Jump to content
Dogomania

jak oduczyć spania w łóżku żeby spały w 2 pokoju:/


marta23t

Recommended Posts

Kochani liczę na pomoc. mam ogromny kłopot. moje psiaki 6 i 3 lata spały zawsze ze mną w łóżku. ponieważ w ciągu dnia nie mają do sypialni wstępu ./ zamknięte drzwi/ co wieczór jak tylko widzą, że się wykąpię czekają już pod drzwiami na spanko. A teraz nagle z dnia na dzień muszę je tego oduczyć:-( 3 tygodnie temu 6 letnia sunia miała uraz kręgosłupa / od skakania z łóżka/. przez 3 tygodnie spałam z nią w drugim pokoju- na podłodze żeby nie wskakiwała na łóżko i nie pogłębiła urazu. wetka stwierdziła że ona już na łóżko dożywotnio nie może wchodzić:( w związku z tym muszę je oduczyć spania ze mną w sypialni/ w łóżku bo nie ukrywam, że na podłodze się nie wysypiam i mam już dość i kolejnych 10-12 lat nie dam rady tak spać:( i teraz pytanie: jak tego dokonać? jak wchodzę do sypialni drapią w drzwi i wyją. sunia z nerwów po krzesłach próbuje wskoczyć na stół / a tego jej nie wolno/. jestem w kropce...w ciągu dnia mogę wyjść z domu, iść do innych pomieszczeń i jest ok, śpią nawet głowy nie podniosą a w nocy jakby w nie wstąpił szatan:( drugie pytanie jest takie: czy jak sunia miewa ataki padaczki czy mogę ją na noc zostawiać samą w pokoju obok / tzn. z drugim psem?/mama dylemat i chyba osiwieję..już nie wiem co z nimi zrobić:shake: no i po tych 3 tyg mogę już pomału wprowadzać spacery ale ja? skoro obroży nie mogę / kaszel wsteczny./ szelek po urazie też nie a psa samopas nie puszczę bo auta i inne psy:(

Link to comment
Share on other sites

Co do padaczki niestety Ci nie pomogę - ja skonsultowałabym się z wetem.
Jeżeli masz samochód możesz zabrać psy na spacer do lasu czy inne miejsca, gdzie nie ma spacerowiczów.
Jeżeli chodzi o spanie w łóżku - ja odstawiłabym krzesła od stołu, zamknęła drzwi i zostawiła psy. Wiadomo, będą piszczeć i drapać, nieprzyzwyczajone do sytuacji, ale innego rozwiązania nie widzę, ewentualnie możesz spróbować przyzwyczajać je powoli, nagradzać za ciszę itp.
Jeszcze zastanowiłabym się nad zabezpieczeniem łóżka (jakaś barierka?).

Link to comment
Share on other sites

łóżka zabezpieczyć się nie da niestety:( próbowałam jużona na siłę i tak próbuje wskoczyć:(nie patrzy na przeszkody:(
nadal śpię na podłodze i jestem w kropce co dalej zrobić. boję się, że z podniecenia że zostanie sama dostanie ataku:/
na spacer poszłam do rodziców na ogródek ale ich pies na nią skoczył / na kręgosłup i ją przewrócił/ więc i tam nie jest przy jej schorzeniach bezpiecznie:( jestem nadal w kropce i czekam na rady..

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chyba zainwestowała w wygodny materac zamiast... łóżka ;) Taki jak na łóżko, ale bezpośrednio położony na podłodze. Można iść jeszcze dalej - widziałam sypialnię w której część podłogi wyłożonej parkietem była nadbudowana (chyba suporexem) na wysokość materaca (taki stopień) i w tej podłodze było zagłębienie na materac - czyli takie łóżko na poziomie podłogi. Bardzo to fajnie wyglądało.

Link to comment
Share on other sites

Skoro suczka tak bardzo wariuje a jej tego nie wolno to może warto zainwestować w klatkę? Wprawdzie przyuczenie dorosłego psa do spania w klatce nie jest już tak łatwe jak szczeniaka, ale w klatce powinna być najbezpieczniejsza.
Unikniesz w ten sposób zniszczenia chociażby drzwi do sypialni i skakania po stole.

Z drugiej strony przebudowa sypialni to też fajny pomysł ale dość kosztowny.

Niemniej jednak jeśli pies ma do końca życia zakaz skakania to trzeba jak najszybciej "odstawić" łóżko i z tym walczyć.

Link to comment
Share on other sites

z moim nie było problemu bo po prostu zamontowałam bramkę na schody i pies musiał zostać na dole. Po 2 dniach zrozumiał. Zauważyłam jednak, że mojemu psu bardziej podoba się kołdra niż samo łóżko, może spróbować ułożyć materac z twoją kołdrą (a sama wziąć sobie inną, nie pachnącą jeszcze tobą) i pozwolić się na niej kłaść psom? Za zostanie na materacu nagradzać aż do skutku? Skoro będzie im wygodnie i będą obok ciebie to może nie odczują tak bardzo braku wysokości łóżka:)

Link to comment
Share on other sites

z klatka -kojcem próbowałam ale sunia za bardzo się pobudza:( co do przebudowy sypialni chyba się nad tym zastanowię bo to chyba jedyne wyjście:( materac obok i kołdra nie zda rezultatu bo jej nie chodzi o to żeby być obok, blisko ale na mnie:/ ( ma dziwny nawyk spania koło głowy i na twarzy). zastanowię się jeszcze nad barierkami do dzieci żeby mieć na nie oko ale zeby nie wchodziły do pokoju---jutro zrobię próbę i zobaczę ale jak będzie mi wyć to i tak wrócę na podłogę bo sąsiedzi mnie wykończą:( a krzesła muszę gdzieś wynieść na noc ale nie mam pomysłu gdzie:/takie małe M...

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję że jednak uda Ci się znaleźć idealne rozwiązanie.
Wiesz jeśli chodzi o wycie to pogadaj z sąsiadami, opowiedz o wszystkim może zrozumieją. Spróbuj to zrobić w długi weekend lub w Święta jak większośc ludzi nie musi iść na 8 do pracy.
A wyciem na początku się nie przejmuj, nie reaguj na nie i nie podchodź do psa jak wyje, zrób to ewentualnie jak się uspokoi, żeby pies sobie nie utrwalił zachowania wycie---> "Pani do mnie przychodzi", bo będzie katastrofa. Wiem że tu dochodzi problem padaczki, ale czasem trzeba wybrać mniejsze zło.
A powiedz jak wygląda to pobudzenie w klatce? Co dokładnie pies zaczyna robić i czy kiedykolwiek był w klatce i ją zna?

Link to comment
Share on other sites

nie udało się:( próba zakończyła się tym , że pies wył od 22 do 3 w nocy...o 3 sąsiad zapukał:( poddałam się..
co do klatki a właściwie kojca wygląda to tak, że pies próbuje wyskoczyć górą, drapie w kraty aż do poranienia łap i szczeka jak w amoku...ze względu na padaczkę i uraz kręgosłupa nie mogę nie reagować:( przyzwyczajany był i póki drzwiczki są otwarte i wchodzi z własnej woli jest ok. po zamknięciu drzwi odbija mu:( niestety nie traktuje klatki jako azylu mimo przekupstwa jedzeniem i długiego okresu przyzwyczajania do niej bez zamykania drzwi / kojec mamy już od 5 lat/:( ulubione poduszki czy legowisko też w klatce są na ,,nie,,:( nadal jestem w punkcie wyjścia--czytajcie na podłodze z psami:(

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(
W takim razie pozostaje Ci chyba tylko przebudowa sypialni :(
Gdybyś miała czas na wprowadzanie zmian byłoby fajnie, ale w Twoim przypadku wszystko musi być JUŻ bo chodzi o zdrowie i życie psa.
Mam nadzieję że uda Ci się szybko przebudować sypialnie tak jak polecali wcześniej. To będzie najlepsze dla Ciebie i psa.

Link to comment
Share on other sites

z przebudową niestety jest kłopot:( podłogi nie da się podwyższyć bo jest zabudowana na 1 ścianie szafa i nie dałoby się jej otworzyć:( mąż będzie sprawdzał grubość wylewki czy da się zrobić dziurę:( w najgorszym wypadku pozostanie kupno materaca i ułożenie bezpośrednio na podłodze bo już pomysłów braknie:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']z przebudową niestety jest kłopot:( podłogi nie da się podwyższyć bo jest zabudowana na 1 ścianie szafa i nie dałoby się jej otworzyć:( mąż będzie sprawdzał grubość wylewki czy da się zrobić dziurę:( w najgorszym wypadku pozostanie kupno materaca i ułożenie bezpośrednio na podłodze bo już pomysłów braknie:([/QUOTE]
Witaj,zajmuje sie szkolenie psów prowadze grupe w pabianicach,przeczytałem twój post mysle ze mozna cos z tym zrobic tzn mogłbym sie podjac i sprobowac pomoc Tobie t twoim psiaka
Jezeli bedziesz zainteresowana to zadzwon 513-967-031
Pozdrawiam Radek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t'] w najgorszym wypadku pozostanie kupno materaca i ułożenie bezpośrednio na podłodze bo już pomysłów braknie:([/QUOTE]
Ale to nie taka tragedia :) Zrobicie sobie np. fajną bambusową ramę wokół materaca, jakiś wachlarz, jakiś niski stoliczek i macie super sypialnie w stylu japońskim ;)
[url]http://forum.muratordom.pl/showthread.php?123832-Sypialnia-w-japo%C5%84skim-stylu[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...