Jump to content
Dogomania

C A S S I E - staffordshire bull terrier


c.a.s.s.i.e

Recommended Posts

witam
co do pozy cassie to tak jak pisalam wczesniej u niej to normalka.uwielbia rozne dziwne pozy.

kociaki juz prawie wszystkie trafily do domkow,jedna pani wziela nawet dwa (jeden mial zalamana przdnia lapke) ,stwierdzila,ze bedzie im razniej,na drugi dzin miala juz umowiona wizyte u weta.domki do mnie dzowinia i przesylaja mi biezace fotki,wiec wiem ,ze moje malenstwa trafily dobrze,teraz juz tylko czarna fruzia nam zostala ale i ona znalazla dobra dusze i za dwa tygodnie pani ja zabiera do domku.

odnosnie DT to i owszem mam dla jakiegos jednego,moge przygarnac ale teraz wlasnie jeden mi sie trafil i szukam mu domku,ale jak tylko znajde mu nowy dom to bede miala znowu miejsce dla jednej bidulki,niestety tylko jednej bo na wiecej nie moge sobie pozwolic,poniewaz mam dwoje dzieci w wieku szkolnym,cassie i dwa kotki,no i praktycznie calymi dniami to ja sie opiekuje tym wszystkim,bo moj maz calymi dniami pracuje,to i tak,ze udalo mi sie mojego meza namowic na jedno miejsce,ale dobre i to ,moze to dopiero poczatek,no i nie wiem jak sasiedzi zareaguja.

a cassie,w sumie to malo istotne co to jest za diablica,wazne ,ze kochana,ona 1.06 skonczyla 6miesiecy.z tego co widze to typowe staffiki sa mniejsze,ale to nie wazne.radzimy sobie jak mozemy,jedyne z czym mamy jeszcze maly problem to sisiu,ale pewnie i z tym sobie jakos poradzimy

arielka dzieki za wskazowki i poduniecie lektury,na bank sobie poczytam,jeszcze raz dzieki,pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam po przerwiem,mam putanko,kto mi moze pomoc odnosnie nauczenia cassie przebywania w klatece,wiem,ze to juz bylo ale tu bedzie mi prosciej,klatka przyjechala dzisiaj,specjalnie kupilam jej najwieksza jak byla 48'' wiec ma tam miejsca sporo,dopuki jestem w domu jest ok,martwie sie co bedzie jak zostawie ja sama,czy klatka to przetrwa,pomozcie prosze,pozdrawiam sredecznie

Link to comment
Share on other sites

a Cassie niszczy w domu jak zostaje sama??
Ja klatkę kupiłam jak pies byl jeszcze szczeniakiem.. tzn. najpierw była klatka później pies :))) zamknełam psa od razu, siedzialam przed klatka i otwierałam drzwi, nagradzałam, potem zaczełąm wychodzić z pokoju i wchodziłam dopiero gdy pies przestał piszczeć, otwierałam i nagradzałam i tak aż do znudzenia :) teraz klatki w ogóle nie używam jako zabezpieczenia.. pies tam śpi, to jego miejsce, ew. gdy myje podłogi to ją zamknę :) a tak to ciągle jest otwarta :)

Link to comment
Share on other sites

niestety niszczy i to mocno,upodobala sobie wykadzine na schodach i prawie do polwy ja zerwala (trzeba bylo wymieniac)to jest miejsce gdzie nie da sie zabezpieczyc inaczej jak tylko zamykajac psa,a nie zamkne jej przeciez w ogrodzie bo by sie zaplakala.ja probowalam ja zamykac jak bylam w domu np.jak jadla albo dalam jej kosc do klatki i byl spokoj ,martwie sie raczej tym jak wyjde z domu,nie zdarza sie to czesto bo tylko 2 razy dzienni na godzinke (szkola dzieci),poza tym ona wszedzie z nami chodzi i jezdzi.ja tez mam klateke caly czas otwarta zeby wiedziala,ze tam zawsze moze sobie spokojnie wejsc i odpoczac,no ale ona woli sofe,zaba14 myslisz,ze ona jest juz troche za "stara" na uczenia ja zostawania w klatece?

Link to comment
Share on other sites

hurra.udalo sie,cassie zostala w klatce i klatka to prztrwala no i okolica tez jej nie slyszala,bylo to co prawda 15-20min po dwa razy dzisiaj ale to juz sukces,mysle ,ze teraz to juz tylko lepiej bedzie,za kazdym razem przynioslam jej smakolyk.teraz tylko jeszcze ta godzina gdzie bede musiala isc po dzieci do szkoly,no ale gnacik juz jest przygotowany na zajecie jej czasu,oby sie udalo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']

Co do Cassie, nie przykładaj wagi do tego, jakiej ona jest rasy- jest bullkiem po prostu:evil_lol:, jak komuś przypomina pita? Trudno. Musiałaby mieć odpowiednie pochodzenie(chociaż psy te nie mają rodowodów). Traktuj ją jak do tej pory- przynajmniej na zdjęciach i z opisów wygląda na to, że dobrze sobie radzicie :) A takie ramki- staffik to czy inny bullowaty- chyba nie są aż tak potrzebne? (Tym bardziej, że prawdopodobnie nigdy nie poznasz odpowiedzi odnośnie przodków swojej dziewczynki). Pozdrawiam serdecznie.[/QUOTE]

po pierwsze pitt bulle posiadaja rodowody, moze nie wydawane przez FCI ale jakby nie patrzeć brytyjski Kennel Club tez nie jest zrzeszony w FCI.
po drugie ja bym jednak przykladała wagę jakiej Cassie jest rasy. W UK od 1991 roku zgodnie z Dangerous Dogs Act psy w typie pit bulla sa zbanowane w Uk (w przeciwienstwie do Polski akt obejmuje wszystkie psy, rowniez bez udokumentowanego pochodzenia) a w zwiazku z tym policja ma prawo przejac takiego psa. I to nawet bez nakazu sadu - w przypadku psów z ulicy (nie mowie tu o bezpanskich psach, po prostu policja moze podejsc do wlasciciela i zabraz psa)
Nakaz potrzebny jest jesli policja chce zabrac psa z domu.
Ostatnio dosc glosno jest o uspionym po godzinie od 'przejecia' - 5-miesiecznego szczylka - wystarczy poszukac w necie 'justice for Fudge'

oficjalna strona rządu UK [URL]http://www.direct.gov.uk/en/HomeAndCommunity/InYourHome/AnimalsAndPets/Dogs/DG_180098[/URL]

Link to comment
Share on other sites

wiec moze podpowie ktos co to jest za bestyjka,wczesniej pisalam ,ze po ostatniej wizycie u weta stwierdzila,ze cassie to nie staffik tylko ast,co wy na to?
te fotki na poczatku sa troszke nieaktualne,bo cassie w tej chwili jest bardziej masywna,no i rozmiary sie zmienily:waga 20kg,wzrost w klebie 43cm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...