Jump to content
Dogomania

pekińczyk tybetański ?!


liju

Recommended Posts

kilka dni temu przygarnęłam psa w typie pekińczyka i... no właśnie.
to może od początku..pieski zostały odebrane babce, która trzymała ich 8 w ok 60 m2(aż mnie trzęsie na samą myśl co one tam musiały przejść:angryy::angryy::angryy:). nadmienię, że wszystkie pieski podobno już znalazły domy:lol:. ale nie o to chcę zapytać. Jeden piesek miał podobno jakieś "papiery", a słyszałam jak ona twierdziła że to pekińczyk tybetański. nigdy o takiej rasie nie słyszałam. piesek wygląda jak mix pekina i spaniela tyb, np. pyszczek ma trochę dłuższy (jak ST) niż pekin. CZY TAKA RASA ISTNIEJE- tzn. PEKIŃCZYK TYBETAŃSKI??
chcę zaznaczyć, że pytam z czystej ciekawości bo nie znam się na tym.
przepraszam za tak długi wywód:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Witaj na forum Liju:) Co do Twoich wątpliwości, to nie istnieje taka rasa jak pekińczyk tybetański. Jest [B]Pekińczyk i Spaniel Tybetański[/B]. Handlarze i rozmnażacze wymyślają bardzo dziwne nazwy dla psów, które sprzedają. Wystarczy wejść na dowolny portal aukcyjny lub ogłoszeniowy żeby się o tym przekonać. Widziałam już pekińczyki: królewskie, cesarskie, miniaturowe... a nawet długowłose. Radosna twórczość pseudohodowców nie zna granic. Powtórzę raz jeszcze, istnieje tylko rasa [B]Pekińczyk[/B] (bez żadnych przymiotników) i [B]Spaniel Tybetański,[/B] więc kobieta, która twierdzi, że ma " pekińczyka tybetańskiego z papierami" po prostu kłamie, bo takiej rasy nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam, że psiak odbiega od rasy jaka ma reprezentować, często ludzie kwalifikują go do rasy podobnej... gdy udały się drobne husky to sprzedawano je jako husky czeskiego typu sportowego, jezeli suczka amstaffka wydała miot chuderlaków to sprzedawano je jako pit bulle ;), a jak komuś uda się pekińczyk z dłuższą mordką lub na wyższych nóżkach to od razu zyskuje on miano spaniela tybetańskiego... ;)

Ostatnio ktoś przyniósł wieść, że w okolicy ktoś ma spaniel tybetańskiego -kazało się, że matka ledwo pekinka, tata pekińczykowaty(taka piąta woda po kisielu) ;), szczenięta sprzedawano po 250 zł jako rzadkie spaniele tybetańskie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj, oczywiście że nie ma takiej rasy jest Spaniel Tybetański oraz z grupy molosów olbrzymi pies Mastif Tybetański:)
8 Pekinków na 60 m kw nie ma żadnego horroru, tylko zalezy jakie to były warunki.
Swojego czasu miałam 7 na 30 m kw i loggia i nikt nie wierzył, że te psy nie są w "gościach" u mnie tylko jak najbardziej żyją ze mną:)
Świetnie, że adoptowałaś Pekika, pamiętaj o zabezpieczeniu p/kleszczom oraz o kastracji jak go przebadasz.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Fattyciak, zauważ, że pseudo często nazywają rasy na zasadzie: "dzwonią, ale nie wiadomo, w którym kościele", bo królewskie są, ale Pudle.

Link to comment
Share on other sites

hehe... tak właśnie myślałam :) co nie zmienia faktu, że mój Pakuś jest najśliczniejszym pieskiem na świecie :) a jak już jestem na tym formum to chciałąbym się poradzić. piesek jest zdrowy, strasznie wesoły, zaklimatyzował się u nas błyskawicznie. najbardziej upodobał sobie właśnie mnie i ciągle za mną chodzi. na początku uważaliśmy to za bardzo słodkie, ale teraz boję się, że z czasem przez to stanie się zbyt nerwowy. bo nawet śpiąc "czuwa". jak ja wychodzę z pokoju do pokoju, to on się zrywa i na "śpiąco" drepcze za mną. jeśli przesadzam to proszę nie śmiać się ze mnie. to mój 1wszy czworonóg i chcę mu nieba przychylić ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...