Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

[quote name='Felka z Bagien']I co z tym pieskiem ?Jest już wysterylizowany?[/QUOTE]
Zapytaj foksię - ona go wyadoptowała to na 100% wie! W końcu wszystkich poucza, więc na pewno sama pilnuje takich rzeczy po adopcji..
Ja nie będę Wam ułatwiał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']Podpisuję się pod powyższym obiema rękami!!! Ciekawe czy ktoś zwrócił uwagę na moją prośbę o pomoc w sprawie pięknego psa, którą zamieściłam kilka dni temu.Wiem, że jedna osoba zauważyła wpis i napisała do mnie na pw. Reszta wypominki sobie tu urządziła i połajanek udziela. Gratuluję. I nie dziwię się już, że coraz więcej osób szuka pomocy i pomaga poza dogo.[/QUOTE]

Myślę, że więcej osób zwróciło uwagę. Piękny pies i w dodatku z bardzo miłym charakterem. Ja niestety nic konstruktywnego nie mogę zaproponować, więc się nie odzywałam. Jak się potoczyła dalej jego historia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Afryka']Myślę, że więcej osób zwróciło uwagę. Piękny pies i w dodatku z bardzo miłym charakterem. Ja niestety nic konstruktywnego nie mogę zaproponować, więc się nie odzywałam. Jak się potoczyła dalej jego historia?[/QUOTE]
We wtorek pojechał do domku w Skotnikach. Miało być super! Dom ogrodzony, trzypokoleniowa rodzina, wszyscy zachwyceni Maksiem... Na drugi dzień już się okazało, że nestorka rodziny nie zgadza się na tak dużego psa, że nie poradzi sobie z psem i z dwójką dzieci. Nie rozumiem, że w ogrodzonym domu nie da się wygospodarować pokoju czy miejsca gdzieś, żeby psiak tych kilka godzin czekał na powrót pozostałych domowników. Najwidoczniej mam za mało wyobraźni. Jutro ktoś ma psiaka obejrzeć. Oby kolejna osoba okazała się bardziej odpowiedzialna i oby Maks skradł serce tego pana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dredd']Czemu tak nie popieraliście jak foksia na wszystkich naskakiwała ???[/QUOTE]

Ponieważ... mamy demokrację?
[quote name='elaja']Widzę , że ostatnio wątek [B]krakowskich zwierzaków [/B]zamienia się w podrzędny bazar i coraz to nowa przekupka się pojawia ..... aż przykro tu zaglądać .[/QUOTE]

Dokładnie, bardzo przykre, a człowiek co chwilę zagląda jak tylko wątek skoczy do góry... Nie można zakładać konta tylko po to, by się TUTAJ wykłócać. Czas wezwać jakiegoś moderatora...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dredd']Hmm.. Ciekawe..
No pewnie, że śliczny !
W sumie takiej odpowiedzi się spodziewałem.
Już wyjaśniam dlaczego. Ano dlatego, że ten piesek to jedna z Twoich adopcji Foksiu ! Oczywiście „na papierze”.. Bo skoro piszesz, że „Niestety nie kojarzę tego piska . A skąd on jest ? Śliczny” to tylko tłumaczy jak wyglądają Twoje „adopcje”..
Kto inny robi wizytę, kto inny psa zawozi do nowego domu, jeszcze ktoś inny robi wizytę po adopcyjną (jeśli w ogóle ktoś to wszystko robi.. Bo tego wydałaś bez żadnego sprawdzania czegokolwiek - mogę Ci dokładnie powiedzieć kiedy i gdzie), a Ty Foksiu zbierasz umowy do teczki i chwalisz się później jak to pomagasz i ile to nie masz adopcji tak ?
Wiesz jak się wabił ten pies ? Wiesz gdzie teraz mieszka ? Nie – no bo skąd skoro interesował Cię tylko Twój podpisik na umowie.
Idąc dalej – skoro tak żywo wypowiadasz się o kontrolowaniu sterylizacji u nowych właścicieli, zarzucasz innym, że nie są w stanie tego upilnować to powiedz mi, czy ten pies został wysterylizowany ? No ale skąd niby masz wiedzieć !
Dlatego uderz się mocno w pierś (albo np. w głowę) i weź za siebie. Przestań kontrolować osoby, które potrafią udokumentować swoje adopcje, które wiedzą jakie psy adoptują, znają je, mają kontakt z nowymi właścicielami, dbają o sterylki i przeprowadzają porządne wizyty przed i po adopcyjne ! Przestań interesować się osobami, które potrafią rozliczyć KAŻDY GROSZ z otrzymanych pieniędzy z bazarków itp. Zostaw w końcu w spokoju tych, którzy dbają o dobro zwierzaków w nowych domach, a nie o podpis na kolejnej umowie ! Jakim prawem wypytujesz innych, karzesz im się rozliczać i tłumaczyć ze swoich działań ? Kim jesteś żeby ktoś miał Ci się tłumaczyć ??? Nikim. Jakim prawem oczerniasz ludzi ??? Sama bądź "transparentna", tym bardziej, że teraz pracujesz za publiczne pieniądze !!!
Sama zacznij coś robić bo jak widzisz wiele Ci do innych brakuje ! Wszyscy chcą znać Twoje wspaniałe dokonania, nie tylko „zaufane osoby”, czekamy! Nie widzę Twoich rachunków, zdjęć z adopcji, ale za to wszędzie widzę jak wtrącasz swoje marne 3 grosze i to zawsze takie same – byleby skłócić ludzi. Nie jesteś żadnym autorytetem do ciężkiej cholery, żeby tak się panoszyć!

P.S. Tylko nie pisz teraz przypadkiem, że napisałaś tak bo ktoś zapytał o psa, a Ty nie chcesz podawać co się z nim stało dla np. jego dobra. Gdybyś miała jakiekolwiek pojęcie o nim to napisała byś chociaż „kojarzę go, ale ten piesek ma już dom” albo „piesek znalazł swoją rodzinę” itp. Nie było to aż tak dawno, żebyś go zapomniała.
No i oczywiście pewnie zaraz znajdzie się jakaś Twoja „zaufana znajoma”, która powie, że to ona przeprowadziła wizyty, ma kontakt z nowymi właścicielami i w ogóle jest wszystko super!
P.S.2 Temat uważam za zakończony. Podsumowując Twoją osobę: Krowa, która dużo muczy - mało mleka daję... :)
P.S.3 Gdybyś jednak chciała coś napisać to proszę, zwróć uwagę na składnię zdania, abyśmy nie musieli się męczyć ze zrozumieniem treści oraz jak to pomagasz „psą i kotą”…[/QUOTE]

Jak wiesz dredd -nowo osobo zalogowana na tym wątku pomówienia są karalne , a bardzo chętnie zobaczę ta umowę adopcyjną podpisana przeze mnie bo chętnie złoże doniesienie na policję za podrabianie jeżeli w ogóle tak umowa jest :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']W Kocmyrzowie znaleziono czarnego labradora, pięknego samca w sile wieku. Bardzo łagodny, dość zadbany i bardzo wystraszony. Był w obroży ale nie oznakowanej.
Jeżeli gdzieś zobaczycie ogłoszenia o szukaniu takiego psa to proszę o sygnał.[/QUOTE]
To dzisiaj jest dzień na znajdowanie labradorów bo moja córka tez znalazła czarnego labka ale całe szczęście po wykonaniu telefonu do schroniska okazało się że właściciel już go szuka .;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Jak wiesz dredd -nowo osobo zalogowana na tym wątku pomówienia są karalne , a bardzo chętnie zobaczę ta umowę adopcyjną podpisana przeze mnie bo chętnie złoże doniesienie na policję za podrabianie jeżeli w ogóle tak umowa jest :evil_lol:[/QUOTE]

Wyadoptowałaś go na moich oczach (tzn. podpisałaś umowę bez sprawdzenia domu), więc nie pisz bzdur. Przestań straszyć, a umowę znajdź wśród swoich pozostałych pseudo adopcji.
Pozostałym dziękuję za uwagę, brońcie dalej takich osób.. Żal Waszej ślepoty, ale cóż..
Żegnam ozięble.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dredd']Wyadoptowałaś go na moich oczach (tzn. podpisałaś umowę bez sprawdzenia domu), więc nie pisz bzdur. Przestań straszyć, a umowę znajdź wśród swoich pozostałych pseudo adopcji.
Pozostałym dziękuję za uwagę, brońcie dalej takich osób.. Żal Waszej ślepoty, ale cóż...
Żegnam ozięble.[/QUOTE]

Dla mnie bardziej miarodajne jest sprawdzenie domu PO niż PRZED adopcją. Wtedy dopiero pewne rzeczy wychodzą.
W wypadku wielu adopcji są problemy ze sprawdzaniem domów.

Foksia robi dla zwierząt bardzo dużo, na miejscu, w schronisku.

Czym może się poszczycić TROLL?

"Żegnam oozięble" - na zawsze, mam nadzieję?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Dla mnie bardziej miarodajne jest sprawdzenie domu PO niż PRZED adopcją. Wtedy dopiero pewne rzeczy wychodzą.
W wypadku wielu adopcji są problemy ze sprawdzaniem domów.

Foksia robi dla zwierząt bardzo dużo, na miejscu, w schronisku.


No to pytanie Mraulino : Co robi foksia na miejscu w schronisku?
bo co zapytamy o jej działalność to słyszymy ( oczywiscie od niektórych osób) że "robi dużo" . Ale za nic nie udaje nam się uzyskać odpowiedzi : Co konkretnie robi.
każde pytanie o jej konkretne działania jest traktowane jako 'trollowanie".
Dom należy sprawdzać i przed i po adopcji i oczywiście bywają z tym sprawdzaniem problemy, które każdy wyadoptowujący może napotkać. Rzecz w tym, że jedni pomagają, dużo, skutecznie - spokojnie i nieaferalnie. foksia gdzie się zjawi to ; kwestionuje czyjeś działania, poucza,wchodzi w rolę kontrolera, a nawet grozi itd. Tu pytanie :
Dlaczego foksia może atakować i pouczać wszystkich - wtedy " to jest demokracja' a jak ktoś, spokojnie, delikatnie, nie używając brzydkich słów zapyta foksię o konkrety z jej działania, którym sie tak szczyci - to jest trollowanie. Zauważ, że nasze pytania do foksi o jej konkretne prace na rzecz bezdomnych zwierząt zostały jej postawione po jej "ostrym przesłuchiwaniu - atakowaniu"' na wątku innej bardzo dużo dobrego dla zwierząt robiącej
osoby.
My tylko pytamy. W końcu jest demokracja?

Edited by Maksy
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']maksy jak wiesz na forum musza się rozliczą osoby ,które zbierają pieniądze na nim .
Ja nie zbieram ,a ile wydaję swoich czy swoich przyjaciół pieniędzy na ratowanie zwierząt to jest moja osobista sprawa ,nikt nie ma prawa mi zaglądać do portfela ile z mojego własnego wydaję.Moją sprawą również jest ilu psom pomogłam i jakim ,nie muszę się tym chwalić, nie mam takiej potrzeby.
I maksy jak bym nie miała zasług przez te wszystkie lata to Ktoz na pewno mnie by nie zatrudnił ,a tobie na pewno nikt nie będzie sie tłumaczył.:diabloti:[/QUOTE]


foksiu ty też nie masz prawa zaglądać do cudzego portwela. ( A robiłaś to także w stosunku do osób, które nie zbierają na forum i ty im nie pomagałaś ) Ja natomiast świetnie wiem, że gdybyś nie miała "zasług" to ktoz by cię nie zatrudnił


Więc foksiu na zgodę proponuję przestań"przesłuchiwać" co robią osoby, który ty nie pomagasz i które ciebie o pomoc nie proszą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Popieram!!!![/QUOTE]

Zwracam skromnie uwagę, że na tym wątku foksia zaczęła "przesłuchiwać" w ramach demokracji - osoby które pomagają zwierzętom - jej"pytania" były najpierw, pytania do niej - potem. Poza tym my, pytajacy foksię o różne sprawy ( tylko zresztą takie o jakie ona wypytuje innych ) nie używamy brzydkich słów, nie stosujemy rad w stylu "spadaj" - za co ban, zatem? Za niewygodne pytania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyja']Myślę, że jesli ktoś ma wątpliwości co do działalności KTOZ to są odpowiednie instytucje, które mogą przeprowadzic kontrolę działalności tej instytucji.
Napewno forum dogomanii nie jest uprawnione do przeprowadzenia kontroli finansów KTOZ.
Maksy siejesz tu tylko niepotrzebny zamęt ! Masz jakiesz haki na ktoz, to weź i zwróc się do odpowiednich krakowskich władz, a nie zaśmiecaj wątku krakowskich piesków w potrzebie, bo odechciewa się tu zaglądać. A może ktoś tutaj szuka zaginionego swojego psa, lub ktoś szuka tutaj pieska, którego chciałby adoptować.
Niech wątek krakowskich zwierzaków, będzie wątkiem krakowskich zwierzaków !![/QUOTE]


Lucyja - 100% racji w sprawie uprawnień do kontroli ktoz.
I tak się właśnie stanie.
Gdyby foksia spokojnie odpowiedziała - nie byłoby potrzeby szukać gdzie indziej odpowiedzi.
Podobnie frotka i Asior. Szkoda. Wszyscy maja ktoz odpowiadać na pytania ( a także foksi - jeszcze zanim przeszła na "zawodowstwo" , a ktoz uważa, że jest ponad prawem? Natomiast gdyby nie atak foksi - na inne osoby, nie byłoby moich pytań i nie tylko moich pytań do foksi i ktoz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Frotka ma racje, nieprawda jest ze osoby zatrudnione w KTOZ pobieraja pieniazki z budzetu przeznaczonego z UM na schronisko.
Z tej puli moga tylko pobierac pensje osoby zatrudnione w schronisku, natomiast osoby zatrudnione w KTOZ pobieraja pensje z pieniazkow ktore wplywaja bezposrednio na konto KTOZ.[/QUOTE]

Racja - ale być może te osoby wpłaciły te pieniądze na pomoc zwierzętom, a nie z myślą o mnożeniu etatów. A jeśli to "rozmnożenie" etatów było konieczne to przyznaj, że w ramach transparentności organizacji powinno być uzasadnione i wybór osoby też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maksy']Zwracam skromnie uwagę, że na tym wątku foksia zaczęła "przesłuchiwać" w ramach demokracji - osoby które pomagają zwierzętom - jej"pytania" były najpierw, pytania do niej - potem. Poza tym my, pytajacy foksię o różne sprawy ( tylko zresztą takie o jakie ona wypytuje innych ) nie używamy brzydkich słów, nie stosujemy rad w stylu "spadaj" - za co ban, zatem? Za niewygodne pytania?[/QUOTE]

Spadnę z krzesła... Jestem osobą spoza Krakowa , mnie te kłótnie nie dotyczą, nie obchodzą, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się... "Nie wygodne pytania" dobre;)
Otóż, za [B]zaśmiecanie[/B] wątku i za [B]pisanie 5 postów pod sobą[/B]. Już wiele osób Ci to tłumaczyło, masz coś do kogoś, zadzwoń sobie, napisz PW! Heloł!

Link to comment
Share on other sites

A ja proszę Moderatora o stworzenie specjalnego wątku dla Maksy i przeniesienie tam jego wpisów (proponowałam to Maksy już jakiś czas temu ale chyba nie potrafi tego zrobić).
Interesują mnie tylko i wyłącznie psy którym trzeba pomóc a nie jakieś osobiste rozgrywki.

Link to comment
Share on other sites

Maksy , czy Ty nie rozumiesz , że nikogo nie obchodzą Twoje prywatne wojny !? Załóż sobie własny wątek i tam wylewaj żale albo znajdź inny portal , nie wiem jakiś skarg i zażaleń , towarzyski itp . Ten wątek ma służyć krakowskim zwierzakom a nie temu kto lepiej , więcej i poprawniej . Nie zaśmiecaj głupimi uwagami tego watku bo naprawdę ważne informacje giną w waszym bełkocie .

Wracając do głównego tematu - [B][COLOR=#000080]szukam pilnie tymczasu dla 3-miesięcznego szczeniaka jużaka , sama aktualnie nie mogę go zabrać bo 2 psy zabrane z NT nadal są u mnie i na razie nikt o nie nie dzwoni . Po wyadoptowaniu moich podopiecznych mogłabym szczeniora zabrać do siebie , jednak nie potrafię określić kiedy to nastąpi .Bardzo proszę o pomoc .[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...