Jump to content
Dogomania

Rejestracja psów -chipowanie.


Hummerka

Recommended Posts

[quote name='Blow']u mnie(Gdynia) sprawa ma się gorzej niż np w Gdańsku,gdzie chipowanie jest obowiązkowe i darmowe:shake:W Gdynie chipowanie nie jest ani obowiązkowe,ani tym bardziej darmowe....jeszcze nie pytałam ile kosztuje,ale wiem,że w mojej lecznicy chipują:)co z tego,jeśli czytnik chipów posiadają jednostkowe schroniska?!?!?!:oto jest dla mnie nie do przyjęcia,bo w końcu schroniska są właśnie po to aby w razie czego szukać właściciela m in.:shake:
raz znalazłam ewidentnie,rasowego=rodowodowego haszczaka i byłam zmuszona odwieżć go do ciapkowa w Gdyni.tam spotkałam jeszcze inną panią która znalazła równie rasowego szarpeja(kurcze,nie pamiętam jak to się pisze;)).na prośbę,aby sprawdzić obecność chipów u psów pani dyżurująca w schronisku nawet nie wiedziała o co chodzi,co to jest,z czym to się je:ociemnogród po prostu:(
nie płacę podatku za psa.wynosi on 30 zł/rok.nie potrafię uzasadnić,dlaczego nie;)prawdą jest,że mogliby pieniądze uzyskane z opłat przeznaczać faktycznie na cele związane ze zwierzakami a nie na nowy samochód dla prezydenta miasta;)
nie wiem jak jest z kwestią chipowania w naszym mieście.czy trzeba płacić podatek aby móc zachipować psa??:)wie ktoś coś na ten temat??;)[/quote]
nie musisz idziesz do prywatnego gabinetu i placisz
u nas wet zachipowal moja fokse ale nie wie czy dziala bo czytnik byl w inny miescie w schronisku:evil_lol: ma go przywiesc i sprawdzic
dowiedzialam sie tez ze na chipowanie + paszport jest cena ustawowa 101 zl.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Elitesse']AiK tylko na paszporty jest cena urzedowa !!! cena chipow zalezy tylko od widzimisie weterynarzy[/quote]

on powiedział ze na chipowanie wraz z paszportem nie bardzo sie w to zagłebiałam bo potrzebowałam i paszport i chip

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. Zainteresował mnie ten wątek. Mam jednak niewielką wiedzę wogóle o chipach. Rozumiem, że jest to coś malutkiego wszczepianego gdzieś w psią skórę w celu identyfikacji. Możecie mnie trochę podszkolić? Mój pies jest5-miesięczną suczką dobermanką. Rozważam tą formę zabezpieczenia swego psa, ponieważ ma rodowód i bardzo się zżyłyśmy.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

U mnie ( Białystok ) podatek za psa wynosi 31,50 rocznie z tego 10% idzie do TOZ-u ( Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ) jęsli chodzi o jednostkę to jest mało ale [B]jeśli[/B] każdy posiadacz zwierzęcia zapłacił podatek to uzbierałaby się niezła sumka na ratowanie zwierzątek( szczepienia, sterylki itp)
Jeśli chodzi o chipy to jest tak: w schronisku za okazaniem dowodu wpłaty za podatek chip jest za darmo, można również zrobić to w lecznicy i tam koszt wynosi 50 zł i jest pies wpisany do ogólnokrajowj bazy danych
Więc bardziej opłaca się lecznicy jeśli mielibyśmy nie daj Boże zagubić psa w innym mieście, nasze schronisko ma swoją bazę co dla mnie osobiście jest bezsensem ponieważ jeśli psa zgubimy gdzieś poza Białym to niestety on się nie odnajdzie. Narazie trwają rozmowy aby to zmienić więc jest szansa nawet duża na powodzenie
[SIZE=6][COLOR=royalblue]Chipujmy zwierzaki będziemy spokojniej spać !!![/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kilka pytań (PS: jestem nowy, witajcie :)))

1. Mieszkam w Grójcu pod Warszawą. Ile zapłacę podatku?
2. Ile kosztuje zaczipowanie, i jak z jego bezpłatnością?
3. Jak działa czip, i czy jest skuteczny?
4. Co daje zaczipowanie psa?
5. Czy pies musi być rasowcem (mam skundlonego foksa :P)

Interesuje mnie program [URL="http://identyfikacja.pl"]Podaj Łapę[/URL].

Link to comment
Share on other sites

1. - nie wiem, bo nie mój region
2. - czasami są akcje bezpłatnego czipowania, poza tym jak wyżej
3. - czip pozwala na identyfikację zwierzęcia (=ustalenie włąściciela), które się zgubiło, poprzez przejechanie nad nim odpowiednim czytnikiem, który wychwyci numer czipa
4 - j.w., poza tym czip jest wymagany np przy podróżach za granicę
5. - absolutnie nie, kundelka też można zaczipować :)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam zapytanie odnośnie tej strony: [url]http://www.identyfikacja.pl/nusite/index.php?PHPSESSID=e3cd52c6[/url] ("podaj łape").
Na dole, po lewej stronie jest rubryka zatytuowana "znajdź zwierzę", można do niej wpisać numer chipa lub paszportu. Jednak chciałabym wiedzieć, czy za pomocą tego można odnaleźć KTO jest właścicielem, czy na przykład gdzie w danym momencie znajduje się pies (jeśli np. jest poszukiwany).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patkant']A ja mam zapytanie odnośnie tej strony: [URL]http://www.identyfikacja.pl/nusite/index.php?PHPSESSID=e3cd52c6[/URL] ("podaj łape").
Na dole, po lewej stronie jest rubryka zatytuowana "znajdź zwierzę", można do niej wpisać numer chipa lub paszportu. Jednak chciałabym wiedzieć, czy za pomocą tego można odnaleźć KTO jest właścicielem, czy na przykład gdzie w danym momencie znajduje się pies (jeśli np. jest poszukiwany).[/quote]

Po wpisaniu nr CHIPA lub paszportu wyskakuje:

Znaleziono numer identyfikatora ...............
Powyższy numer został zarejestrowany w miejscowości: [B]..............[/B]
[B]wykropkowane miejsce to numer chipa i miejscowość
[/B]
Jeżeli znalazłeś zwierzę o podanym numerze identyfikacyjnym, zadzwoń pod numer tel. 058 307 44 27. Pełnimy dyżur całą dobę.

Link to comment
Share on other sites

Pod koniec miesiąca w Bogatyni (dolnośląskie) gmina ma sponsorować chipowanie psów oraz zakładanie paszportów. Na chwile obecną łączny koszt to ok 120zł.

Za mojego psa podatku nie płaciłam 4 lata, jak pójdę teraz to będę musiała płącić jakąś karę czy po prostu mam zaplacić za dany rok? Czy jeśli zapłacę podatek we wrześniu to bedzie on ważny do 1 stycznia 2008 czy do wrzesnia 2008?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kokina']Pod koniec miesiąca w Bogatyni (dolnośląskie) gmina ma sponsorować chipowanie psów oraz zakładanie paszportów. Na chwile obecną łączny koszt to ok 120zł.

Za mojego psa podatku nie płaciłam 4 lata, jak pójdę teraz to będę musiała płącić jakąś karę czy po prostu mam zaplacić za dany rok? Czy jeśli zapłacę podatek we wrześniu to bedzie on ważny do 1 stycznia 2008 czy do wrzesnia 2008?[/quote]

Musisz zapłacić za każdy rok + odsetki.
No chyba że nie mają twojego psa w rejestrze to zapłać za aktualny rok.....

Link to comment
Share on other sites

nie zgodze sie :) choc ostrzegam ze moje podejscie jest contra legem i w pewien sposob omija przepisy.

placi sie za posiadanie psa - a nie za wlasnosc.
zawsze mozna powiedziec ze sie stalo posiadaczem w roku 2007 :) a w poprzednich latach nie jestes w stanie powiedziec kto byl posiadaczem bo znalazles psa :)

poza tym najczesciej oplate zbiera inkasent ktory nie ma zielonego pojecia o rasie psa :) malo tego za psa mozna placic w kasie - i wtedy mozesz placic a osoba przyjmujaca psa na oczy psa nie widzi wiec mozesz podac ze twoj pies "gonzo wspanialy" jest psem rasy pudelek :) a moze byc kundelkiem.... wiec nikt nie pyta ile pies ma lat i od kiedy jestes w jego posiadaniu :)

to co powiem jest wbrew prawu - ale jak bedziemy mieli tak skuteczne sciaganie podatkow jak teraz to nic nie pomoze :)

p.s. dodam tylko ze od 2008 nie ma podatku od posiadania psa :) - zastepuje ja Oplata czy jak zwal tak zwal - w gruncie rzeczy nic sie nie zmienia oprocz wysoskosci ktora moze wynosci od 2008 ( o ile sie nie myle, bo nie chce mi sie sprawdzac ) 100 zl od jednego psa :)

Jesli ktos jest bardziej zainteresowany moge dokladnie posprawdzac i wszystko powiedziec :)

a - i jeszcze jedno - jak zaplacisz w grudniu 2007 r - to wazne jest do 31.grudnia 2007 r od 01.01.2008 musisz zaplaci za "nowy" rok :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']nie zgodze sie :) choc ostrzegam ze moje podejscie jest contra legem i w pewien sposob omija przepisy.

placi sie za posiadanie psa - a nie za wlasnosc.
zawsze mozna powiedziec ze sie stalo posiadaczem w roku 2007 :) a w poprzednich latach nie jestes w stanie powiedziec kto byl posiadaczem bo znalazles psa :)

poza tym najczesciej oplate zbiera inkasent ktory nie ma zielonego pojecia o rasie psa :) malo tego za psa mozna placic w kasie - i wtedy mozesz placic a osoba przyjmujaca psa na oczy psa nie widzi wiec mozesz podac ze twoj pies "gonzo wspanialy" jest psem rasy pudelek :) a moze byc kundelkiem.... wiec nikt nie pyta ile pies ma lat i od kiedy jestes w jego posiadaniu :)

to co powiem jest wbrew prawu - ale jak bedziemy mieli tak skuteczne sciaganie podatkow jak teraz to nic nie pomoze :)

p.s. dodam tylko ze od 2008 nie ma podatku od posiadania psa :) - zastepuje ja Oplata czy jak zwal tak zwal - w gruncie rzeczy nic sie nie zmienia oprocz wysoskosci ktora moze wynosci od 2008 ( o ile sie nie myle, bo nie chce mi sie sprawdzac ) 100 zl od jednego psa :)

Jesli ktos jest bardziej zainteresowany moge dokladnie posprawdzac i wszystko powiedziec :)

a - i jeszcze jedno - jak zaplacisz w grudniu 2007 r - to wazne jest do 31.grudnia 2007 r od 01.01.2008 musisz zaplaci za "nowy" rok :)[/quote]

Z czym się nie zgodzisz??

Przecież jak byk napisałam że jak mają psa w rejestrze to musi zapłacić a jak nie mają to za aktualny rok

Link to comment
Share on other sites

Jak płaciłam za Apisa podatek od razu po kupieniu psa to Pani nawet nie pytała o imię psa ani rasę, także teraz przy kolejnym płaceniu zapewne tez nie bedzie pytac i powiem, że tamtego psa nie ma, a jest nowy.

Jesli jest tak jak piszecie, czyli że jak zapłcę teraz, to na początku stycznia będę musiała płacić za "nowy" rok, to poczekam do stycznia i wtedy zapłacę :)

Link to comment
Share on other sites

Kokina

bo to taki "chory" ustrój - nie wazne za co chodzi o to zeby zaplacic.
Jak by ktos pomyslal to by wiedzial ze jak sie psa zarejestruje to powinno sie go miec dluzej niz 1 rok i wtedy latwiej jest lapac tych co to placą " w kratke". Zawsze mozna wyslac inkasenta i sprawdzic czy dana osoba ma psa a jak poprzedni pies "zszedlbył" to jest duze prawdopodobienstwo ze powinien byc jakis kolejny u milosnika psow :)

ale nikt o tym nie mysli - tak sie tym przejmuja :) Ale to i dobrze. Jak place podatek a potem sie nie moge dopatrzec nigdzie kosza na psia "kupe" albo nie moge wyjsc z psem na pole bo mnie ganiaja ze to nie teren dla psów , albo ze "obiecanki macanki a glupiemu radosc" i raptem w Lodzi powstal jeden (slownie: jeden) park zabaw dla psów..., to co sie dziwic ze ludzie maja obiekcje jesli chodzi o placenie podatku.

Link to comment
Share on other sites

takie państwo, to jak ze szczepieniami na wscieklizne kiedys u nas chodziła straz miejska i sprawdzała jak ktos nie miał to kazali zaszczepic a drugi raz juz i tak nigdy nie chodzili a od 3 lat nie chodza wcale , a co do podatku to u mnie w 22tys miescie nikt chyba nie placi bo ani razu sie nie spotkałam z jakas kara nałozona na nieplacacego tudziez z zadnym inkasentem tym bardziej , a nikt z własnej woli nie pojdzie płacic wiedzac ze jak nie zaplaci to i tak mu nikt nic nie zrobi.

Link to comment
Share on other sites

To ja jeszcze raz popytam jak to jest z chipowaniem.....a raczej co się dzieje jak pies np. umrze .... bo wet. /podobno/ powiedział znajomym, że trzeba go wtedy przywieść do niego, on musi stwierdzić zgon...i wyrejestrować. Czy to nie jest naciągactwo...z tym stwierdzeniem zgonu / może sekcją/ :shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

wszystko jest zrobione po to zeby kazdy mogl zarobic , a posiadacz psa płacił.
Tak samo jest z wzieciem psa ze schroniska miejskiego powinny byc ulgi jakies , a przynjamniej u nas jest tak ze pies odrazu jest rejestrowany i trzeba przy tejze okazji zabrania go ze schorniska jeszcze podatek zaplacic, pozatym nie trzeba placic.
Chory ustroj.

Link to comment
Share on other sites

kiedy mój pies odszedł,weterynarz - zresztą on sam go usypiał,nowotwór - nic nie zrobił z chipem i nigdzie nie zgłaszał, to ja musiałam na wezwanie Identyfikacji Psów napisać oświadczenie,że psa już nie ma,inaczej zapłaciłabym podatek.W zeszłym roku urząd miejski rozsyłał wezwania do ludzi.którzy mieli zachipowane psy a spóźnili się z opłaceniem podatku, w tym roku nic nie chcieli

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...