Jump to content
Dogomania

Czy karma słuzy psu?


merrickmayfair

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się, jaka karmą karmić mojego psa, ma lekko ponad 3 miesiąca i docelowo powinien byc średnim psem. Od ok. 3,5 tygodnia karmię go Royalem Medium junior. Na początku strasznie się pies drapał ale po ok. tygodniu to ustalo. Kupki robi 2 razy dziennie o dosyć normalnej konsystencji, ani bardzo zbite ani nie biegunkowe. I nie wiem czy zmieniać psiurze karmę, słyszałam,że Royal nie jest za dobry ale nim trafiłam na Royala wypróbowalam parę karm i żadnej innej nawet nie tknęła

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Taa. Pieprzenie. Mój pies byłby szczęśliwy jedząc kiełbasę, smakuje mu. Ale to nie znaczy, że go tą kiełbasą karmię. Polecam acanę, jest na mniej więcej takim samym poziomie cenowym jak Royal a dużo, dużo lepsza. Z tańszych brita, z droższych, bezzbożowych white wolfa albo acanę bezzbożową.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='bobroska.']przeklamowny, zły stosunek składu do ceny, ma bardzo mało mięsa, uzależniacze, szkodliwe składniki i mnóstwo ulepszaczy.[/QUOTE]

Przede wszystkim na to jak jest napakowany kukurydzą i w ogóle zbożami, powinien kosztować minimum 1/3 mniej.
Są karmy w tej cenie o dużo lepszym składzie.

Cabron, czym uzasadniono Ci, że Royal jest bardzo dobry? Bo większość osób nie umie odpowiedzieć, poza tym że ponoć weterynarz poleca, że ma dużo rodzajów, że reklamują - a to nie są kryteria świadczące o jakości pokarmu niestety, tylko jego popularności i zdolnościach marketingowych producenta. Jakość karmy najlepiej widać w składzie na opakowaniu, a te nawet jak ludzie czytają, to większość nie rozumie, co z takich a nie innych składników tak i tak nazwanych, na którym miejscu w składzie i ich zawartości wynika.

Link to comment
Share on other sites

Ja po kilku testach mogę polecić Brit Care, tzn moja sucz może polecić :)
Przeszłyśmy przez Boscha (3 rodzaje) i zwykłego Brita, a jako pierwsza była Purina.
Na niektórych karmach wydawało mi się, że jest OK - kupy raczej OK, sierść też.
Ale od miesiąca sucz jest na Brit Care z Jagnięciną i teraz widzę różnicę - kupy dopiero teraz są ok - sprzątanie to pikuś ilość też w porządku, sierść jak naoliwiona, humorek świetny, nie chodzi głodna.
W trakcie szkolenia natomiast stosujemy fish4dogs (mąż nie cierpi zapachu ryby więc on nagradza domowymi ciasteczkami)

Link to comment
Share on other sites

ja się co najwyżej mogę odnieść do diet rc.bo bytówek nie kupuję-faktycznie troche drogie,nawet bardzo bym powiedziała.co do diet-może i drogie,ale ważne że psom służy i jedzą je chętnie.
co do brit care ja mam osobiście bardzo niemiłe doswiadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie - każdy osobnik jest inny - nie ważne czy lidzki czy psi.
Ja mam psierę od roku. Przed adopcją wyczytywałam artykuły i fora o różnych karmach w różnych granicach cenowych. Wiem, że pojęcie dobrej i złej karmy jest względne. Można to ocenić tylko po jej składzie, bo czy ta akurat z najwyższej półki i z najwspanialszym składek będzie najodpowiedniejsza dla naszego psa? Trudno powiedzieć.
Przyznaję, że nie karmiłam mojej suni RC ze względów finansowych i sporej ilości opinii o przereklamowaniu tej karmy. Ale przecież są psy, które tylko na tej karmie dobrze i zdrowo funkcjonują.
Na początku moich poszukiwań it\rytowąłam się, że nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na pytanie którą karmę wybrać, a może gotowane, a może barf?
Ale teraz już wiem, że naprawdę nie ma i \nnego sposobu jak obserwacja swojego futrzaka. Musi nie tylko smakować , bo wtedy moja żarłaby wszystko co znajdzie w lodówce i nie tylko, ale też jest dopasowane do wieku i wielkości psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']A gdyby wasz pies dobrze reagował na pedigree to byście go nim karmili?[/QUOTE]

nie :)
mój pies świetnie reagował na royala, wręcz leczniczo działał bo unormowało się trawienie i minęły wszystkie dolegliwości - ale zjadł tylko jedno małe opakowanie, bo nie jestem przekonana do dobrej jakości tej karmy.
a pedigri bym nawet nie częstowała by sprawdzić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']Pauli - to nie było akurat do Ciebie, bo jednak royalem nie karmisz (i bardzo dobrze), ale do tych, którzy nim karmią "bo pieskowi smakuje i dobrze na niego reaguje".[/QUOTE]

no niby tak, ale karmiłam - pieskowi bardzo smakowało i reagował bardzo dobrze on i jego jelita - mimo to nie karmię nadal [mimo, że cenowo mi odpowiada], bo oprócz bezpośredniego działania karmy [czyli tego czy pies wcina i co z niego wychodzi] patrzę długofalowo - czyli na cały skład karmy. z tego powodu pozwoliłam sobie odpowiedzieć na twoje zapytanie, że mimo smakowitości i dobrego trawienia nie karmię daną karmą [pytasz o pedigri, ja odpowiedziałam na przykładzie RC] - bo są dużo lepsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...