Jump to content
Dogomania

Straż dla zwierząt - Katowice


Besa

Recommended Posts

Mój mąż koordynuje tworzenie katowickiego oddziału Straży dla zwierząt.
Trzeba zebrać 30 osób chętnych, żeby zarejstrować oddział i móc się zająć ratowaniem maltretowanych, głodzonych i w inny sposób męczonych zwierząt. Jeśli ktoś jest chętny - podaję maila - [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0e1536][email protected][/COLOR][/EMAIL]
Więcej o straży tutaj:
[URL="http://www.strazdlazwierzat.com.pl/"][COLOR=#0e1536]http://www.strazdlazwierzat.com. pl/[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']halo halo ja pisalam na podanego przez Ciebie maila i nie dostalam odzewu:( a naprawde chcialabym sie przydac![/quote]
Wydaje mi się, że mój mąż odpowiedział na wszystkie maile, jakie dostał w tej sprawie, ale jeszcze raz każę mu sprawdzić.
(W każdym razie pisała jakaś dziewczyna z Gliwic - myślałam, że to Ty - której odpowiedział.) Jak nie odpowiedział, to przepraszam, zmyję mu za to głowę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']Całym sercem jestem za powstaniem oddziału Straży w Katowicach. Nie wiem ednak, jak można pomóc? Czy poprzez przystąpienie do Straży i opłacanie składki członkowskiej?[/quote]
Póki co - szukamy 30 chętnych do zarejstrowania. Ponoć nie muszą to być "strażnicy", mogą być również tzw. "członkowie wspierający".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besa']Wydaje mi się, że mój mąż odpowiedział na wszystkie maile, jakie dostał w tej sprawie, ale jeszcze raz każę mu sprawdzić.
(W każdym razie pisała jakaś dziewczyna z Gliwic - myślałam, że to Ty - której odpowiedział.) Jak nie odpowiedział, to przepraszam, zmyję mu za to głowę.[/quote]
hmm wiem , ze Ty mi udzielilas odpowiedzi na pw... poczta jest czasem poplatana.. i dziwne rzeczy sie dzieja.. ale do mnie zaden mail nie doszedl.. moze cos w poczcie sie popapralo? jak cos to moj mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] jetsem pelnoletnia i chetna do pomocy... ehh naprawde nie wiem co z ta poczta... ;/ wiec jesli mozna dostac jakas odpowiedz itp to poprosze:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']hmm wiem , ze Ty mi udzielilas odpowiedzi na pw... [/quote]
I właśnie dlatego, że rozmawiałyśmy na pw, jak napisała jakaś dziewczyna z Gliwic - to byłam przekonana że to Ty.
No nic, napewno w końcu się dogadamy :) Jesli sie okaże, że to nie Twój mail - to napiszę, jesli Twój - to wyślemy odpowiedź jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

chetnie podpisze. Przydala by sie taka straz w katowicach,moze by wrescie bylo mniej przemytnikow ,dzikich i zagrozonych zwierzat na katowickiej Gieldzie ZOO bo to co tam sie dzieje wola o pomste do nieba.Ani Policja ani straz miejska sie tym nieinteresuje.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł taka straz dla zwierząt, myślę, że każde większe miasto lub rejony powinny miec cos takiego. Wiem jak działa taka straz w usa i jest to wszędzie bardzo potrzebne. Moze taka straz mogła by tez rozprowadzac ulotki na gieldach, bazarach aby nie kupowali tam "rasowych" psow bo w ten sposob tylko nabijają portfele pseudohodowcą i krzywdzą zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oliwia2005']Besa, bardzo się cieszę, że Katowice też chcą utworzyć oddział terenowy Straży. Ja pracuje w łódzkim oddziale. Jesli masz jakies pytania to chętnie pomogę , jesli tylko będę mogła. Powodzenia i do dzieła ! :lol: :lol: :lol:[/quote]
Ja myślę, że pytań będzie cała masa, ale narazie mamy problem ze skompletowaniem 30 -stki chętnych. Oddział krakowski też oferował pomoc, a my się cały czas rozbijamy o jeden problem :-(
W każdym razie dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Ze statutu:

[B]Członkowie, ich prawa i obowiązki

§ 10
[/B]
[LIST=1]
[*]Członkowie Stowarzyszenia dzielą się na:[LIST=1]
[*]zwyczajnych
[*]wspierających
[*]honorowych[/LIST]
[*]Członkiem zwyczajnym może być pełnoletni obywatel Polski lub cudzoziemiec, zamieszkujący na stałe w Polsce i przyjęty na podstawie złożonej deklaracji - uchwałą właściwego Zarządu Okręgu.
[*]Dowodem formalnym członkostwa jest legitymacja członkowska.[/LIST]
[B]§ 11[/B]

[LIST=1]
[*]Członkiem wspierającym może być osoba fizyczna, osoba prawna lub instytucja zainteresowana merytoryczną działalnością Stowarzyszenia, która zostanie przyjęta na podstawie uchwały Zarządu Głównego.
[*]Członek wspierający deklaruje stałą składkę członkowską oraz inne świadczenia na rzecz Stowarzyszenia.
[*]Członek wspierający posiada wszystkie prawa członka zwyczajnego, z wyjątkiem głosu stanowiącego.
[*]Członek wspierający może działać w Stowarzyszeniu za pośrednictwem swojego przedstawiciela.
[*]Członkami wpierającymi mogą być instytucje krajowe i zagraniczne oraz cudzoziemcy mieszkający zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Dziś dostałam odpowiedź na maila, nadal nie ma 30 osób niezbędnych do zarejestrowania Stowarzyszenia :shake:
Ja też nie jestem osobą dyspozycyjną, jestem wręcz "uwiązana" w domu z powodów rodzinnych, w moim przypadku nie ma mowy o wyjazdach do Katowic czy innej kilkugodzinnej nieobecności w domu (w pracy jestem pod telefonem gotowa w każdej chwili do startu na wezwanie do domu). Moje życie toczy się wokół domu, pracy, lekarza i okresowo szpitala. Ale mimo to chciałabym w jakiś sposób pomagać. Może choć przez jakieś comiesięczne wpłaty, może przyda się bezpłatne ksero lub dostęp do przepisów prawa. W przyszłości chciałabym stworzyć dom tymczasowy dla zwierzaka.
Może w lecznicach na terenie mojego miasta rozprowadzić ulotki o powstającej straży, ludzie nie wiedzą o tym, może zgłosiłby się ktoś chętny?
Czy nie możnaby nagłośnić tego na różnych psich forach poświęconych różnym rasom, forach kocich i innych? Ja zaglądam na "serwis cavalierów" i "cavalier i king". Mogłabym tam szepnąć słówko (albo raczej głośno zatrąbić) :-)
Całym sercem jestem za powstaniem straży, to szansa na to, żeby wiele zmienić. Bardzo, ale to bardzo rozczarowałam się działaniami TOZ-u, liczę na to, że straż będzie bardziej skuteczna.
A propos - ciekawa jestem, czy osoby bezpośrednio zaangażowane i kordynujące całe to przedsięwzięcie zaglądają do tego wątku? Czy tylko Besa?

Link to comment
Share on other sites

Kochani. Sorry, że troche sie nie odzywałam, ale ostatnio w pracy mam roboty huk i raczej brak dostepu do internetu.
Sprawa oczywiście nadal jest aktualna, powolutku nas przybywa -bardzo powolutku - ale jednak. Mój mąż - koordynator tego przedsięwzięcia nie jest zarejestrowany na dogomanii, więc wiadomości z tego wątku przekazuję mu ja. Narazie podrukowaliśmy trochę ogłoszeń o powstawaniu straży w Katowicach, i staramy sie je powywieszać gdzie sie da. Bardzo rozczarował na Związek Kynologiczny w Katowicach, który traktuje takie ogłoszenie jak zwykłe ogłoszenie marketingowe (reklamowe) i w związku z tym decyzję o powieszeniu takiego ogłoszenia musi podjąć zarząd Oddziału.
Wyszło na to, że nie są zainteresowani wspieraniem działań Straży. Dla mnie to dziwne.
Póki co ogłoszenie będzie wisiało w kilku lecznicach, spróbujemy też uderzyć do innych oddziałów ZKwP na Śląsku. Jeśli macie możliwości, to może zróbcie to samo w swoich miastach. Oczywiście terenem działania Straży dopóki nie ma innych okręgów będzie cały Śląsk nie tylko Katowice.
Byc może kiedyć powstaną odrębne Okręgi, wtedy obszar sie zawęzi.

Link to comment
Share on other sites

@Besa,
a nie można takich ogłoszeń wywiesić w Urzędach Miasta i/lub w Straży Miejskiej?
Nie wiem na ile oczywiście, tego rodzaju instytucje zainteresowane są powołaniem okręgu SdZ na swoim terenie, ale powinny, albo może trzeba ich zainteresować.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...