Jump to content
Dogomania

Goldeny na światówce


hes.

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drodzy Goldeniarze!
Z bólem serca trzymałam za Was kciuki!Wybierałam się na tą wystawę z moim złotkiem ale...25 pażdziernika nagle odeszła na atak swego młodego 2 letniego serduszka.
Proszę Was pomóżcie mi i poradźcie, nie umiem sobie poradzić muszę wziąć szczenię bo zwariuję -z jakiej hodowli po jakich rodzicach?Moja była po Rytzlinie-mocna suka z charakterem,złota -takiej szukam.Może jest wśród Was ktoś kto ma jej rodzeństwo?Proszę pomóżcie mi i moim dzieciakom.IKA


Gratuluję wszystkim tym co wygrali i tym którym nie zabrakło wiary...

Link to comment
Share on other sites

Hej :)
Ja niestety nie mam ladnych zdjec bo nie mialam dobrego fotografa...
znam jedynie wyniki psow klasa championow :

I. Dewmist SILKVENTURE (Ch. SE, NO)
II. Galans KARNEVAL SHUMO (Ch. HR.)
III. Sequins SHAMROCK (Ch. NL)
IV. Tramin ABLE MICHAEL (Int Ch., Ch. BY, MD, RU, UA)

My w tej klasie zeszlismy z ocena doskonala :))
Ja rozchorowana strasznie od razu po naszej ocenie musialam zbierac sie do domu.. :(
Figo chudzielec zbyt wiele nie mogl na co liczyc wsrod takich porzadnych pieskow :) no ale tak to jest jak sie nie chce jesc.....
Ale przynajmniej doskonala jest.. no i Figus znowu nie zawiodl mnie w ruchu :)

Czekam na wiecej wynikow..
Napiszcie jak Wam poszlo dogomaniaccy goldeniarze..
Niestety nikogo nie widzialam z goldeniarzy naszych bo nawet nie wiem jak wygladacie :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']no no no .. bardzo ladnie Kasia ;))))

mysle ze to i tak super wynik :)[/quote]

Dla nas napewno - Docowy łysy, ledwo zdążyłam go utuczyć :) Więc się cieszymy :)

Do pana Stepińskiego napewno jeszcze pojedziemy bo podoba mi sie jego sędziowanie.

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje, dziewczyny! Widzialam Was, ale zamieszanie na wystawie nie sprzyjalo integracji :roll: No i bylam dosc nieprzytomna po nocy w pociagu :mad:

Bylam zniesmaczona ocena kl. championow i baaardzo trudno mi uwierzyc, ze II lokata zostala wybrana tak, a nie inaczej wylacznie ze wzgledu na walory psa :roll:

Poza tym bylo bardzo milo, spedzilam dzien w przesympatycznym towarzystwie, kupilam nowe dummiki (tylko dwa :mad: ), poogladalam piekne psy i to musi mi wystarczyc do nowego sezonu :-(

Link to comment
Share on other sites

Ja Wam tylko powiem co na temat polskich goldenów powiedziała sędzina ze szwecji..."Polscy hodowcy powinni poddać swoje psy ostrej weryfikacji i zabrać sie do porządnej pracy hodowlanej, bo narazie to jakość polskich goldenów mozna określić słowami "dużo i beznadziejnie"... :( Byłam ciekawa co ma na ten temat do powiedzeni, bo zamierzam powiększyć moje psie grono o takiego złotego włochacza.To na tyle ,pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Weryfikacji powinno poddać się hodowców, właścicieli, wystawców, i psy ;)

Baby Cakes - trzeba było podchodzić NO ! ;)
Sylwia, Ty tak samo, ja Cię znaleść nie mogłam :(

Oto co wyrabiał mój Doc na wystawie :) Oczywiście w stosunku do osób które miały kanapki.

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images2.fotosik.pl/244/b2c6e98c58881537.jpg[/IMG][/URL]
(foto robiła forumowa Kathie)

Link to comment
Share on other sites

T.A. Scotties bo taka prawda! Niestety jest dużo hodowców w polsce, którzy po prostu kupią sukę z rodowodem, "wyhodują" dwa mioty ("w końcu rodowodowe"), ale nie zwracają uwagi na to CO i PO CO hodują. Ważne że z rodowodem. I takie jest właśnie podejście wielu osób...

btw.
Zresztą widać nawet jaki typ jest preferowany w Polsce, a jaki w Szwecji, czy Anglii. ;-) W Polsce szczerze mówiąc (z tego co ja widzę ;-)) psy są takie... jakby to powiedzieć "drobniejsze?". Nie może nie o tyle co drobniejsze, ale po prostu troszkę różnią się budową. :-)

Algidka dostała taki opis: (przekładam z angielskiego, troszkę jest tutaj napisane niewyraźnie, ale staram się cokolwiek odczytać :lol: )

"Doskonały typ, wielkość i ukształtowanie głowy. Poprawna ekspresyjność [ruchu] (ruchu? tak jest napisane "corret expression" ), dobra pigmentacja oka, [w tym miejscu absolutnie nie mogę się doczytać... "carmes a little two <coś czego przeczytać nie mogę>" :shake: wogóle zdanie jakby bez sensu... "przybywa małe dwa?" :lol: ). Doskonała maść i szata, dobre kątowanie. Needs to "coś" in front" (akurat w ostatnim też jest namazgrane... :shake: )

Sędzina widocznie wyrzuciła nas z ringu za front- może jakiś nie taki w jej typie? (aczkolwiek Alga ma bardzo dobry front, szeroko rozstawione łapki, szeroką, głęboką klatkę, więc nie mam pojęcia o co może chodzić... francuzów i innych "uchybień" frontu też nie ma, no ale trzeba kogoś wyrzucać. :p :lol:
Także opis jest ok, bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza, że to w końcu sędzina ze szwecji. ;-)
Potem muszę wyżebrać fotki od koleżanki. :lol: Śmie twierdzić ( :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: albo po prostu się pocieszam :lol: ), że suka ktora wygrała (zarowno pośrednią jak i otwartą) była bardzo podobna do Algidy... zresztą sami ocenicie, bo albo faktycznie jest jak mowię, albo po prostu chce sie pocieszyć... :diabloti: :lol:

Ehhh i ta nasza nieszczęsna szata... :lol: Jak zobaczyłam te wszystkie pieski to aż mnie zadziwiło skąd one tyle sierści mają?! Algida absolutnie na zimowe wystawy nie moze jezdzic, jesli sedzia bedzie zwracal uwage na szate... :lol: Bo na zime niestety ona ją gubi, a na lato ma naprawde cudowna siersc... :-)

Link to comment
Share on other sites

"Correct expression" to poprawny wyraz. Glowy, jak mniemam, zwlaszcza, ze to, co jest przed tym wyrazeniem, jak i po nim dotyczy tej wlasnie czesci ciala.

Ja tylko jestem ciekawa, po czym pani sedzia odrozniala, ktore psy sa z Polski :evil_lol: Moze wszystko, co nieladne dla niej automatycznie oznaczalo, ze "nasze"?

Link to comment
Share on other sites

BabyCakes, dziękuję. :-) Może faktycznie o to chodziło, ale kto tam wie, ja mam bazgrołki zamiast opisu. :lol: Czy ubiegać się o odszkodowanie, za to, że zapłaciłam kupę kasy, żeby potem nic się nie dowiedzieć? :evil_lol: :lol:

BabyCakes no właśnie też się tak zastanawiam. :-) Ale fakt, faktem, że dosyć sporo psów (nie wszystkie) były "nijakie" i większa częśc tych piesków to właśnie polskie. ;-) Tzn. ja mowię akurat na podstawie ringu gdzie byly pokazywane suki otwarta i pośrednia, bo tylko tam mi było pisane siedziec. :lol:
Mnie w tych szwedzkich, czy innych "nie-polskich" psach przerażało to katowanie... :shake: W pamieci mi utkwiła suka, ktora odrazu jak tylko przyszedł czas na statykę kuliła się (tak! kuliła!), tak że jej nogi tylne były ugięte i "wspaniale" wyglądało jej kątowanie... :shake: niczym owczarek niemiecki...
Zresztą sędzina wybierała chyba pieski w swoim typie- czyli w takim a'la szwedzkim- przekatowane itd. ;-)

Ale ruch niektorych psow... boooski... :loveu: (czy da się psa jakoś wyszkolić pod tym kątem? ha ha :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies jest swietnie zbudowany, jego aparat ruchu rowniez to bedzie mial wspanialy krok na wystawie, oczywiscie przepiekny anatomicznie pies nei bedzie chodzil jak marzenie, gdy bedzie mial slabego handlera lub jesli bedzi ebal sie wystawy. Tak poruszaja sie psy odwazne, smiale o dobrej anatomii, ktore handler potrafi zaprezentowac, a przed wystepem pokazac psu, ze chce wykorzystac jego wrodzone piekno i na czym polega ta cala impreza:)

Link to comment
Share on other sites

Zgadzams ie z Pania sedzina, goldeniarze! Bierzcie sie do roboty. Ni echcialabym nikogo urazic, ale jak patrze na psy Szwedzki i Polskie to jest miedzy nimi przepasc, a Szwedzi i Finowie maja zawsze jedne z najpiekniejszych psow- wszystkie rasy-. A p. Sedzina pewnie wiedziala, ze pies polski, bo widac rozniec w typach, w sposobie wystawiania...

Link to comment
Share on other sites

ja mojego Figiego nie uczylam specjalnych sztuczek zeby ruszal tak jak sie rusza :) a rusza sie naprawde super... i jest to jego jeden z najwiekszych atutow :) to musi byc w psie. Chec pokazywania sie, dusza zwyciezcy i rowniez modela :) Chociaz emocje ktore towarzysza wystawiajacemu czesto tez przenosza sie niestety na pieska...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...