Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

[quote name='shaaka']a ja uprzejmie donoszę, iż wspominany tu gdzieś wcześniej przeze mnie utopek trzy-łapek Czaruś (schroniskowy Sedalin), będący na tymczasie u mojego taty, zostaje jednak u mnie :D [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_lol.gif[/IMG] ma więc teraz dwie starsze i dużo większe psie siostry i wygląda na zadowolonego :)[IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]

Wspaniale wiesci ,bardzo sie ciesze ,zaraz dzwonie do tamb zeby sie juz nie trudzila i nie pisla ogloszenia, bo jeszcze rano ja poganialam .

Link to comment
Share on other sites

aha,ok :) serdecznie dziękuję. ja napisałam wcześniej maila do p. Beaty P., z którą rozmawiałam podczas ostatniej akcji pod TV Kraków, bo Ona miała też ogłoszenia wysłać...ale może to ta sama osoba...;)
w każdym razie WSZYSTKIM ZA POMOC SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shaaka']aha,ok :) serdecznie dziękuję. ja napisałam wcześniej maila do p. Beaty P., z którą rozmawiałam podczas ostatniej akcji pod TV Kraków, bo Ona miała też ogłoszenia wysłać...ale może to ta sama osoba...;)
w każdym razie WSZYSTKIM ZA POMOC SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!! :)[/QUOTE]

to ta sama osoba :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']To Asiorek daj cynka, jak będzie. Bo i Kraków i Sandomierz mnie ciekawi... a spóźniłam się na program :([/QUOTE]

Soema, pod tym linkiem masz cały program. Startuje o 19:47:00 wg kodu czasowego, który się wyświetla na ekranie.
[URL]http://rapidshare.com/files/398853891/TVN_20100612_194500.wmv.html[/URL]

Jest ograniczenie do 10 ściągnięć!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki! Sćiągam :)

Zapraszam, wszystkich, których jeszcze tu nie ma, na watek sterylkowy. Uzbieranych mamy już 3,5 tys zł na zabiegi, ale ciągle to kropla w morzu.
Razem możemy więcej! Walczmy z bezdomnością!
[quote name='basiapron']przeliczając na sterylki, biorąc pod uwagę że każda to około 200 zł to starczy na 15, może 20 sterylek a kasy mamy coraz więcej. Czy ktoś by mi to przeliczył na ilość psiaków które nie trafią do schroniska, nie umrą i nie zostaną utopione? hmmm dajmy na to że nawet jak suka rodzi co rok i że np 8 lat - i tak to chyba bardzo mało zakładam, ale załóżmy że taka suka urodzi 4 szczeniaki rocznie, co daje przez 8 lat 32 szczeniaki, przy 20 sterylkach da to 640 psiaków mniej w schroniskach. Ale założe się że ta liczba jest o wiele większa, szczegolnie że niektóre suki rodzą co cieczkę.
Właśnie myśle nad bazarkiem jako że mam czas :)

i zrobiłam bazarek
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/187481-***Bi%C5%BCutkowo***-na-sterylki***-do-21.06?p=14874501#post14874501[/URL]

no tak, zaraz sobei ten tekst przestudiuję, liczby ogromne zdecydowanie, a kasy coraz więcej na coraz więcej sterylek[/QUOTE]

[quote name='Soema']To jest fragment z tekstu Bamboo :)

"Chodzi mi o te:

[I]Średnia liczba zwierząt w miocie: 6
Liczba psów po 5 latach rozmnażania suki i jej potomstwa: [B]9 330[/B]
Odsetek psów potencjalnie trafiających do schronisk: 30 %

Koszt utrzymania 1 psa w schronisku: 1095 zł/rok
Koszt utrzymania 2799 psów w schroniskach: 3 064 905 zł/rok
Koszt zabiegu kastracji (wydatek jednorazowy): 100-200 zł[/I]
(.....) "

Dzięki za bazarki i obecność i wsparcie i w ogóle :)
[B]RAZEM możemy więcej![/B][/QUOTE]


[quote name='basiapron']to będzie tak aktualnie 9330 (5 lat rozmnażania suki i jej potomstwa) pomnożymy przez 20 (ilość suk wysterylizowanych za te nasze 3 tysiaki) to jest 186600 na 5 lat
i teraz 30 % do schronisk czyli 55 980 przez 5 lat
i koszt utrzymania 1000 zł na rok za psa to jest razy 5 000 przez 5 lat = 279 900 000
a my wydajemy 3000
:) aż się wierzyć nei chce[/QUOTE]
:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arnika']Nie wiem czy już ktoś doniósł ;) Anyway - jutro w "Uwadze" reportaż o powodzianach, gł. z Sandomierza, ale będzie też o naszych krakowskich utopcach :)[/QUOTE]

[quote name='Asior']będzie głownie o krakowskich utopcach :eviltong:[/QUOTE]

Tak mi przekazała przyjaciółka, która pracuje w uwadze i której na cele reportażu przekazałam nr do Ciebie :P (nr był na ogólnodostępnym forum, więc mam nadzieję że nie masz mi za złe)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Czy ktoś z Krakowa jeździł do Rzeszotar, do stadniny koni? Łatwo tam dojechać?[/QUOTE]
Targeo ?

[url]http://mapa.targeo.pl/1_2071250,,2_2108578,#targeo-top[/url]

Na stronie Stadniny Rzeszotary jest informacja
[url]http://www.stadninarzeszotary.pl/show_web.php?m=dojazd[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Finetta']Targeo ?

[URL]http://mapa.targeo.pl/1_2071250,,2_2108578,#targeo-top[/URL]

Na stronie Stadniny Rzeszotary jest informacja
[URL]http://www.stadninarzeszotary.pl/show_web.php?m=dojazd[/URL][/QUOTE]
Tak wiem, gdzie to.. ciekawe czy autobusy podjeżdżają bezpośrednio tam .. bo ja się zgubię :shake::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Czy ktoś z Krakowa jeździł do Rzeszotar, do stadniny koni? Łatwo tam dojechać?[/QUOTE]

bardzo latwo, bo to przy glownej drodze. Autobusy jezdza przez Swoszowice i Ochojno, ale tam teraz droge urwalo, wiec nie wiem jak jezdza, ale chyba na okolo przez Swiatniki Gorne. Jest rowniez dojazd od Wieliczki przez Janowice. Z tego co kojarze jest przystanek nieopodal stadniny. A kiedy potrzebujesz tam jechac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga-ta']bardzo latwo, bo to przy glownej drodze. Autobusy jezdza przez Swoszowice i Ochojno, ale tam teraz droge urwalo, wiec nie wiem jak jezdza, ale chyba na okolo przez Swiatniki Gorne. Jest rowniez dojazd od Wieliczki przez Janowice. Z tego co kojarze jest przystanek nieopodal stadniny. A kiedy potrzebujesz tam jechac?[/QUOTE]
W środę popołudniu albo czwartek rano. Przyjadą tam dary dla Sandomierza, Tarnobrzega, Oświęcimia, Świniar, Kędzierzyna Koźla i... nie pamiętam, z Holandii.
Kiedy dokładnie, będę wiedziała w środę rano. Mam nadzieję, że dojadę :) dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arnika']Tak mi przekazała przyjaciółka, która pracuje w uwadze i której na cele reportażu przekazałam nr do Ciebie :P (nr był na ogólnodostępnym forum, więc mam nadzieję że nie masz mi za złe)[/QUOTE]
a no widzisz.. a ja w głowę zachodziłam jak mnie namierzyli :)
Tak samo jak się zastanawiam skąd mieli moje nagranie z RMF-u z którym wchodziłam na antenę.


[B]SZUKAM KOTKI DLA BRATOWEJ:[/B]
Najlepiej młodej, z dłuższą sierścią, jak by była szylkretowa to było by już wyśmienicie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Chciałam zapytać czy do tego psiaka [B]Tofi [/B]oddanego przez strażaka z powodzizabranego z akcji pod dżokiem jest porzebna wizyta poadopcyjna? I czy ja mogę jej dokonać, jak nie to czy z kims i wogóle kiedys będe mogła i mniejwiecej na czym to polega poniewaz mam bardzo niedaleko :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo pilnie potrzebny dom dla sześcioletniej Sary. W niedzielę przyprowadziła ją na aukcję właścicielka, która - po śmierci męża - nie chce/nie może jej zatrzymać. Sara jest bardzo ufna i łagodna. Jako szczenię była wzięta z azylu. Wychowała się w mieszkaniu. Waży ponad 50 kg.
To na szybko - jutro postaram się o osobny wątek - potrzeba pilnie pomocy w ogłaszaniu.
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_-4Mmn7oWYI8/TBbEcKyS1XI/AAAAAAAAB3A/-ZxX7vPtQQw/IMG_4168.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

jechalam dzis do pracy i na opolskiej jak sie skreca z opolskiej na mackiewicza, miedzy barierkami ochronnymi na pasie zieleni oddzielajacym drogi zobaczylam skulonego wystraszonego onka, nie wiem czy nie byl przywiazany do latarni... nie wiedzialam co robic, nie mam w komorce nr do schronu to zadzwonilam do anashara (przepraszam maciek jesli cie obudzilam) ale jezdze autem dopiero drugi dzien i stwierdzilam ze nie dam rady rozmawiac w czasie jazdy. prezyjechalam do pracy i bylam potrzebna, zrobila sie 9... widzialam go ok 7.30, nie wiem czy jeszcze tam jest... nie wiem czy dzwonic do schronu... jakby ktos przejezdzal tamtedy niech zwroci uwage prosze

Link to comment
Share on other sites

[B]Elżbieta Sa.. Kraków, ul. Łepkowskiego, 12 412 27 xx...[/B]
Córka i matka. [B][COLOR=Red]POD ŻADNYM POZOREM PSA.
[/COLOR][/B]W tej chwili sprawa do wyjaśnienia, kobieta wyszukuje [B]nieduże suczki [/B]- które umierają tam w bardzo dziwnych okolicznościach.
Dom sprawia wrażenie idealnego:angryy::angryy:.
Moja Patynka była tam trzy godziny. Ocalała chyba cudem. Okazuje się, że w ubiegłą środę wzięła suczkę z Łodzi - nie żyje!. Wcześniej miała psy m.in. z krakowskiego schroniska i z Łodzi. Dwa uśpiła na Brodowicza, jeden zginął podobno pod kołami samochodu, był szczeniak, który "zasnął sam". Nie wiadomo nic o suczce wziętej z azylu w 2005 roku. Okazuje się, że był jeszcze (podobno)pies/suczka z Pabianic. Koszmar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Perfi']o boze... agaG mieszkala na tej ulicy, ona wprawdzie nie pojawia sie juz na dogo, ale moze warto do niej zadzwonic i zapytac czy zna te osoby?[/QUOTE]
To wlasnie Aga do mnie wczoraj zadzwonila ze z ta konieta jest cos nie tak ,to od niej miala suczke wzieta z programu ktora po kilku dniach wpadla wpod samochod bo niby przestraszyl ja duzy pies i sie wyrwala pani ze smyczy:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka'][B]Elżbieta Sa.. Kraków, ul. Łepkowskiego, 12 412 27 xx...[/B]
Córka i matka. [B][COLOR=red]POD ŻADNYM POZOREM PSA.[/COLOR][/B]
W tej chwili sprawa do wyjaśnienia, kobieta wyszukuje [B]nieduże suczki [/B]- które umierają tam w bardzo dziwnych okolicznościach.
Dom sprawia wrażenie idealnego:angryy::angryy:.
Moja Patynka była tam trzy godziny. Ocalała chyba cudem. Okazuje się, że w ubiegłą środę wzięła suczkę z Łodzi - nie żyje!. Wcześniej miała psy m.in. z krakowskiego schroniska i z Łodzi. Dwa uśpiła na Brodowicza, jeden zginął podobno pod kołami samochodu, był szczeniak, który "zasnął sam". Nie wiadomo nic o suczce wziętej z azylu w 2005 roku. Okazuje się, że był jeszcze (podobno)pies/suczka z Pabianic. Koszmar.[/QUOTE]
Czy te pieski z Lodzi to brała bezposrednio ze schroniska,czy z dogo ??????????
To wazne,zastrzege wtedy w schronie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']a no widzisz.. a ja w głowę zachodziłam jak mnie namierzyli :)
Tak samo jak się zastanawiam skąd mieli moje nagranie z RMF-u z którym wchodziłam na antenę.


[B]SZUKAM KOTKI DLA BRATOWEJ:[/B]
Najlepiej młodej, z dłuższą sierścią, jak by była szylkretowa to było by już wyśmienicie :diabloti:[/QUOTE]

[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=88954[/URL]

w pierwszym poscie sa zdjecia. kociaczki jeszcze malutkie bardzo. mama dlugowlosa, wiec pewnie tez beda puchate. kolorki bajeczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']Czy te pieski z Lodzi to brała bezposrednio ze schroniska,czy z dogo ??????????
To wazne,zastrzege wtedy w schronie.[/QUOTE]

Jeden pochodził z którejś z łódzkich fundacji - nie wiem, jeszcze której. Ostatnia (z ubiegłej środy) wzięta od tymczasowej opiekunki. Wyślę zaraz pw. Koniecznie trzeba zastrzec w schronisku i wszędzie, gdzie się da.
Każdy wyda jej psa z pocałowaniem w rękę - jest bardzo przekonująca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']Bardzo pilnie potrzebny dom dla sześcioletniej Sary. W niedzielę przyprowadziła ją na aukcję właścicielka, która - po śmierci męża - nie chce/nie może jej zatrzymać. Sara jest bardzo ufna i łagodna. Jako szczenię była wzięta z azylu. Wychowała się w mieszkaniu. Waży ponad 50 kg.
To na szybko - jutro postaram się o osobny wątek - potrzeba pilnie pomocy w ogłaszaniu.
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_-4Mmn7oWYI8/TBbEcKyS1XI/AAAAAAAAB3A/-ZxX7vPtQQw/IMG_4168.JPG[/IMG][/QUOTE]
Sara to naprawdę przecudny psiak miałam okazję przebywać z nią troche własnie na tej akcji, jest posłuszna i spokojna.. Normalnie [B]pies idealny[/B] dlatego błagam jeśli ktoś może niech ją przygarnie!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...