Jump to content
Dogomania

co zrobić z takim psiakiem?


joasin

Recommended Posts

Mam sukę z sierści krótszą, ale gatunkowo podobno do sierści Husky.
Ostatnio poza lenieniem się, zauważyłam że sierść jej przeszkadza. Ciora się po dywanie (nie ma żadnych pasożytów, sprawdzaliśmy u weta), kładzie się tylko na kafelkach, nie chętnie grzeje się na polu, w ogóle nie lubi ciepłych dni- ewidentnie zrobiło się Monie ciepło. I niestety okropnie zaczęła się lenić co denerwuje zwłaszcza moją mamę bo to ona zbiera kłaki;) Czy czeszę Monę to właściwie włosie się nie kończy- mam wrażenie, że im dłużej czeszę tym więcej wychodzi.
Zastanawiam się czy takiego psa można ostrzyc? Nie chcę jej zrobić krzywdy, nie wiem jak to może wpłynąć na zdrowie, psie samopoczucie itp. Muszę też powiedzieć, że strasznie się brudzi- uwielbia błoto itp, a przy łapach sierść jest dość dluga w porównaniu z resztą. Niestety kąpiele to nie jej ulubiona czynność więc myślę też, że ostrzyżenie jej na lato może pomóc w utrzymaniu czystości. Jeśli nie strzyżenie to może istnieją jakieś preparaty, które sprawiają, że sierść szybciej wychodzi przygotowując się na lato? Coś takiego mi obiło się kiedyś o uszy. Jakieś propozycje?

[URL=http://img861.imageshack.us/i/img0952y.jpg/][IMG]http://img861.imageshack.us/img861/7788/img0952y.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Joasin pies z takim włosem wymaga tylko czesania gęstym grzebieniem , można stosować trymer grabkowy . Takich psów nie strzyże się i nie ma żadnych preparatów .Polecam tylko grzebień Spratts 076 , częste czesanie , dobra żywność .
Tam gdzie pies to idealnie czysto nie będzie , albo trzeba włożyć dużo pracy .

Link to comment
Share on other sites

spróbujemy więc z furminatorem i grzebieniem:)
Pies jest czesany PRZYNAJMNIEJ raz dziennie, dlatego zaczęło mnie to niepokoić, bo sierści nie ubywa a wręcz mam wrażenie, że przybywa:) Chwilowo niestety musieliśmy się wstrzymać z czesaniem, bo Mona ma założony kaftanik po sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joasin']
Pies jest czesany PRZYNAJMNIEJ raz dziennie, dlatego zaczęło mnie to niepokoić, bo sierści nie ubywa a wręcz mam wrażenie, że przybywa:) [/QUOTE]

Z moim jest tak samo... ;)
Jak zaczyna się okres linienia, to dopóki nie zacznę czesać, "wydaje mi się", że on w ogóle nie gubi sierści...
Po prostu, im częściej czeszesz, tym więcej wychodzi.... i stąd wrażenie, że jej przybywa podczas wyczesywania... ;)
Tak samo jest po kąpieli psa... zawsze więcej się sypie...

Cierpliwości... zmieni sierść i będzie po kłopocie... ;)
A na szybsze linienie najlepsze jest właśnie wyczesywanie :)

Piękna suńka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...