Jump to content
Dogomania

Podobno nie ma glupich pytań więc zadaję jedno o CWC...


Olla

Recommended Posts

Czy jest możliwe żeby sędzia przyznał CWC a nie było to zaznaczone w karcie oceny psa?
Sądzę że nie ale ostatnio na wystawie zaszły dziwne okoliczności i nie wiem co myśleć. Znajomy wystawiał psa i sędzia powiedzał mu że ten pies to wg niego "kandydat na championa". Nikt z publiczności nie słyszał tych słów bo padły na środku dużego ringu.
Potem znajomy odebrał dyplom i medal, i to było na tyle. Tekst sędziego był po prostu miły a w karcie oceny nie było CWC, tak jak i na ringu tabliczki.
Ale potem w internecie pojawiły się wyniki z tej wystawy i przy tym psie jest napisane że dostał CWC.
Taka przypadkowa zbieżność faktów? Skąd ktoś wstawiający wyniki miałby wymyśleć jakieś CWC? Przecież zbieracze wyników, publikujący je potem, stoją przy stoliku sędziowskim i tam na bieżąco notują. Znajomego nikt o wynik czy opis nie pytał, znajomy nie spodziewał się CWC, on więc plotki nie puścił.
Może więc przy stoliku sędziowskim była mowa o CWC dla tego psa, może zostało przyznane a nie odnotowane w karcie oceny? :shake: Czy tak się mogło zdarzyć a jeśli tak to co teraz?

Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej osoba wypełniająca karty zapomniała zaznaczyć. Dlatego najlepiej po ocenie od razu sprawdzić, czy jest wszystko zaznaczone, jeśli czegoś nie ma to od razu do stolika i rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy coś teraz można z tym zrobić - niestety nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Złoto było tak nieoczekiwane że szczęśliwi uciekali z ringu, żeby się nie rozmyślono ;P.
Właściciele psa będą się dowiadywać w oddziale ZKwP więc jeśli coś ciekawego wyniknie, to napiszę.
Dzięki za opinię!!

Link to comment
Share on other sites

Zawsze po zejściu z ringu trzeba sprawdzać kartę ocen i jeśli ma się jakieś wątpliwości iść i zapytać się sędziego :oops:
Często jako sekretarze ringowi siedzą osoby, które się na tym kompletnie nie znają (co przyznaje się w poszczególnych klasach, jakie oceny)
Też miałam kiedyś taki przypadek moja suka dostała 1 lokatę i Najlepszą sukę w rasie, ale nie miała zaznaczonego CWC, a inne suki, które stawały do porównania miały, więc raczej powinna też mieć. Poszłam na ring i sędzia "dopisał" do karty :lol:

Dlatego zawsze po zejściu z ringu sprawdzać karę ocen i pytać się jeśli coś jest nie jasne!

Olla teraz już nie da się z tym nic zrobić, ponieważ sędzia nie musi przyznać CWC i nie udowodni się czy chciał przyznać czy nie, czy może sekretarz nie wpisał... itd

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...