Jump to content
Dogomania

Zoopsychologia- studia


Paula95

Recommended Posts

Ojjj nareszcie temat dla mnie! Mam to samo, co Wy. Jestem w I klasie LO, profil z rozszerzoną biologią. Zawsze wiązałam swoje dalsze życie ze zwierzętami, ale tak poważnie zaczęłam myśleć o weterynarii/zoopsychologii dopiero po dostaniu się do liceum. I teraz trochę żałuję, że nie wybrałam profilu bio-chem... Myślicie, że po rozszerzeniu biologii i podstawie chemii mam szanse dostać się na któryś z tych kierunków?
Ja mam znowu trochę inny problem - mieszkam na wsi, więc jeśli chciałabym np. załatwić sobie praktyki u miejscowego weta, to wiadomo - nie będę miała tylko słodziutkich pieseczków i koteczków, będą też wiejskie zwierzątka. A co ja biedna zrobię, jak mi przyprowadzą cielącą się krówkę albo inną świnkę? :D A zoopsychologia, to tak jak mówicie, w Polsce nie ma raczej uczelni z takim kierunkiem...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sunshinee']Myślicie, że po rozszerzeniu biologii i podstawie chemii mam szanse dostać się na któryś z tych kierunków?
[/QUOTE]
To zależy gdzie się wybierasz. Na wetę jest mega dużo chętnych więc wątpię żeby gdziekolwiek się dostać bez tych dwóch przedmiotów. We Wrocku nawet nie biorą pod uwagę chętnych bez biologii i chemii na rozszerzeniu. Ale to że nie masz rozsz chemii to przecież nie znaczy że nie możesz jej zdawać.. :) Ja jestem na profilu mat fiz (omg!!!) i zamierzam się sama uczyć, ew. korepetycje, na te przedmioty. Ale jeśli chodzi o zooTECHNIKĘ to bez problemu się dostaniesz (no bo zoopsychologii nie ma praktycznie).

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie.. orientujecie się, czy są uczelnie, gdzie na podyplomowe - behawiorystykę - można się dostać nie mając uprzednio skończonego jakiegoś konkretnego kierunku jak np. psychologia? Chodzi mi o to, czy po np. akademii muzycznej czy germanistyce byłyby na to jakieś szanse.

Link to comment
Share on other sites

Zootechnika raczej nie, wolę jednak weterynarię. Niby mogę zdawać chemię, ale musiałabym być na 100% pewna tej weterynarii. A teraz narazie nie jestem niczego pewna... Boję się jej, a jednocześnie bardzo chcę na ten kierunek iść. Bóg mnie pokarał takimi ciężkimi zainteresowaniami chyba ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']A ja mam pytanie.. orientujecie się, czy są uczelnie, gdzie na podyplomowe - behawiorystykę - można się dostać nie mając uprzednio skończonego jakiegoś konkretnego kierunku jak np. psychologia? Chodzi mi o to, czy po np. akademii muzycznej czy germanistyce byłyby na to jakieś szanse.[/QUOTE]


Sama właśnie się na tym zastanawiałam. Ktoś może się orientuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sunshinee']Zootechnika raczej nie, wolę jednak weterynarię. Niby mogę zdawać chemię, ale musiałabym być na 100% pewna tej weterynarii. A teraz narazie nie jestem niczego pewna... Boję się jej, a jednocześnie bardzo chcę na ten kierunek iść. Bóg mnie pokarał takimi ciężkimi zainteresowaniami chyba ;D[/QUOTE]
To ja mam dokładnie tak samo ;) Postanowiłam przyłożyć się do bioli i chemii a potem zobaczymy :)

[quote name='Soko']A ja mam pytanie.. orientujecie się, czy są uczelnie, gdzie na podyplomowe - behawiorystykę - można się dostać nie mając uprzednio skończonego jakiegoś konkretnego kierunku jak np. psychologia? Chodzi mi o to, czy po np. akademii muzycznej czy germanistyce byłyby na to jakieś szanse.[/QUOTE]


Nie wiem jak konkretnie jest z behawiorystyką (i czy w ogóle jest taka podyplomówka?), ale wiem że na podyplomowych na wydziale hodowli zwierząt (są przeróżne kierunki) jest napisane że [I]"Studia skierowane są do absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich wszystkich kierunków studiów, a zwłaszcza biologicznych, zootechnicznych i rolniczych. "[/I] czyli praktycznie po każdym kierunku można tam iść. No i jest jeszcze kynologia na ZUT w Szczecinie i tam też są wymagane tylko studia wyższe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafka']Jeśli chcesz zając się dogoterapią polecałabym najpierw pedagogikę lub psychologię potem kurs dogoterapii.

Natomiast jeśli interesuje ci szkolenie i praca ze zwierzętami to z doświadczenia powiem ci, ze najbardziej przydaje się psychologia i znowu potem kurs. Na psychologii nie tylko poznasz doskonale mechanizmy uczenia się ale co najważniejsze jak pracować z właścicielem psa i jak przekonać go do zmiany swojego zachowania wobec zwierzaka.

Co do kursów to oczywiście [url]www.silva-lupus.pl[/url][/QUOTE]
jakoś tak nie przekonuje mnie ta psychologia, tzn od dziecka chciałam być psychologiem ale wszyscy potem mnie zaczęli straszyć, że rynek przesycony jest psychologami itp. i juz sama nie wiem. Cały czas też zastanawiam się nad PR, jeśli ze zwierzakami mi nie wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko'][url]http://www.collegium-humanitatis.pl/[/url]
[url]http://psychologia-zwierzat.pl/[/url]

To to samo.. co o tym myślicie?[/QUOTE]

Wygląda ciekawie.. Ale za te 5-6 lat jeszcze duuużo może się zmienić ;)
A czy jest jakaś podyplomówka przy której [B]trzeba[/B] mieć ukończoną wetę? Wydaje mi się, że taka miałaby wyższy poziom...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

znalazlem cos takiego, moze to nie o psach ale o kotach. mam przyjemnosc znac Joanne Iracka i z calego serca polecam bo babka ma ogromna wiedze.

[url]http://www.wz.uw.edu.pl/serwisy,witryna,3,dzial,235.html[/url]
Juz slysze : o matko ale cena. ale w porownianiu z kursem np. COAPE ktory daje urawnienia tylko na wyspach i tez nie do konca (sprobujcie zrobic drugi poziom na wyspach po polskim kursie, hehehe), to cena jest ok. I nie ma co marudzic, bo kurs dotyczy tylko jednego gatunku a nie wszystkiego jak leci.

Link to comment
Share on other sites

Ja zrobiłam kurs trenerski w szkole Canid Eweliny Włodarczyk, która współpracuje z Collegium Humanitatis. Miałam okazję poznać niektórych tamtejszych wykładowców i uczestniczyć w otwartych wykładach. Myślę, że to miejsce godne polecenia. Ja jednak zdecydowałam się ukończyć najpierw psychologię w moim rodzinnym mieście - Bydgoszczy na UKW i zrobić podyplomowe z zoopsychologi. Uważam, że lepiej pouczyć się rok dłużej, i mieć papier nie tylko zoopsychologa, ale również i psychologa ludzkiego (dobrze mieć jakieś wyjście awaryjne, gdyby z psami nie wyszło). Te studia naprawdę wiele dają, psychologia i zoopsychologia jest bardzo ściśle powiązana. Poza tym mam dwa psy z którymi intensywnie trenuję i przygotowuję je do zawodów, nie mogłabym zabrać ich ze sobą na stancję, a moim zdaniem wiedza teoretyczna swoją drogą, ale bez praktyki z psami własnymi i nie tylko się nie obędzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hej. Odświeżam trochę wątek. Ostatnio zaczęłam myśleć nad jakimiś dodatkowymi studiami itp. Obecnie studiuję zootechnikę, jednak ciekawi mnie bardzo temat psychologii zwierząt. Czy możecie polecić jakąś szkołę, gdzie są studia podyplomowe o takiej tematyce i w miarę rozsądnej cenie? Chodzi mi najbardziej o Warszawę, ale nie wykluczam uczęszczania na te studia w innym mieście:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula1456']Hej. Odświeżam trochę wątek. Ostatnio zaczęłam myśleć nad jakimiś dodatkowymi studiami itp. Obecnie studiuję zootechnikę,[/QUOTE]

Witam! :)
Właśnie się natknęłam na ten temat i zaczęłam bardziej czytać właśnie o zootechnice (wcześniej myślałam nad weterynarią). I mam pytanie, czy na zootechnice też jest tak jak na wet. czyli 'brudno'? Mam na myśli to, że nie tylko zajmujesz się psami, kotami itp. ale również świnkami krowami... -> z tego co czytałam na innych forach wywnioskowałam, że nie jestem typem osób które krew i ''flaki'' nie poruszają :/
Muszę znaleść dla siebie jakieś studia żeby później pójść na podyplomowe kynologiczne :)
Więc w skrócie: Na czym mniej więcej polega nauka - zootechnika ?
Pozdrawiam :)

Ps:
Co do pytania
[quote name='paula1456']jednak ciekawi mnie bardzo temat psychologii zwierząt. Czy możecie polecić jakąś szkołę, gdzie są studia podyplomowe o takiej tematyce i w miarę rozsądnej cenie? Chodzi mi najbardziej o Warszawę, ale nie wykluczam uczęszczania na te studia w innym mieście:cool3:[/QUOTE]
znalazłam coś takiego: [url]http://www.podyplomowe.pl/studia-podyplomowe-poznan/psychologia-zwierzat[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula1456']Hej. Odświeżam trochę wątek. Ostatnio zaczęłam myśleć nad jakimiś dodatkowymi studiami itp. Obecnie studiuję zootechnikę, jednak ciekawi mnie bardzo temat psychologii zwierząt. Czy możecie polecić jakąś szkołę, gdzie są studia podyplomowe o takiej tematyce i w miarę rozsądnej cenie? Chodzi mi najbardziej o Warszawę, ale nie wykluczam uczęszczania na te studia w innym mieście:cool3:[/QUOTE]

Słyszałam o behawiorze w Krk, ale dla osoby, która nie ma żadnego kursu, ani nic, podobno ciężko... ;/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...