Jump to content
Dogomania

Ruda Żaba


AgataP

Recommended Posts

Lexie przytyła - doszła nawet do 21,5 kg, nigdy tyle jeszcze nie ważyła :D po spirulinie poprawił się jej także włos, ale oczywiści wszystko było za pięknie :( ogólnie mówiąc miała podejrzenie ropomacicza, które na szczęście okazało się nietrafne :D ale do USG trzeba ją było wygolić z lewej strony, przez co pozbyła się swojej pięknej firanki :p przez co wygląda teraz dosyć śmiesznie, a wystawy na jakiś czas odpuszczamy, trochę głupio wyglądałaby na ringu.
Niestety, Lex ma drugi raz ciążę urojoną - tym razem w trochę cięższej wersji, ma lekki stan zapalny sutków, ma mleko - jeśli dziś wieczorem nadal będzie, trzeba sięgnąć po terapię hormonami :( a jak rano sprawdzałam, mleko było :/ dlatego codziennie jeździmy do weterynarza na bolące domięśniowe zastrzyki (swoją drogą Lexie trzeba już nieść do gabinetu ok 100 metrów, tak się zapiera, że nie da rady inaczej :razz: ) i pewnie jeszcze trochę pojeździmy. Szkoda, że w naszym mieście nie ma dobrego weta, tylko trzeba jechać do następnego miasta, nie ufam naszym wetom:roll: teraz obie siedzimy w domu - ja też jestem chora ;) poza tym, przy tej swojej ciąży nie chce jeść, zje na siłę ok 100 gram karmy dziennie, dodatkowo musiałam odstawić gotowane jedzonko, które chętniej jadła, ponieważ strasznie się drapie i wetka podejrzewa, że coś ją w jedzeniu uczula :( więc u nas na razie nie jest za wesoło, mam nadzieję, że poradzimy sobie z tym :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lex od wczoraj dostaje Galastop - do poniedziałku. Lexie planujemy pokryć przy następnej cieczce, jeśli odstęp będzie taki jak ostatnio, wyjdzie to ok. końca maja-początku czerwca, będzie wtedy miała 31 miesięcy, więc to chyba dobry czas do pierwszego krycia :) szczeniaki urodzą się pod przydomkiem hodowli Lexie - Neiven, miot F :) a dla siebie planujemy zostawić jednego pieska po Lex :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Asiaczku rzeczywiście galeria niestety troche umarła, ale wciąż mam nadzieję, że kiedys jeszcze ruszy dawnym pędem :) co do Lexie to już 2,5-letnia panna, niestety obecnie przyplątało się trochę problemów zdrowotnych, które opisałam w dziale weterynaria/gastrologia - o wzdęciach. Jesteśmy na etapie diagnozowania Lexie, kilka teorii juz padło, obecnie podejrzewane jest uczulenie na gluten, czeka nas na pewno dłuższe leczenie i dieta.

Z nowości - w styczniu do Lexie dołaczył towarzysz - Larson Black Ivy - w domu Larson :) Larry to seter szkocki gordon,urodzony 30 września 2012 roku. Larson to nasz wymarzony, długo wyczekiwany drugi pies, a decyzja, że to będzie gordon, zapadła w sumie bez naszej wiedzy, wiedzieliśmy tylko, że ma byc to pies. Larson to spory szczeniak, obecnie jest już wyższy od Lexie i trochę cięższy, całe 30 kg :) charakterem też zupelnie inny, juz od szczeniaka nardziej zrównoważony od Lexie niż ta, kiedy była szczenięciem, czasem aż za bardzo poważny. Mama nadzieję, ża uda mi się niedlugo wrzucić jakieś aktualne foty Lexie i Larsona :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgataP']Mam nadzieję, ża uda mi się niedlugo wrzucić jakieś aktualne foty Lexie i Larsona :)[/QUOTE]
ja też mam taką nadzieję, setery to moja wielka niespełniona miłość i uwielbiam na nie patrzeć :loveu: zwlaszcza gordony :loveu::loveu::loveu: kiedyś będę takiego miała :D

dużo zdrówka dla Lexie i trafnego diagnozowania!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

piękna rasa, moja mama miała seterkę i to z wielkim ADHD ;)
prześledziłam trochę Waszego tematu i macie trochę problemów zdrowotnych :/ mojej mamy suka była zdrowa jak ryba tylko szczepienia i na tym koniec. Życzę szybkiego zdiagnozowania i zdrówka dla suczki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdrowie Lexie na razie trochę się uspokoiło - od kwietnia jest na gastro intestinalu royala, przestała puchnąć. Kilka tygodni temu znów zaczęła puchnąć, ale okazało się, że trafiliśmy chyba na paczkę gastro, która gastro nie jest - były inne granulki, takie bardziej przypominające zwykłego royala dla dużych ras :/ nastepny worek na szczęście był już normalny, ale będziemy zapobiegawczo kupować karmę u weterynarza. Niestety przy jakimkolwiek innym jedzeniu wzdęcia są więc czeka nas juz zawsze gastro. Poza tym, Lex 2 miesiące temu została wysterylizowana, zabieg był szybki i krótki, przeprowadzony w idealnym momencie więc po 10 dniach można było już zdejmować szwy - teraz czekamy na odrost futra i pewnie wrócimy hobbystycznie w przyszłym roku na ringi :D

Larson natomiast ma już 13 miesięcy, wyrosło mu się na sporego chłopaka, przy Lex różnica jest wręcz kolosalna :cool3: dogadują sie już dobrze, choć pierwsze tygodnie nie były latwe - Lex to typowa jedynaczka, musiała się przyzwyczaić do czarnego :) Larson to zupełnie inny typ niż Lex, stonowany, cierpliwy, choć lubi sobie pogadać po gordonowemu co uwielbiam :cool1: Larson ma już nawet pierwsze sukcesy wystawowe na koncie - zakończony młodzieżowy championat Polski, BIS puppy II na klubówce, BIS puppy, BIS junior III, w ten weekend byliśmy również na pierwszy zagranicznym wyjeździe na Łotwie, Larq wrócił z mł. ch. Łotwy, junior Baltic Winner, młodzieżowym zwycięzcą Setter Show w Rydze oraz na tej samej wystawie BIS junior :multi: jestem bardzo dumna z mojego małego czarnuszka, przede wszystkim że tak dobrze zniósł długą i nudną podróż :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...