Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

[quote name='Ikusia']Szukam szczeniaka - suczki (małej docelowo) do adopcji. Nie macie czasem?[/QUOTE]
Ikusia, Magda z Wieliczki ma taka malutka sunie. Docelowo bedzie wielkosci jamnika. Mail Magdy - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[IMG]https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1455017_479397645507998_582662288_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwoniam'][color=#444444][font=verdana] witam, [/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] kilka dni temu zaginęła nam suczka.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] czarna z białą krawatką i białymi znaczeniami na palcach tylnych łap.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] ma około 8 lat i wygląda na swój wiek, waży pomiędzy 10-11 kg, jej głowa jest do kolana.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] uszy trufli są stojące, ogon długi, sierść krótka, prosta. Budowa ciała proporcjonalna.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] na szyi ma obrożę w kolorze czerwono-czarnym.
[/font][/color][color=#444444][font=verdana] wabi się trufla, jest bardzo płochliwa.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] została adoptowana ze schroniska i boi się obcych.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] jeśli mielibyście jakiekolwiek podejrzenia, że suczka znajduje się w waszej okolicy proszę o informację.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] zaginęła w rącznej, ale dzień później była prawdopodobnie widziana w krakowie. Na pewno się przemieszcza.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] jest zaczipowana.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] trufla[/font][/color][color=#444444][font=verdana] nie przyjdzie na wołanie swojego imienia. W hoteliku była ponad rok i też na imię nie przychodziła.
To bardzo samodzielny piesek.
[/font][/color][color=#444444][font=verdana] nie należy za nią biec, ani próbować jej na siłę złapać. Do niej trzeba podchodzić bardzo spokojnie i wówczas przyjdzie.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] jakby znalazła się u kogoś na posesji to najlepiej zamknąć drzwi/bramę/klatkę schodową i zadzwonić do mnie, nie biegać za nią.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] poza tym ona jest cichutka, nie atakuje i nie obszczekuje ludzi, unika nieznajomych psów. [/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] może się schować w kąciku i spokojnie przeczekać zgiełk, a późnej przemieści się niepostrzeżenie.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] do dzieci jest w porządku. Dorosłych zdecydowanie unika.[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] wszystkie schroniska od podkarpacia, przez małopolskę, po śląsk, hycle i urzędy są powiadomione.
[/font][/color] do hycli, punktów przetrzymań, schronisk telefonujemy codziennie. Na obecną chwilę nikt nie potwierdził, aby ją złapał, a w miejscach, w których bywamy jej nie ma.

[color=#444444][font=verdana]telefon do mnie - 515192985 - [/font][/color][color=#444444][font=verdana]iwona[/font][/color]
[color=#444444][font=verdana] dziękuję za pomoc.
[/font][/color][color=#444444][font=verdana] za pomoc w odnalezieniu trufelki przekażę wysoką nagrodę.

[/font][/color][img]https://lh5.googleusercontent.com/-bpw374iacuk/und3tovvfoi/aaaaaaaafwo/0ikxhch7yai/w324-h576-no/dsc03819.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-ji_lqxu4vvi/unpfb17wxwi/aaaaaaaae-a/_aqyg6wkud8/w1024-h576-no/dsc03780.jpg[/img][/quote]


trufelka się odnalazła :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faro']Temat grzebowiska był już bardzo bliski realizacji dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Małgorzaty Jantos - vice przewodniczącej Rady Miasta Jednak każda z trzech proponowanych lokalizacji "upadła" przede wszystkim z powodu protestów mieszkańców. Ostatnia lokalizacja była w Krakowie - Kosocicach . Całe Kosocice były obwieszone były transparentami , plakatami ...... "Komitet protestacyjny" chodził po domach i zbierał podpisy. Niestety , przy takim oporze społecznym grupka kilku radnych nawet przy największym zaangażowaniu w sprawę nie da rady . Potrzebne jest "pospolite ruszenie " róznych środowisk , bo grzebowisko w Krakowie jest bardzo potrzebne . (W Kosocicach projektowane było grzebowisko wraz ze spalarnią zwłok zwierzaków - projekt naprawdę był dobry)[/QUOTE]
Wydaje mi się, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Może ze względu na to, że doszło do tragedii przy okazji której wyszedł temat problemu legalnego pochówku zwierząt w Krakowie dzięki prezes KTOZ Jadwidze Osuch uda się zorganizować cmentarz w Krakowie (grzebowisko). Tym bardziej, że przecież wsparcie Urzędu Miasta jest. Z tego co wiem Uniwersytet Rolniczy także już wiele lat temu próbował zadziałać, żeby powstało takie miejsce w Rząsce. Może dzięki medialności tej sprawy uda się coś ruszyć!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ikusia']Szukam szczeniaka - suczki (małej docelowo) do adopcji. Nie macie czasem?[/QUOTE]

[quote name='BeataDz']Ja mam, mój mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]

[quote name='Aga-ta']Ikusia, Magda z Wieliczki ma taka malutka sunie. Docelowo bedzie wielkosci jamnika. Mail Magdy - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[/QUOTE]
Dziękuję Wam za odzew.
Sprawa od wczoraj nieaktualna. Domek dostała sunia - szczeniaczek, która trafiła na Rybną z rodzeństwem dwa dni temu. Nie było się nad czym zastanawiać...szukamy już dość długo. Malutka jeszcze troszkę zestresowana, ale to szybko minie:)

Link to comment
Share on other sites

Liceum Pijarów ul Akacjowa w Krakowie (blisko reala) organizuje zbiórkę ksiązek polskich dla dzieci i młodzieży mieszkajacej na Białorusi. Potrzebne są książki polskch autorów (zwłaszcza klasyka) i podręczniki do historii. Jeśli ktoś ma zbędne i może pdarować, proszę o kontakt na pw. lub np. dostarczrenie do bibioteki Pijarów znajdujacej się w liceum

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Liceum Pijarów ul Akacjowa w Krakowie (blisko reala) organizuje zbiórkę ksiązek polskich dla dzieci i młodzieży mieszkajacej na Białorusi. Potrzebne są książki polskch autorów (zwłaszcza klasyka) i podręczniki do historii. Jeśli ktoś ma zbędne i może pdarować, proszę o kontakt na pw. lub np. dostarczrenie do bibioteki Pijarów znajdujacej się w liceum[/QUOTE]

A do kiedy ta zbiórka?

Link to comment
Share on other sites

Przy okazji różnych zbiórek mikołajowych i przedświątecznych dowiedziałam się ze sklep zoologiczny na pętli w Mistrzejowicach oraz jego filia na os. Oświecenia (obok lecznicy i Lewiatana) prowadzą stałą zbiórkę karmy, zabawek, kocy i innych rzeczy dla zwierząt. Jak uzbiera się większa ilość to dzwonią do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noelle'][COLOR=#ff0000][B]Uwaga,

dostałam informację, że w gabinecie wet. na ul. Brodowicza za pieniądze USYPIAJĄ zdrowe psy na żądanie właściciela!!
[/B][/COLOR][COLOR=#000000]
także z oczywistych względów nie polecam tego gabinetu.... :/[/COLOR][/QUOTE]
Wcale mnie to nie dziwi. Tam się nic nie zmienia od wielu lat! Nadal psy po operacji wydawane są przed wybudzeniem i zamiast czekać w ciepłym miejscu na właściciela leżą w przeciągu na korytarzu.
Pamiętam gdy w latach osiemdziesiątych chodziłam tam z konieczności bo innych lecznic w okolicy nie było. Wtedy były tam kolejki i czekało się na przyjęcie nawet 2-3 godziny. Teraz korytarze świecą pustkami a oni nie robią nic, żeby przyciągnąć klientów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']Wcale mnie to nie dziwi. Tam się nic nie zmienia od wielu lat! Nadal psy po operacji wydawane są przed wybudzeniem i zamiast czekać w ciepłym miejscu na właściciela leżą w przeciągu na korytarzu.
Pamiętam gdy w latach osiemdziesiątych chodziłam tam z konieczności bo innych lecznic w okolicy nie było. Wtedy były tam kolejki i czekało się na przyjęcie nawet 2-3 godziny. Teraz korytarze świecą pustkami a oni nie robią nic, żeby przyciągnąć klientów.[/QUOTE]

Zostałam tam kiedyś wyslana na zrobienie zdjęcia rentgenowskiego. Obsłużyła nas może i miła, młoda Pani ale niespecjalnie chyba wiedziała co robi.

Pies miał mieć prześwietloną klatkę piersiową.
Dość że naświetlili ją dwa razy bo Pani za pierwszym coś nie wyszło, zdjęcie niepotrzebnie zostało zrobione jej w całości a nie tylko klatki... A na domiar złego Pani zdjęcie zrobiła w takim momencie, że było do niczego bo pies łapą zasłonił miejsce które miało być widoczne...

To mnie wyjątkowo zniechęciło, a jak jeszcze takie rzeczy sie tam dzieją to już w ogóle.
Raczej nigdy nie słyszałam pochlebnych opinii na temat tego gabinetu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Liceum Pijarów ul Akacjowa w Krakowie (blisko reala) organizuje zbiórkę ksiązek polskich dla dzieci i młodzieży mieszkajacej na Białorusi. Potrzebne są książki polskch autorów (zwłaszcza klasyka) i podręczniki do historii. Jeśli ktoś ma zbędne i może pdarować, proszę o kontakt na pw. lub np. dostarczrenie do bibioteki Pijarów znajdujacej się w liceum[/QUOTE]
do kiedy zbierają

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']Wcale mnie to nie dziwi. Tam się nic nie zmienia od wielu lat! Nadal psy po operacji wydawane są przed wybudzeniem i zamiast czekać w ciepłym miejscu na właściciela leżą w przeciągu na korytarzu.
Pamiętam gdy w latach osiemdziesiątych chodziłam tam z konieczności bo innych lecznic w okolicy nie było. Wtedy były tam kolejki i czekało się na przyjęcie nawet 2-3 godziny. Teraz korytarze świecą pustkami a oni nie robią nic, żeby przyciągnąć klientów.[/QUOTE]
mieszkam obok,ale tam nie chodzę.
Byłam 2 razy- raz gdy piesek wpadł pod samochód i uspili go nie dając mu szansy
Drugi raz gdy moja sunia już rodziła w nocy- nie wiedziałam że jest w ciązy bo dopiero ją adoptowałam.
Sunia żyje ale szczeniaczkowi nie dali szansy

Link to comment
Share on other sites

[B]Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego[/B]

Aktualnie obowiązujące w Polsce prawo humanitarnej ochrony zwierząt jest złe. Jego niedostateczna określoność jest główną przyczyną powstania nowej branży - hyclostwa, zajmującej się usuwaniem bezdomnych zwierząt pod pozorami kosztownej opieki nad nimi. Mechanizm ten przyczynia się do narastania problemu - zwiększa liczbę bezdomnych zwierząt, kreuje ich nieznany w większości los, a ponadto winduje nieracjonalne wydatki gmin. Nasza diagnoza patologicznej realizacji przez gminy zadań wobec bezdomnych zwierząt znalazła potwierdzenie w opublikowanym w 2013 r. wyniku kontroli NIK (P/12/193). Ogólna ocena wynikająca z kontroli była negatywna.

W naszym przekonaniu, systemowe rozwiązanie problemu wymaga przede wszystkim uchylenia głównych, dotyczących go przepisów ustawowych i skonstruowania prawa w tym zakresie od nowa. Bowiem nawarstwiane przez ostatnich kilkanaście lat cząstkowe zmiany przepisów były wadliwe i nie otworzyły dotąd żadnej perspektywy uporania się z coraz bardziej dotkliwym problemem.

Dlatego kilka organizacji pozarządowych, zajmujących się humanitarną ochroną zwierząt (w tym nasze Stowarzyszenie), dnia 27.12.2013 r. złożyło [B]projekt wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją przepisów dotyczących problemu bezdomnych zwierząt[/B]. Dokument zawiera szczegółowy opis tego, jak kwestionowane przepisy, w ich łącznym działaniu, ukształtowały patologiczny mechanizm, który czyni problem nierozwiązywalnym.

Projekt podsumowuje wnioski z prowadzonego od dziesięciu lat monitoringu realizacji zadań gmin, śledzenia statystyk działalności schronisk oraz dziesiątków postępowań administracyjnych, cywilnych i karnych, które inicjowaliśmy lub w których uczestniczyliśmy.

dlaczego jest źle? [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/stories/prawo/hyclostwo.pdf[/URL]

projekt wniosku do Trybunału Konstytucyjnego [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/stories/prawo/wn_tk.pdf[/URL]

Projekt przesłany został do Prezydenta Rzeczypospolitej, Marszałka Sejmu RP, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Senatu, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prokuratora Generalnego, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, tj. podmiotów uprawnionych do kierowania wniosków do TK.
[B]Zachęcamy do rozpowszechniania tych dokumentów i informacji.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][B]Nieaktualne - Batik znaleziony.[/B][/COLOR]

Szukamy Batika, biszkoptowego labradora . Uciekł w Myślenicach ale może być wszędzie . Gdyby ktoś coś ...

Info od jego właścicielki [URL]https://www.facebook.com/events/682911548420939/[/URL]

[QUOTE]W dniu 26.12.2013 roku o godz. 8:00 w rejonie przemysłowym w Myślenicach zaginęły dwa labradory. Jeden z nich się odnalazł (przy strażnicy ul. Kazimierza Wielkiego) natomiast szukamy drugiego. Przed ich rozłączeniem widziano ich w rejonie m. Borzęta. Teraz może być wszędzie.

Bati – miał na sobie obrożę w kolorze seledynowym, na której znajduje się numer telefonu i jego imię, breloki informujące o szczepieniu na wściekliznę oraz chipie. Jest wyższy niż typowe labradory, szczupły – waży 40 kg, na końcach uszu ma rudawe zacieki, rudziejący grzbiet i ogon.
Nie jest agresywny wobec ludzi.
W razie napotkania lub informacji gdzie może sie znajdować proszę o kontakt na nr 606 264 134 – Ania, proszę dzwonić niezależnie od pory dnia i nocy. Każda informacja jest ważna.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękuję.[/QUOTE]

[IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1549502_687096034656705_15323305_n.jpg[/IMG]

Edited by Rudzia-Bianca
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paoiii']Zostałam tam kiedyś wysłana na zrobienie zdjęcia rentgenowskiego. Obsłużyła nas może i miła, młoda Pani ale niespecjalnie chyba wiedziała co robi.

Pies miał mieć prześwietloną klatkę piersiową.
Dość że naświetlili ją dwa razy bo Pani za pierwszym coś nie wyszło, zdjęcie niepotrzebnie zostało zrobione jej w całości a nie tylko klatki... A na domiar złego Pani zdjęcie zrobiła w takim momencie, że było do niczego bo pies łapą zasłonił miejsce które miało być widoczne...

To mnie wyjątkowo zniechęciło, a jak jeszcze takie rzeczy sie tam dzieją to już w ogóle.
Raczej nigdy nie słyszałam pochlebnych opinii na temat tego gabinetu...[/QUOTE]


to okropny gabinet...
na szczęście jest ponad 100 innych w Krakowie, z których można skorzystać

Pocieszające może być jedynie to, że takie rtg nie naświetliło Twojego podopiecznego pewnie bardziej niż punktowe zrobienie zdjęcie zęba.

Jak idzie się tam nawet po butelkę Frontline to cena jest zależna od tego, kto sprzedaje...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#B22222][/COLOR][SIZE=3][/SIZE][SIZE=3][/SIZE][COLOR=#B22222][/COLOR]Od kilku dni w Czernej koło Krzeszowic błąka się ciemnoszara , niebieskooka suka husky . Chyba młoda , dość wychudzona . Na razie trzyma się miejsca gdzie jest dokarmiana . Bardzo przyjazna i łagodna . Nieagresywna do psów - nie reagowała na moją rudą piranię , niespecjalnie miło nastawioną . Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia .Może ktoś pomóc ? Jeśli zostanie tam gdzie jest to czeka ja los wiejskiej suki , włóczacej się samopas i rodzącej co cieczkę szczeniaki , chociaż najprawdopodobniej trafi do racławickiego schronu .

Edited by elaja
Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Od kilku dni w Czernej koło Krzeszowic błąka się ciemnoszara , niebieskooka suka husky . Chyba młoda , dość wychudzona . Na razie trzyma się miejsca gdzie jest dokarmiana . Bardzo przyjazna i łagodna . Nieagresywna do psów - nie reagowała na moją rudą piranię , niespecjalnie miło nastawioną . Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia .Może ktoś pomóc ? Jeśli zostanie tam gdzie jest to czeka ja los wiejskiej suki , włóczacej się samopas i rodzącej co cieczkę szczeniaki , chociaż najprawdopodobniej trafi do racławickiego schronu .[/QUOTE]
Jak znalazłam psa huski zadzwoniłam do Fundacji Sfora Husky [url]http://sforahusky.pl/fundacja.html[/url] i chcieli pomóc. Znalazł się właściciel, pomoc nie była potrzebna ale zareagowali pozytywnie i pies miał iść do ich dt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamb']Jak znalazłam psa huski zadzwoniłam do Fundacji Sfora Husky [URL]http://sforahusky.pl/fundacja.html[/URL] i chcieli pomóc. Znalazł się właściciel, pomoc nie była potrzebna ale zareagowali pozytywnie i pies miał iść do ich dt.[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za link , zaraz do nich piszę :lol:

edit. niestety , ale fundacja ma nikogo w okolicach Krakowa ....
Sama też nikogo nie znam , kto pomaga psom północy ....

Edited by elaja
Link to comment
Share on other sites

w krakowie zaginął rudy kociak-samiec. Jest bardzo przyjacielski, garnie sie do ludzi...właściciele są zrozpaczeni :-( Zaginął na Podgórzu 23.12
tak wyglądał kiedy był jeszcze maly:

[IMG]http://imageshack.us/a/img24/5199/bshx.jpg[/IMG]


obecnie wygląda tak
[IMG]http://imageshack.us/a/img191/5606/m96f.jpg[/IMG]

na stronie schroniska znalazłam kota Rudolfa, lecz niestety nie ma zdjęcia.. czy to może być ten sam?
[URL]http://www.schronisko.krakow.pl/Kwarantanna_-_zgubiłeś_zwierzaka%3F_Zajrzyj_tu/48221-RUDOLF.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinka_m']w krakowie zaginął rudy kociak-samiec. Jest bardzo przyjacielski, garnie sie do ludzi...właściciele są zrozpaczeni :-( Zaginął na Podgórzu 23.12
tak wyglądał kiedy był jeszcze maly:

[IMG]http://imageshack.us/a/img24/5199/bshx.jpg[/IMG]


obecnie wygląda tak
[IMG]http://imageshack.us/a/img191/5606/m96f.jpg[/IMG]

na stronie schroniska znalazłam kota Rudolfa, lecz niestety nie ma zdjęcia.. czy to może być ten sam?
[URL="http://www.schronisko.krakow.pl/Kwarantanna_-_zgubiłeś_zwierzaka%3F_Zajrzyj_tu/48221-RUDOLF.html"]http://www.schronisko.krakow.pl/Kwarantanna_-_zgubiłeś_zwierzaka%3F_Zajrzyj_tu/48221-RUDOLF.html[/URL][/QUOTE]

Niech właściciele pojadą do schroniska i sprawdzą. Lepiej przejść się osobiście, ostatecznie można zadzwonić ale przez telefon to różnie bywa...

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj poznym wieczorem pod samochodem schowaly mi sie dwa wymarzniete, zaglodzone szczeniaczki:( dziewczynka ma ekspresem domek dzieki Magdzie z hoteliku:):) Chlopak szuka i jest pod swietna opieka, ale w miejscu gdzie byc go absolutnie nie powinno:( juz druga noc uda sie mu tam byc,ale na tym moze sie skonczyc...
zdj nie potrafie tu wkleic z tel ani fb;/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...