Jump to content
Dogomania

pies do dogoterapii


Guest nslaby

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Nie można kupić w hodowli psa przygotowanego do dogoterapii. Nie ma też ściśle określonej rasy przeznaczonej do tego celu . Są natomiast rasy preferowane do tego typu pracy m.in. labradory, goldeny, malamuty , ale znam osobiście tosę , która świetnie się sprawdza jako terapeuta.
Bardzo ważne jest przed wyborem najpierw rasy, a potem konkretnego szczeniaka określić do czego zwierzak ma być przyuczany , czy ma być dla dziecka czy osoby dorosłej itp. Temat rzeka , a bez specjalistów w zakresie szkolenia i tak się nie obejdzie. Proponuję w wyszukiwarkę wrzucić hasło - dogoterapia , znaleźć fundację znajdującą się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i u nich zasięgnąć porady. Może zacznij od tego linku.
Powodzenia

[URL]http://www.dogoterapia.org.pl/linki.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='mariolka18-52']Witam
Na wstepie chce powiedziec, ze mam 2 letnia cudowna pitbullke, ktora rok temu przygarnelam z ogloszenia w dogomanii.
Jest wyjatkowo lagodna, kochajaca ludzi , a szczegolnie male dzieci.
Nie robi krzywdy zadnym zwierzetom , nawet kotom.
Ostatnio wydostaje sie z ogrodzenia,( ktore niestety jest b stare na calej dl i szer 250 m) i biegnie do ludzi , a szczegolnie do dzieci przechodzacych ulica. Ludzie stale przychodza z pretensja i odgrazaja sie , ze zrobia jej krzywde. Nasze spoleczenstwo uwaza, ze pitbull to pies zabojca.

Staralam sie wiec jak najdluzej przebywac z nia w domu, lub wychodzic na spacery na smyczy.
Niestety ciezka choroba w rodzinie zmusila mnie do przeniesienia sie do Warszawy i calodniowej opieki nad chora.
Moja psinka jest wiec zamykana w domu i czeka do mojego powrotu.
Nigdy jeszcze nie nabrudzila, mimo, ze sie meczy.
Niedlugo jednak mnie czekaja powazne zabiegi w szpitalu i nie bede w stanie dluzej opiekowac sie moja sunia.

Pomyslalam wiec ,ze najlepszym rozwiazaniem bedzie oddac ja na dogoterapie bo ona ubostwia dzieci . Bedzie wtedy szczesliwa i nie bedzie za mna tesknic.
Bardzo prosze o odpowiedz, czy moja kochana sunia ma szanse znalezc kochajacy dom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...