Jump to content
Dogomania

niskie płytki krwi


aneczkak
 Share

Recommended Posts

[INDENT]WITAM. Mam podobny problem z moją akitą.Jestem z Warszawy. Od trzeciego miesiąca życia ma niskie płytki, bardzo(fakt miał babeszję w trzecimiesiącu czyli w listopadzie, lecz płytki nie wróciły do normy [IMG]http://1.1.1.2/bmi/www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] i nie znaleziono kleszcza, więc...nie jestem pewna czy to babeszja, bo tylko pytki na to wskazywały miał 11[IMG]http://1.1.1.2/bmi/www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG])i bardzo wysoki fosfor!!. Kuleje na przednią łapę i ma dodatkowo problem, co pojawiło się jakiś miesiąc temu(ma teraz 7 miesiący skończone)z wchodzeniem do samochodu tylnymi łapkami, muszę mu pomagać. Na chwilę, czyli na parę tyg pojawił sie problem z drugą łapą, lecz było to raczej związane ze wzrostem, teraz przeszło.Badania krwi robimy co miesiąc, ma równeiż niską hemoglobinę.Bylismy już u wielu lekarzy, bo po drodz przytrafił się świąt (ok 4 miesiąca) po ostatnim szczepieniu - podobno wywołałał składnik szczepionki.To straszne, płakać mi się chce, bo nikt nie wie co się dzieje.
Tydzień temu trafiłam do kliniki na Puławskiej- nowa klinika weterynaryjna. Dr Małgorata Ściskalska. Stwierdzili,że trzeba coś z tym zrobić, acha moje słonko prawie nie je od kiedy pamiętam!Jesteśmy umówieni do profesra Lechowskiego, ale to dopiero w czwartek. Dodatkowo przyłączyła nam dr steryd- encorton 20mg co 12h-nie wiem co myśleć, ma tak słaba kości i stawy i jeszcze encorton!Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc co robić!Dodatkowo osłonowoheparagen i wit b12 oraz kwas foliowy.
Dziwnie sie zachowuje mały.Ma podrażnione zmsły- dotyku, słuchu, nie może spać, jest lekko pobudzony, ale osowiały- zawiszony w przestrzeni. Akity zawsze uiekają z problemem nie pokazują po sobie , izolują sie, wiec widzę, ze coś jest nie tak. Encorton bierze dopiero drugi dzień ,ale już widzę zmiany w zachowaniu Katsa. Oglądał go również dr Igor Bissenik w tej samej klinice i stwierdził,że trzeba łapę naprostowć operacyjnie, naciąć kość promieniową- ale jak przy tak niskich płytkach. Jeszce jedno. Katsu jest mały w kłębie ma 56-a powinien mieć już ok 64,65...waga pomiędzy19/ 20 kg. Kocham go strasznie i nie wiem co robić.[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...