Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

 

Pan, który zrobił mu zdjęcie, dokarmia go. Jak tylko go złapie albo zwabi na ogrodzony teren, zadzwoni. Osoby z Krakowa zainteresowane Murzynem umówiły się już z Panem. Ja też mogę pomóc ale nie mam samochodu i musiałabym jechać busem.

 


A jednak Bystra ! Tam byl juz widywany w pazdzierniku !

Jesliby sie okazalo ze to jest TEN Murzyn to trzeba panu bedzie wreczyc obiecana nagrode.

Ktoz 300 zl
Topi 50
AgaG 100
Gluchy pies 50
Dorotean 200
ja 100

RAZEM 800 zl ze 'zbiorki' na dogo :) :) :)

Rozumiem ze organizatorki wydarzenia na fb dodadza 500 zl od siebie (i jak napisaly zaplaca jeszcze za wizyte u weta) , pan ma wiec otrzymac w sumie 1300 zl !

11rrkvs.jpg
Link to comment
Share on other sites

  


A jednak Bystra ! Tam byl juz widywany w pazdzierniku !

Jesliby sie okazalo ze to jest TEN Murzyn to trzeba panu bedzie wreczyc obiecana nagrode.

Ktoz 300 zl
Topi 50
AgaG 100
Gluchy pies 50
Dorotean 200
ja 100

RAZEM 800 zl ze 'zbiorki' na dogo :) :) :)

Rozumiem ze organizatorki wydarzenia na fb dodadza 500 zl od siebie (i jak napisaly zaplaca jeszcze za wizyte u weta) , pan ma wiec otrzymac w sumie 1300 zl !

11rrkvs.jpg

Ja potwierdzam swoją deklarację

Link to comment
Share on other sites

UWAGA

Na Prądniku Czerwonym w ostatnich dniach pojawiły się przypadki otrucia psiaków.

W okolicy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, Strzelców 23 widziano osobnika gatunku „człowiek”, który rozrzucał parówki

naszpikowane ostrymi przedmiotami (pinezki, gwoździe itp. …)

i prawdopodobnie jakąś trucizną bo kilka już psiaków zmarło z bardzo złymi wynikami badań wątroby.

Tego ok. sześćdziesięcioletniego bydlaka próbowano łapać ale się nie udało.

 

UWAŻAJCIE na swoje psy. OSTRZEGAJCIE innych.

Gdy zauważycie, że pies coś zjadł – nie czekajcie – idźcie do weta.

Jeżeli zje „to” - następnego dnia nie będzie już żył.

WYPROWADZAJCIE PSIAKI W KAGAŃCACH.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Ktoś posiada wymienione poniżej leki a nie są mu potrzebne,to byłabym ogromnie wdzięczna gdyby mógł podarować je moim psiakom...

Luminal 100mg
Bromek Potasu 1,0
Gabapentin Teva 800mg
Euthyrox 150mg, 75mg
Heparegen 100mg

Cardisure 5mg(lub 2x2,5mg)może też być Vetmedin
Prilium 150mg(lub 300mg)
Karsivan
Nivalin
Furaginum

Link to comment
Share on other sites

PRZEKLEJAM: https://www.facebook.com/events/751720488259714/?ref=4



Dnia 21.11.2014r. ok. godziny 8 rano zaginęła adoptowana z przytuliska w Pionkach ponad rok temu suczka - Ruta. Zaginęła w miejscowości KOPANKA gm. Skawina - małe miasteczko tuż pod Krakowem).Suczka jest zaczipowana (wpisana do bazy SAFE-ANIMAL), numer chipa: 985170000346039. Suczka jest wysterylizowana, ma około 6 lat. Jest mieszańcem, odrobinę w typie mniejszego wilczurka. Czarna, z białym podszerstkiem, bródką i brzuszkiem. Na szyi powinna mieć obrożę w kolorze khaki.Suczka jest przylepką, zaczepia wszystkich, chce się bawić. Ruta może wracać do KRAKOWA w poszukiwaniu swoich właścicieli.
Wszystkich, którzy mogą pomóc, bardzo prosimy - ta historia nie może się tak skończyć!!! Powiadomiona jest straż miejska, miejscowi weterynarze, schronisko w Krakowie i Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt
Kontakt :
502565314 lub 511978688

Link to comment
Share on other sites

Być może ktoś przeoczył petycję o ochronie zwierząt doświadczalnych, lub nie wysłał listu do wszystkich posłów i posłanek pt. Apel o zapoznanie się z poprawkami do ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych. Jeszcze pora by to zrobić, Pod skopiowanymi poniżej linkami znajdziecie treść listu-apelu do posłów i posłanek oraz gotowe do wklejenia adresy mailowe, Proszę wysyłajcie. 

 

Autor petycji Petycja w sprawie ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych wysłał powiadomienia wszystkim sygnatariuszom. Aby je przeczytać, proszę otworzyć stronę:
http://www.petycjeonline.com/read/14286/24806882

Link to comment
Share on other sites

20 listopada na os. Lesisko została znaleziona malutka sunieczka

 

nuria_wybieg_PB224150.JPG-b.jpg

 

nuria_wybieg_PB224157.JPG-b.jpg

 

nuria_wybieg_PB224169.JPG

 

nuria_wybieg_PB224167.JPG

 

Sunia ma około 1 roku (może trochę więcej niz rok). Przebywa chwilowo w domu u osoby, która ją znalazła, ale 2 psy - rezydenci są o małą strasznie zazdrośni. Mała jest dość lękliwa, najlepiej się czuje na kolankach.

Może ktoś słyszał, że jest taka sunia poszukiwana?

 

A tu jest link do plakatu - jeśli ewentualnie ktoś by zechciał pomóc w poszukiwaniu właściciela suni

https://drive.google.com/file/d/0B-LAfnCIdJANZnpaUHk5bV9aV1U2aVVqQldjaUp3dUUwYnhN/view?pli=1

Link to comment
Share on other sites

UWAGA

Na Prądniku Czerwonym w ostatnich dniach pojawiły się przypadki otrucia psiaków.

W okolicy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, Strzelców 23 widziano osobnika gatunku „człowiek”, który rozrzucał parówki

naszpikowane ostrymi przedmiotami (pinezki, gwoździe itp. …)

i prawdopodobnie jakąś trucizną bo kilka już psiaków zmarło z bardzo złymi wynikami badań wątroby.

Tego ok. sześćdziesięcioletniego bydlaka próbowano łapać ale się nie udało.

 

UWAŻAJCIE na swoje psy. OSTRZEGAJCIE innych.

Gdy zauważycie, że pies coś zjadł – nie czekajcie – idźcie do weta.

Jeżeli zje „to” - następnego dnia nie będzie już żył.

WYPROWADZAJCIE PSIAKI W KAGAŃCACH.

 

 

Czy jest jakiś wątek na dogo poświęcony temu tematowi?

Interesuje mnie to, akurat felernie w lipcu się przeprowadziłam w te okolice, na wybiegu na Strzeleckiej ktoś podobno podrzuca a i na lotnisku słyszałam że jakaś starsza sunia odeszła, a w jej żołądku znaleźli sprężynkę, na fb czytałam że były 3 przypadki śmiertelne... Każdy psiarz trąbi, ale cięzko znaleźć jakieś rzetelniejsze informacje.

 

I pytanie o tą osobę, którą widywano - jest jakiś okrojony jej rysopis?

Tak żeby patrzeć i zwracać uwagę na takie osoby - jest pełno ludzi którzy rzucają żarcie gołębiom i ciężko zrobić prędką akcję i wezwanie służb jak nie wie się czy już trzeba czy jeszcze nie...

Wiadomo że to facet , starszy? młodszy? (słyszałam że to jakiś "dziadek", ale jak zwiał kilka razy to nie sądzę żeby to była osoba w podeszłym wieku?).

Wzrost? Ubranie? Fryzura?

Myślę że takie info warto udostępniać, trzeba złapać drania, o ile to nie jakaś cała podła szajka...

Link to comment
Share on other sites

Czy jest jakiś wątek na dogo poświęcony temu tematowi?

Interesuje mnie to, akurat felernie w lipcu się przeprowadziłam w te okolice, na wybiegu na Strzeleckiej ktoś podobno podrzuca a i na lotnisku słyszałam że jakaś starsza sunia odeszła, a w jej żołądku znaleźli sprężynkę, na fb czytałam że były 3 przypadki śmiertelne... Każdy psiarz trąbi, ale cięzko znaleźć jakieś rzetelniejsze informacje.

 

I pytanie o tą osobę, którą widywano - jest jakiś okrojony jej rysopis?

Tak żeby patrzeć i zwracać uwagę na takie osoby - jest pełno ludzi którzy rzucają żarcie gołębiom i ciężko zrobić prędką akcję i wezwanie służb jak nie wie się czy już trzeba czy jeszcze nie...

Wiadomo że to facet , starszy? młodszy? (słyszałam że to jakiś "dziadek", ale jak zwiał kilka razy to nie sądzę żeby to była osoba w podeszłym wieku?).

Wzrost? Ubranie? Fryzura?

Myślę że takie info warto udostępniać, trzeba złapać drania, o ile to nie jakaś cała podła szajka...

Mieszkam w okolicy, więc niestety ile razy jestem w "Naszych zwierzakach" - lokalny gabinet wet. to słyszę o nowych przypadkach zgonów psów. Kotów bezdomnych już w ogól nie widuję. Myślę że wszystkie otrute.. :(

 

Rysopis osoby (choć nie wiadomo czy to tylko jedna osoba robi) facet około 60 lat. Ktos go gonił z okolic Strzelców, gdzie rozrzucał parówki nafaszerowane kretem do udrażniania rur.  uciekł. 

 

 

 

Felka z bagien przepraszam że tu, ale masz skrzynkę zapchaną, podaj mi proszę swój adres mailowy na pw. lub na mail [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  

Jesliby sie okazalo ze to jest TEN Murzyn to trzeba panu bedzie wreczyc obiecana nagrode.

Ktoz 300 zl
Topi 50
AgaG 100
Gluchy pies 50
Dorotean 200
ja 100

RAZEM 800 zl ze 'zbiorki' na dogo :) :) :)

Rozumiem ze organizatorki wydarzenia na fb dodadza 500 zl od siebie (i jak napisaly zaplaca jeszcze za wizyte u weta) , pan ma wiec otrzymac w sumie 1300 zl !

11rrkvs.jpg

Czy wśród organizatorek wydarzenia na fb jest ta osoba która wyadoptowała Murzyna ? Śledzę wątek krakowski od zawsze i teraz chcę dodać swoje trzy grosze bo mnie diabli biora. Zdaje mi się że Murzyna szukaja nie ci co go zgubili. Nagrodę ufundowali też nie ci co go zgubili. A gdzie jest ta gwiadzda co zaprzepaściła tego psa, oddała go w rece idiotów którzy nie potrafili albo nie chcieli go upilnować ? Nie mówcie mi, ze nie ma jej na dogo bo w to nie uwierzę. A jeżeli jej nie ma to co stoi na przeszkodzie żeby była ? Komputera nie ma ? O istnieniu internetu nie wie ? 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

właściciel się znalazł

 

Przed kilkunastoma minutami na ul. Lublańskiej 11 w Krakowie samochód potrącił psa. Pies ma obrożę przeciwpchelną i bandamke. Nie ma identyfikatora z danymi właściciela. Może ktoś rozpoznaje biedaka. Bardzo spokojny i życzliwy. Zabrało go schronisko

Link to comment
Share on other sites

znalezione na FB:


DLA KRAKOWIAN!!
Cytat:"Uwaga - Na osiedlu Dywizjonu 303 błąka się (podobno od 3 dni) pies w typie berneńczyka, tylko mocno wychudzonego. Bardzo się boi, nie chce podejść na kiełbaskę, ani na nic. Nie mam zdjęć niestety, bo całe info mam od rodziców. Wiem, że mama dzwoniła i do straży miejskiej i do schronu. Kazali jej złapać psa, co jest świetną poradą dla starszej kobiety, która chodzi o kulach.
Jeśli ktoś jest w okolicy niech się rozejrzy. Może ktoś coś słyszał, że komuś taki pies zginął? Niestety wygląda bardziej na wyrzuconego"
Pies nadal błąka się po osiedlu, jest w coraz gorszym stanie- prawdopodobnie wczoraj został potrącony przez samochód ponieważ mocno kuleje na nogę. Niestety nikomu nie daje się złapać- na ludzi reaguje jak na ogień

 

 

Czy ktoś widział tego psa? a może ktoś mieszka w pobliżu?  W razie informacji proszę o telefon: 609-741-026

Link to comment
Share on other sites

Czy wśród organizatorek wydarzenia na fb jest ta osoba która wyadoptowała Murzyna ? Śledzę wątek krakowski od zawsze i teraz chcę dodać swoje trzy grosze bo mnie diabli biora. Zdaje mi się że Murzyna szukaja nie ci co go zgubili. Nagrodę ufundowali też nie ci co go zgubili. A gdzie jest ta gwiadzda co zaprzepaściła tego psa, oddała go w rece idiotów którzy nie potrafili albo nie chcieli go upilnować ? Nie mówcie mi, ze nie ma jej na dogo bo w to nie uwierzę. A jeżeli jej nie ma to co stoi na przeszkodzie żeby była ? Komputera nie ma ? O istnieniu internetu nie wie ? 

 

Czy wśród organizatorek wydarzenia na fb jest ta osoba która wyadoptowała Murzyna ?   Jest.

A gdzie jest ta gwiadzda co zaprzepaściła tego psa, oddała go w rece idiotów którzy nie potrafili albo nie chcieli go upilnować ?    No wlasnie wsrod organizatorek wydarzenia.

 

Pozostale pytania retoryczne, mysle  :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

A na czym stanelo z akcja lapania Murzyna przez tego Pana? bo nie sledze na FB. Cos ruszylo do przodu??

 

 

nie jestem na fb, założycielki wydarzenia nawet nie skomentowały faktu, że Tamara mieszkajaca w Bielsku i Ewa uczestnicząca z nami w poszukiwaniach Murzyna wkleiły zdjęcia psa, którym na 99 procent jest Murzyn. https://pl-pl.facebook.com/events/1470356936579242/?ref=22

Koordynatorką poszukiwań Murzyna jest obecnie topi, która zrobiła bardzo wiele w celu zwiększenia szansy na złapanie Murzyna, ale myślę, że najlepiej będzie gdy sama napisze o tym. Topi bardzo dziękuję..i cały czas trzymam kciuki, by panu udało się złapać psiaka,

:kiss_2: :kiss_2:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...