Jump to content
Dogomania

Pudel Kajo: cena życia=cena miesiąca. aktualne rozliczenia str35 post 867


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czyli to wysyłam do Ellig:

[I][B]Prosimy o pomoc finansową dla 6-cio letniego pudelka o imieniu Kajo. Liczy się kazda złotówka...[/B][/I]
[I]Kilka tygodni temu Kajo trafił do schroniska. [/I]
[I]Jego właściciele, którzy pieścili go kiedy był małym szczeniaczkiem, dbali o jego dobre wychowanie (Kajo skończył psią szkołę i zna wiele komend), pozwalali na spanie w łóżku, zapewniali pełną miskę i szczęśliwe psie życie - oddali go do schroniskowego boksu.[/I]
[I]Twierdzili, że Kajo zaatakował swoją Panią... Nie wiemy jak było naprawdę. Jeśli to prawda, nie wiemy jaka była przyczyna. [/I]
[I]Czy to sprawy neurologiczne? Stan zapalny? Czy tak nagle zmienił się jego charakter? [/I]
[I]Szukamy przyczyny - jak już będzie znana, chcemy o niego walczyć. Trzeba się liczyć z tym, że Kajo może wymagać leczenia, a może tylko zwykłej korekty zachowania. [/I]
[I]Tego na razie nie wiemy.[/I]
[I]Umieściliśmy go w hoteliku, w którym Kajo ma zapewnioną opiekę behawiorysty, osoby zawodowo i profesjonalnie zajmującej się oceną zachowania zwierząt. [/I]
[I]Kajo jest pięknym, jeszcze młodym i zadbanym psem, ma duże szanse na dom. Musimy jednak sprawdzić, czy powód jego oddania jest prawdziwy..[/I]
[I]Pobyt w hoteliku jest kosztowny i przewyższa nasze możliwości finansowe. [/I]
[I]12zł dziennie daje miesięczną sumę w wysokości 360 zł/372 zł. Każda, nawet najmniejsza wpłata to mały kroczek do tego, żeby Kajo trafił do nowego domu.[/I]
[I][B]Jeśli nie uzbieramy tej kwoty psu grozi dożywotni pobyt w schronisku bądź eutanazja.[/B][/I]
[I]Gdybyśmy nie zabrali go ze schroniska - czekałoby go życie w niewoli, być może pogryzienie ze strony innych psów, powolne starzenie się za kratami zimnego bosku...[/I]
[I]Za kilka lat, a może już i pierwszej zimy odszedłby sam, samotny, po cichutku, w smutku i tęsknocie.[/I]
[I]Bardzo prosimy o pomoc.[/I]
[I]Jeżeli chcieliby Państwo wspomóc Kajo prosimy o wpłaty na konto fundacyjne koniecznie [B]z dopiskiem "dla Kajo"[/B][/I]
[B]Fundacja Zwierzaki w Potrzebie
[/B]ul. Legionów 55/1
05-200 Wołomin
nr konta: 19 1440 1387 0000 0000 1258 6329

Link to comment
Share on other sites

Energy z tytułem to trzeba namacalnie pokombinować, ja nie pamiętam ile znaków się tam mieści, chociaż można policzyć w sumie.
Abra - to Twój numer w razie chęci zasięgnięcia informacji w sprawie Kajo?

dobra, to niech Abra już nie poprawia na swoich tekstach tylko wklei ostateczny :) bo mi już te literki skaczą.

Link to comment
Share on other sites

WERSJA OSTATECZNA:

[I][B]Prosimy o pomoc finansową dla 6-cio letniego pudelka o imieniu Kajo. Liczy się kazda złotówka...
[/B]Kilka tygodni temu Kajo trafił do schroniska. [/I]
[I]Jego właściciele, którzy pieścili go kiedy był małym szczeniaczkiem, dbali o jego dobre wychowanie (Kajo skończył psią szkołę i zna wiele komend), pozwalali na spanie w łóżku, zapewniali pełną miskę i szczęśliwe psie życie - oddali go do schroniskowego boksu.[/I]
[I]Twierdzili, że Kajo zaatakował swoją Panią... Nie wiemy jak było naprawdę. Jeśli to prawda, nie wiemy jaka była przyczyna. [/I]
[I]Czy to sprawy neurologiczne? Stan zapalny? Czy tak nagle zmienił się jego charakter? [/I]
[I]Szukamy przyczyny - jak już będzie znana, chcemy o niego walczyć. Trzeba się liczyć z tym, że Kajo może wymagać leczenia, a może tylko korekty zachowania. [/I]
[I]Tego na razie nie wiemy.[/I]
[I]Umieściliśmy go w hoteliku, w którym Kajo ma zapewnioną opiekę behawiorysty, osoby zawodowo i profesjonalnie zajmującej się oceną zachowania zwierząt. [/I]
[I]Kajo jest pięknym, jeszcze młodym i zadbanym psem, ma duże szanse na dom. Musimy jednak sprawdzić, czy powód jego oddania jest prawdziwy..[/I]
[I]Pobyt w hoteliku jest kosztowny i przewyższa nasze możliwości finansowe. [/I]
[I]12zł dziennie daje miesięczną sumę w wysokości 360 zł/372 zł. Każda, nawet najmniejsza wpłata to mały kroczek do tego, żeby Kajo trafił do nowego domu.[/I]
[I][B]Jeśli nie uzbieramy tej kwoty psu grozi dożywotni pobyt w schronisku bądź eutanazja.[/B][/I]
[I]Gdybyśmy nie zabrali go ze schroniska - czekałoby go życie w niewoli, być może pogryzienie ze strony innych psów, powolne starzenie się za kratami zimnego bosku...[/I]
[I]Za kilka lat, a może już i pierwszej zimy odszedłby sam, samotny, po cichutku, w smutku i tęsknocie.[/I]
[I]Bardzo prosimy o pomoc.[/I]
[I]Jeżeli chcieliby Państwo wspomóc Kajo prosimy o wpłaty na konto fundacyjne koniecznie [U][B]z dopiskiem "dla Kajo"[/B]
[/U][/I][B]Fundacja Zwierzaki w Potrzebie
[/B]ul. Legionów 55/1
05-200 Wołomin
nr konta: 19 1440 1387 0000 0000 1258 6329
Telefon: 601 672 846

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Fajne. Tylko dobrze byłoby zmienić "pudej" na "pudel" ;)[/QUOTE]

No :evil_lol:to Tripti:evil_lol:

No dobra;)

Pudel Kajo-cena życia=cena miesiąca. Brakuje 200zł=powrót do schronu lub eutanazja.

Czyli taki tytuł może być?

Link to comment
Share on other sites

tekst i fotki wysłane do Ellig na maila :) załatwione.
teraz tytuł, może być z pudej ;) przynajmniej może kogoś przyciągnie :) ciekawa pomyłka, bo "j" dzieli od "l" literka "k", czyli coś mocno nie trafiłam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']tekst i fotki wysłane do Ellig na maila :) załatwione.
teraz tytuł, może być z pudej ;) przynajmniej może kogoś przyciągnie :) ciekawa pomyłka, bo "j" dzieli od "l" literka "k", czyli coś mocno nie trafiłam :)[/QUOTE]

No pisałaś, że Ci literki skaczą:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

może dwukropek zamiast myślinka? Pudel Kajo: cena życia=cena miesiąca. Brakuje 200zł = powrót do schronu lub eutanazja.
chyba wejdzie w tytuł?

i teraz do pierwszego postu może ten ostateczny tekst tylko bez konta fundacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']tekst i fotki wysłane do Ellig na maila :) załatwione.
teraz tytuł, może być z pudej ;) przynajmniej może kogoś przyciągnie :) ciekawa pomyłka, bo "j" dzieli od "l" literka "k", czyli coś mocno nie trafiłam :)[/QUOTE]

Wkleisz linka jak Ellig zrobi wydarzenie?
Pudel Kajo!Cena życia=cena miesiąca! Brakuje 200zł! Powrót do schronu lub eutanazja! (a może tak?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']może dwukropek zamiast myślinka? Pudel Kajo: cena życia=cena miesiąca. Brakuje 200zł = powrót do schronu lub eutanazja.
chyba wejdzie w tytuł?

i teraz do pierwszego postu może ten ostateczny tekst tylko bez konta fundacji?[/QUOTE]

O super:lol:
Też myślę, że bez konta, bo z dogo wpłaty do Abry, na fundacyjne z FB;)
Usunęłam czarny, bo chyba za długo by było?

Link to comment
Share on other sites

no oczywiście, albo nawet sama Ellig wklei - podesłałam link do wątku, ale poprosiłam, żeby nie umieszczać go na fb, bo zawirowany ten wątek, dobrze od czasu do czasu dodać jakieś informacje czy odezwać się na takim wydarzeniu.
Może Ania za jakiś czas będzie mogła zrobić jakieś nowe zdjęcia to też się doda.

Link to comment
Share on other sites

Poprosze o szybkie info o tym gdzie teraz przebywa pies to znaczy gdzie jest ten hotel, Tripti zadzwon prosze do mnie.Kto bedzie wchodzil na wydarzenie na Fb i udzielal tylko rzetelnych informacji , nie piszcie o eutanazji bo to nie jest nie dogomania ok!

[url]http://www.facebook.com/event.php?eid=182701351779062[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wazna wypowiedz z FB!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Swego czasu moi rodzice mieli pudla - kochanego przytulaka ale z charakterem ( co zresztą było zasługa mojej mamy - był traktowany bardziej jak człowiek niż pies , więc obdarzony inteligencją , jak każdy psiak tej rasy, wykorzystywał to w 100 % ) Aż któregoś dnia, mając ok. 5 lat , faktycznie dziabnął mamę, potem moja bratanicę ( je...dnak nie był to żaden atak a bardziej straszenie!!!), pojechaliśmy z nim więc do wet. i co się okazało - psiak miał przerost opony twardej z uciskiem na rdzeń kręgowy a co za tym idzie efektem jego zachowania był narastający ból ( niewidoczny dla nas ludzi bo bies nie kulał, biegał, jadł, bawił się ) - wystarczył miesiąc intensywnej kuracji ( sterydy itp ),odchudzenie, zero schodów i ... cieszyliśmy się nim jeszcze 10 lat. WIĘC SZLAK MNIE TRAFIA GDY CZYTAM COŚ TAKIEGO - ZAATAKOWAŁ WIĘC ZLIKWIDOWAĆ PROBLEM. W PRZYRODZIE NIC NIE DZIEJE SIĘ BEZ PRZYCZYNY !!!!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że warto będzie rozważyć diagnostykę w tym kierunku, jeśli także u nas, przy pełnej ostrożności i dużym komforcie funkcjonowania, ponownie będzie chciał ugryźć bez ostrzeżenia.
Na razie zachowuje się bez zarzutu (no, dobra, drapie w drzwi jak chce wejść do domu;)). Je z dużym apetytem, bez względu na to, czy suche, czy barf, czy puszki. Jest spokojny, nieszczekliwy na razie.

Oczywiście po okresie przystosowania, jak nabierze do nas zaufania, będziemy go testowały i obserwowały także w sytuacjach mniejszego komfortu, tj. podczas czesania czy kąpieli. Ale to jeszcze nie teraz, za dużo przeszedł w ostatnim czasie, musi się wyciszyć i uspokoić. Teraz potrzebujemy czasu.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o cytowanie moich wpisów albo w całości albo wcale.
Usunięcie jednego słowa z mojego wpisu -słowa "adopcyjna" spowodowało znaczną zmianę jego sensu: bo czemu stała opiekunka Kajo nie miała go zabrać w gości ani wykąpać? Ale jeśli chodziło o jego nową opiekunkę -to oczywiście nie powinna tego robić pierwszego dnia. Rozumiem, że jest ukrywany fakt, że pies został już raz wyadoptowany i wrócił, niemniej proszę o nieużywanie w taki sposób moich wypowiedzi.

Poniżej zmienione zdanie, słowo usunięte we wpisach na fb wytłuściłam.
"..Jest bardzo zestresowany, widać to wyraźnie- ale jeśli jego [B]adopcyjna[/B] opiekunka nie miała rozeznania, nie reagowała na warczenie i zafundowała mu wizyty w gościach, kąpiel, czesanie, zwalanie z kanapy etc., to w sumie nic dziwnego, że zareagował"

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem , moze bedzie lepiej jak sama bedziesz pisala co sie dzieje z psiakiem ja niestety nie znam dokladnie historii psa nie wiedzialam, ,ze byla jeszcze tymczasowa opekunka bo nie ma o tym mowy w mailu do mnie.Dzwonilam do Tripti,zeby dowiedziec sie wiecej ale widocznie jest zajeta bo nie odbiera.

Link to comment
Share on other sites

Takie info otrzymalam na maila:"tekst do wydarzenia:
Prosimy o pomoc finansową dla 6-cio letniego pudelka o imieniu Kajo. Liczy się kazda złotówka...
Kilka tygodni temu Kajo trafił do schroniska.
Jego właściciele, którzy pieścili go kiedy był małym szczeniaczkiem, dbali o jego dobre wychowanie (Kajo skończył psią szkołę i zna wiele komend), pozwalali na spanie w łóżku, zapewniali pełną miskę i szczęśliwe psie życie - oddali go do schroniskowego boksu.
Twierdzili, że Kajo zaatakował swoją Panią... Nie wiemy jak było naprawdę. Jeśli to prawda, nie wiemy jaka była przyczyna.
Czy to sprawy neurologiczne? Stan zapalny? Czy tak nagle zmienił się jego charakter?
Szukamy przyczyny - jak już będzie znana, chcemy o niego walczyć. Trzeba się liczyć z tym, że Kajo może wymagać leczenia, a może tylko korekty zachowania.
Tego na razie nie wiemy.
Umieściliśmy go w hoteliku, w którym Kajo ma zapewnioną opiekę behawiorysty, osoby zawodowo i profesjonalnie zajmującej się oceną zachowania zwierząt.
Kajo jest pięknym, jeszcze młodym i zadbanym psem, ma duże szanse na dom. Musimy jednak sprawdzić, czy powód jego oddania jest prawdziwy..
Pobyt w hoteliku jest kosztowny i przewyższa nasze możliwości finansowe.
12zł dziennie daje miesięczną sumę w wysokości 360 zł/372 zł. Każda, nawet najmniejsza wpłata to mały kroczek do tego, żeby Kajo trafił do nowego domu.
Jeśli nie uzbieramy tej kwoty psu grozi dożywotni pobyt w schronisku bądź eutanazja.
Gdybyśmy nie zabrali go ze schroniska - czekałoby go życie w niewoli, być może pogryzienie ze strony innych psów, powolne starzenie się za kratami zimnego bosku...
Za kilka lat, a może już i pierwszej zimy odszedłby sam, samotny, po cichutku, w smutku i tęsknocie.
Bardzo prosimy o pomoc.
Jeżeli chcieliby Państwo wspomóc Kajo prosimy o wpłaty na konto fundacyjne koniecznie z dopiskiem "dla Kajo"
Fundacja Zwierzaki w Potrzebie
ul. Legionów 55/1
05-200 Wołomin
nr konta: 19 1440 1387 0000 0000 1258 6329
Telefon: 601 672 846"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...