Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

Oto wątek poświęcony koordynacji pomocy dla zwierząt bezdomnych, którym niesiona jest w Krakowie i okolicach.Zawiera też aktualne informacje istotne dla właścicieli psów z Krakowa i okolic. 

Zapraszam na stronę powstałego w lipcu ubiegłego roku Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt: https://web.facebook.com/Krakowskie-Stowarzyszenie-Obrony-Zwierz%C4%85t-1660927157457516/?ref=aymt_homepage_panel

 

O Krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami oraz wspieranym przez niego hoteliku u Leona w Węgrzcach Wielkich Anety Sosin (nick makila) można poczytać tu:

https://web.facebook.com/events/433410960156243/


OSTRZEŻENIE PRZED FUNDACJĄ ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ

https://www.facebook.com/events/785409238243406/

Czeka na dom w bdt piekny Sumik wątek tu: http://www.dogomania.com/forum/topic/144975-sum-od-lat-b%C3%B3l-%C5%82a%C5%84cuch-wrastaj%C4%85cy-w-cia%C5%82o-ranyklatka-zimno-ci%C4%85g%C5%82e-niedo%C5%BCywienie-teraz-od-1806-ju%C5%BC-w-bdt/

Na prośbę osób mających psy nietrzymające si i kupki podaję zamieszczam moją sprawdzoną instrukcję. Zaręczam, że stosując się do niej można poradzic sobie bardzo dobrze z problemem i uniknąć jednoczęśnie zniszczenia mieszkania przez sikającego czy nietrzymajacego kału psa
Instrukcja dobierania i zakładania pieluch u psa

I. ROZMIAR
- w przypadku psów niewielkich do 8-10 kilo zwykle wystarczają dziecięce pampersy, ale nie należy się sugerowac wagą dziecka podaną na opakowaniu. Zawsze kupujemy większe. I tak np. u psa 5 kilowego stosuję pampersy nr 4, a u psa 10 kilowego jamnikowatego samca musze stosować pampersy dla dorosłych semi rozmiar s (dostepne w supermarketach nie tylko w aptece np. w auchanie - obok pieluch)
- u samców należy dobierać pieluchy dużo większe i na tyle długie, by o kilka centymetrów na długość przykryły prącie psa, w innej sytuacji, podczas ruchów pielucha się przesunie i si wyląduje na podłodze)

II.AKCESORIA: oprócz pieluchy przygotować: średniej szerokości gumkę do majtek, szelki typu guard założone baaardzo luźno, tak by po podwiązaniu pieluchy nie uciskały psa. Są już dostępne koszulki dla psów podtrzymujące pampersy na stronie "admirał" ale niestety jeszcze dostawa do mnie ne doszła, wiec nie wiem, jak się sprawdzają.


II. PRZYGOTOWANIE PAMPERSA:
Pampers złożony fabrycznie na dwie części, rozkładamy (obojętnie dziecinny czy dla dorosłych) układamy na kolenie od strony gdzie nie ma lepiącej taśmy z klejem. W odległości około 1/3 od brzegu tej połówki pampersa robimy nacięcie nożyczkami, którego długosć musimy dostosować do grubości ogona psa. Nacięcie powinno być takie, że ogon przechodzi swobodnie, ale jednocześnie cały obszar pod ogonem jest schowany.Dziurę zamiast nacięcia można robić tylko wówczas gdy pies trzyma kał. Jeśli nie trzyma dziura oczywiście się nie sprawdzi 

W odległości około 4 cm od nacięcia powyżej niego robimy z dwóch stron małe dziurki, przez które będziemy przewlekać gumkę do majtek służącą jako podwiązanie pampersa do szelek..
W przypadku samców trzeba czasami zrobić jeszcze dwa dodatkowe podwiązania z boku pampersa, jeśli psu pampers bardzo się przesuwa, lub jeśli usiłuje go sobie ściągać). Suczkę jest łatwiej skutecznie zabezpieczyć pampersem.
III.
ZAKŁADANIE PAMPERSA: stajemy przodem do psa, najlepiej przytrzymac go kolanami, łydkami), przewlekamy ogon przez nacięcie w pampersie, prowadzimy drugą część pieluchy (tę z tasmą klejącą) pod brzuchem psa i przylepiamy do górnej części pampersa. Pielucha powinna dobrze przylegać, żadnego luzu, bo wszystko spadnie. Następnie przewlekamy gumkę od majtek przez obie dziurki jakie zrobiliśmy w pampersie i podwiązujemy oba końce gumki do szelek na grzbiecie – najlepiej do miejsca, gdzie dopina się zwykle smycz.
Bardzo ważne jest aby brzeg pieluchy pozbawiony warstwy chłonnej wywinąć do środka bo jeśli tego nie zrobimy przez taki brzeg siki psa będą przeciekać na podłogę.

Link to comment
Share on other sites

dziś wręczę Asieq trzy koperty z pieniądzmi, gdyż spłynęło 1010, 46 złotych z AFN na psy: Borysa, Timbę i psy krakowskie.
[B]jedna koperta na operację Timby i jesli straczy dalsze leczenie 444 [/B](na jej funduszu było w dniu przesłania 414, ale Ach 21 wpłaciła 30 na AFN, więc wypłacam razem z ta sumą - zakladam 30 ze swoich)
Asieq da to pani Timby u doktora Kujawskiego
[B]druga koperta - na hotel Borysa 225 [/B]

trzecia koperta- wszystko co zostało na funduszu hotelowym psów krakowskich plus 100 złotych, które było u mnie - razem 470 z przeznaczeniem na operację Eliota.
Nie wiem, ile z tego zostanie, ale jest krucho, bo hotel Eliota nie zapłacony,nowe dni w hotelu Amika też nie...
Asieq i .Ania. wezmą rachunki za Eliota, zobaczymy, co będzie dalej...

Link to comment
Share on other sites

Dziś podjadę na Azory po plakaty Ciapka i Eliota do Ach21, która już je ma wydrukowane. [B]Komu mogę przekazać część plakatów i gdzie zostawić?
[/B]Na pewno w hotelu trochę zostawię dla Amicusów i Pati:loveu::loveu:
inne w gabinecie "Nasze zwierzaki" ul na barciach 12/II
[B]Jeszcze raz proszę tu o adresy mailowe osób, ktore jeszcze moga trochę takich plakatów w kolorze u siebie wydrukowac i powiesić. prześlę je mailem.
[/B]
[B]Inna kwestia: co z transportem do "Kundla" w piątek? [/B]trzeba pokazać Borysa z domku tymczasowego, rudego znajdę i może Mordę, jęsli Trop ją zaprezentuje. samochody i chętni potrzebni.
[B]czy ktos chce wieszac ze mną plakaty Eliota i Ciapka w sobotę i w niedzielę? [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tweety']plakaty - moja Aśka - niedziela. Gdzie i o której?[/quote]
Plakaty odbiorę od ach21 jutro. dziś czekałam na Asieq a potem już autobusów bym nie miała spowrotem. Co do niedzieli, to ja mogę od godziny 13 wieszać, Myślę, że aby akcja była potrzebna, to trzeba cały dzień to robić. Tylko pytanie, czy az tyle plakatów Ach21 da radę wydrukować.
[B]Może ktoś ma drukarkę laserową, z której obrazki się nie rozmywają na deszczu i trochę by dodrukował? Adopcja Eliota łatwa nie będzie, bo to pies niemłody, wyniszczony latami w schronisku.
[/B]
Jeszcze dam Ci Tweety dokładnie znać..

Link to comment
Share on other sites

W watku Eliota jest jego plakat do pobrania, zaraz może i tu wstawię. każda liczba nawet 50:razz: zwieksza jego szansę na dom!! jak możesz wydrukować na laserze w kolorze to byłoby super. prosimy tez innych o podobną pomoc. Inaczej nici z domów dla psów!!! Ostatnio dzięki plakatom znalazły dom: Bungo, grubcia, Norton, Rudek, Murzyn!!!! :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

ela, amis ma dom;)
amisiowe juz niepotrzebne;)
teraz szybko musze podmieniec aukcje na allegro bo zaplaclam za 14 dni a tu amis w domu;)
podmienie na borysiatkoa lbo eliotka
ela do ktorej jutro mialabys czas z rozwozeniem itp?
bo moze sie okazac ze mamy troche wiecej zalatwic,a le nei chce rujnowac Twojego zycia osobistego wycieczkami przez wiekszosc dnia, wystarczy ze swoje zrujnowalam ;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][B]STAN KASY NA PSY krakowskie:

Na "funduszu krakowskim" zostało 102, 5 zlotych. [/B]ale dodatkowo
jak się dowiedzialam na [/COLOR][B]AFN zostaly przesuniete pieniazki z Misia Ponka na Jasyrka. Znajduja sie pod skarpeta " Jasyr Krk" - ostatnia pozycja:[/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2278294&postcount=210"]http://www.dogomania.pl/forum/showpo...&postcount=210[/URL]
[B]Jasyrku 170 pln - od Wszystkich Ciotek ktore pomagaly Misiowi dla Ciebie[/B]:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Perfi']mam taka prosbe - propozycje :) mnienowicie czy mozna wklejac tutaj w jednym miejscu linki do wszystkich krakowskich pwp ktorymi sie zajmujecie? :) bo nie chcialabym czegos przegapic ;)[/quote]

perfi propozycja świetna. czy mogłabyś wysłac na pw zawiadomienia do wszystkich krakusów, że tu znajdą linki do psów w Krakowie na str, 1?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...