenie :) Ale i tak - następny pies przyjedzie na 100% zzagranicy.


[quote]Nie, to nie jest sarkazm. Uwazam, ze nie ma powodow, by traktowac szczeniaki z miotow po rodzicach z papierami, ale bez hodowlanki, jako kundle. Hodowlanke w Polsce (podejrzewam, ze nie tylko tu) zrobisz z kazdym psem - nie na tej wystawie, to na nastepnej - uwazam ten wymog za zbedna formalnosc. Formalnosc, ktora tak naprawde niczego nie gwarantuje - oprocz tego, ze pies/suka byla na 3 wystawach.[/quote]
A moim zdaniem hodowlanki sa potrzebne. No, może nie tyle co te 3 oceny na wystawach, to bzdura bo KAŻDY pies zrobi taką hodowlankę.
Ale przeglądy psów hodowlanych, albo np "próby polowe" (skoro grupa VII moze je mieć, to dlaczego nie?), testy psychiczne - czy np. pies nie jest agresywny, tchórzliwy. Moim zdaniem to by sens miało, bo o ile kiepska eksterierowo suka może dać dobre potomstwo, to nie ryzykowałabym rozmnażając goldenkę agresywną. [/quote]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich po dłuuuuugiej przerwie. Niemocą złożona po łożu się poniewierałam. Własnie nadrobiłam zaległości, poczytałam i ..... jestem wsztrząśnięta, nie mieszana :razz: . Liczyłam, że znajdę tu wyniki i ogólnie relacje ze światówki, a tu rzeź jakowaś!
Pozwolicie, że jednak wrócę do tematu naczelnego tegoż wątku.
1. STRASZNIE żałuję, że nie widziałam goldków (jak zwykle) w tym swojego ;) !
2. STRASZNIE żałuję, że nie spotkałam Oli i kilku innych osób! Miałam fajna przygodę. Zaraza po przyjeździe do Poznania (sobota), po koszmarnej drodze, spcerze w ulewnym deszczu, z piesem co nie miał się gdzie załatwić bo trawki jakby za mało .... wpadam na halę, a tu dopadają mnie dwie kobiełki z flacicą i pytają co to za pies. Bardzo inteligentnie :razz: odpowiedziałam, że golden! Okazało się, że to Gazuś i Penelopa we własnej osobie! Po sierściuchu mnie poznały! Dziewczyny bardzo Was przepraszam, że taka mało kontakowa byłam, ale ogólnie byłam mocno oszołomiona! Szukałam Was jak ju nieco ochłonęłam, ale ... bez skutku. Miałam nadzieję, że w niedzielę, ale ta hala była dla mnie niedopstępna. Postaram się to nadrobić! Tymczasem POZDROWIONKA I BUZIOLE!
3. OCENA - dostaliśmy doskonałą, z opisem niemal identycznymk jak poprzednio u p. Stępińskiego tzn. p. sędzia wolałby bardziej wypukłe czoło. Nie wiem czy ja bym wolała bo rottwailerów to Ci u nas dostatek :razz: . Cieszymy się bardzo i dumniśmy bardzo. Nie wiem kiedy zeszliśmy, Aśka, która go wystawiała mówi, że razem z Abide by Danako jakoś pod koniec.
4. ODMIANY GOLDKÓW - faktem jest, że wiele u nas psów mocno odstających od wzorca, ale myślę, że to co aktualnie chodzi po ringach u Skandynawów to też z wzorcem wiele wspólnego nie ma. Ciężki, masywny, mocno włochaty pies to raczej nie bardzo do łażenia po bagnach i pływania? Ale może ja się nie znam. Siła pieknych stworzeń było, między innymi nasze i tej wersji się trzymajmy :evil_lol: . Buziak dla Oli za dobre słowo :loveu: .
Teraz muszę zabrać się do roboty więc ... pa, pa

Link to comment
Share on other sites

Nie zpaominajmy, ze rozpoznanie Tolka to zaśługa ASI - ona w ogóle ma jakieś zdolności zapamientywania obrazków i rozpoznawania psów - ja byłam w szoku, przez to, że rozpoznała Tolka i jeszcze innego psiaka. Ma talent i tyle! ;)

Tolutkowa, też Cię szukałam w niedziele i Tola, ale znaleść właśnie nie mogłam :( Gratulujemy dobrego wyniku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='penelopa']Kaśka, psiaków rozpoznałam więcej, a to dlatego, że od roku wgapiam się w zdjęcia ogólnie dostępne - całe szczęście, że dostępne, dzięki goldeno-pasjonatom, których jednak w Polsce nie brakuje:)[/quote]

Jak więcje tyo tym bardziej jesteś niezwykła! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']
Tolutkowa, też Cię szukałam w niedziele i Tola, ale znaleść właśnie nie mogłam :( Gratulujemy dobrego wyniku ;)[/quote]

Toż mówiłam, że Tolka wystawia hodowczyni, od której go kupiłam i dlatego ja mam zakaz pokazywania się w okolicy ringu :evil_lol: ! Przez to nie mam możliwości pooglądania goldków. Plątałam się po okolicy i może tylko dzięki temu pozachwycałam sie różnymi innymi rasami i zakochałam w irlandzkim spanielu dowodnym :oops: . Piękne, mądre psy! Z tego co wiem nie ma w Polsce hodowli, na światówce było ich w sumie chyba 5 we wszystkich klasach. No, popularne to one nie są :cool3: .
My Wam też gratulujemy! Okazuje się, że nagle zrobiło nam się normalnie i ocena doskonała to wspaniały wynik. Słyszałam, że z doskonałą zeszło w naszej klasie tylko 19 psów? W innych rasach też był pogrom. Zaprzyjaźniony sealym (tak to się pisze?) terier - Zw. świata, Europy, że nie wspomnę o innych tytułach :razz: , dostał bdb!
Powinniśmy być dumne z naszych chłopaków.
Najlepiej wypadł nasz Młody czyli Cezar Adekatos z Dziada Pradziada - I lok. w chłopakach puppy! JAk na pierwszą w życiu wystawę to Młody zaszalał!
To gdzie się teraz spotykamy?
Olu baaaardzo żałuję, że nie widziałam tego cudownego ruchu Figo :placz: . Mam nadzieję, że wreszcie gdzieś się zobaczymy!
Kobiety! Dla ułatwienia może jakoś się oznakujemy :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tolutkowa']Toż mówiłam, że Tolka wystawia hodowczyni, od której go kupiłam i dlatego ja mam zakaz pokazywania się w okolicy ringu :evil_lol: ! Przez to nie mam możliwości pooglądania goldków. Plątałam się po okolicy i może tylko dzięki temu pozachwycałam sie różnymi innymi rasami i zakochałam w irlandzkim spanielu dowodnym :oops: . Piękne, mądre psy! Z tego co wiem nie ma w Polsce hodowli, na światówce było ich w sumie chyba 5 we wszystkich klasach. No, popularne to one nie są :cool3: .
My Wam też gratulujemy! Okazuje się, że nagle zrobiło nam się normalnie i ocena doskonała to wspaniały wynik. Słyszałam, że z doskonałą zeszło w naszej klasie tylko 19 psów? W innych rasach też był pogrom. Zaprzyjaźniony sealym (tak to się pisze?) terier - Zw. świata, Europy, że nie wspomnę o innych tytułach :razz: , dostał bdb!
Powinniśmy być dumne z naszych chłopaków.
Najlepiej wypadł nasz Młody czyli Cezar Adekatos z Dziada Pradziada - I lok. w chłopakach puppy! JAk na pierwszą w życiu wystawę to Młody zaszalał!
To gdzie się teraz spotykamy?
Olu baaaardzo żałuję, że nie widziałam tego cudownego ruchu Figo :placz: . Mam nadzieję, że wreszcie gdzieś się zobaczymy!
Kobiety! Dla ułatwienia może jakoś się oznakujemy :evil_lol: .[/quote]

Gratulujemy też Cezarowi -Wasza rodzinka, nieprawdaż?
A Oli gratulujemy i Figowego ruchu i ZDANYCH EGZAMINÓW!!!!! :lol:
Co prawda Docent i tak zostanie Docentem i jest najwyżej w randze, ale magisterka to początek :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Gratulujemy też Cezarowi -Wasza rodzinka, nieprawdaż?
A Oli gratulujemy i Figowego ruchu i ZDANYCH EGZAMINÓW!!!!! :lol:
Co prawda Docent i tak zostanie Docentem i jest najwyżej w randze, ale magisterka to początek :D[/quote]

Cezar to nasz braciszek po mamusi. Podobny do Tolutka bardzo. Nawet tak samo układa mu się włos na grzbiecie, jak Tolkowi w jego wieku.
Egzaminów też gratuluję! Nie wiem jakich, ale moooocno!
Pewnie! Co Docent to Docent! Właśnie oglądałam go u Magdy. Cudny facet! I Jantasia widziałam! Słodziak straszny :lol: !

Link to comment
Share on other sites

Dzieki dzieki za gratulacje :)
w koncu jakis sukces nie psi :)
dzis obronilam swoja prace magisterska, Pani Tolutkowa...
no mi tez przykro ze nie spotkalysmy sie..
chociaz w Poznaniu zupelnie nie bylo ze mnie pozytku, cala chora wystapilam z Figdanem na ringu, a po ocenie od razu zebralismy sie do domku, zeby nastepnego dnia wyladowac w lozku z zapaleniem oskrzeli..
niestety nadal nie widzialam Tolka na zywo.. z czego tez nie jestem rada, co wcale nie zmienia mojej opinii o Twoim psiutku :) ale mysle ze co sie odwlecze to nie uciecze

wlasnie popijam szampana...... ahh jak przyjemnie... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']Dzieki dzieki za gratulacje :)
w koncu jakis sukces nie psi :)
dzis obronilam swoja prace magisterska,
wlasnie popijam szampana...... ahh jak przyjemnie... :)[/quote]

NO, NO, NO!!!!! GRATULUJEMY! Toście teraz inteligencja całą gebą :lol: !
Panów to załatwili reformą rolną! Jeszcze raz do mnie na "pani" :angryy: .....!
Leciwą kobieta już jestem, ale żeby tak na każdym kroku wypominać ;) .
A spopkanie to może w Katowicach? Bo wcześniej to się nigdzie nie wybieramy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']My się z Olą wybieramy moooże do Opola, co Figowa? ;)
Wielka podróż pociągiem :)
Ile Was w tamtym roku mniej więcej cały wypad kosztował?[/quote]

A Częstochowa? W tym roku grupa VIII bedzie w kwietniu, tydzień przed Opolem. Starają się ściągnąć jakąś angielską sędzinę, ewentualnie jakiegoś czeskiego sędziego, nazwiska nie pomnę. My tam z pewnością będziemy! Ale nam jest łatwiej, raz bliżej, a dwa mamy tam babcię, a właściwie dwie ludzką i psią ;) .
A wiadomo już kto będzie sędziował w Opolu?

Link to comment
Share on other sites

1 10-11.02 Bydgoszcz krajowa
2 21.04 Grudziądz krajowa
3 28-29.04 Opole międzynarodowa - CACIB
4 1.05 Dobre Miasto krajowa (O/Olsztyn)
5 3.05 Bydgoszcz krajowa
6 5-6.05 Łódź międzynarodowa - CACIB
7 13.05 Manowo krajowa psów myśliwskichi i III grupy FCI (O/Koszalin)
8 20.05 Słupsk krajowa
9 16-17.06 Szczecin międzynarodowa - CACIB
10 1.07 Olsztyn krajowa
11 7-8.07 Warszawa międzynarodowa - CACIB
12 15.07 Gdynia krajowa
13 22.07 Koszalin krajowa
14 29.07 Chojnice krajowa
15 11-12.08 Sopot (O/Gdańsk) międzynarodowa - CACIB
16 19.08 Toruń krajowa
17 8.09 Warszawa krajowa
18 9.09 Warszawa klubowa retrieverów
19 7.10 Przechlewko krajowa psów myśliwskich (O/Słupsk)
20 10-11.11 Poznań międzynarodowa - CACIB


My będziemy z tych wystaw raczej wybierać :lol: Częstochowa troche daleko...Chociaż, kto wie? ;)
To gdzie pojedziemy jest uzależnione od sędziów, opłat, naszych funduszy, stanu psa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']1
My będziemy z tych wystaw raczej wybierać :lol: Częstochowa troche daleko...Chociaż, kto wie? ;)
To gdzie pojedziemy jest uzależnione od sędziów, opłat, naszych funduszy, stanu psa ;)[/quote]

To tak jak u nas .... Ta cholera kasa! No i praca :evil_lol: oczywiście!
Ale wreszcie pewnie GDZIEŚ się spotkamy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']My się z Olą wybieramy moooże do Opola, co Figowa? ;)
Wielka podróż pociągiem :)
Ile Was w tamtym roku mniej więcej cały wypad kosztował?[/quote]


Ostatnio zapuszczam moje forumowanie dogomaniackie..

No jak na razie jeszcze zamierzam jechac...
W zeszlym roku hmm - mysle ze okolo 400 zl wyniosl mnie caly wyjazd.
120 zl oplata za wystawe, za podroz ok. 100, 40 zl lokum 10 zl za psa i plus jakies swoje wydatki drobne :) tylko ze wtedy jeszcze mialam znizke studencka wiec w tym roku musze sie szykowac na wieksze koszty... :)
o ile nie przejdzie mi frajda z wystawiania psa i nie zrezygnuje :) ale to chyba takie jesienne przemyslenia
Pozdrowka

Link to comment
Share on other sites

Witam i pozdrawiam wszystkich magistrów i docentów - gratulacje!
Prośbę mam do Tolutkowej o kontakt na priv Gazusiowi bardzo dziękuję i już tłumaczę o co chodzi pewnie niektórzy wiedzą że przed międzynarodówką straciłam moje kochane psiątko i teraz rozpaczliwie poszukuję ŁADNEGO z dobrej hodowli psiaka.Wiem że to nie łatwe bo szczeniąt całe mnóstwo ale zależy mi na prawdziwym goldku bo chcę dalej wystawiać.Rodzice mojej psiny już nie mogą być rodzicami więc muszę szukać.Pomóżcie !czy ktoś może zetknął się z Complementem tam są szczenięta po Indy i Glejcie ale nie mam przekonania może się mylę oświećcie mnie.Może ktoś wie jakie są teraz ceny goldków i u kogo jest Jamajka Sasquehanna?Czas bardzo mnie goni bo nie moge blokować psa,doradźcie.Może ktoś z Was ma psa po Złotej Jesieni i Toast Master proszę o pilny kontakt będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam i dziekuję IKA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...