Jump to content
Dogomania

Teraz to Misiek tez ma dom:)


danavas

Recommended Posts

Witajcie, jestem na zaproszenie Agnieszki_K.

Ciężka sytuacja, gmina pewnie też rozłoży ręce, bo może nie mieć podpisanej umowy ze schroniskiem. Na ten czas najlepiej by było znaleźć sąsiada, który za niewielką opłatą przyjąłby psiaka do siebie. Trzeba psa intensywnie ogłaszać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta507']rozmawiałam z Panem ze Straży dla Zwierząt - nie może mi pomóc, bo mają pod sobą w tej chwili 180 zwierzaków w przytulisku. Polecił mi zgłoszenie się do gminy, bo prawnie pies jest bezdomny. Nie wiem czy to zadziała. Wolałabym, żeby schronisko było ostatecznością. Czytając Państwa odpowiedzi i widząc chęć pomocy, znowu nabrałam nadziei, że uda się znaleźć nowe podwórko.[/QUOTE]
Przypuszczam,że rozmawiałaś z Panem z LSOZ? Możemy pomóc ogłaszając psa i tak jak napisałaś pomóc w kontakcie z gminą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaGucio']Witajcie, jestem na zaproszenie Agnieszki_K.

Ciężka sytuacja, gmina pewnie też rozłoży ręce, bo może nie mieć podpisanej umowy ze schroniskiem. Na ten czas najlepiej by było znaleźć sąsiada, który za niewielką opłatą przyjąłby psiaka do siebie. Trzeba psa intensywnie ogłaszać.[/QUOTE]

a może to byłby dobry pomysł - choć do czasu znalezienia mu nowego domu? Marta czy jest szansa, że ktoś by go tak przewaletował na podwórku za jakaś drobną opłatą / flachę?:)

Link to comment
Share on other sites

trzeba mu znaleźć tymczas...poprosić o deklaracje...Marta porozsyłąj pw do ludzi na dogo z zaproszeniem na wątek...jest masę nowych osób jeszcze nie zadeklarowanych....
najważniejsze to psa zabrać z tego miejsca...i przecież oni w każdej chwili mogą się go pozbyć.....

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja. Pies nie toleruje innych, bo pewnie zero socjalizacji, nawet z łańcucha nie spuszczany...
Jeśli będziecie zbierać na hotel, to ja się mogę skromnie dołożyć, ale też myślę, że może sąsiad by się zgodził psa przyjąć, za karmę np.
Od owczarków są różne ciotki, zaraz spróbuję pozapraszać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']no ja bym go nie dawala do sasiada-co za flache psa przetrzyma..mysle, ze odrazu trzeba szukac mu bezpiecznego miejsca..[/QUOTE]

dlaczego? bywają i bardzo poczciwe pijaczki co psom pomagają :evil_lol:
ale wg mnie pomysł z zaufanym sąsiadem jest dobry - bo na szukanie DT czy DS to nie wiem czy jest czas...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem,czy nadal jest tak w przypadku Oddzialu Straży dla Zwierząt w Lublinie ,że muszą oddawać odbierane psy do schronisk ,gdyż sami nie posiadają takiego zaplecza -wlasnego schroniska/przytuliska. Rozmawialam ponad rok temu w spr.interwencji/odebrania psów z szefem SDZ.Nie mieli wtedy żadnego swego przytuliska dla odbieranych zwierząt.Teraz może jest inaczej. Jednak Lubelska Straż Ochrony Zwierząt -to inna organizacja i są to dwie oddzielne organizacje.
Jesli rodzina przejęla ten dom babci ,to inwentarz też chyba należy do nich a pies tym samym także ? Czyli nie jest chyba bezdomnym psem a należy do tej rodziny babci albo samej babci nadal,mimo ,że tam nie mieszka już? Lepiej nie pisać w ogloszeniach,że psu grozi powieszenie i śmierć z rąk rodziny,gdyz takie teksty czytane na różnych portalach ,czy same ogloszenia mogą być złym "wzorem" dla innych złych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Ja bym za bardzo nie liczyla na pomoc w tej sprawie Lubelskiej Straży ,gdyz oni i tak pewnie oddadzą psa do najbliższego schronu,ponieważ nie mają gdzie przechowywać odbieranych i ratowanych zwierząt.Rozmawialam już kiedyś z nimi w podobnej sprawie i dowiedzialam się,że owszem mogą interweniować i odebrać np.psa ,ale potem trafi do najbliższego schronu albo tego gdzie będą wolne miejsca.Chyba ,że ktoś zaopiekuje się odebranym psem,czy kotem -adoptuje go albo umieści u kogoś.[/QUOTE]
Powiem Ci tylko tyle,że mówisz o mojej fundacji i tylko raz zdarzyło nam się oddać odebranego psa do schroniska i tylko dlatego tam trafił bo był z niego adoptowany.Nie wprowadzaj ludzi w błąd, każdy pomaga w takim stopniu w jakim może.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka_K'][B]dlaczego?[/B] bywają i bardzo poczciwe pijaczki co psom pomagają :evil_lol:
ale wg mnie pomysł z zaufanym sąsiadem jest dobry - bo na szukanie DT czy DS to nie wiem czy jest czas...[/QUOTE]

Jesli chodzi o moje doswiadczenia z ''pijaczkami'' to niestety bardzo negatywne, wiec nie powierzylabym takiej osobie psa pod opieke,ale to moje subiektywne zdanie.
Czekam na wiecej info i pomoge w oglaszaniu.

Link to comment
Share on other sites

Hej, MaDi, nie unoś się, bo niestety w każdej fundacji można trafić na kogoś, kto zachowa sie w taki sposób, ze odechciewa się rozmawiać. Szczególnie przez telefon, gdy patafian po drugiej stronie jest anonimowy i wyłazi z niego szajs.
Sama mam takie doświadczenia.
Fakt, że opluwania różnych organizacji powinny być nieco bardziej oględne, bo nie z jednego patafiana organizacja sie składa i nie można generalizować na wszystkich działaczy.

Teraz jest istotne czy jest jakaś możliwość uratowania psa, zanim debile go zabiją i jakie są możliwości prawne załatwienia tych debili.
Ja nawet na tego sąsiada na tymczas bym wskazywała, jeśli jakiś w miarę normalny człowiek, bo zobaczy sie też czy psina jest agresywna czy faktycznie broni swojego podwórka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Powiem Ci tylko tyle,że mówisz o mojej fundacji i tylko raz zdarzyło nam się oddać odebranego psa do schroniska i tylko dlatego tam trafił bo był z niego adoptowany.Nie wprowadzaj ludzi w błąd, każdy pomaga w takim stopniu w jakim może.[/QUOTE]
Skorygowalam tekst,ponieważ chodzillo mi o Lubelski Oddzial Straży dla Zwierząt/SDZ/ a MaDi odniosla to do ich fundacji-Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt.
Muszę jednak wyraznie napisac,że nie jest to krytykowanie tego Oddzialu Straży dla Zwierząt /SDZ/ ,gdyż szef p.M. b.zyczliwie podszedl do sprawy psów i nie odciąl się od sprawy pomocy nie mieli wtedy żadnego swego schroniska/przytuliska i musieli przekazywac zwierzęta do schronisk.Nie mam żadnych powodów by zle wyrażać się o Straży dla Zwierząt /SDZ/ . Lubelska Straż Ochrony Zwierząt a Straż dla Zwierząt to dwie ,osobne organizacje/fundacje.
Marta pisala:Straż dla Zwierząt,stąd zrozumialam,że chodzi o SDZ a nie Straż Ochrony Zwierząt w Lublinie.Teraz wiem,że są tam dwie takie organizacje.

Link to comment
Share on other sites

Nie unoszę się, bo mam taki a nie inny charakter;) Nie lubię jednak jak ktoś wprowadza ludzi w błąd.
Dla mnie ważne aby ten jaki i każdy inny zwierzak w potrzebie znalazł doby dom, jeśli tylko będę mogła jakoś pomóc to postaram się to zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Jesli w ciągu ostatniech 2 lat zmienilo się na lepsze i SDS po interwencjach zabieraz takie psy i zapewnia im np.wlasne przytulisko-to bardzo się cieszę z tego faktu.Mnie owczesny wtedy poinformowal ,że gdyby odebrali wtedy te 3 konkretne psy po interwencji,to musialalyby trafić do najbliższego schronu albo innego ,gdzie będą miejsca.Pamiętam dobrze o jaki psy chodzilo. Za jakiś czas te psy zabrano,ale nie bylo juz informacji ,gdzie są umieszczone.[/QUOTE]
Piszesz różne skróty, wiec chyba mylisz jednak organizacje i mam nadzieję,że tylko z tego powodu wyszły jakieś nieścisłości.
Napisz mi ew. na. PW o jakie psy chodzi aby nie zaśmiecać wątku.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny roześlę wątek, trzeba bidakowi pomóc. Dam znać koleżance, która zna trochę osób prowadzących hoteliki. Ona teraz jest niestety chora, ale jak coś na bank się odezwie:) Powiesić psa, hm...w głowie się nie mieści, a jednak to się u nas dzieje!

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja na zaproszenie paulinken.

W razie jak by sie znalazło jakieś DT to mogę wspomóc psiaka jakąś jednorazową deklaracją i pomóc przy bazarkach.

Banerki wykonane przez Marlenę:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/206090-Misiek-pies-do-powieszenia"][IMG]http://img709.imageshack.us/img709/4760/misiekm.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/206090-Misiek-pies-do-powieszenia"][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/5558/misiek1.jpg[/IMG][/URL]

Może by zmienić tytuł bo ten nie za dokładnie określa sytuację.
Trzeba by dopisać że pilnie szukamy DT/DS bo inaczej pies zawiśnie. To na pewno ściągnie więcej osób na wątek.
Ja rozsyłam u siebie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem, ale nie umiem wam pomóc, mieszkam na drugim końcu Polski. Co jest nie tak z tamtymi stronami? Czy ludzie nie mają serca? Zresztą u mnie nie lepiej. Będę odwiedzać wątek. U Jamora może i było by miejsce, ale drogo! No chyba, że zbierzemy 450 zł deklaracji stałych. Ja się nie będę uchylać w tej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...