Jump to content
Dogomania

Szafranek zabrany cmentarza w BDT, jego miejsce zajął w DT Bajo.


Recommended Posts

Wątek się wyludnił, bo szafranekm odpuściła go. Opiekunka też pisze i wkleja zdjęcia raz na ruski rok. Wielokrotnie pisałam, że wątek umrze ,a deklaracje się wykruszą. Nikt nie lubi płacić na psa , gdy nie  widać na wątku starań o ogłoszenia , o szukanie DS.

To ,że  andegawenko robisz ogłoszenia , to bardzo ładnie z Twojej strony. Jeszcze lepiej by było, gdybyś jednak napisała o tym na wątku na bieżąco. Płacący mają wtedy

poczucie ,że jednak są starania o DS.

Teresa118 ma rację. Dobrze by było założyć Bajo osobny wątek ,bo na wspólnym wątku z Szafrankiem jest za dużo zamieszania.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Poker napisał:

 

To ,że  andegawenko robisz ogłoszenia , to bardzo ładnie z Twojej strony. Jeszcze lepiej by było, gdybyś jednak napisała o tym na wątku na bieżąco. Płacący mają wtedy

poczucie ,że jednak są starania o DS.

 

 

 

 

Poker, czy Tobie ktoś kiedy dogodzi? jestem takim samym użytkownikiem tego wątku jak Ty, albo mniejszym bo nic nie obiecywałam. Nie buntuj innych, bardzo Cie proszę bo rzeczywiście wymieciesz z tego wątku wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Poker tez chce miec wyadoptowanego psa. O Szafranku nic nie mowimy, ten staruszek chyba juz zostanie u dotychczasowej opiekunki.. Moze teraz miec 14-16 lat. Cala sprawa rozbija sie o Bajo. Juz trzeci rok leci, jak szuka mu sie wlasnego domu, a pewnie tez ma juz ponad 10 lat. Z kazdym rokiem szanse maleja.To jego trzeba wyreklamowac na nowo. Kto umie na facebooku podzialac. Szkoda psa tyle trzymac w jednym miejscu. On tez generuje koszty.A potrzebujacych coraz wiecej i czlowiek skacze od psa do psa, myslac, ze w krotkim czasie znajdzie swoj dom.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, andegawenka napisał:

Poker, czy Tobie ktoś kiedy dogodzi? jestem takim samym użytkownikiem tego wątku jak Ty, albo mniejszym bo nic nie obiecywałam. Nie buntuj innych, bardzo Cie proszę bo rzeczywiście wymieciesz z tego wątku wszystkich.

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi i ataku na mnie. Czy ja mam coś do Ciebie? grzecznie piszę ,a Ty mnie łup po głowie. Nikogo nie  buntuję , piszę co myślę.

Tak jak pisze Teresa, mam na myśli Bajo.Przecież Ulka przejęła Szafranka na stałe ,a do adopcji jest Bajo ,więc na nim trzeba skupić uwagę i działania.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, andegawenka napisał:

...."nowa" ale bardzo wspierasz psiaki, wiem bo widzę :)

Szafranekm chodziła po dogo i zapraszała na wątek, ale bez rezultatu.

Szafranek został oddany do hotelu w dość nietypowy sposób. Nie był to wolontariat tylko przypadek że pies znalazł się na cmentarzu w miejscu zamieszkania szafranekm. Gosia nie miała doświadczenia ani w opiece nad dzikim psem ani w prowadzeniu wątku. Na pierwszych stronach są tłumy, ale z czasem watek się wyludnił jak to w zwyczaju bywa. 

Wszytko sie zgadza co Ninka pisze o swoich wpłatach,o mnie i o opiece Ulki nad Bajo i Szafrankiem.

Co do mnie to watek pierwotny Szafranka został załozoy na moja prośbę przez inną dogomaniaczkę.Ja po prostu nie wiedziałam jak załozyć, to był mój pierwszy wątek, dlatego ponawiam pytanie :

Czy byłby ktos zainteresowany i przede wszystkim chętny, aby pomóc zmienić wątek, nazwę itd.???

Co do opieki nad psami  Bajo, Szafrankiem    - mam pełne zaufanie do Ulki jako osoby kochajacej zwierzaki i jako człowieka. Mamy ze sobą kontakt już kilka lat.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za założeniem nowego wątku tylko dla Bajo. Sprawa Szafranka jest już zamknięta, ma u mnie bezpłatny tymczas. To pies ze specyficznymi z problemami i znalezienie mu domu graniczyłoby z cudem.  Gdy zaproponowałam "zamianę"  Szafranka na Bajo miałam nadzieję, że Bajo jako pies dużo młodszy, bez większych problemów psychicznych szybko znajdzie swojego człowieka, niestety tak się nie stało. Zgadzam się z Poker, że niezbyt często wstawiam zdjęcia na wątek ale to nie jest tak, że nie mam kontaktu z Gosią, która często dzwoni i pyta o stan zdrowia zarówno Bajo jak i Szafranka. Na wątku są dobre zdjęcia Bajo, które można wykorzystać do ogłoszeń. Sama niestety nie mam umiejętności i potrzebnego sprzętu aby robić profesjonalne zdjęcia dlatego muszę prosić osoby, które przyjeżdżają do mnie robić zdjęcia innym psom. Za co im serdecznie dziękuję. Uważam również, że Bajo musi mieć swoje wydarzenie na FB ponieważ potencjał w szukaniu domu tam jest dużo większy niż tutaj. Od razu odpowiem nie podejmę się założenia takiego wydarzenia bo po pierwsze nie umiem, a po drugie nie mam fizycznie czasu na prowadzenie takiego wydarzenia. Wydaje mi się, że teraz najważniejsze jest znalezienie kogoś kto potrafi takie wydarzenie na FB poprowadzić. Zdaje sobie sprawę, że są tzw psy "medialne" a Bajo takim psem nie jest ale może uda się znaleźć mu dom.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wpłynęły dla Bajo wpłaty od :

15 zł bonusik od mdk8, wpłata wpł. 28.12.2016,

20 zł Poker, wpłata wpł. 29.12.2016.

...............

35 zł   Razem

Na dzień 27.12.2016 na koncie Bajo było minus 95 zł

95 zł - 35 zł = 60 zł.

Na dzień 01.01.2017 r.  na koncie Bajo jest juz minus 60 zł.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2017 o 15:07, teresaa118 napisał:

Stala na caly kwartal dla malucha w drodze. Pytanie, czyim psem jest Bajo. Kto wprowadzil go do hoteliku?

Myślę, że Ulka jak będzie na dogomanii to napisze nam jak Bajo trafił do hoteliku.Ja niestety nie wiem.Historę Szafranka znam jak trafił do Ulki, ale Bajo nie.

Tereso118 wpłynęły pieniązki od Ciebie na 3 m-ce tj, styczeń, luty, marzec 2017 w kwocie 150 zł. ( 50 zł / 1 m-c ) wpłynęły 12.01.2017

Dziękujemy baaardzo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wpłynęły dla Bajo wpłaty od :

150 zł  od Teresaa118, wpłata wpł. 12.01.2017,

15 zł od mdk8, wpłata wpł. 01.02.2017,

10 zł, od pola53, wpłata wpł.03.02.2017.

...............

175 zł   Razem

Na dzień 01.01.2017 r.  na koncie Bajo  było  minus 60 zł.

175 - 60 = 115 zł.

Wydatki: 

200 zł  -  opłata za pobyt Bajo u Ulki w DT, za okres 1 m-ca od 26.12.2016 do 25.01.2017 

200zł - 115zł  = 85 zł

Na dzień 05.02.2017 na koncie Bajo pozostaje minus - 85 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

Ratunku, co robimy z Bajo. Chlopak juz na duzym minusie(ja zaplacilam za caly kwartal). Czyj to pies, kto wprowadzil go do hoteliku?Kto odpowiada za niego?W gruncie ja place na Szafranka, a nie na Bajo. Ten pies nie interesuje mnie.Kto mnie oswieci?

Szafranek miał opłacony pobyt w DT u Ulki do 25.06.2014 r.Zdecydowaliśmy, że Szafranek zostanie u Ulki w BDT, ( tkj. Ulka nam zaproponowała).Tak więc wpłaty jakie były do dziś dokonane na Szafranka - przechodzą na Bajo, pieska, który jest u Ulki w DT.Ulka niedługo poda nam więcej informacji nt. zachowania Bajo, aby można było założyć mu wątek i zamieścić tekst do ogłoszeń dla Bajo.
Dziś wpłaciłam dla Bajo ( w zamian za Szafranka) opłatę za pobyt u Ulki za okres 1 m-ca od 26.06.2014 do 25.07.2014 r. w kwocie 200 zł tkj. u Szafranka, wysokość opłaty nie zmieniła się. i wynosi 200 zł/ 1 m-c.

Wątek Szafranka pozostanie nadal aktualny ze wzmianką chyba na początku, że przeszedł na BDT.
Jeżeli by się coś zadziało z Szafrankiem, choroba, leczenie itp. trzeba by było Ulkę wesprzeć pomocą;)
Rozmawiałam z Ulką i mówiła, że będzie nadal zamieszczała fotki Szafranka i informacje na jego wątku.

Dobrze by było także nadal Szafranka ogłaszać pomimo tego, że tak długo czekał na DS i telefony z ogłoszeń nie urywały się.

Link to comment
Share on other sites

Teraz Nasza Eva2406 potrzebuje każdego grosika na lek który nie jest refundowany https://www.facebook.com/events/1872518163037764/1873844552905125/?notif_t=like&notif_id=1487609204666113

Dla tych co nie mają konta na FB


PRZEKAZUJĄC 1%

Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.
W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:
• Wpisać numer KRS: 0000270809
• Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy:
• Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację – Rogozińska, 7351

PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ

Aby przekazać darowiznę należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:

• nazwa odbiorcy:
Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
• numery rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001
Rachunek prowadzony przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.
W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Rogozińska, 7351 (ten dopisek jest bardzo ważny).
Szczegóły dotyczące przelewów zagranicznych znajdziecie Państwo na stronie fundacji.

PRZEKAZUJĄC SMS CHARYTATYWNY

Należy wysłać SMS pod numer 75 165 o treści POMOC, 7351 (bez nazwiska).

Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł. stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego. Zgodnie z Regulaminem subkonta Fundacja pobiera od darowizn opłatę w wysokości 3%.

Link to comment
Share on other sites

Apel Evy2406 . Jest na fb więc chyba nie bedziała miała do mnie żalu że skopiuję :


Mam na imię Ewa. Mam 62 lata. Dla jednych (tych młodych) jestem stara, dla tych trochę starszych, jestem jeszcze w pełni sił.

Nigdy nie przypuszczałam, że będę musiała szukać pomocy dla siebie. To ja przez wiele lat starałam się pomagać innym (ludziom i zwierzętom). Nadal mam w domu pod opieką 9 porzuconych, chorych, potrzebujących pomocy zwierząt (psy i koty) i to dla nich muszę walczyć o swoje życie i zdrowie, bo one już nie przeżyją kolejnego porzucenia.

Mam za sobą ponad 40 lat pracy i uczciwego opłacania składek ZUS. W tej chwili nadal odprowadzam składki i to podwójnie, bo z emerytury i z działalności, którą pomimo ciężkiej choroby, staram się prowadzić.

Niestety, teraz kiedy zachorowałam na szpiczaka mnogiego (nowotwór szpiku kostnego), nie mogę liczyć na moje Państwo . Leki które mogą uratować moje życie nie są refundowane (Darzalex, Pomalidomid, Kyprolis). Leczenie to koszt ponad 300 000zł. Czy życie ludzkie można przeliczyć na pieniądze? Tak po ludzku jest mi smutno, bo gdyby nie było leku, to ok, trzeba się pogodzić z wyrokiem, ale jeśli lek istnieje, a moje Państwo nie chce mi pomóc, to coś jest nie tak… bo cały czas słychać w TV, że priorytetem władzy jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Niestety, to tylko puste słowa. Bardzo boleśnie się o tym przekonałam, bo nawet Ministerstwo Zdrowia odesłało mnie z przysłowiowym kwitkiem.

Nie stać mnie na takie drogie leczenie. Nie jestem w stanie zdobyć takiej sumy, dlatego z pokorą zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w zdobyciu leku, który, wierzę w to, przedłuży moje życie, a dzięki temu będę mogła jeszcze pomagać innym.

Zwracam się z prośbą o rozpowrzechnianie wydarzenia, udostępnianie, zapraszanie szerszego grona ludzi
Jak można pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2017 o 17:55, andegawenka napisał:

Teraz Nasza Eva2406 potrzebuje każdego grosika na lek który nie jest refundowany https://www.facebook.com/events/1872518163037764/1873844552905125/?notif_t=like&notif_id=1487609204666113

Dla tych co nie mają konta na FB


PRZEKAZUJĄC 1%

Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.
W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:
• Wpisać numer KRS: 0000270809
• Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy:
• Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację – Rogozińska, 7351

PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ

Aby przekazać darowiznę należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:

• nazwa odbiorcy:
Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
• numery rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001
Rachunek prowadzony przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.
W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Rogozińska, 7351 (ten dopisek jest bardzo ważny).
Szczegóły dotyczące przelewów zagranicznych znajdziecie Państwo na stronie fundacji.

PRZEKAZUJĄC SMS CHARYTATYWNY

Należy wysłać SMS pod numer 75 165 o treści POMOC, 7351 (bez nazwiska).

Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł. stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego. Zgodnie z Regulaminem subkonta Fundacja pobiera od darowizn opłatę w wysokości 3%.

Może utworzyć albo wątek albo bazarek.Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...