Jump to content
Dogomania

Osierocone, dwumiesięczne końskie dziecko. Bo leczyć się nie opłaca... ;(


wiosna

Recommended Posts

[B]Zbieramy wpłaty na wykup kolejnego konia - tym razem osieroconego maleństwa, które zostało samiuteńkie i nad którym malowała się tylko jedna przyszłość. Gorąco prosimy o wpłaty![/B]

[IMG]http://greyanimals.org/img_zwierzeta/konie/zrebek/07.jpg[/IMG]

...Głaskałam niedawno maleńkiego, zagubionego źrebaka. Karego, z małą gwiazdeczką na czole, z miękkim, puchatym źrebięcym futerkiem.
Jego matka miała po porodzie kolkę. Właściciel próbował postawić ją na nogi, ale nie poprawiało się - nie podawał leków, bo gdyby nie pomogły nie można byłoby sprzedać klaczy na mięso, nie minąłby okres karencji. Poczekał, ale się nie poprawiło - wywiózł do rzeźni.
Okropne, bezlitosne przeliczenie co się opłaca - bo przecież koń który zdycha sam to wielka strata..
Nie ma sentymentów - takie konie nie dożywają starości, nie umierają same, ich się nie usypia. Są coś warte dopóki stoją na nogach, ich nie opłaca się leczyć.

[IMG]http://greyanimals.org/img_zwierzeta/konie/zrebek/03.jpg[/IMG]

A ogierek? Maleństwo, sierotka, wielkimi oczami patrzy na wszystko dookoła. Jest tak przejmująco sam, taki zagubiony, bez wsparcia, bez ciepła, bezpieczeństwa.. Bez przewodnika, nauczyciela, obrońcy - bez MAMY. Bez kontaktu z innymi końmi - mieszka w dużym boksie, i chociaż ma słomę i jedzenie, jest wystraszony i zagubiony w tym całkowicie obcym świecie..
I jak ja mogę o nim zapomnieć???

[IMG]http://greyanimals.org/img_zwierzeta/konie/zrebek/02.jpg[/IMG]

Właściciel wyraźnie nam powiedział to, co przecież oczywiste - koni nikt nie trzyma "dla trzymania" - muszą albo pracować, albo rodzić źrebaki - że takie to się opłaca potrzymać aż będą miały 300-350kg i wtedy sprzedać, ale jeszcze koniecznie jako źrebaki, bo za źrebaki więcej płacą.

Znowu skopało mnie surowe, zimne prawo panujące w gospodarstwach.. Rodzi się klaczka - zostaje, bo ktoś do hodowli może kupi, rodzi się ogierek - tylko na mięso, i to jeszcze zanim dorośnie, zanim potanieje i jeszcze się problematyczny stanie. Nie ma sentymentów - ów malec miał wyraźnie narysowaną przyszłość - krótką przyszłość.

[IMG]http://greyanimals.org/img_zwierzeta/konie/zrebek/01.jpg[/IMG]

Ja w zasadzie obiecałam sobie wykupywać konie starsze, które całe życie pracowały dla człowieka, a nie młodziaki z tego typu miejsc. Jednak czasem konie stają na naszej drodze, czasem to nie my je wybieramy, a one nas.
Długo gryzłam się z myślami czy zdecydować się na zbieranie na niego pieniędzy. Zdecydowałam, że jeśli właściciel będzie chciał za niego zdzierską, handlarską cenę nie damy mu zarobić ani złotówki, nie ma mowy. Podrośnięty źrebak wart byłby około 2 tys zł.
Jednak moje obawy okazały się niesłuszne, to nie jest takie miejsce, nie tacy ludzie. Dla nas maluch ma kosztować 1100zł, może nawet 1000. Taka cena jest uczciwa.

[IMG]http://greyanimals.org/img_zwierzeta/konie/zrebek/04.jpg[/IMG]

To jednak nie wszystko - będzie potrzebował specjalnej paszy dla maluszków, bo nie potrafi jeszcze jeść tego co dorosły koń, i będzie musiał dostawać ją przez około 3 miesiące.

[IMG]http://greyanimals.org/img_zwierzeta/konie/zrebek/05.jpg[/IMG]

Proszę Was o każdą darowiznę, dużą czy małą. Jestem pewna, że wspólnymi siłami uzbieramy, że się uda. Szukamy też wirtualnych opiekunów dla maluszka, którzy będą wpłacać comiesięczne darowizny w dowolnej wysokości.

Fundacja Grey Animals
Sierosławice 18
46-220 Byczyna
KRS: 0000375270

ING 54 1050 1504 1000 0023 5398 5498
Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL54 1050 1504 1000 0023 5398 5498
Kod BIC Swift INGBPLPW
Za każdą pomoc ogromnie dziękuję!!

[IMG]http://greyanimals.org/img_zwierzeta/konie/zrebek/06.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!!! :) Ja też mam trochę fantów na bazar, trochę mi z tym czasu brakuje, ale postaram się jakoś się z tym uporać. No i bazar planowałam na Siwą, bo wokół niej to już prawie wcale ludzi nie ma, a pieniędzy też potrzeba ogrom..

Link to comment
Share on other sites

Udało się zebrać ponad 2,5 tysiąca!!
Brakuje jeszcze tylko pieniążków na zapasy mleka dla dzieciaka ale na pewno jest już fundusz na wykup i transport HURRA :D

A tutaj event:
[url]http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=149680405098077[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Fafloku :) Kwota uzbierana duża, ale niestety koszty wykarmienia takiego malca będą spore - wiaderko mleka to prawie 300zł, a starcza - wg różnych źródeł - na kilka do kilkunastu dni, więc trochę tego "zjemy". I tak otrzymaliśmy 10% zniżkę na zakupy, co przy dzisiejszym zamówieniu oszczędziło nam ponad 80zł, ale.. zapasu nie ma i akcja niestety jeszcze nie zakończona, pomoc dalej potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

Ja także zapraszam na bazarek książkowy

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/207352-Super-ksi%C4%85%C5%BCki-dla-koni-u-Wiosny%21%21-Do-22.05-ZAPRASZAM%21%21%21?p=16830979#post16830979"]http://www.dogomania.pl/threads/207352-Super-ksi%C4%85%C5%BCki-dla-koni-u-Wiosny!!-Do-22.05-ZAPRASZAM!!![/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka']Moderator zamknął bazarki, bo nie było chyba linka do wątków koni. Może trzeba napisać do Pianki o zgodę na uzupełnienie braku i ponowne otwarcie ?[/QUOTE]
chyba chodzi o to, że nie było daty zakończenia bazarku w tytule

Link to comment
Share on other sites

Chodziło na pewno o linki do wątków a co jeszcze - nie wiadomo. Dziwi mnie postawa moderatorów bo są od tego żeby pilnować porządku a nie emanować swoją władzą i potęgą, wystarczyło zwrócić uwagę że coś jest nie tak - człowiek nie jest święty, omylić się może czasami...
Ehh szkoda słów i nerwów, nie zwracają uwagi na to że do zrobienia bazarku mimo wszystko potrzebny jest czas, nie poświęcamy go po to żeby ktoś sobie podniósł ego a po to żeby ratowac zwierzęta. Mój czas jest tak samo cenny jak czas moderatora, jeśli nie potrafi tego zrozumieć to chyba powinna oddać modowanie komuś innemu...
Sama jestem modem na innym forum a adminem na jeszcze innym i jeśli jest jakiś problem - wysyłam PW żeby go wyprostować, szanuję czas i poświęcenie innych, każdy chce pomóc.

Sorry ale musiałam się wygadać :P
Mam problemy z internetem, dogo ładuje mi się strasznie długo, wiesza i zrobienie tego bazarku zajęło mi prawie 2 dni.
W dodatku nie dochodzą do ludzi moje PW i znikają posty - zaczyna mnie to drażnić. Mam problem żeby wysłać ludziom koszty przesyłki z poprzedniego bazarku.
Jeśli ten post też zniknie to zacznę gryźć!

Link to comment
Share on other sites

Faflok tym bardziej cenię, że zrobiłaś i prowadzisz bazarek :). Trzeba pomóc konikom Wiosny, bo fundacja dopiero się rozkręca a koniki przecież chcą jeść :(.
Poznałam Wiosnę przy okazji mix-labka z mojego podpisu. Ta miła Dziewczyna chyba ma wiele pracy w swym gospodarstwie, trzeba im pomóc choćby bazarkami lub nawet podnoszeniem bazarków.
Wiosno ten malusi-milusi konik miał jakieś allegro, ale czy to było cegiełkowe? Może takie cegiełkowe na jedzenie malucha można by zrobić?

Ps. Allegro już jest, jeszcze 2 dni, ale słabo idzie, ludzie pewnie wyjechani na święta i długie weekendy :(
[url]http://allegro.pl/zrebak-stracil-mame-pomoz-ocalic-konskie-niemowle-i1583635325.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kochane..! Rozbriłyście mnie :loveu:

Bannerek CUDOWNY!! piękny, słów mi brakło ;) Dziękuję ogromnie!

Co do zachowania moderatora - Faflok, nie dziwię Ci się ani trochę, też mnie to trochę dotknęło, że nie dostałam PW z informacją co jest nie tak, tylko nagle widzę "temet zamknięty", do tego nawet bez posta wyjaśnienia - "nieregulaminowy bazarek" i koniec. Ehh..
Ale udało mi się dowiedzieć o co to chodziło. Mianowicie - nie ma wątku na dogo, w którym bazarek będzie rozliczany. Ja pamiętam, że jeśli bazarek jest przeznaczony dla fundacji (stowarzyszenia) to nie trzeba już go dodatkowo rozliczać - przecież te organizacje i tak muszą rozliczać wszystko, papierów jest naprawdę ogrom. Ale okazuje się, że bazarku rozliczać dodatkowo nie trzeba tylko, jeśli jest przeznaczony na ogólne konto fundacji. Jeśli przeznaczony jest dla konkretnych zwierząt, lub na konkretny cel, wtedy trzeba mieć na dogo wątek i zrobić tutaj też rozliczenia.

Ponieważ ja cierpię na wieczny brak czasu, zdecydowanie wolałabym nie brać sobie na głowę kolejnych rozliczeń - nie to, żebym nie chciała ujawniać dokładnych rozliczeń, bo jestem pierwszą, która stanie za publicznymi, przeźroczystymi finansami w organizacjach, ale.. na stronie robię je dokładne co do złotówki, są aktualne i robienie rozliczeń kolejnych - tym razem wybierając tylko wpłaty z bazarku i wpisując to tu, a to tam boję się, że się zwyczajnie pomieszamy w tym wszystkim i będzie bałagan.
Dlatego proponuję, aby bazarek był przeznaczony "DLA podopiecznych fundacji Grey Animals, MIĘDZY INNYMI DLA osieroconego źrebaka i dla poranionej psychicznie klaczy Milki".

Betka :loveu: Dziękuję za Twoje słowa, :calus:
Allegro dla maluszka jest - cegiełkowe, z tym, że słowo "cegiełka" oznacza dużo papierów, bo to druk ścisłego zarachowania, a więc każda jest w zasadzie dokumentem, ponumerowanym i dokładnym, a ich sprzedaż to nic innego niż kwestowanie, czyli zbiórka publiczna. Ja staram się formalnie działać w porządku, dlatego.. nazwałabym je Allegro "datkowe" gdzie sprzedajemy zdjęcia maluszka a nie cegiełki ;)

Ale co najważniejsze - zobaczcie tutaj!!!
[url]http://greyanimals.org/index.php?option=com_content&view=article&id=191%3Achcemy-podarowa-ycie-osieroconemu-rebakowi-potrzebne-s-wpaty&catid=43%3Akonie&Itemid=99&lang=pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ah, ten bryk w boksie :)
Ja Go kocham po prostu, jak nazwiesz Smerfa?

A co do bazarku, mam rozumieć że musimy je zrobić od nowa? Bo Pani moderator nie raczyła odpowiedzieć na moje PW.
Tak żebym wiedziała jak to ma wyglądać :P
(To będzie mój drugi bazarek od 4 lat)

Link to comment
Share on other sites

Ehh.. przeczytałam co napisałaś, trochę mi się nie spodobało Twoje "nie raczyła" i już chciałam coś napisać, bo nie lubię złej woli u kogoś zakładać i zawsze staram się znaleźć uzasadnienie, ale... dostałam odpowiedź:

[QUOTE]Odp: zamkniety bazarek
wystaw na nowo poprostu wystawinie na nowo na pewno nie zajmie ci tyle czasu, bo wystarczy skopiowanie[/QUOTE]

Tak więc.. pozostaje nam chyba jedynie wszystko wystawić na nowo ze zmienionym tekstem, warto chyba powysyłać też PW z linkiem do nowego bazarku wszystkim, którzy zaznaczyli sobie temat albo coś już zakupili, bo to przecież "tylko skopiować", a nie aż całe jedno kliknięcie aby ponownie otworzyć bazarek. Ehh, niektórzy lubią robić innym pod górkę :roll:

Na imię też wystawię zaraz bazarek, tak będzie chyba najlepiej. Wypiszę tam propozycje jakie już mamy, ale będzie możliwość też podać całkiem nową. Przy okazji uzbiera się na kilka litrów mleka! :)

Link to comment
Share on other sites

:)

Ja nie należę do osób które są złośliwe z natury, ale jeśli wysłalam kilka wiadomości z zapytaniem co teraz mamy robić, wysłałam wszystkie potrzebne linki i opisałam konkretnie jak wygląda sytuacja z fundacją - nie otrzymawszy odpowiedzi - miałam prawo tak napisać ;)

Przynajmniej Tobie odpisała, mamy sprawe jasną.
Postaram się w ciągu kilku godzin od nowa wystawić bazarek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faflok']Chodziło na pewno o linki do wątków a co jeszcze - nie wiadomo. Dziwi mnie postawa moderatorów bo są od tego żeby pilnować porządku a nie emanować swoją władzą i potęgą, wystarczyło zwrócić uwagę że coś jest nie tak - człowiek nie jest święty, omylić się może czasami...
Ehh szkoda słów i nerwów, nie zwracają uwagi na to że do zrobienia bazarku mimo wszystko potrzebny jest czas, nie poświęcamy go po to żeby ktoś sobie podniósł ego a po to żeby ratowac zwierzęta. Mój czas jest tak samo cenny jak czas moderatora, jeśli nie potrafi tego zrozumieć to chyba powinna oddać modowanie komuś innemu...
Sama jestem modem na innym forum a adminem na jeszcze innym i jeśli jest jakiś problem - wysyłam PW żeby go wyprostować, szanuję czas i poświęcenie innych, każdy chce pomóc.
[/Quote]

Lepiej bym tego nie ujęła, powinnas to wkleic w skasowanym bazarku kiedy powstanie na nowo...

Wydarzenie udostępniłam

Trzymam kciuki za maluszka.

Link to comment
Share on other sites

Pokaż się maluszku.
Allegro na mleczko się kończy i jakoś słabo idzie :(
[URL="http://allegro.pl/zrebak-stracil-mame-pomoz-ocalic-konskie-niemowle-i1583635325.html"]http://allegro.pl/zrebak-stracil-mam...583635325.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

podrzucam - a przy okazji - możecie wejść i poradzić coś dziewczynie? Pewien pan z TOZu po wielokrotnych zapowiedziach wystawił ją do wiatru, pseudo koni na rzeź nadal funkcjonuje.... a dominika nie wie, co ma robić...
[url]http://www.dogomania.pl/threads/205330-Konie-z-pseudo-i-wyglodnia%C5%82y-pies...czekaja-na-pomoc[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...