Jump to content
Dogomania

Teraz to Misiek tez ma dom:)


danavas

Recommended Posts

[COLOR=darkred][B][SIZE=5]Psiak którego rozpiera energia!!!!!
szalony struś pędziwiatr.....oddany = porzucony...[/SIZE][SIZE=5] mimo to nadal radosny....[/SIZE][/B][/COLOR]




[SIZE=6][B][COLOR=sienna]Bazarki na spłatę długów Misia:

[/COLOR][/B][/SIZE][INDENT][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227539-Ciuchownia-sukienki-bluzeczki-kurtki-spodnie-i-cała-reszta-do-10-06-2012-22-00"]
[/URL][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236081-Ręczniki-i-Kocyki-)-)-do-15-12-2012[/URL]


[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232829-chcesz-wyładować-emocje-zapraszamy-do-30-11-2012-do-22-00[/URL]




[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232829-chcesz-wyładować-emocje-zapraszamy-do-30-11-2012-do-22-00"]
[/URL]
[SIZE=4][FONT=lucida console][I][B][COLOR=#00ff00]
zapraszajcie...rozsyłajcie....[/COLOR]


[/B][/I][/FONT][/SIZE][/INDENT]

[SIZE=6][COLOR=sienna][SIZE=2][COLOR=black]
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[URL="http://www.fmix.pl/zdjecie/1613616/img-0360"][IMG]http://i3.fmix.pl/fmi66/177171a1001904f54ba65195/zdjecie.jpg[/IMG][/URL]




[URL="http://www.fmix.pl/zdjecie/1613617/img-0364/rozmiar/2"][IMG]http://i2.fmix.pl/fmi749/745c79de002520ab4ba651b1[/IMG][/URL]



[SIZE=5][COLOR=darkred][B]aktualnie brakuje 200 zł stałych na dt.....[/B][/COLOR][/SIZE]


takie mamy wpłaty:
Pola53 - 10 zł [COLOR=black][COLOR=red][COLOR=black]V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII,[/COLOR]I[COLOR=black],[/COLOR][COLOR=red]II[/COLOR][/COLOR],III,IV,V[/COLOR],VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII,[COLOR=#800000][B] 2013:[/B][/COLOR]I
Ty$ka - 10 zł V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII,[COLOR=red]I[COLOR=black],[/COLOR]II[COLOR=black],[/COLOR]III[/COLOR][COLOR=black],[/COLOR]IV,V,VI,VII,
danavas 30 zł VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII,I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XI,XII
Roland_de 50zł VI,VII,VIII,IX,X( 2x25zł),[COLOR=black]XI (2x25 zł)[/COLOR],XII,I,II(2x25 zł), III(2x25zł),IV(2x25zł),V(25zł),VI(25zł),VII(25zł),VIII(25zł),IX(50 zł),X(50zł),XI(50zł),XII(50zł)

Kama83 - 10 zł V,VI,-rezygnacja
Tiger - 20 zł V,rezygnacja

Marta 507 90zł
Marta507 100 zł
Tomek S. z fb 216
Tomek S. z fb 108
z fb 10 zł
dusje 50zł
Marcin P. z fb 30zł
anula42 200zł
BeataDZ 20zł
bazarek 90zł
piescofajnyjest 55,60
Anula42 50zł
Bela51 - 10 zł
w spadku po Tobim 155zł
z kolczykowego bazarku 130 zł
piescofajnyjest 55,60
z bazarku konkurs piękności 308 zł
piescofajnyjest 45,30
z bazarku błyszczącego 80 zł
z bazarku wszystko za piątaka 50zł
KAja555 15 zł
z bazarku z biżuterią 400zł
piescofajnyjest 20 zł
Marta507 50 zł
z bazrku ciuchy za 5 zł ..35zł
danavas 20 zł
Bela51 20 zł
Tyśka 10 zł
ty$ka 20zł
Marta507 30 zł
Kaja555 10 zł
Marta507 30 zł
Marta507 30 zł
50 zł z bazarku od Ziobra
50 zł Zioberek87
kocurek 20,47 zł
w spadku po Ikarze 190zł
z bazarku od Pola53 40,50 zł
Marta507 60 zł
z bazarku z ciuszkami 77zł
z bazarku z ciuszkami 70zł
z bazarku od Pola53 117zł
z bazarku od Zioberka plus bonus 50 zł
piescofajnyjest 32zł
bazarek ramki 5 zł
Kaja555.....10 zł
bazarek spódniczki 10 zł
rzeczy bazarkowe 50 zł
bazarek z biżu 21zł
bazarek wieszaczki 22 zł
Marta507 40 zł
Katarzyna B. 10 zł
bazarek z biżu 55 zł
bazarek ciuszkowy 46 zł
bazarek wieszczakowy 5 zł
od mojej Karolki 252,83 zł
piescofajnyjest 32 zł
Kaja555 10 zł
bazarek ciuszkowy 50zł
bazarek wieszaczkowy 39 zł
bazarek kocykowy....320 zł
sadystyczny bazarek 52,50zł
bazarek kocykowy..dodatkowo 15 zł
Marta507 ...60 zł
bazarek kocykowy dodatkowo 56 zł
kocurek 12,02
bazarek sadystyczny 17 zł
Marta507 30zł
bazarek kocykowy 117zł
bazarek Alty....2,50zł
Zioberek87.................25zł
bazarek maskotkowy 64,50zł



zapłacone:
10zł robaki
18zł kleszcze
75zł transport
350 zł za dt zapłacone do 13go czerwca
350 zł za dt zapłacone do 13go lipca
350 zł za dt zapłacone do 13go sierpnia
70 zł komplet szczepień
350 zł za dt zapłacone do 13go września
350 zł za dt zapłacone do 13go października
350 zł za dt zapłacone do 13go listopada
350 zł za dt zapłacone do 13go grudnia
350 zł za dt zapłacone do 13go stycznia
350 zł za dt zapłacone do 13go lutego
186 zł za dt do końca lutego
300zł za dt do końca marca
30 zł dopłata do kastracji
63 zł obroża na kleszcze
20 zł kołnierz po kastracji
300zł za dt do końca kwietnia
ogłoszenia 10 zł
300zł za dt do końca maja
300zł zapłacone do końca czerwca
100zł transport do Karmelki 100zł
300 zł dt za lipiec
70 zł za pobyt u Karmelki ok 24-31 sierpnia
300zł dt do końca września
300zł dt do końca października
300zł dt do końca listopada
22zł szczepienie wścieklizna
300zł dt do końca grudnia


podsumowując rok 2012

Miś ma opłacony pobyt w dt do końca roku.... wisi jeszcze Panu Heniowi 240zł

w kasie -20,50zł

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


[COLOR=#ff0000][B][FONT=comic sans ms][SIZE=4]Witamy Misiaczka w roku 2013 !!!!!!!!!!!!!![/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]
na nowy rok w kasie -20,50zł


rozliczenie 2013:

stałe:
Pola53 - 10 zł I,II,III
danavas - 30zł I,II,
Roland_De - 50zł I,II,III,IV,
Kocurek 12zł - I,II,III
Minika083- 20zł III(25zł),

bazarek kocykowy 117zł
bazarek AltaCaraya 29zł
joaska8 20zł
bazarek maskotkowy 64,50zł
joaska8 15zł
bavesis 160zł
Kocurek 12zł
joaska8 18zł
migama 350zł
migama 30zł



zapłacone:
240zł dt u Pana Henia
chipowanie 52zł
dt za styczeń 150zł
dt za luty 300zł
dt za marzec 300zł
dt kwiecień 130zł







wątek rozliczony:)


[SIZE=5][COLOR=darkred][B]a tak się to zaczęło......[/B][/COLOR][/SIZE]




[quote name='marta507']

Historia jakich wiele - pilna, smutna i uwłaczająca godności człowieka.
Około 5-ciu lat temu Babcia przygarnęła do budy psiaka, szczeniaka, prawie zagłodzonego na śmierć. To była rewelacyjna inwestycja. Zwierzak pełen energii, łagodny, radosny, szybko się do nas przywiązał i łatwo nawiązuje nowe znajomości z ludźmi - wystarczy podejść i okazać sympatię.
Sięga do kolan, jest psem łańcuchowym, który potrzebuje podwórka do biegania (a potrafi szybko). Kijkiem, kością, patykiem zajmie się na pół dnia. Nie toleruje innych zwierząt.
Dziś Babcia ze względu na podeszły wiek i pogarszający się stan zdrowia nie może się nim dalej opiekować, nie mieszka już w swoim domu, opiekuje się nią Ciocia mieszkająca w bloku. Reszta rodziny nie poczuwa się do odpowiedzialności za zwierzaka. Ich propozycja - POWIESIĆ. Od roku szukam mu nowego domu - odraczam wyrok ile tylko mogę. Pytałam w schroniskach - nie przyjmą. Poprosiłam o pomoc Łukowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - nie są w stanie pomóc.
Ja nie mogę przejąć obowiązków Babci, ponieważ mieszkam w akademiku.
Bardzo proszę o wsparcie, już nie wiem gdzie szukać pomocy.

[/quote]


xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Edited by danavas
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim zdjęcia.Ogłoszenia na portalach internetowych.Allegro.Ogłoszenia w akademikach - ze zdjęciem.Pisz,że oddasz do pilnowania posesji, ale nie na łańcuch.
Schronisko w tym przypadku to mniejsze zło; można ryzykować wersję, że się go znalazło przywiązanego w lesie do drzewa.Chociaż nie wiem, czy potrzebna ta ściema - przecież są setki psów w schronach oddanych przez właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

Rozwiesiłam ogłoszenia na uczelni, w akademiku, prosiłam znajomych o rozwieszenie w swoich miejscowościach. Do schronisk dzwoniłam - w Lubartowie przyjmują tylko bezdomne, w Lublinie nie przyjmą, bo to inny powiat.
Pies był spuszczany - jak jeszcze Babcia chodziła, to co noc, a potem zawsze jak ja przyjeżdżałam ale już coraz rzadziej mogę.

Link to comment
Share on other sites

Boże taki piękny pies...:(
wrzucony na owczarki już?
wstawiam te zdjecia tutaj - zawsze bardziej uwagę przyciągnie ok?

[IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2370/c8d62b1b0009d72d4ba6520a[/IMG]


[IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2704/e72503c8002096dd4ba65224][/IMG][IMG]http://i2.fmix.pl/fmi2704/e72503c8002096dd4ba65224[/IMG]

[IMG]http://i3.fmix.pl/fmi2615/2a3ff05b001b9fec4ba651c8[/IMG]

[IMG]http://i1.fmix.pl/fmi1382/d378a36200172d2c4ba651df[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta507']Ich propozycja - POWIESIĆ. Od roku szukam mu nowego domu - odraczam wyrok ile tylko mogę. Pytałam w schroniskach - nie przyjmą.[/QUOTE]
uświadom rodzinę, że za takie coś, to grozi co najmniej grzywna i to spora
niech dadzą jeszcze trochę czasu - jest nas teraz więcej do szukania domu
postaram się zrobić mu allegro - owczarki mają powodzenie

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Twoja babcia zrobi coś temu psu obiecuję własnoręcznie tam przyjechać - dobrze że chociaż Ty masz dobre serduszko i starasz się pomóc:)
Ale damy radę..
Ja mogę pomóc, lecz teraz sama robię ogłoszenia tyle ile da radę dla pieska właśnie owczarka niemieckiego.
Powinnam je skończyć robić jutro, więc odrazu jutro jak skończę to zabieram się za nowy rozdział - ogłoszenia.

[COLOR=red][B]damy radę :)[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinKa030894']Jeśli Twoja babcia zrobi coś temu psu obiecuję własnoręcznie tam przyjechać - dobrze że chociaż Ty masz dobre serduszko i starasz się pomóc:)
Ale damy radę..
Ja mogę pomóc, lecz teraz sama robię ogłoszenia tyle ile da radę dla pieska właśnie owczarka niemieckiego.
Powinnam je skończyć robić jutro, więc odrazu jutro jak skończę to zabieram się za nowy rozdział - ogłoszenia.

[COLOR=red][B]damy radę :)[/B][/COLOR][/QUOTE]

ale to akurat nie babcia chce uśpić chyba tylko reszta rodzinki - babcia nie ma siły się nią zajmować, a im się nie chce... tak ja zrozumiałam

Link to comment
Share on other sites

Rodzina została od razu poinformowana o konsekwencjach. Zrobiłyśmy z siostrą raban, ale to jest wieś - "zwierzęta są po to, aby je zabijać". Tak, czy inaczej psem nie ma się kto zająć. Już nawet sąsiadka, która go karmi mnie pogania. Pies od roku siedzi na podwórku w większości sam, teraz rzeczywiście rzadko spuszczany. Nie mam dla niego warunków nawet gdyby został
Dodałam ogłoszenie na OwP. Nie znałam tego serwisu, dziękuję

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie, trzeba go ratować:( a owczarki się odzywały? Proponuję zrobić mu wydarzenie na facebooku, tylko dobre zdjęcie i zwracający uwagę tekst musi być - mogę się tego podjąć, będę potrzebowała tylko kontaktu z osobą najbliżej zorientowaną - może ktoś się zgłosi lub może pojawią się deklaracje na hotelik, pies jest cudny, nie można go tak zostawić na pastwę tych średniowiecznych matołów! Czy wiadomo jaki ma stosunek do ludzi/innych zwierząt? Miałby większą szansę na adopcję gdyby zdeklarować etap przejściowy w dt lub hoteliku - ludzie są pewniejsi na co się przygotować, no i czy zdrowy itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']marta napisala, ze nie toleruje innych zwierzat[/QUOTE]

Ostatnio kurę sąsiadów "rozpierzył", kota zawsze goni, zdechłe myszy jaskółki zjada, psy zza bramy to by chyba rozszarpał, tak się rzuca. Aczkolwiek ze 2 lata temu z półrocznym szczeniakiem Owczarka długowłosego się dogadał i świetnie sie bawili.

Link to comment
Share on other sites

To już podpada pod paragraf "zabicie ze szczególnym okrucieństwem". A swoja droga, dziwię się podejściu schronisk - jak można w takiej sytuacji odmówić przyjęcia? Może rzeczywiście lubelska Straż Ochrony Zwierząt coś by zdziałała, np. gdyby to oni przywieźli go do schroniska, jako z interwencji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arabiansaneta']To już podpada pod paragraf "zabicie ze szczególnym okrucieństwem". A swoja droga, dziwię się podejściu schronisk - jak można w takiej sytuacji odmówić przyjęcia? Może rzeczywiście lubelska Straż Ochrony Zwierząt coś by zdziałała, np. gdyby to oni przywieźli go do schroniska, jako z interwencji?[/QUOTE]

piszcie do MaDi. Ona działa w Lublinie, może coś wymyśli lub pomoże jeśli Łuków podlega lubelskiemu

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam z Panem ze Straży dla Zwierząt - nie może mi pomóc, bo mają pod sobą w tej chwili 180 zwierzaków w przytulisku. Polecił mi zgłoszenie się do gminy, bo prawnie pies jest bezdomny. Nie wiem czy to zadziała. Wolałabym, żeby schronisko było ostatecznością. Czytając Państwa odpowiedzi i widząc chęć pomocy, znowu nabrałam nadziei, że uda się znaleźć nowe podwórko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arabiansaneta']To już podpada pod paragraf "zabicie ze szczególnym okrucieństwem". A swoja droga, dziwię się podejściu schronisk - [B]jak można w takiej sytuacji odmówić przyjęcia?[/B] Może rzeczywiście lubelska Straż Ochrony Zwierząt coś by zdziałała, np. gdyby to oni przywieźli go do schroniska, jako z interwencji?[/QUOTE]


niestety ale takie realia, ja kiedys tez dostalam info ,ze jakis wiesniak chce powiesic psa, ktory sie przyblakal..obdzwonnilam tamtejszy toz, pisalam tez na dogo, ale z tamtejszego schronu dostalam info , ze go nie przyjma, ze jest przepelnienie,napisalam do roznych fundacji -bez odpowiedzi, pan z tozu wrecz stwiedzil , ze jesli oni go przygarneli to dobrzy ludzi..a ja sie po jakims czasie dowiedziala, ze pies zostal powieszony..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...