Jump to content
Dogomania

Żywienie Yorka, karma royal canin czy dobra dla szczeniaka?????????


monis58

Recommended Posts

Witam.
Potrzebuję porady na temat karmienia mojego pieska. Mam 8 miesięcznego Yorka, kupiłam go od hodowcy jak miał 6 tygodni. Poprzedni właściciel kazał mi go karmić kurczakiem, twarożkiem, ryżem i marchewką. Mówił też o kaszy i makaronie. Przez tydzień piesek jadł to co zalecił hodowca lecz z czasem przestał (tak jakby się znudził) Kupiłam karmę royal canin junior suchą i na początku mu smakowała lecz dziś nie mógł zrobić kupki. Biegał, kładł się i piszczał. Czy możliwe że to przez tą karmę (słyszałam że ona jest wysokiej jakości i dla szczeniaka idealna)

Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Ktos Cie bardzo wprowadził w błąd . Ta karma nie jest ani wysokiej jakości ani dobra dla szczeniaka. Natomiast na pewno jest droga i na pewno bardzo ofensywnie reklamowana przez producenta ( i osoby z nim współpracujące w tym niestety wielu weterynarzy). To zwykły zbozowy zapychacz

zresztą zobacz na skład tej karmy
[B]Składniki: [/B]
[B]ryż[/B], mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, suszone mięso(wołowina, wieprzowina)*, izolowane białka roślinne*, [B]kukurydza[/B], wysłotki buraczane, [B]mączka kukurydziana[/B], hydrolizowane białka zwierzęce, [B]kleik kukurydziany[/B], składniki mineralne, olej sojowy, olej rybny, hydrolizowane drożdże(źródło mannooligosacharydów), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

głównym składnikiem jest tu ryz i kukurydza( ta ostatnia rozpisana pod kilkoma postaciami aby mozna było na drugiej pozycji składu umieścic mięso). Skład raczej paszty dla drobiu a nie karmy dla rozwijajacego sie małego psiaka.Białko to gł. proteiny roslinne nie najlepiej przez psa przyswajane a "mięso" w postaci mączki i suszu też nie obiecuje nic nadzwyczajnego
To, że bidulka "zatkało" takie jedzenie jest całkiem zrozumiałe
Zdecydowanie radze powrót do poprzedniego karmienia - swieże mięsko ( kurczak albo inne np. wołowina , indyk...) troche ryzu ( ostatecznie makaronu - kaszę u tej rasy odradzam) , dodatek dobrego oleju ( np. z pestek winogron) i duuuzo jarzynek ( marchewka ale nie tylko - także buraczki, pietruszka, seler i mozesz siegnąc też, jak teraz poza sezonem, po mrozonki wielowarzywne byle bez cebuli i pora). Do tego dodatki z nabiału jak serek,kefir, jogurt ( ale zwróc uwage aby był taki najzwyklejszy bez dodatku mleka w proszku czy innych zageszczaczy no i oczywiście bez cukru) jajeczko ... i będzie super

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za radę.
Weterynarz powiedział mi że sucha karma jest najlepsza dla pieska dlatego też zdecydowałam się zmienić, poza tym gotowe jedzonko to jakieś udogodnienie, no ale coż... powrócę do poprzedniej i zobaczę czy będzie się po niej dobrze czuł :)

Link to comment
Share on other sites

sucha karma jest na pewno dobra dla kieszeni weterynarza:lol:
Jakbym mogła cofnąć czas to od szczeniaka karmiłabym swojego psa tak jak to robię teraz-gotowane mięsko,warzywa,ryżyk,nabiał,jajko. Bez chemii i sztucznych dodatków.
Royal canin jest karmą zawierającą pokłady zbóż,mięs w jakiś dziwnych postaciach,a za warzywa robią izolowane białka roslinne.Napewno zdrowiej dla szczeniaka będzie takie jedzonko jak opisała taks;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...