Jump to content
Dogomania

Goldeny na światówce


hes.

Recommended Posts

[QUOTE] Ni echcialabym nikogo urazic, ale jak patrze na psy Szwedzki i Polskie to jest miedzy nimi przepasc, a Szwedzi i Finowie maja zawsze jedne z najpiekniejszych psow- wszystkie rasy-. A p. Sedzina pewnie wiedziala, ze pies polski, bo widac rozniec w typach, w sposobie wystawiania...[/QUOTE]

Nie wkladaj wszystkich do jednego worka! Nie kazdy Polak jest niechlujnie ubrany, nie potrafi przygotowac i pokazac swojego psa, ktoremu i tak nic nie pomoze, bo nieladny... :shake:

A co do tego, gdzie sa najlepsze goldeny - co kto lubi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie o ten ruch było hmmmm retoryczne... :lol:

Alanowak, potwierdzam zdanie BabyCakes. Nie wolno wszystkich wrzucać do jednego worka. Niby polacy źle wystawiali psy? Może kilku faktycznie, ale nie wszyscy. Ja polecam przyjerzeć się "świetnemu prezentowaniu" psów przez szwedów- m.in. jak szwedzi podnoszą rękę na psa, by ten się skulił i miał "lepsze" katowanie konczyn tylnych. Albo chaotyczne prezentowanie swojego psa, nie zwracając uwagi, że inne psy się rozpraszają. Pomijając wiele błędow w wystawianiu swoich psów (zasłanianie psa, brak zmiany ręki przy zawracaniu i wiele wiele błędów) i sam ubiór niektorych szwedów czy innych ludzi z zagranicy Polski. Warto też zwróćić uwagę na "delikatne" traktowanie psa, coś a'la szarpanina psa na cieńkiej ringówce, albo wrzeszczenie na pupila.
Także szwedzi wcale nie są tacy "święci". Psy mają może ładne, ale naprawdę widziałam też wiele ładnych polskich psów, dobrze prezentowanych.


A na koniec daję Algidkę. :-) Tu akurat nie za dobrze stoi, ale jest w miarę. :eviltong: Jak znajdę jakieś ciekawsze to wstawie.
[img]http://img470.imageshack.us/img470/7493/3xj1.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówczyniami - że Polak to nie znaczy, że niechluj itp od razu.
Ja, że tak to ujmę, zauważyłam że to światówka - choćby w ubiorze, co nie znaczy oczywiście, że ubrałam się jak Pani do pary hodowlanej białych pudli ;)
Granatowa marynarka, siwa spódnica z ganatowym paskiem, biała bluzka, do tego granatowa ringówka - uważam, że wyglądaliśmy z Docem bardzo schludnie i porządnie. Zresztą większość goldeniarzy-znajomych również.
Pies również szedł super (na hali mu się coś zmienia i zaczyna nawet CHCIEĆ ładnie biegać :evil_lol: ) - powiem więcej na ostatnim kółku ringówka się "odczepiła" - naszczęście tak, że kompletnie nie było tego widać - tzn jeden koniec był za szyjką psa, tak że od strony sędziegop wyglądało jakby miał ją poprostu luźno - ja sama zauważyłam to dopiero po zejściu z ringu tak super biegł mi przy nodze :lol: Zresztą usłyszeliśmy też miłe słowa o bdb prezentacji psa :)

Oczywiście ZDARZAŁY sie osoby które przyszły z psiakiem na wystawę np pierwszy raz w życiu, były ubrane w dzinsy i bluzę, jednak nie wierzę, że tacy "laicy" się za granicą nie zdarzają.

Co do skandynawskich psów - u niektórych nie podobają mi się np. głowy, a anatomia jest super (nie wiem dlaczego ale - ze zdjęć głównie - szczególnie jedna hodowla ma psy o fajnym ciałku a brzydkiej dla mnie głowie).

Co do sędziowania u suk... Hm, moja kolezanka ma w opisie, że sunia ma słaby front, a doskonały tył - a jest odwrotnie :) Jedna - śliczna moim zdaniem - suczka w klasie młodziezy dostała ocenę bdb bo była jedną z młodszych a sędzina nie zważała na wiek poszczególnych suń. A wiadomo - porównajcie sobie 9 miesięcznego psiaka z półrocznym :)
Na ringu "Użytki i młodzież" tez, że tak powiem, zdarzyły się niezrozumiałe dla mnie wybory :)

Ogólnie co do Polskich psów, to troche w tym racji - u nas ocena doskonała należy sie psu który ma chociaż chechy rasy, co nie znaczy że jest naprawdę jej wzorcowym przedstawicielem. Taki punkt jak np. kondycja psa. Pewnego razu Doc mial na wystawie sparaliżowany ogon (na 2 dni ) - i do dziś uważam, że należała się za to bdb jednak. Tak samo jakbym była z np kulejącym psem.

Sylwia - na tej fotce przed światówką chyba Alga była bardziej obrośnięta? Albo mnie wtedy jakoś zahipnotyzowała swoim urokiem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']ah widzisz nie kumata jestem :)

ja tez nie lubie generalizowania....
sa i gorsi i lepsi....
cale zycie sie czegos uczymy czy to od szwedow czy tez na wlasnych bledach ;)[/quote]

Hihi, akurat Twój pies, Ola, to w ruchu mógłby się sam chociażby prezentować, zerwany ze znu a i tak by latał :lol: Zaczarowałaś Figiego i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

"Sylwia - na tej fotce przed światówką chyba Alga była bardziej obrośnięta? Albo mnie wtedy jakoś zahipnotyzowała swoim urokiem"
No tak, tak miała ładniejszą (po kąpieli jej multum włosów wypadło- tak jest zawsze... :shake: ). A na hali znowu nie wiem czemu, ale zawsze wyglada na mniej siersci... hmmmm nie wiem czemu. :lol: (te zdjecie akurat jesgt tez podkontrastowane no i niestety wiele włosów "umknelo", zreszta widac to nawet przy glowie- Aldze na tym zdjeciu wyszedl fatalny stop i ogolnie glowa- uroki poprawiania zdjec w ps... :shake: ).

I prawda taka, ze Alga ma cudowną sierść, ale na lato/wiosnę/jesień... niestety zimna to nie "czas" Algidy (zreszta nawet jak widze zdjecia z Nowej Rudy to tam jest też łysa)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']"Correct expression" to poprawny wyraz. Glowy, jak mniemam, zwlaszcza, ze to, co jest przed tym wyrazeniem, jak i po nim dotyczy tej wlasnie czesci ciala.

Ja tylko jestem ciekawa, po czym pani sedzia odrozniala, ktore psy sa z Polski :evil_lol: Moze wszystko, co nieladne dla niej automatycznie oznaczalo, ze "nasze"?[/quote]

Poprostu po kazdym nagannym egzemplażu sprawdzała jego pochodzenie, bo jak mi powiedziała robiła statystyki potrzebne jej siostrze do jakiejś pracy...Spytałam o opinię bo do końca nie wiedziałam, czy faktycznie pogłowie "blondasów" w naszym kraju jest takie słabe, czy moja wiedza na temat tej rasy jest do bani, a poniewaz zajmuje sie groomingiem to z goldenami mam do czynienia na codzień...Różnymi goldenami...takimi które w jakimś stopniu odpowiadaja wzorcowi i takimi które sa tylko psami w kolorze "gold".;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Poprostu po kazdym nagannym egzemplażu sprawdzała jego pochodzenie, bo jak mi powiedziała robiła statystyki potrzebne jej siostrze do jakiejś pracy...[/QUOTE]

Hmmm... bez wzgledu na powod, wedlug mnie sprawdzanie danych psa podczas oceny nie najlepiej swiadczy o sedzi. A jeszcze gorzej mowienie o tym obcym osobom (chyba, ze znasz sie blizej z ta pania, to przepraszam) :roll:
Mozesz zdradzic, z ktora z pan rozmawialas: z pania Rhodin czy z pania Persson?

Jakie w Polsce mamy goldeny, kazdy widzi i moze sobie ocenic zgodnie z wlasna wiedza i gustem. Szczesliwie jest kilku hodowcow, ktorzy maja pomysl na hodowle i ten pomysl realizuja. W przeciwienstwie do tych, ktorzy koniecznie musza pokryc swoja suczke (bo taka sliczna, tak lubi dzieci, bo szczeniaczki sa takie slodkie itp.) i to najczesciej samcem, do ktorego maja najblizej.
A propos groomingu, w Poznaniu widzialam sporo nieostrzyzonych psow lub ostrzyzonych tak, ze nawet moje niewprawne oko zauwazylo, ze cos nie gra :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, aby p.Rhodin najpierw sprawdzała psu pochodzenie aby potem ustalić dla niego opis i ocenę.Rozmawiałam z nia po zakończonym sędziowaniu, kiedy liczyła do własnego uzytku odsetek goldenów z róznych państw...to na podstawie własnych notatek udzieliła mi informacji...
A'propos groomingu -bezpośrednio przed wystawa Światowa nie trafił do mnie ani jeden przedstawiciel tej rasy, być moze wiele z nich było z powódek oszczędnościowych wystawianych we fryzurze z czasów swojego ostatniego pobytu w jakimkolwiek salonie...Nie "zrobiony " golden to akurat zadna nowość na naszych wystawach...
Przekazałam Wam opinię sedziego na temat naszych goldenów nie po to aby wdawać sie tutaj w jakąś polemike, póki co nie jest to moja rasa, ale w kwestii informacji jaka otrzymałam od osoby która duża ilość naszych psów miała w swoim ringu bez względu na fakt czy coś lepiej lub gorzej świadczy o sędzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='T.A.Scotties']
A'propos groomingu -bezpośrednio przed wystawa Światowa nie trafił do mnie ani jeden przedstawiciel tej rasy, być moze wiele z nich było z powódek oszczędnościowych wystawianych we fryzurze z czasów swojego ostatniego pobytu w jakimkolwiek salonie...Nie "zrobiony " golden to akurat zadna nowość na naszych wystawach...
[/quote]

Do Ciebie nie trafił, nie znaczy to przecież, że wiekszośc psów było nieostrzyżonych - zdarzały się, owszem takie psiaki - najczęściej i psb które "pierwszy raz" i zwyczajnie nic nie wiedzialy o tym, że się powinno.
A tak na marginesie to wielka liczba osób sama strzyże psy, albo strzyże u zaufanych goldenich hodowców.
Ja też raczej do profesjonalnego gromera wszystkich ras raczej bym się nie udała - gdybym nie mogła tego zrobić sama, to umówiłabym się z jakimś dobrym w strzyżeniu goldeniarzem, bo jakoś do gromerów dla wszytskich ras zaufania nie mam. Nawet poszczególne psy w danej rasie często trzeba strzyc inaczej, żeby to ukryć, a to poprawić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Do Ciebie nie trafił, nie znaczy to przecież, że wiekszośc psów było nieostrzyżonych - zdarzały się, owszem takie psiaki - najczęściej i psb które "pierwszy raz" i zwyczajnie nic nie wiedzialy o tym, że się powinno.
A tak na marginesie to wielka liczba osób sama strzyże psy, albo strzyże u zaufanych goldenich hodowców.
Ja też raczej do profesjonalnego gromera wszystkich ras raczej bym się nie udała - gdybym nie mogła tego zrobić sama, to umówiłabym się z jakimś dobrym w strzyżeniu goldeniarzem, bo jakoś do gromerów dla wszytskich ras zaufania nie mam. Nawet poszczególne psy w danej rasie często trzeba strzyc inaczej, żeby to ukryć, a to poprawić.[/quote]

Spójrz kilka postów powyżej, Baby Cake jest innego zdania i to do tego postu odnosła sie moja odpowiedz!!! Widać zdania "goldenowców" sa podzielone...
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Spójrz kilka postów powyżej, Baby Cake jest innego zdania i to do tego postu odnosła sie moja odpowiedz!!![/QUOTE]

Yyyy, ale o co chodzi? Gdzie ja napisalam, ze wiekszosc? I gdzie napisalam, ze wszystkie goldeny strzyga sie u Ciebie? :roll:
Piszac o nieostrzyzonych czy zle ostrzyzonych psach nie mialam na mysli Ciebie. Nie znam Cie, nie mam pojecia, jak strzyzesz goldeny i czy jestes w tym dobra. Napisze wiecej - nieszczegolnie mnie to interesuje :roll:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Trzeba zdać sobie sprawe, że skoro wystawa była w Polsce, naszych goldenów było najwięcej, różnych goldenów, zgłoszonych w większości przez „zwykłych” ludzi. Natomiast psiaki, które przyjechały z zagranicy, to najlepsze psy z największych, renomowanych hodowli świata, które przyjechały po zwycięstwo.. Dlatego nie generalizowałabym przez to naszych polskich goldenów. Tym bardziej, że Szwedka preferowała psy w typie dewmistów, a u nas raczej takich nie zobaczy... Sprawa dyskusyjna, czy ten typ guldena podoba się innym i czy Szwedzi mają najlepsze psy….. Ja żałuję, że tak mało było klasycznych goldenów.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Yyyy, ale o co chodzi? Gdzie ja napisalam, ze wiekszosc? I gdzie napisalam, ze wszystkie goldeny strzyga sie u Ciebie? :roll:
Piszac o nieostrzyzonych czy zle ostrzyzonych psach nie mialam na mysli Ciebie. Nie znam Cie, nie mam pojecia, jak strzyzesz goldeny i czy jestes w tym dobra. Napisze wiecej - nieszczegolnie mnie to interesuje :roll:[/quote]

No włąsnie, ja też nie rozumiem o co chodzi zbytnio. Napisałam tylko, że to, ze psiaki nie strzygły się u T.A.Scotties to nie znaczy że sie nie strzygly wcale i żadne - jednak było b.dużo wystrzyrzonych, niekoniecznie u T.A.Scotties. Niezbyt rozumiem o co chodziło w tej wypowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

A moze zamiast tego wszystkiego podyskutujemy co sie komu na swiatowce podobalo a co nie? Mam tu na mysli goldeny, nie za male numerki startowe czy za malo dywanu na podlogach;)
Moze ja zaczne.
Podobal mi sie bardzo w ruchu Matador vd Beerse Hoeve (gdyby nie ten kosciec), oraz dwie sunieczki- jedna po Ritzilyn Brandonie z Pinkerly, druga z mojego ulubionego Ramcheina (dluuugo sie na nia czailam:eviltong: ) z mlodziezy po Errindery Just the Ticket i Remington Requisite... no i bylam zachwycona forma Agapemy Norsken, przeszlo 13 letniej, ktora mialam okazje poglaskac i wymacac;) Kashmir Oligarchia z weteranow tez niezla, gdyby nie byla taka zatuczona:roll:
Teraz co sie nie podobalo... well, troche zawiodlam sie na Gunhills Dancing Dexterze, no i okazalo sie ze na zywo Dewmist Sattelite jest tak samo przekatowany tylem jak na fotkach:eviltong: No i niestety 2ga lokata w klasie championow dla waskiego psa z sucza glowa... ale wpadki zdarzaja sie kazdemu.
Ogolnie nie wystawialam, obejrzalam PRAWIE to co chcialam, a u mnie w domu bylo dosc zabawnie:eviltong:
Finaly piekne, piekny maltanczyk, duzo zakupow, duzo przetraconej kasy...;) Fajnie bylo.

Link to comment
Share on other sites

Magda jak moglaś zapomnieć o NALEPKACH z goldenami! ;)
Ja tutaj MUSZĘ poprostu musze wspomnieć jeszczeo obrzydliwie różowych psiach wózeczkach, psich prezerwatywach i reklamach night-clubu! ;)

Co do goldenów - wprost zakochałam się w psiaku z młodzieży - TONITO Nenuoramos. Śliczny psiak, młodziezowy jeszcze coprawda, ale o ślicznej głowie, nie za wysoki (przynajmniej wzorcowy :lol: , jaśniutki, wyglądający o 90% lepiej niż na zdjęciach. Byłam właściwie pewna, że ma wielkie szanse w klasie młodzieży, a znając wybór MłZwŚw jestem naprawdę rozżalona, bo moim zdaniem (podkreślam ze to tylko moje zdanie - zeby nie było) był o wiele lepszy od psa z pierwsza lokatą.
Matador vd Beerse Hoeve rzeczywiście bardzo elegancki w ruchu, zresztą z eksterieru też mi się podobał.
Ashbury Angiel Heart - powiem jedno - bardzo, bardzo miłe zaskoczenie. Na zdjęciach zawsze mi się podobał, ale wydawał mi sie nieco molosowaty, na wystawie okazał się psem mocnym, jednak nieprzerośniętym o bardzo sympatycznej osobowości, ładny w ruchu i statyce. Dla niego duży plus :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']
A propos groomingu, w Poznaniu widzialam sporo nieostrzyzonych psow lub ostrzyzonych tak, ze nawet moje niewprawne oko zauwazylo, ze cos nie gra :evil_lol:[/quote]
To jest ten wątek!!! Nie pamiętam natomiast watku jakoby wszystkie goldeny strzygły się u mnie, ani mojejego autorstwa , ani kogoś innego...
Czytajcie ze zrozumieniem:lol: ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...