Jump to content
Dogomania

Rejestracja psów -chipowanie.


Hummerka

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prawo mówi o obowiązku zapłacenia podatku od posiadania psa, którego wysokość ustala gmina i nie może przekroczyć 51,91 zł na rok. Mówi o tym ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych(Dz.U. z 2002 r., nr 9,poz.84, z późniejszymi zmianami). Prawo jest jedno dla wszystkich właścicieli psow, ale rzeczywistość jest inna. Ja jestem za płaceniem podatku bo staram się postępować zgodnie z przepisami, ale nie na takich warunkach jak to się odbywa do tej pory. Mieszkam w małej gminie cała gmina to 12 tyś mieszkańców i chciałam gminę zainteresować programem chipowania psów " PODAJ LAPĘ" , albo chociaż zwykłej ewidencji bo coś za coś. Jeśli mamy płacić podatek za psa to niech te pieniądze idą na jakiś konkretny cel. A jeżeli ja płacę to wymagam żeby inni właściciele swoich pupili też. W naszej gminie jest ok. 1200 psów z czego podatek zapłaciło może 30. Czy to nie jest trochę chore, może jesteście przeciwnikami płacenia podatku w ogóle, u nas jest to kwota 15 zł na rok to chyba nie jest tak dużo. Napiszcie jak jest u was z płaceniem podatku czy jest prowadzona ewidencja czy słyszeliście o programie "PODAJ ŁAPE" POZDRAWIAM ;) :bye: :hand:

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za chipowaniem nie wiem dlaczego jest takie małe zainteresowanie ten program jest dobrze pomyślany, psy sa w centralnej bazie danych np jak ktos psa ukradnie lub sie zgubi jest szansa że sie odnajdzie. Po za tym chipowanie jest dla własciciela bezpłatne trzeba miec tylko zapłacony podatek. To my musimy nasze władze miejskie zainteresowac tym programem bo oni nie wiedza o jego istnieniu. Hi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bunia1']Koszt znakowania mikroczipem wynosi nawet ponad 100 zl.[/quote]
:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Gdzie są takie ceny?
U nas chip to 50 zł dla indywidualnego klienta,ale wiem,że tam,gdzie się to załatwia hurtowo cena to 20-30 zł.

Link to comment
Share on other sites

Podaję link dla wszystkich zainteresowanych chipowaniem psów w ogólnopolskiej bazie danych. Tym programem trzeba zinteresować wasze gminy bo im się nie chce, albo o tym jeszcze nie wiedzą. :crazyeye:
[URL]http://www.identyfikacja.pl/nusite/?msect=miasta&ssect=1&PHPSESSID=e3cd52c6[/URL]
Pozdrawiam M & H :czytaj: :happy1: :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='Hummerka']Podaję link dla wszystkich zainteresowanych chipowaniem psów w ogólnopolskiej bazie danych. Tym programem trzeba zinteresować wasze gminy bo im się nie chce, albo o tym jeszcze nie wiedzą. :crazyeye:
[URL]http://www.identyfikacja.pl/nusite/?msect=miasta&ssect=1&PHPSESSID=e3cd52c6[/URL]
Pozdrawiam M & H :czytaj: :happy1: :kciuki:[/quote]

Zarejestrowalam Sabre.

Link to comment
Share on other sites

W Olsztynie chipowanie jest bezpłatne i w dodatku obowiązkowe. Podatek tez jest obowiązkowy ale iż mam psa ze schroniska to z takowego jestem zwolniona i mimo to chipowanie mi sie i tak należy. Moja sunia juz z pół roku temu została zachipowana. Jest to jakies w koncu wyjscie jesli zginie nam pies, i mozemy na tym tylko ewentualnie zyskac wiec polecam

Link to comment
Share on other sites

a jak to się ma do psiaków ze Schroniska?
u nas czipowanie jest bezpłatne,logiczne ,że zaczipuję swoją Mikę,ale słyszałam,że za psa ze schroniska nie płaci się podatku...hmmm...słyszałam to właśnie w Schronisku...hmmm...wie ktoś coś więcej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDaWo']a jak to się ma do psiaków ze Schroniska?
u nas czipowanie jest bezpłatne,logiczne ,że zaczipuję swoją Mikę,ale słyszałam,że za psa ze schroniska nie płaci się podatku...hmmm...słyszałam to właśnie w Schronisku...hmmm...wie ktoś coś więcej?[/quote]

Zależy gdzie mieszkasz.
W różnych miejscach jest różnie.
W Krakowie podatku się nie płaci przez pierwszy rok po adopcji psa ze schronu potem płacisz normalnie.
Z tego co wiem to w Krakowie nie ma bezpłatnego chipowania.
Za wpis do bazy zapłaciłam 30 zł.
i czekam na pasek który przyczepia się do obroży ( może przyślą)

Link to comment
Share on other sites

mieszkam wGdańsku i u nas chipowanie jest bezpłatne,z tym,że musi być czytnik do sprawdzenia numeru ,ja dzięki temu odzyskałam swojego zwierzaka - ma instynkt wędrowcy i zwiewa, trzeba pilnować,bo wykorzysta najmniejszą okazję,W tej chwili jednak prócz chipa ma też przywieszkę z numerem telefonu - znalazcy łatwiej jest zadzwonić do mnie,niż wlec psa do schroniska kub weterynarza,bo tam mają czytniki.
Pasek,o którym mowa,niewiele daje - jest zielony i ma nadruk numeru telefonu do bazy danych z chipu - twój adres lub telefon,z tym,że nadruk wyciera się błyskawicznie i po prostu pies ma bardziej kolorową obrożę.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jadwiga']mieszkam wGdańsku i u nas chipowanie jest bezpłatne,z tym,że musi być czytnik do sprawdzenia numeru ,ja dzięki temu odzyskałam swojego zwierzaka - ma instynkt wędrowcy i zwiewa, trzeba pilnować,bo wykorzysta najmniejszą okazję,W tej chwili jednak prócz chipa ma też przywieszkę z numerem telefonu - znalazcy łatwiej jest zadzwonić do mnie,niż wlec psa do schroniska kub weterynarza,bo tam mają czytniki.
Pasek,o którym mowa,niewiele daje - jest zielony i ma nadruk numeru telefonu do bazy danych z chipu - twój adres lub telefon,z tym,że nadruk wyciera się błyskawicznie i po prostu pies ma bardziej kolorową obrożę.:evil_lol:[/quote]

Moje szczęście ma adresówke z danymi + CHIp no i niedługo przyczepie jej numerek (podatek) jak tylko rozwiąże problem dwoch metalowych przywieszek nie chce żeby dzwonila jak krówa dzwonkiem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja coraz poważniej podchodzę do zachipowania mojego psa... W końcu co da adresówka, jak zwierzak się wymknie z obroży? U mojej dr. weterynarii koszt chipu to 50zł, a zachipowane zwierzaki ponoć będą czy są zwolnione z podatku :roll:
PS. Czy te chipowanie jest pod narkozą czy tylko jak zastrzyk?

Link to comment
Share on other sites

jak szczepienie ale baaaaardzo grubą i ostrą igłą (lepiej nie patrzeć jak się jest słabszym na takie widoki ;) ) moje koty i starsza sunia przeszły chipowanie bez problemu i bez bólu :)
mała czeka na zakończenie cyklu szczepien (dzis i za miesiac i dwa tyg od ost szczepienia możemy chipować :D )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDaWo']jak szczepienie ale baaaaardzo grubą i ostrą igłą (lepiej nie patrzeć jak się jest słabszym na takie widoki ;) ) moje koty i starsza sunia przeszły chipowanie bez problemu i bez bólu :)
mała czeka na zakończenie cyklu szczepień (dziś i za miesiąc i dwa tyg od ost szczepienia możemy chipować :D )[/quote]

Tak igła jest bardzo gruba i ostra.
Ale tylko czubek igły nakłuwa skórę pies tego nie zauważa.

Link to comment
Share on other sites

u mnie(Gdynia) sprawa ma się gorzej niż np w Gdańsku,gdzie chipowanie jest obowiązkowe i darmowe:shake:W Gdynie chipowanie nie jest ani obowiązkowe,ani tym bardziej darmowe....jeszcze nie pytałam ile kosztuje,ale wiem,że w mojej lecznicy chipują:)co z tego,jeśli czytnik chipów posiadają jednostkowe schroniska?!?!?!:oto jest dla mnie nie do przyjęcia,bo w końcu schroniska są właśnie po to aby w razie czego szukać właściciela m in.:shake:
raz znalazłam ewidentnie,rasowego=rodowodowego haszczaka i byłam zmuszona odwieżć go do ciapkowa w Gdyni.tam spotkałam jeszcze inną panią która znalazła równie rasowego szarpeja(kurcze,nie pamiętam jak to się pisze;)).na prośbę,aby sprawdzić obecność chipów u psów pani dyżurująca w schronisku nawet nie wiedziała o co chodzi,co to jest,z czym to się je:ociemnogród po prostu:(
nie płacę podatku za psa.wynosi on 30 zł/rok.nie potrafię uzasadnić,dlaczego nie;)prawdą jest,że mogliby pieniądze uzyskane z opłat przeznaczać faktycznie na cele związane ze zwierzakami a nie na nowy samochód dla prezydenta miasta;)
nie wiem jak jest z kwestią chipowania w naszym mieście.czy trzeba płacić podatek aby móc zachipować psa??:)wie ktoś coś na ten temat??;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...