Jump to content
Dogomania

Firma kurierska z Afryki ma przywieźć szczeniaki do Polski-Czy to nie oszustwo?


Aleks_Bo

Recommended Posts

Witam, przez przypadek trafiłam na ogłoszenie ( [url]http://tablica.pl/oferta/cztery-siberian-husky-szczenieta-do-przyjecia-ID66B9.html[/url] ) okazało się, że szczeniaki są w Afryce a dokładnie Kamerunie. Właściciel po przez translator napisał, że szczeniaki są za darmo i jedyne za co trzeba zapłacić to przewóz do Polski. Co mnie już zastanowiło. Ale posunęłam się dalej. Właściciel znalazł jakąś firmę zajmującą się podobno przewozem zwierzą. I oto dostałam takiego e-maila z tej firmy:
ADMITE ANIMALES LINEA DE VIAJE , DOUALA CAMEROON.
Llamada de atencion al Cliente:+237-9826-0197
+237-7573-2590



Szanowny Kliencie S.........,
Mamy swoje 3 siberian husky szczenięta nazw Rocky, Kandy i Nash od pani Lourdes Garcia z Douala w Kamerunie. Szczeniaki mają być dostarczone do Ciebie w Polska w domu, korzystając z adresu poniżej.

Kraj ____________________________Polska

Miasto _______________________________Wrocław

Nazwy Odbiornik ____________________.....

Adres Dom ________________________....

Numery telefonów ____________________(+48) ......

Kod pocztowy ___________________________.....

Proszę sprawdzić adres powyżej, jeżeli nie zgadza się z twoją tak, że możemy dostawy.

Twoje informacje szczenięta "

Nazwa (y) ____________________________Rocky, Kandy i Nash

Seks ________________________________2 mężczyźni i 1 kobieta

Rasa ______________________________ Siberian Husky

Wiek _______________________________11 Tygodni



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Należy zauważyć, że będziesz musiał zapłacić 500 jako koszt strach przed możemy przystąpić do realizacji swojego szczeniąt. Ten 500 ma być bezpośrednio do naszej głowy Kompanii kwartale Douala za pośrednictwem Western Union, ponieważ nie przyjmujemy płatności poniżej 1000 dolarów na konto firmy. Tak więc ten 500 musi zostać wpłacona przez zachodnią przelewu Unii do naszej firmy na adres podany poniżej.



Western Union sklep znajduje się w danym obszarze.

BANK PEKAO S A
Ruska 51
Wroclaw, 50079

MILLENNIUM
Kielbasnicza 32
Wroclaw, 50-109




Płatność musi być dokonywane na adres poniżej Proszę skopiować informacji w dół.


Płatność musi być dokonywane na adres poniżej Proszę skopiować informacji w dół.

Odbiornik nazwiska ________________________EDANG RENE

Kwota ________________________________500

Kraj ________________________________KAMERUN

Miasto ___________________________________DOUALA

Adres ________________________________VICTORIA 22

Kod pocztowy _____________________________00237

Podczas płatności, będziesz musiał odpowiedzieć na pytanie i test więc proszę używać następujących pytanie test i odpowiedzi.

Pytanie _______________________________....

Odpowiedź ________________________________....



Jak tylko skończysz z wypłatą, prosimy nas e-mail z następującymi informacjami o potwierdzenie zapłaty,
-przelewem numer kontrolny ... ... ...
- imiona i nazwiska nadawcy ... ... ... ... ... ....
-pytanie ... ... ... ... ....
-odpowiedź ... ... ... ... ...

Należy zauważyć, że jeśli suma 500 nie jest wypłacana jako koszt dostawy Szczenięta, dostawy nie ulegnie zmianie, ponieważ jest ściśle określone przez dyrektora Agencji.

Stay do korzystania z naszych usług
Dyrektor

Carlos madrano

Powiedz: 00237 98 26 01 97
Fax: 00237 33 22 22 69
Email: [email][email protected][/email]



Czy to nie jest jakieś oszustwo? POMÓŻCIE.
Czy 11 tygodniowe szczeniaki wytrzymają taką podróż?!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

mnie spotkało to samo, całkiem niedawno, bo wczoraj miał dotrzeć do mnie pies rasy buldog angielski.

Całość miało kosztować 300 zł. Szybko przelałam pieniądze hmmm podobno na lotnisko w KAMERUNIE!

Później okazało się ze trzeba zapłacić za ubezpieczenie psa ----- 680 zł.

Właściciele psa powinni wiedzieć takie rzeczy, niestety podobno byli sami zdziwieni.

CHĘĆ POSIADANIA TEGO ZWIERZAKA PRZYĆMIENIŁA PRACĘ ZDROWEGO ROZSĄDKU.

Osoba ta ogłasza się na kilku stronka www, pod innymi mailami....

Ta osoba występuje pod mailami takimi jak... [email][email protected][/email], [email][email protected][/email]


Dostałam taki sam przykładowy formularz adresu na jaki mam wysłać pieniądze no i oczywiście przez WESTERN UNION, gdzie o dziwo sama podała mi namiary gdzie mogę się udać u mnie w Nakle do kantoru by mi wysłali te pieniądze do nich .

Na dodatek ta osoba znalazła mnie na Facebooku i pisała ze mną jak najlepsza kolezanka.

na tej aukcji sie oglasza
[url]http://aukcjezwierzat.pl/aukcja13821_angielski-bulldog-puppy-do-ponownego-naprowadzajace..html[/url]

sa jeszcze inne ale nie moge teraz znależć


nie dajcie się nabrać to oszuści !!!!!!!!!!! Ładnie tylko mówią, kase zgarną i by by



oczywiście mam zamiar zgłosic to do prokuratury

pozdrawiam serdecznie

jak ktos bedzie chcial porozmaiwac zapraszam
moje gg 18937486

Link to comment
Share on other sites

Mi ani trochę nie szkoda ludzi, którzy na pałę chcą sobie sprowadzić kurierem szczeniaka z innego kontynentu za 200 czy 300 złotych... Chciwość kosztem zwierzaka niestety wychodzi bokiem. Buldogów nie trzeba sprowadzać z Afryki, pełno dobrych hodowli u nas - no a że drożej... Ale przynajmniej można jechać, porozmawiać, obejrzeć szczeniaki i humanitarnie przywieźć je do domu :roll: A pies rasowy kosztuje; musi kosztować. Hodowla, odchów szczeniąt, wystawy - wszystko kosztuje i ktoś, kto sprzedaje psy po 300 zł z wysyłką do Europy musi być milionerem i kupę kasy do każdego szczeniaka dokładać - a w takie cuda nie ma co wierzyć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

mam treraz podobnie chcą mi konia wysłać.. zapłacić koszty ubezpieczenia niby 90 procent z 480 dostane z koniem jutro wieczorem dofinansowania jakies jak dzis wplace te pieniadze nikt z kamerunu nie przywiezie zwierzaka tak u nich mafia działa! nawet fot aktu wlasnosci na mnie przepisanego wyslali zeby wplacic

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cześć. Przeczytałam Wasze posty i wygląda ba to,że wpadłam na podobny wał. Wyjątkiem są dwie rzeczy. SZukałam Akity bez rodowodu, bo marzę o tym psie,ale kosztują ok.4000 za szczeniaka. Nie stać mnie,więc szukałam taniej hodowli. Znalazłam jakąś informację na portalu adopcyjnym. Rozmawiałam z ludzmi po zngielsku, bo pisali przez translator i wymagają podobnych formularzy. Oczywiście nie przyszło mi na myśl,żeby wysyłać im przelew. Twierdzą,że są z Polski i szczenięta też, ale chcą je wysłać firmą kurierską za 100 euro pod mój adres(którego nie podałam). Wygodniej byłoby mi pojechać własnym samochodem, dać im kase do rąk i odjechac ze szczeniakiem(wysłali mi zdjęcia, byli bardzo mili). Straszne mi szkoda,że to wał. Trzeba to chyba gzieś zgłosić. Macie może jeszcze jakieś ich pseudonimy,badz linki? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pierwszy raz tutaj']Cześć. Przeczytałam Wasze posty i wygląda ba to,że wpadłam na podobny wał. Wyjątkiem są dwie rzeczy. SZukałam Akity bez rodowodu, bo marzę o tym psie,ale kosztują ok.4000 za szczeniaka. Nie stać mnie,więc szukałam taniej hodowli. Znalazłam jakąś informację na portalu adopcyjnym. Rozmawiałam z ludzmi po zngielsku, bo pisali przez translator i wymagają podobnych formularzy. Oczywiście nie przyszło mi na myśl,żeby wysyłać im przelew. Twierdzą,że są z Polski i szczenięta też, ale chcą je wysłać firmą kurierską za 100 euro pod mój adres(którego nie podałam). Wygodniej byłoby mi pojechać własnym samochodem, dać im kase do rąk i odjechac ze szczeniakiem(wysłali mi zdjęcia, byli bardzo mili). Straszne mi szkoda,że to wał. Trzeba to chyba gzieś zgłosić. Macie może jeszcze jakieś ich pseudonimy,badz linki? Pozdrawiam.[/QUOTE]
Można zgłosić do UOKiKu, ale jeśli mają siedzibę w Afryce, to niewiele zrobisz. Możesz zgłaszać takie ogłoszenia moderatorom serwisów ogłoszeniowych, że to oszustwo.
Ale inna sprawa - czy jesteś świadoma, że akita to BARDZO trudna rasa, nie nadaje się dla każdego, a kupując z niewiadomych źródeł wzrasta prawdopodobieństwo (żeby nie powiedzieć, że graniczy z pewnością), że Twój wymarzony pies będzie niestabilny emocjonalnie i agresywny? Kupisz yorka z pseudo czy maltańczyka to jeszcze "pół biedy" - "jedynie" napędzasz machinę okrucieństwa wobec zwierząt, kupujesz szczeniaka od suki, która rodzi co cieczkę (takie szczenię tez raczej nie będzie zbyt zdrowe). A tu poza tym, co u "yorków", to kupując psa rasy agresywnej narażasz siebie i swoje otoczenie - kupując akitę i to rasową, nie kupujesz byle jakiej, ale musisz starannie dobrać hodowlę, poznać rodziców szczeniaka, warunki, hodowców... A kupując z nikąd... ech...
Nie stać Cię na drogiego psa - a będzie Cię stać na odszkodowania, jakie będziesz musiała płacić ludziom, gdy Twój pies ich pogryzie, zniszczy mienie? Czy będziesz miała pieniądze na szkolenie takiego psa? Leczenie - jak kupisz akitę za 200 zł to masz niewielkie szanse, że będzie zdrowa? Nie wspomnę o tym, ile taki pies je!

Link to comment
Share on other sites

Poruszyłam pewien problem, ale widzę, że trafiłam na odpowiedzi rodem z przedszkola(YUKI_) Nie napisałam,że nie stać mnie na akite. Uważam po prostu,że szczeniaki championów są absurdalnie drogie, a nie szukam psa na wystawę. Mam spore doswiadczenie z duzymi psami, mój mąż tresuje psy, a warunki mieszkalne są bardzo odpowiednie, również dla tej rasy. Fakt,że chciałam kupić szczeniaka taniej(nie za 200,a 800 zł) nie czyni mnie bynajmniej złą osobą. Planowałam sama pojechac po szczeniaka, zapłacić i zabrac go do domu, tak jak robi sie to z rodowodowymi zwierzętami. Natrafiłam na jakiś kant i zignorowałam temat. Ps. Droga/iYuki. Wirtualne zwierzęta nie cierpią, bo nie istnieją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pierwszy raz tutaj']Poruszyłam pewien problem, ale widzę, że trafiłam na odpowiedzi rodem z przedszkola(YUKI_) Nie napisałam,że nie stać mnie na akite. Uważam po prostu,że szczeniaki championów są absurdalnie drogie, a nie szukam psa na wystawę. Mam spore doswiadczenie z duzymi psami, mój mąż tresuje psy, a warunki mieszkalne są bardzo odpowiednie, również dla tej rasy. Fakt,że chciałam kupić szczeniaka taniej(nie za 200,a 800 zł) nie czyni mnie bynajmniej złą osobą. Planowałam sama pojechac po szczeniaka, zapłacić i zabrac go do domu, tak jak robi sie to z rodowodowymi zwierzętami. Natrafiłam na jakiś kant i zignorowałam temat. Ps. Droga/iYuki. Wirtualne zwierzęta nie cierpią, bo nie istnieją.[/QUOTE]
Wiesz co?
mi chodziło o pierwszy post. a nie o twój, także jak nie wiesz to kurka nie rzucaj się do mnie.
A co do twojego postu to zapraszam cię do poszukania akity w fundacji:
[url]http://www.akita.pl/akita-w-potrzebie.htm[/url]
[url]http://www.akity.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Przecież akitę można kupić nawet za 1500 zł jak się dobrze poszuka. Ale lepiej wydać na psa 2-3 tys z dobrej hodowli. Kupowanie psa bez rodowodu to loteria, pies może być np. nadmiernie agresywny a akity to trudna w wychowaniu rasa.

A wracając do tematu to nie rozumiem ludzi, którzy dają się nabrać na szczeniaka za darmo z afryki. Sama kiedyś otrzymałam takiego maila i nawet wymieniłam kilka wiadomości, tak z czystej ciekawości o co w tym chodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pierwszy raz tutaj']Poruszyłam pewien problem, ale widzę, że trafiłam na odpowiedzi rodem z przedszkola(YUKI_) Nie napisałam,że nie stać mnie na akite. Uważam po prostu,że szczeniaki championów są absurdalnie drogie, a nie szukam psa na wystawę. Mam spore doswiadczenie z duzymi psami, mój mąż tresuje psy, a warunki mieszkalne są bardzo odpowiednie, również dla tej rasy. Fakt,że chciałam kupić szczeniaka taniej(nie za 200,a 800 zł) nie czyni mnie bynajmniej złą osobą. Planowałam sama pojechac po szczeniaka, zapłacić i zabrac go do domu, tak jak robi sie to z rodowodowymi zwierzętami. Natrafiłam na jakiś kant i zignorowałam temat. Ps. Droga/iYuki. Wirtualne zwierzęta nie cierpią, bo nie istnieją.[/QUOTE]

Dobrze, że chciałaś odebrać psa osobiście - to już coś. :) Zawsze może zauważyłabyś jakieś nieprawidłowości i zrezygnowała z wzięcia szczeniaka. Może pochopnie zaczęłam zadawać pytania czy stać Cię na takiego psa etc. - to nie moj interes - ale proszę Cię, dla własnego dobra prześledź temat pseudohodowli, w tym wypadku naprawdę warto dlużej poczekać na wymarzonego psa i uzbierać troszkę więcej pieniędzy, a mieć psa, który faktycznie będzie psem Twoich marzeń. ;) Tym bardziej, że to nie jest łatwa rasa, to ryzykujesz biorąc z niepewnego źródła.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Shiki'] okazało się, że szczeniaki są w Afryce a dokładnie Kamerunie. Właściciel po przez translator napisał, że szczeniaki są za darmo i jedyne za co trzeba zapłacić to przewóz do Polski[/QUOTE]

Wiem, że to dawno było, ale może ktoś jeszcze będzie miał podobne przemyślenia...i nie da się nabrać.
Od wielu lat oszust z Kamerunu nabiera w ten sposób ludzi - robi to w wielu krajach, podając zawsze inne nazwisko, mówi że jest w różnych krajach - raz Anglia, raz USA itd. Działa głównie przez portale ogłoszeniowe takie jak alegratka, ale też np. na Facebooku. Podaje często różne nazwy firm transportowych jak np. Uship, Pet Transport Agency itp, wysyła maile z adresów zawierających nazwę tej firmy jako login, a nie domenę, jak to przeważnie bywa w firmach (np. pettransportagency1@... zamiast [email protected])
Zawsze chce oddać zwierzaki (od psów, przez koty, po papugi i inne) za darmo, tylko za koszty przesyłki.
Można spokojnie się zorietnować że to on, jeśli sprawdzi się dane do wpłaty - jeśli w danych do przelewu jest Kamerun (Cameroon), to wiadomo już, że to on. Z resztą robi wiele błędów, dzięki którym można się zorientować, że to przekręt, także trzeba dobrze czytać i myśleć ;)
Jakby ktoś chciał - mogę podesłać papiery, które rzekomo wystawia firma przewozowa -coś w rodzaju listu przewozowego wg niego.
Ja zgłosiłam go już do wydziału policji internetowej - polskiej i ogólnoświatowej, ale chyba się nie przejęli, a przynajmniej się nie odezwali.
Także nie dajcie się nabrać i najpierw proponujcie że zwierzaka odbierze ktoś ze znajomych albo przyjedziecie osobiście :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

witam , zostałem przez nich oszukany w zeszłym tyg, wszystkie meile sa takie same jak podaja w historiach inni oszukani ludzie z całego swiata. do tego od dwóch dni kontaktuje sie ze mna ktos podający sie za policje z kamerunu ze niby złapali tych oszustów i maja wypłacać odszkodowania. z tym ze miałbym zapłacić jeszcze 7 stów za jakąs karte bankomatową. po pierwsze to powinni sie ze mna kontaktować za pośrednictwem polskiej policji jesli była by to prawda, a po drugie nie zadali by ode mnie zadnych pieniędzy.

a jak zakonczyly sie wasze historie?? policja nie ma nawet checi sie tym zajmować, bo mowia ze sad i tak umorzy sprawe ze wzgledu na jej zawiłość.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Też czytając ten wątek wywnioskowałam jak ludzie są naiwni bez granic.Od razu było można wyczuć,że ktoś chciał napchać swoje kieszenie(czytaj konto) za frico i chyba napchał.Dobrze pomyślał jak zarobić dzięki naiwności ludzkiej nie trudząc się zbytnio.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jesooo...ludzie, nie zachowujcie się jak dzieci w wieku przedszkolnym!

Dobrze, ze zgłosiłaś sprawę na policji, ale nie licz za bardzo na zwrot pieniędzy. Nie odpowiadaj na te maile, nie wysyłaj niczego (nr telefonu, nr konta, adresu i nr buta też nie). Zachowaj dokumentację, najlepiej wydrukuj. Trzymaj też dowody wpłat i nr kont na które wpłacałaś. Zrób kopię całej dokumentacji dla siebie, bo może się przydać w sądzie, chociaż szczerze wątpię, że sprawa wyjdzie z policji.

 

Pies z Kamerunu???? No nie wierzę...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Przykre ale oszuści nadal grasują. Mnie nabrano w tten sposób. Ktoś chce oddać zwierzaka za darmo rasowego. Oczywiście wydało mi się to podejżane ale napisałam do tej osoby. Pytając dlaczego rasowe rodowodowe zwierze chce oddac zadarmo i ze mam dyskomfort że to chyba oszusstwo. Dostałam w odpowiedzi skan wsyzstkich papierów niby zwierzaka plus zdjecia. I odpis ze pani mieszka w angli i bardzo prosi o zabranie zwierzaka bo jest schorowana to ostatni miot z hodowli i postanowila rozdac zwierzaki przed śmiercia bo pieniądze i tak juz jej nie potrzebne. Jedyny koszt to 500 zł za przewóz zwierzęcia z wielkiej brytanii.

 

 

 

Niestety nabrałam sie  i zostałam okradziona, ale mam teraz nauczke na całe życie. Najgorsze jest to ze firma przewozowa ma niby nawet swoja strone na youtubie. Bardzo dopracowany przekręt. Człowiek chciał spełnić marzenie  o posiadaniu upodobanej rasy, i wyszedł na tym źle. straciłam w sumie 1500 zł bo oczywiście niby w belgii pojawił się problem z opłatą za ubezpieczenie oczywiście napisałam ze jakim sposobem zwierze przelecialo z anglii do belgii a teraz nagle ktos zauwazył ze nie ma tej opłaty. Na co dostałam maila grożacego mi ze zostanę pozwana jeżeli nie wpłacę 3200 na ubezpieczenie ubezpiczenie  beda mnie scigac za porzucenie zwierzęcia. Wystraszylam sie ale napisalam ze  nie mam pełnej kwoty. Oczywiscie pani była włascicielka zgodzila sie zaplacic reszte. wiec dopłaciłam 1000. Dobrze ze skłamałam i szłam w zaparte ze nie mam wiecej pieniedzy. Byłam już tak przerażona ze ktoś mnie bedzie scigał i że pójdę do wiezienia bo zaczełam dostawać takie groźby . Probowali jeszcze ze moze 2000 tys uzbieram potem z e 1500 a potem juz wiedzialam ze jestem oszukana.

 

Przyszly jeszcze dwa maile ze zwierzak wierzdza do polski. Na tym sie skończylo zostałam bez zwierzaczka bez pieniedzy.. Możecie mówić ze jestem głupia ale widocznie więcej ludzi się nabiera bo inaczej te przekręty by nieistniały.

 

 

Wiem ze ja kasy nie odzyskam ale błagam bądzcie czujni. Tyle nerwów co przez ostatnie dni straciłaam będzie jeszcze długo za mną chodzić.

 

 

 

 

Proszę nie odpisujcie na takie ogłoszenia zwłaszcza jesli macie miękkie serce. Bardzo przestrzgeam wszystkich by się na to nie nabierali. Jezeli naggle okazuje sie z e zwierze jest w innym kraju to napewno nie jest prawdziwa aukcja,.

 

Zfłosiłam do serwisu aukcyjnego sprawę ale na drugi dzien było to samo ogłoszenie spowrotem tylko było zaznaczone inne miasto w PL natomiast nazwisko  i zdjecie to samo. Takze mozna zamykać im aukcję al e zaraz zrobią nową.

 

 

odatkowo nie będąc włascicielką zwierzecia  bo nic nie podpisywalam oni twierdzili ze bede pozwana o porzucenie. Wystraszylam się jeszcze brdziej i zapłaciłam. Dobrze ze skłamałam ze nie mam tyhc 3000 tysięcy bo straciłabym więcej.

 

 

Jak widzicie takie ogłoszenie zgłaszajcie moderatorowi serwisu na ktrym to ogłoszenie jest. Inaczej nie da się z tym walczyć.

 

Dobrze ze osoba zgłosiła rzecz na policję ale to i tka nic nieda. Moemy jedynie walczyc piszac o zdejmowanie tych ogłoszeń.

 

Link to comment
Share on other sites

Oj grasują.

Nadal można znaleść ich ogłoszenia.

Ja wpadłam na nie przypadkowo szukając yorka.

York za 350 zł..dobre.

Pisałam z przemiłym panem....

Myślał kretyn,że na takiego samego durnia trafił.

Przelew do kamerunu..no śmiech na sali.

Troche z nim popisałam,powkurzałam i się skończyło:)

A pieska mam..kupiłam w tej samej miejscowości za 600zł.

Nie dajcie się nabrac na te ich żałosne historie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...